PDA

צפייה בגרסה מלאה : בניית סדנה ביתית בחצר

עמרי2
08-03-12, 01:58
אני מתכנן בנייה של סדנה ביתית בחצר.
הרעיון הכללי - סביבה נוחה לעבודה. מבחינתי זה אומר רחבת בטון של 5*6 או 6*6 מקורה משלושה כיוונים.

כמה שאלות:

1. על מנת ליצוק רחבת בטון - האם צריך להדק את האדמה קודם על מנת שלא תשקע בצורה לא אחידה?

2. מה העובי המומלץ ליציקת הבטון? 20 ס"מ מספיק?

3. בזמן יציקת הבטון חשבתי לתקוע בפינות פרופילי U שאליהם אחבר עם ברגים/ריתוך את העמודים שיחזיקו את הסככה. יש דרך טובה יותר?

4. מה הפרופיל המומלץ? הדרישה היא שהעמודים של הסככה יהוו בסיס גם למדפים עיליים לאחסון ברזלים וכו' בשלב מאוחר יותר אולי אפילו כננת חשמלית עם מסילה להרמת מנוע. האם פרופיל 10*10 יספיק?

כל הערה/ הארה יתקבלו בברכה.

עמרי

BackDoorMan
08-03-12, 05:17
http://www.autospeed.com/cms/A_112622/article.html

lizard
08-03-12, 07:39
80X80X2 מ"מ אמור להספיק עמודים. בייחוד אם יש לך תמיכה של מבנה.
אתה צריך לצקת את העמודים בזמן יציקת הרצפה. בנוסף שים ליד כל עמוד פלטה של 40X40X15-20 מ"מ על מנת שיהוו את הבסיס למנוף שאתה רוצה. פלטה שבצד של הבטון יש לה עוקצים, כמובן שצריך גם עוקצים על העמודים.

צור קשר בפרטי בשביל ההיילקס...יש לי מישהו שמוכר מודל 96.

מלכי
08-03-12, 07:42
הדרך לעשות זאת היא אדריכל שיתכנן את השימוש במיבנה- ומהנדס שיתכנן את איך לבצע מה- בהנחה שאתה מתעלם מבעיות רישוי מקומיות ואתה האדריכל, מהנדס זה סוג של מינימום משתי סיבות עיקריות בטיחות ו"קיים שימושי" הראשונה קריטית ביותר השניה סתם כדי שלא יעוף לך המבנה ברוחות הסתיו או תתפורר לך הריצפה תחת הג'ק בכל מיקרה תכנון מוקדם של לפחות מהנדס ייעל את המבנה ויחסוך כסף ועצבים רבים ברמת העיקרון ההפרש בין בטון בעובי 10 ס"מ שאולי יספיק ל20 ס"מ עולה על מחיר היעוץ ואולי התכנון של גורם מוסמך.

tooshey
08-03-12, 07:48
עמרי
תתחיל מנקודת הנחה שאתה רוצה ליפט להרים את האוטו, ותתכנן את הסדנא בהתיחס לליפט, מבחינת גובה ואיזורי עבודה ותנועה סביב הליפט.
קח בחשבון תאורה ואיוורור, סוג הציפוי והגימור לרצפה ונושא שיפועים וניקוז.
היסוד והרצפה תלויים בגודל הסדנה וגם בסוג הקרקע שעליו מוצבים.
קח מהנדס קונסטרוקציה שיתכנן לך את השלד.

בברכה,טושי

tzagi
08-03-12, 08:22
1.עדיף, אבל מאד תלוי בסוג הקרקע,
2. 5 אינץ' מינימום, ברזל 10 ממ מינימום על 12 אינץ' מינימום ועדיף ברזל 13ממ, עוד פעם, תלוי בסוג הקרקע, לא יודע מה יש לכם ברמת גן.
3, אתה מתכוון לJ, וזה מקובל.(מבחינה הנדסאית ולא בהכרח חוקית באזורך)
4.תתיעץ עם מהנדס אזרחי בהתאם לדרישות ומשקל.

asafk
08-03-12, 17:56
דברים קטנים...

לשתול בבטון לוחות פלדה של 100X100 בגובה הרצפה כל שני מטר... אתה עות תרצה לעגן דברים לרצפה (למשל שרשרת פלדה כבדה שקושרת את האוטו)

ניקוז - ושוב ניקוז.

תכנון מראש של הצללה ותאורה (עמודים).

אסף.

Bernard
08-03-12, 18:04
הלוואי עלי שאלות/בעיות כאלה...:(

עמרי2
08-03-12, 19:55
1.עדיף, אבל מאד תלוי בסוג הקרקע,
2. 5 אינץ' מינימום, ברזל 10 ממ מינימום על 12 אינץ' מינימום ועדיף ברזל 13ממ, עוד פעם, תלוי בסוג הקרקע, לא יודע מה יש לכם ברמת גן.
3, אתה מתכוון לJ, וזה מקובל.(מבחינה הנדסאית ולא בהכרח חוקית באזורך)
4.תתיעץ עם מהנדס אזרחי בהתאם לדרישות ומשקל.

תודה על התגובות.

