PDA

צפייה בגרסה מלאה : 4runner משןדרג

dani.umansky
09-03-12, 21:40
לקחתי פוראנר משודרג למנוע 3.4 (כמו פראדו בנזין) לבדיקה.
המכונאי (עליו אני סומך מעיניים עצומות) אמר שהמנוע והגיר מתפקדים כמו חדשים!!! כל מערכת ההנע מצויינת ולא נראה שהרכב עבר תאונה רצינית.
פה ושם מכות בפח...
הבעיות העיקריות ברכב הן בולמים שחוקים ברמה שכל במפר גורם לנעילתם ומסרק הגה שצריך שיפוץ או החלפה (לא יעבור טסט במצב הנוכחי).
בנוסף יש לבצע טיפול טיימינג דחוף.
האוטו עבר כבר 300000 ק"מ. סה"כ יש איזה 15K ש"ח להשקיעה בו לפני שמתחילים להנות.
חלום שלי זה 4RUNNER וזה קורץ לי במיוחד כי המנוע שלו באמת חזק יותר מהמנועים הסטנדרטיים.
מה אתם חושבים? לגעת או לשכוח מהסיפור?

asafk
09-03-12, 21:47
נקודת התורפה העיקרית של ראנרים היא המנוע.
וכאן, נראה שיש לך פתרון לפינה הזו (בהנחה שההסבה נעשתה באופן חוקי).

כל השאר - פתיר. לא תמיד זול, לא כל החלקים זמינים בארץ - אבל פתיר.

אסף.

ד ו ר ו ן
09-03-12, 22:39
פוראנר לבן עם פגוש מתכת שחור, טועיצוב מעט שונה?

ori abr
09-03-12, 22:53
היה פעם ב יד2 אחד כזה
הוא שנת 97 ולכן העיצוב מעט שונה והמנוע הוא 3.4

ד ו ר ו ן
09-03-12, 23:13
לא יודע אם זה בדיוק הרכב הנדון אבל היה אחד כזה בדיוק שלפני התיקוני צבע עוד ראו את הצריבת שמש של האותיות UN שהוסרו ממנו..

ורכבי UN לא עולים על הכביש בארצנו בהליך נורמלי.

ori abr
09-03-12, 23:27
דורון
ההוא שדיברתי עליו הובא לפה ביבוא אישי. הוא לא היה של האו"ם. אני רק לא זוכר איזה צבע הוא היה.

nati4x4
09-03-12, 23:38
לפותח השרשור,
מסרק ההגה הוא נקודת כשל בעייתית בפוראנר, אל תוותר לעצמך ותרכיב מסרק חדש בלבד.
לגבי הרכבים יוצאי האו״ם, במדינה שאני חי בה אי שם באפריקה יש אי אלו פוראנרים שיצאו משירות האו״ם והגיעו מלבנון.
כולם עם כלוב התהפכות בתוך הרכב וכולם טורבו דיזל וגיר ידני.
אני נוסע על פוראנר בנזין, ואחרי שנסעתי על פוראנר של אחד הלבנונים כאן אני חייב לומר שהדיזל עדיף...

נתי

dani.umansky
10-03-12, 11:19
הפוראנר שאני מדבר עליו הגיע לארץ ביבוא אישי, הוא שנת 97 אוטומטי דגם שנקרא SR5 צבע ירוק.
נמצא כרגע במגרש, אצל סוחר שמצדיק את המוניטין המפוקפק של סוחרי רכב,

הרכב נראה מקורי, ללא תוספות מיגון או הגבהה. מבפנים יש הרבה עבודה לעשות לפני שאישתי תיהיה מוכנה אפילו לחשוב על להכנס לתוכו ולנהוג. (כשאמרתי משודרג התכוונתי שהדגם משודרג לעומת הדגמים המצויים בארץ) המד מרחק מראה 210000 ק"מ והסוחר נשבע שזה ק"מטרז אמיתי רק אחרי הבדיקה נפל לי האסימון שאם כל לוח המכוונים שלו הוא במיילים אז כנראה שהרכב עבר 210000 מייל.
אם לקחת בחשבון את ההשקע שדרושה ברכב הזה בנוסף למחיר שדורשים עבורו אני מגיע לפחות לסכום של 45000 ש"ח השאלה האם לא עדיף כבר בתקציב הזה ללכת לכיוון אחר?
תודה לכול המגיבים

שגיא S
10-03-12, 11:25
אם יש רכב אחר בתקציב שלך, והוא לא מצריך יישור קו - אז לך עליו!

