PDA

צפייה בגרסה מלאה : סופות ביד 2, סתם הרהור לא חשוב שעלה לי

rupni
11-03-12, 21:29
אני רוצה לקנות סופה, אז באופן טבעי נכנסתי ליד 2, אני כבר כמה ימים מחפש ושמתי לב שיש מודעות שהתאריכים שלהם מופיעים באדום אז חשבתי שזה חדש ורוצים להדגיש את זה או משהו בסגנון, עד כאן הכול הגיוני אבל דבר ראשון ששמתי לב אליו הוא שכול יום עולות לא מעט מודעות חדשות, האם זה הגיוני ויש מספר כ"כ גדול של סופות בארץ שעומדת למכירה ? ושמתי לב גם שהמודעות חוזרות על עצמאם (או שזה רק נראה לי ופשוט יש שם את אותה תמונה)
אני לא יודע אם זה משהו שהוא רק בסופות או בכלל.

אם למישהו יש רעיון למקום נוסף שאני יוכל למצוא שם סופות למכירה (לא לוחות אחרים באינטרנט) אני אשמח.

אורי

iben
11-03-12, 21:40
ביד 2 יש אפשרות למפרסמים ל"הקפיץ" את המודעה, הודעה שהוקפצה תופיע עם תאריך ההקפצה ולכן התאריכים מתחדשים אך בפועל אינך יכול לדעת מתי פורסמה המודעה לראשונה

rupni
11-03-12, 21:44
עכשיו הכול הרבה יותר הגיוני לא ידעתי, תודה.

YosSima
11-03-12, 23:39
האם זה הגיוני ויש מספר כ"כ גדול של סופות בארץ שעומדת למכירה ?
אורי

שמת לב למחירי הדלק בזמן האחרון ?
כנראה שהרבה מבעלי הסופות עשו 1+1 (או 1+1+8)
והבינו שאם לא ימכרו את הסופה עד סוף השנה כנראה שיצטרכו לגרוט אותה כשליטר בנזין יעלה 10 ש"ח
גם לי עברו מחשבות לעבור מהגמל למשהו קצת יותר ...
אבל אין לי את הביצים לאור העובדות הנ"ל
בשירשור אחר מישהו כתב משהו על גרין קארד
יכול להיות שזה תופס גם במקרה הזה...

בכל מקרה לשאלתך השניה - יש בפורום "רכבי שטח למכירה" סופה שחורה מוסבת לגז שנראה לי עסקה משתלמת (אם עדיין לא נמכרה )

rupni
12-03-12, 00:28
שמת לב למחירי הדלק בזמן האחרון ?
כנראה שהרבה מבעלי הסופות עשו 1+1 (או 1+1+8)
והבינו שאם לא ימכרו את הסופה עד סוף השנה כנראה שיצטרכו לגרוט אותה כשליטר בנזין יעלה 10 ש"ח
גם לי עברו מחשבות לעבור מהגמל למשהו קצת יותר ...
אבל אין לי את הביצים לאור העובדות הנ"ל
בשירשור אחר מישהו כתב משהו על גרין קארד
יכול להיות שזה תופס גם במקרה הזה...

בכל מקרה לשאלתך השניה - יש בפורום "רכבי שטח למכירה" סופה שחורה מוסבת לגז שנראה לי עסקה משתלמת (אם עדיין לא נמכרה )

אומנם אין לי סופה אבל אני קורא פה בפורום כבר כמה זמן ואני רואה כמעט את כל האנשים שיש להם סופה אם לא כולם מגוננים עליה בחירוף נפש ולמרות שמביאים את כל מה שגרוע בסופה ויש במכוניות אחרות ובכול זאת הם מביאים טענות נגד, אני לא חושב שאדם כזה יכול למכור את הרכב שלו בכ"כ קלות.
וגם אם כן, אז לא נראה לי הגיוני שביום אחד (זה לא יום אחד זה הקפצות כמו שהסבירו לי קודם לכן) יפורסמו כ"כ הרבה רכבים יחסית ביחד (יותר מ-10).

