PDA

צפייה בגרסה מלאה : שינוי ממשלשים לסרן חי בויטרה 98

חן עובדיה
11-03-12, 14:37
יש למישהו מושג איזה אישורים צריכים בשביל לעשות את אז ..?
וממי מקבילים את האישורים או למי צריך לפנות השמח עם למישהו יש משהו לחדש לי

motorica.net
11-03-12, 14:51
תשכח מזה.

GodsFather
11-03-12, 15:51
ובתשובה יותר עניינית - בלתי אפשרי בישראל בצורה חוקית.

raanan
11-03-12, 16:54
ובתשובה יותר עניינית - בלתי אפשרי בישראל בצורה חוקית.
למה כזאת נחרצות ?
בזמנו התענינתי בפרוייקט כזה. סה"כ נדרש אישור מהטכניון + אישרור השינוי בעמדה 1 .
אישור כזה מהטכניון הוא בעלות של כמה עשרות אלפי שקלים.
אח"כ לרכוש קיט הסבה מטריילטאף בעלות של $2700 (ללא משלוח ומיסים ),
לרכוש סרנים משומשים של היילקס, דרייבשאפט + קיצור שלו.

בקיצור, לא לעניין בגלל המחיר ובסופו של יום השילדה של הויטארה חלשלושה.
הכי פשוט וזול לרכוש סמוראי/היילקס/סיקס/סופה .

רענן

motorica.net
11-03-12, 18:25
יש קיט זול יותר של קלמיני.
לא שזה משנה, כי אף אחד לא יחתום על שינוי כזה.
תיאורטית החוק מאפשר לך להגיש בקשה, מעשית לא יתקבל אישור וחבל על הכסף והעבודה.

ofer23
11-03-12, 20:02
שמישהו פעם אחת יסביר למה להפוך ויטרה\סמוראי\גימני למשהו שהוא לא.
רוצה סרנים\גובה\יחסי העברה\השד יודע מה תקנה אוטו מתאים.
כל רכב עם יתרונות וחסרונות שלו, לא צריך להפוך צורה לכל דבר.
גם אם תעבור שבעה מדורי גהנום ותשיג איזו חתיכת דף שמאשרת את זה יבוא איזה שוטר משועמם ויוריד אותך מהכביש רק כי בא לו.
עפר.

hadtomer
11-03-12, 21:26
יש למישהו מושג איזה אישורים צריכים בשביל לעשות את אז ..?

גרין קארד.

YosSima
12-03-12, 00:02
גרין קארד.

:p

גדול

GodsFather
12-03-12, 06:50
גם אם תעבור שבעה מדורי גהנום ותשיג איזו חתיכת דף שמאשרת את זה יבוא איזה שוטר משועמם ויוריד אותך מהכביש רק כי בא לו.
עפר.

עופר - זה רק בארץ... בחו"ל אתה יכול לעשות את זה בצורה יותר פשוטה (גם, לא בכל המדינות, אבל יש לא מעט מדינות מערביות שמאפשרות את זה).

סיבה נוספת שמבדילה את ישראל ממדינות אחרות - אנשים לא מחליפים רכב כל שנה-שנתיים אלא נשארים איתו תקופה ארוכה יותר ולכן אין עם זה שום פסול.

יש קיטים מצויינים להסבה הזו ובפני עצמו זה לא סיפור יקר טכנית. הבירוקרטיה מסביב מסבכת את זה עד לרמה של בלתי אפשרי. רענן - זו גם התשובה בשבילך. נחרצות או לא, מי שרוצה להתנסות, שיהיה לו בהצלחה.