טושי, האמת שלא חשבתי על ליפט. נראה לי מעבר לצרכים שלי...ואני מניח שגדול עלי מבחינה תקציבית.
הרעיון הוא להשאר מתחת ל-10K. אולי אפילו ישאר עודף לקומפרסור...

ג'ו - לא הבנתי מה צריך להיות 12 אינץ'? איזה ברזל?
עשיתי קצת חישובים גסים.

*רחבה בגודל 6X6 בעובי 15 ס"מ מצריכה 5.5 קו"ב. נגיד 6 ליתר ביטחון. מחיר קו"ב ב300 כ-350 ש"ח. כמו כן צריך גם משאבה לבטון...המערבל לא יוכל לטפס. עוד 600 ש"ח.
סה"כ 2700 ש"ח לבטון. נגיד 3000. האם צריך יסודות? בהתייעצות עם קבלן שהיה אצלי היום הוא אמר שאין צורך. ולגבי הסככה עצמה טען שאחרי שהבטון מתייבש פשוט קודחים לתוכו ומחברים את העמודים עם ברגים.

*ברזל 10*10 עולה כ-27 ש"ח למטר ואני צריך 6 חתיכות של מטר. משמע עוד 1000 ש"ח.

*גג איסכורית יש לי לא מעט חתיכות בחצר. חלקן ילכו לטובת הקירות. עבור הגג אני מעדיף משהו יותר שקט (בגשם). איסכורית מבודדת עולה 70 ש"ח למטר רבוע (*36)= 2500 ש"ח לפני מע"מ. וזה קצת יקר לי. אילו עוד אפשוריות סבירות יש לגג?

*גובה הגג - מה גובה האידיאלי? הקורות ברזל מגיעות באורך של 6 מ'. אז מבחינת ניצול מיטבי של החומר חשבתי שגובה 3 מ' יהיה אידיאלי. מה דעתכם?

אסף אהבתי את רעיון הפלטות. ילקח בחשבון.

לגבי תאורה - יהיה רווח בין הגג לקירות. כלאמר סוג של חלונות עיליים...וכמובן תאורה פנימית... עוד לא יודע איזה...

מחר בבוקר פוגש מוהנדס להתייעצות בנושא.. ואז נחליט בדיוק לגבי עובי הקורות וכו'.

עמרי

tzagi
08-03-12, 20:00
על 12= השתי וערב, או איך שקוראים לזה.

BackDoorMan
08-03-12, 20:32
כדאי לך לטרוח ולקרוא את התוכן בלינק שהבאתי,
במיוחד על החשיבות של תהליך יבוש הבטון והקריטיות לחוזק שלו, איך ולמה.
אבל צריך להשקיע את המאמץ המינימלי בקריאה.

עמרי2
08-03-12, 20:56
קראתי. אכן שווה...

תודה.

עירא
08-03-12, 21:26
עמרי, אל תשכח בחישובים הכספיים: רשתות ברזל ליציקה, תשתית חשמל עם שקעים בכל אחד מהקירות ותאורה מתאימה שתאפשר לך לעבוד גם בלילה, תשתית לחץ אוויר (כתבת שאתה מתכנן על קומפרסור), עלויות של החלקת הבטון (הליקופטר) ציפוי לבטון (במידה ואתה רוצה שהוא ישאר נקי לאורך זמן) מערכת סטיראו (שלא ישעמם כשאתה עובד) מקרר קטן (חייבים מקום לבירות) ובטח יש עוד דברים ששכחתי.

ישי.פ
08-03-12, 23:46
BackDoorMan הקישור ששמת פשוט מעולה! איזה אתר!
ברמה גבוהה אפשר ללמוד שם הרבה דברים.
אצלי הוא ישר נכנס ל-"Favorites"

GodsFather
09-03-12, 04:52
אגב, שאלה קטנה - אישורים לבניה הזו, יש לך ? שלא יבוא איזה פקח צדיק...

עמרי2
10-03-12, 00:08
עמרי, אל תשכח בחישובים הכספיים: רשתות ברזל ליציקה, תשתית חשמל עם שקעים בכל אחד מהקירות ותאורה מתאימה שתאפשר לך לעבוד גם בלילה, תשתית לחץ אוויר (כתבת שאתה מתכנן על קומפרסור), עלויות של החלקת הבטון (הליקופטר) ציפוי לבטון (במידה ואתה רוצה שהוא ישאר נקי לאורך זמן) מערכת סטיראו (שלא ישעמם כשאתה עובד) מקרר קטן (חייבים מקום לבירות) ובטח יש עוד דברים ששכחתי.

צודק. ילקח בחשבון.
כבר יש הכנה לחשמל. כבר יש שם כעת סככה ישנה שאני הולך להוריד ולבנות את הסדנה.

מה המשמעות של ציפוי לבטון? מיישמים את זה לאחר שהבטון כבר יבש?

כמה חשובה החלקת הבטון עם הליקופטר? ניתן להחליק לרמה סבירה ללא?

אמיר - זה לא תקף במקום שבו אני מרים את הסככה. מעבר לכך שהייתה שם סככה בעשר שנים האחרונות...רק בלי רחבת בטון...אז לא צופה בעיות...

עמרי

-->