אורי

יוסי56
12-03-12, 02:17
למי שיש סופה ומכור לגיפים האלה גם שהדלק יהיה 15 שקל הוא לא ימכור
גם עכשיו הדלק מאוד מאוד יקר + הצריכה הגדולה של הרכבים האלה ותבוא פעם אחת לבור בשישי תראה כמה דלק נשרף שם רק בשביל שעתים שלוש של כיף.

GodsFather
12-03-12, 06:27
אומנם אין לי סופה אבל אני קורא פה בפורום כבר כמה זמן ואני רואה כמעט את כל האנשים שיש להם סופה אם לא כולם מגוננים עליה בחירוף נפש ולמרות שמביאים את כל מה שגרוע בסופה ויש במכוניות אחרות ובכול זאת הם מביאים טענות נגד, אני לא חושב שאדם כזה יכול למכור את הרכב שלו בכ"כ קלות.
וגם אם כן, אז לא נראה לי הגיוני שביום אחד (זה לא יום אחד זה הקפצות כמו שהסבירו לי קודם לכן) יפורסמו כ"כ הרבה רכבים יחסית ביחד (יותר מ-10).

אורי

אורי, סוד קטן - ביד2 יש גם סוחרים. חלקם סוחרים רשמיים עם סוכנות/מוסך, חלקם סוחרים בשושו שמוכרים רכבים מהחצר... (הם גם מסתובבים פה לפעמים).

איתמר_DRZ
12-03-12, 07:43
יש ביד2 גם הרבה מודעות מזויפות, בד"כ מתומחרות גבוה מהרגיל, לדעתי כדי להעלות את מחיר השוק.

דרור ברלי
12-03-12, 09:39
לא שמעתי שהבנזין שמכוניות אחרות לוגמות, עולה פחות. בטח לא הסולר, שכל החכמולוגים מחשבים בקפדנות את הקילומטראז' שלהם ואת נקודות התדלוק, או לוקחים איתם ג'רקין, פן ייאלצו לשלם 14-15 שקלים ויותר לליטר סולר אחד (כן, בדרום)
בערך פעמיים בשבוע מתקשרים אלי כל מיני כדי לשאול אם כדאי לקנות סופה וכמה דלק היא שותה...
חברים יקרים, מי שצריכת הדלק מדאיגה אותו, שלא יחשוב אפילו על סופה או על כל רכב שטח אחר עם מנוע בנזין גדול (3 ליטר ומעלה). פשוט לא.
אלא אם הוא הולך לעמוד בחנייה ולנסוע פעם בשבועיים לכל היותר.

סופות ביד 2: מבלי להכליל, חלק לא קטן ממוכרי הסופות שם הם סוחרים ושאר טיפוסים מפוקפקים.
תקראו כל מודעה פעם ופעמיים, תרכזו את המודעות כדי לראות אם יש זהות ביניהן, בתמונות, בפרטים, בטלפונים. לעתים אותה תמונה מופיעה במודעות שונות. לעתים מודעה זהה עם תמונות שונות. שוב - בלי הכללות, אבל חלק מהרכבים האלה גנובים, חלקם עם זהות משוכפלת ורשיונות מזויפים. זהירות ושוב זהירות.

YosSima
12-03-12, 09:55
למי שיש סופה ומכור לגיפים האלה גם שהדלק יהיה 15 שקל הוא לא ימכור
גם עכשיו הדלק מאוד מאוד יקר + הצריכה הגדולה של הרכבים האלה ותבוא פעם אחת לבור בשישי תראה כמה דלק נשרף שם רק בשביל שעתים שלוש של כיף.