ד ו ר ו ן
12-03-12, 11:02
לפותח השרשור,
לי זה נשמע כמו השלב שמפנימים שהרכב הנוכחי כבר לא מתאים למה שרוצים ממנו וצריך לעבור לרכב הבא.

raanan
12-03-12, 11:17
לפותח השרשור,
לי זה נשמע כמו השלב שמפנימים שהרכב הנוכחי כבר לא מתאים למה שרוצים ממנו וצריך לעבור לרכב הבא.
LIKE +1

זאת גם המסקנה שאני הגעתי אליה אחרי התקנת ARB ק+א וקיט הגבהה קלמיני 3"

רענן

benza
13-03-12, 15:31
עפר.

למה משהו שהוא לא?
כל היופי בשיפורי/שינויי רכב זה בדיוק בשביל להפוך אותו למשהו שהוא כן, רק לא בארץ הקודש... פה אסור... כי למה שאני אוכל נגיד להפוך את הויטרה שלי למשהו כזה:
56551

GodsFather
14-03-12, 05:41
הכל שאלה של תפיסה.

בארצות אחרות, קונים רכב ונשארים איתו שנים רבות. או קונים רכב מפורק במטרה לשפר אותו.

בישראל יש תרבות של להחליף רכב כל שנתיים שלוש ולנסות להחזיר השקעה ולא לצאת פרייארים, מעבר לזה גם לא יודעים מה ילד יום ואולי מחר ימחקו אותנו. אז קשה למצוא הצדקה להשקעות ה"משוגעות" הללו. המעטים מבינינו שעוד אוהבים שיפורים ודיגומים גם לרכבים הקטנים יודעים שזו אותה אהבה כמו המשוגעים שמחזיקים סופה בלי להיות מקורבים ליצחק תשובה או אלה שמחזיקים לנד-רובר בלי להיות נשואים לבת של אלי שחר או יענקלה ושאר הגורואים.

בסופו של דבר - שיפורים זה כיף ותו לא. אתה רוצה להיות שונה, שיהיה לך רכב מיוחד ושתוכל להגיע לאן שרכב אחר לא יכול להגיע ואז להסתובב לכולם ולהראות את הטוסיק.

tzagi
14-03-12, 07:35
לא הבנתי למה צריך אישור למשלשלים, פעם אחרונה שהייתי בסופר פארם היה מדף מלא בהם
אבל אני באמת לא מבין את הנטיה להחליף עגלות כול שני וחמישי, חמי לדוגמה, כול פעם שאני מדבר איתו מספר לי על הקורולה ה"חדשה" (לו) ועוד אני צריך לשמוע סיפורים על החלפות סובארו-שנות ה70-שוק המשומשות בנצרת-כול שבועיים. לא מבין את ההגיון.

ד ו ר ו ן
14-03-12, 22:11
לא מבין את הנטיה להחליף עגלות כול שני וחמישי, חמי לדוגמה, כול פעם שאני מדבר איתו מספר לי על הקורולה ה"חדשה" (לו) .
ההשוואה ממש לא מתאימה.
לא מדובר על החלפה של ויטרה בויטרה אחרת.
האיש הולך, לפחות בתיאוריה, לשפוך עשרות אלפי שקלים, לשנות לגמרי את הרכב - וזה לא "סתם" הגבהה או שינוי בולמים, ובשביל מה?
להגיע לרמה סטנדרטית של רכבים אחרים?

ייקח כבודו את הכסף, ירכוש רכב שמראש נמצא בנקודה שהוא מכוון להגיע אליה, וימשיך משם למעלה.
הרי מה יהיה השלב הבא?
הוא יבין שעם כל הכסף שהוא שפך על הרכב אין לו לאן לגדול יותר, ועם כל ההשקעה הוא נמצא בנקודת בסיס של רכבים אחרים.
ואז תגיע ההחלפה?

YosSima
14-03-12, 22:58
ההשוואה ממש לא מתאימה.
האיש הולך, לפחות בתיאוריה, לשפוך עשרות אלפי שקלים, לשנות לגמרי את הרכב - וזה לא "סתם" הגבהה או שינוי בולמים, ובשביל מה?