אני הייתי מציע לך בתקציב הזה לחפש רכב ב35-40 אלף שקל, וליישר לו קו בכמה אלפים בודדים וזהו.

התחום הזה של הג'יפאות רק מתחיל בתקציב הקנייה, האחזקה והשיפורים - שם נמצא הכסף הגדול.
אתה יכול להסתכל בלוח פה בג'יפולוג יש 2 פוראנרים לדעתי שאולי תאהב.

dani.umansky
10-03-12, 11:27
נקודה נוספת שמתרידה אותי הוא הקילומטרז, המנוע והגיר באמת נקיים מנזילות ומתנהגים מצויין,
משהוא יכול להעריך את תוחלת החיים של מנוע כזה (6 צילינדרים בנזין של טויוטה פראדו כמו שנימכר בארץ) בהנחה שטופל טוב.

ד ו ר ו ן
10-03-12, 11:45
נקי מנזילות כי הרכב במצב מצוין או כי הסוחר ניקה את המכלולים?
גם ברכב ״יבש״ עדיין יש לכלוך שמקורו בשמנים/גריז, אם הוא מבריק מידי הייתי חושד בניקוי להעלמת בעיות.
בד״כ יש הקבלה בין מצב הרכב הפנימי למכני, אם הוא מוזנח פנימית, למה שהוא יהיה מתוחזק טוב מכנית?

ערן CJ
10-03-12, 12:26
פוראנר הם כלים מעולים, חסונים ומעולים בשטח.
בעיית המנוע העצל נפתרה במודל 97 ע"י המנוע 3.4.
הבעיה שהייתה ונותרה היא החלפים.
היה לי פוראנר 95 על לפני חצי שנה. מחיר החלפים המצויים בישראל גבוה ואני נאלצתי להזמין ב- EBAY מארה"ב (שם החלקים לפוראנר מצויים בשפע וזולים מאוד). בסה"כ העלות הייתה נוחה אבל זמן ההמתנה והחשש המתמיד שהחלק לא יתאים מרטו את עצבי. כל זאת למרות שאצלי הרכב היה שלישי בבית והשבתתו לשבועיים מעולם לא הפרה את שגרתי.
שים לב שחלפים למודל 97 ומעלה אינם מצויים בישראל כלל. לכן למעשה תיאלץ להזמין חלפים כל הזמן ולהשבית את הרכב תדירות.
חשוב פעמיים אם מתאים לך...
ערן CJ

dani.umansky
10-03-12, 12:27
המנוע לא נראה נקי מידי, ולא היה חשד של שטיפה, ובעיקר מרגיש מצויין מבחינת תאוצות, תאוצות ביניים, סל"ד יציב וללא רעשים מחשידים.
באמת במצב נדיר יחסית (אני מניח, אין לי ניסיון אמיתי ולא ראיתי הרבה כאלו) השאלה לכמה זמן התענוג הזה ימשך, ומה תוחלת החיים של מנוע כזה.
האוטו נראה רע מבפנים כי שימש כרכב עבודה כנראה והיה מועמס בציוד, הותקנו והוסרו דיבוריות, מכשירי קשר ... ריפודים בלויים נראה לי שזה בלאי שלא ניתן להמנע ממנו אבל לא צריך להעיד על הזנחה מבחינה מכאנית

raanan
10-03-12, 12:35
מבפנים יש הרבה עבודה לעשות לפני שאישתי תיהיה מוכנה אפילו לחשוב על להכנס לתוכו ולנהוג.

נקודה חשובה !
אתה מכיר/נסעת בפורראנר יותר מהכמה דקות של ההתרשמות ? אם לא,
אז כדאי שתנסה בפרט שגם אשתך אמורה להתנהל עם הרכב הזה.

פורראנר זה לא SUV . זה טנדר שמנסה להתחפש ל SUV .
זה מתבטא בנוחות ירודה לנוסעים מאחור (קפיצי עלים שמותאמים למשקל נשיאת משא) , משענת גב ישרה (בגלל תא המטען)
שהורגת את הגב התחתון.
בעיה נוספת, המרכב גבוה (זה מצויין) אבל המושבים נמוכים כך שיש עומס מעיק על הירכיים .
המנוע הסטנדרטי אנמי עבור V6 עם 3000 סמ"ק (סה"כ 130 כ"ס ).
יתרון יחידי, ארגז להעמסת משטחי עץ עבור המאהל והמדורה ....