אז מה ?
ברור שיש את הגרעין הקשה שיחזיקו ברכבים האלו לא משנה מה...
כמה חברים עם סופה מגיעים לבור באופן קבוע?! בוא נפרע - 20 בוא נתפרע מאד -30 רכבים?
עוד כמה בכל הארץ שקנאים לרכבים שלהם...
בסה"כ רוב הסופות עוברות ידיים מהר מאד והסיבה לדעתי היא עלות התחזוקה
הרכב הזה יפה , חזק ,מנוע , אפשר לנעול לו 33 בלי יותר מידי בעיות, רכב שדה שאפשר לסוע איתו פתוח בקיצור כיף טהור - לכן המשיכה אליו
ותמיד יהיה מי שמוכן לקנות . אבל מה לעשות שעלויות האחזקה שלו בתור רכב יחיד שנוסעים איתו ביום יום הן מעל מה שרוב בעלי הסופות
יכולים להרשות לעצמם...
אז אתה מתלהב מסופה (בצדק) חוסך כסף, קונה אחת , משפץ פה ושם , עושה לה פסים, שם מדבקה בצד של 4X4 (שאף אחד לא יתבלבל),
נוסע בה עם חיוך מאוזן לאוזן כשהרוח מזיזה לך את השיערות.
ופתאום בטסט הבוחן אומר לך שאתה צריך להחליף את הצמיגים , אז או שהכיס שלך עדיין עמוק ואתה משכיב כמה אלפים או שאתה מחפש קומבינות.
כך או כך אתה מתחיל לקלל נמרצות את ביבי אחמניג'ד וסטנלי פישר ומתגעגע לימים שסאדם זרק עלינו טילי סקאד (שנשמע היום כמו שם של רוגטקה של ילדים) כי אז הבנזין עלה 3.5 ש"ח .
אז מגיע רגע ההתכחשות - "לא ... אני דווקא מבסוט עליה" והסופה מזכירה לך יותר ויותר שפעם הייתה לך את החברה הכי כוסית
בעיר שסובבה לכולם את הראש ואתה הרגשת תרנגול כשהלכת איתה. אממה - היא עלתה לך כמו משפחה שלמה.
בשלב הזה אתה אומר ויני וידי ויצ'י ! תודה רבה , ומנסה להזכר איך קורים לאתר הזה שיש לו יותר מיד אחת...
עכשיו - קח את כל השטויות האלו שכתבתי למעלה ותכפיל את הלחץ בשתיים במקרה שאתה נשוי ותבין שנכון שאפשר להקפיץ מודעה ביד 2
ונכון שיש סוחרים ונכון שיש גרעין קשה , אבל אחרי סופה בימים משוגעים כמו היום לא מבייש להרוג כמה סוסים וללכת על סמוראי שיתן לך 90 אחוז
אם לא יותר מהפאן של הסופה .
אבל כמו שכתוב בחתימה של אחד החברים פה - הכל שטויות
סליחה מכל בעלי הסופות - זה הכל מקנאה . באמת!!
אגב נראה לי שאפשר להכניס את השרשור הזה לשרשור החופר של "איך אתה יודע שאתה נוהג בסופה" לא?:p

מוני אורבך
12-03-12, 10:59
שישי שבת האחרון טילתי בנגב, במסלולים הכי הכי מוכרים וקלסיים שרק יכולים להיות.
המרזבה הנקרות ומצפה רמון, מה יכול להיות יותר קלסי מזה ???
מזג אוויר נוח, הכול רענן מהחורף.
זוכרים את הזמנים בהם היו שירות בנחל נקרות?
והיה פקק תנועה של שעתים במדרגת הנקרות...
אז הימים הללו עברו ונעלמו.
בכל השישי שבת פגשנו שלוש קבוצות ולא יותר.
קבוצה אחת הורכבה מדיסקו אחד, השניה מ3 רכבים.
והשלישית הכי מוזרה משני ויטרות כאשר בכל אחת שלושה בדויים!!
הדבר הכי ביזרי שראיתי בחיים שלי... (אבל זה לא קשור לנקודה)

בכל הנקרות ארבעה קבוצות !!
עברו הימים של טיולי השטח, באו נודה על האמת.
מי שנשאר זה רק השרופים והמכורים.
כל השאר עושים טיולים של שעה בירקון.
עדיף במכונית הליסיג שמשלמים עליה כל כך ביוקר.