ייקח כבודו את הכסף, ירכוש רכב שמראש נמצא בנקודה שהוא מכוון להגיע אליה, וימשיך משם למעלה.
הרי מה יהיה השלב הבא?
הוא יבין שעם כל הכסף שהוא שפך על הרכב אין לו לאן לגדול יותר, ועם כל ההשקעה הוא נמצא בנקודת בסיס של רכבים אחרים.
ואז תגיע ההחלפה?

מסכים לחלוטין
אממה - אתה שוכח דבר אחד כאן - כל הסיפור הזה של רכבי שטח ושיפורים לא מונע ע"י ההגיון
אפילו ברוב המקרים הוא סותר לגמרי את ההגיון שלך ובעיקר של האשה
אבל חלקנו מוכנים לוותר על שבוע באיטליה או על מלתחה חדשה בארון רק בשביל להוסיף עוד משו לרכב
למה ?
ככה!
זה בדיוק השלב שהתשובות מתחילות להיות מעורפלות
בנאדם קיבל ג'ינון על ויטרה עם סרן חי מקדימה והוא מתחיל לבדוק
למה לטפס על האוורסט? -בשביל לשים V ולצלם כמה תמונות. יש הגיון בזה?!
מזכיר לי שבגיל 20 הייתי משוגע על חיפושיות - כמה כסף שרפתי על התענוג הזה
לפי ההגיון הייתי כבר צריך לקנות רכב חדש אבל איפה אני ? יושב בהיילקס זקנה בת 15 , אבל מבסוט מכל רגע
החברה שלי לא הצליחה להבין את זה, ההורים שלי לא תמיד מבינים , אבל זה מה יש.
פעם אמר לי איזה זקן ארגנטינאי שחולה על באגים מכל סוג וצורה: "כל עוד יש בך ת'אש - תשרוף!"
פה זה מתחיל ופה זה נגמר
לפותח השרשור - אני אישית לא הייתי משקיע השקעה כזו בויטרה בדיוק מהסיבות שדורון כתב
אבל אם אתה חושב שזה שווה לך - לך על זה בכל הכח ואל תשכח לעלות כתבה עם תמונות http://jplg.jeepologltd.netdna-cdn.com/images/icons/icon10.png
כי זה שלא הייתי הולך על פרוייקט כזה לא אומר שזה לא מענייןhttp://jplg.jeepologltd.netdna-cdn.com/images/icons/icon14.png

GodsFather
15-03-12, 06:10
מצטרף ליוסי.

tzagi
15-03-12, 06:18
דורון,
זה היה בתגובה על מה שאמיר כתב: בישראל יש תרבות של להחליף רכב כל שנתיים שלוש ולנסות להחזיר השקעה

benza
15-03-12, 11:34
ההשוואה ממש לא מתאימה.

הרי מה יהיה השלב הבא?
ואז תגיע ההחלפה?

העניין הוא שאם זה היה חוקי ונפוץ, זה לא היה עולה כל כך הרבה כסף...

GodsFather
15-03-12, 11:42
טעות!

זה היה עולה הרבה בכל מקרה כי מדובר בעבודה לא פשוטה בכלל. הרבה דיוקים, הרבה ריתוכים, הרבה הינדוסים ולא חאפריות.

עבודת הרישוי היא 2000 שקל ונהיגה עם דאגות כל הזמן (לזה אין מחיר). הכסף האמיתי הוא בהסבת הרכב.

motorica.net
15-03-12, 11:48
פרויקט כזה יקר אבסולטית בלי קשר לענין הרישוי.

benza
15-03-12, 11:51
לא כזה מסובך :-)

http://www.xterraownersclub.com/reviews/calmini_sas01.html

GodsFather
15-03-12, 11:53
מאיפה אתה מביא את הסרן ואיך אתה מכין אותו ? זה הסיבוך.

לקנות קיט בולט-און זה בסדר, ככה גם אני עשיתי עם הSPOA כשכולם עוד פחדו לעשות את זה. אבל מעבר לקיט יש עוד הכנות.

-->