רענן

טל חסיד
10-03-12, 12:55
אם אתה לא מכונאי שיודע לתקן חייה כזאת לבד, ואם אין לך כסף ספר והרבה. אל תתקרב למלכודת הנ"ל. לאחרונה יש פה כמה אנשים שהם אכלו הרבה חרה מהרכב הנ"ל ומנסים רק להפתר מהנבלה הזו, מה עוד שתתחיל לסוע ברכב תבין כמה הוא שיכור 1ל5 ,6 .

לרענן, פוראנר שנמכר בארץ הוא לא אם עלים הוא ספירלים אחורה סרן חי, ומוטות פיתול קדימה מיתלים נפרדים ממש לא כמו בהילקס (טנדר)

טל

dani.umansky
10-03-12, 13:42
בדיוק זו הסיבה שאני מתלהב דווקא מהרכב הספציפי הזה. לעומת ה4ראנרים שנמכרו בארץ יש לא מנוע חזק בהרבה, 180כ"ס ומרגישים אותם.
נוחות נסיע סבבה, ואישתי לא מפחדת מרכב גדול או קופצני כל עוד הוא לא נראה כמו דיר חזירים זה סבבה. כיוון שאין הרבה את מי לשאול לגבי צריכת הדלק ביררתי בפורומים אמריקאים וצריכת הדלק המשולבת שלו היא סביב ה 7 ק"מ לליטר, זה נראה לי סביר.

omri_t
10-03-12, 14:20
1:7
אוטו די נדיר ללא חלפים
נמצא אצל סוחר על כל המשתמע מכך

לדעתי כל הנורות האדומות דולקות: שורה תחתונה, לך על SUV קונבנציונאלי ותרוויח.

dani.umansky
10-03-12, 14:35
יש המלצה מה לחפש? הייתי הולך לפראדו אבל יקר לי.
רכב מרווח, אמין עד כמה שניתן ובעל יכולות שטח דומות ל4RUNNER ?
תקציב כולל ישור קו 40K
צריכת דלק פחות חשובה כל עוד לא מדובר על 1:4
חשוב שיהיה סגור, אוטומטי, ממוזג... מתאים לילדים בכסאות בטיחות.

ד ו ר ו ן
10-03-12, 14:51
רענן,
פספסת בגדול..
פוראנר זה לא היילקס סגור- למרות דמיון בפחיות ומכניקה, זה רכב אחר, מתלים אחרים, סידור ישיבה מאחור טוב יותר, ובגדול יותר נוח כי הוא אמור ולא מתוכנן לשאת 3/4טון בארגז, ומצד שני יותר ״רך״ במה שנוגע לשטח.

אני לא זוכר מאיזה שנתון, אבל הדגמים עם המנועים החדשים כללו גם מתלה קדמי עם קפיצי סליל, בדומה לפראדו.

שגיא S
10-03-12, 15:09
לפותח השרשור - חפש טרופר בנזין.

שים לו קולר גיר עם ונטה - וצא לטייל!

dani.umansky
10-03-12, 15:20
חבר שקנה טרופר בנזין מכר אותו תוך חודש.. צריכת דלק לא סבירה של 1:4 נראה לי שאפילו ה4RUNNER שנימכר בארץ לא שותיין עד כדי כך גדול.
חשבתי על דיזל אבל יש לנו במשפחה טרופר דיזל 2004 ממש שמור אבל בגלל מזרקים היה כבר פעמים במוסך תוך 3 חודשים (לזכותו המזרקים הוחלפו במסגרת הרחבת האחריות).

שגיא S
10-03-12, 15:22
חבר שקנה טרופר בנזין מכר אותו תוך חודש.. צריכת דלק לא סבירה של 1:4 נראה לי שאפילו ה4RUNNER שנימכר בארץ לא שותיין עד כדי כך גדול.
חשבתי על דיזל אבל יש לנו במשפחה טרופר דיזל 2004 ממש שמור אבל בגלל מזרקים היה כבר פעמים במוסך תוך 3 חודשים (לזכותו המזרקים הוחלפו במסגרת הרחבת האחריות).

הטרופר הזה לא מייצג כנראה. לי היה טרופר שנת 95, עם צמיגים גדולים, פגושי מתכת והכל עשה 1 ל7 בכביש ו1 ל4 בשטח.
חוץ מזה האחזקה שלו הייתה יחסית זולה אם מטפלים בנקודות תורפה, ויש לו מלא שיפורים בארץ ובעולם..

-->