אשר לסופות, תמיד יהיה להם ביקוש מהמכורים ביותר.
אבל הבעיה שלהם היא שהן מזקינות.
92 זה כבר רכב הדורש פעמים טסט בשנה.
וכולנו יודעים מה זה אומר טסט בסופה )-:
זה ללא ספק יוריד את ערכם ואת הביקוש להם.
בדיוק מה שקרה לסיקסים בזמנו.

אבל יש תקווה, עוד 10 שנים הם יתחילו להיכנס לאספנות.

GodsFather
12-03-12, 11:02
ואז עוד 9 שנים הביקוש יעלה שוב והם יחזרו לשחק את המשחק, כמו שהסיקסים חוזרים לאט לאט ועוד מעט גם הסמוראים מצטרפים.

אספנות זו המילה, נקווה שלא יבינו את זה בקרוב אי שם במשרדי האוצר.

מוני אורבך
12-03-12, 11:08
אל תדאג משרד האוצר יודע טוב מאוד מה הוא עושה.
כמה משוגעים יש שמוכנים להחזיק רכב ששותה ליטר כל 6 קילומטר??
עם רעשי רוח חריקות ושיוט...
עולם הולך ונעלם, עוד 10 שנים רק הזקנים (אנחנו) יזכרו מה זה טיול שטח.
רק שלא יזכרו מה כל כך מהנה בו (-:

משרד האוצר והתחבורה אישרו את כל הנושא של רכב אספנות לא בשביל המכורים התפרנים הללו.
אלא בשביל האולגרכים שמחזקים עשרות רכבי אספנות שערך כל אחד מהם מאות ומליוני שקלים.
והם יכולים להפעיל את הלחץ הנכון.

GodsFather
12-03-12, 11:11
חכה, עוד עשור, יהיו הרבה יותר כלים על הכביש, ימצאו סיבה להעלות את המיסוי.

Tourist
12-03-12, 14:47
ביד 2 יש אפשרות למפרסמים ל"הקפיץ" את המודעה, הודעה שהוקפצה תופיע עם תאריך ההקפצה ולכן התאריכים מתחדשים אך בפועל אינך יכול לדעת מתי פורסמה המודעה לראשונה

אבל אם 'הוקפצה', הרי שהיא עדיין רלוונטית מבחינת המוכר.

באופן כללי, נראה לי שעדיף לקנות רכב שטח רציני דרך פורומים של ג'יפאים או מ'פה לאוזן' של חברים או מוסכניקים. זה לא מזדה.
מאידך, אם רוצים למכור... עדיף לחפש פראייר שלא מבין מה הוא קונה דרך יד2... :p

rupni
12-03-12, 16:33
אבל אם 'הוקפצה', הרי שהיא עדיין רלוונטית מבחינת המוכר.
באופן כללי, נראה לי שעדיף לקנות רכב שטח רציני דרך פורומים של ג'יפאים או מ'פה לאוזן' של חברים או מוסכניקים. זה לא מזדה.
מאידך, אם רוצים למכור... עדיף לחפש פראייר שלא מבין מה הוא קונה דרך יד2... :p

השאלה הייתה האם הגיוני שעולות כ"כ הרבה מודעות חדשות ולא באופן כללי והאם הגיוני שיש הרבה והאם הגיוני שהם מודעות שונות ולא חוזרות (האם הגיוני שיש כ"כ הרבה כלים)

כמובן שעדיף לקנות רכב שטח דרך פורומים, ואם אני אקנה סופה אני יבקש מחברים כאן בפורום שיבואו איתי ויבדקו ויביעו עמדה ואם לא יבואו אני יצמד למדריך שיש באתר לקניית סופה ויקח אותה לבדיקה אצל מוסך שמבין בתחום.

אורי

שגיא S
12-03-12, 16:41
תשמע...אני מכיר סופה אחת שמפורסמת ביד 2, שנת 96 ב70 ומשהו אלף שקל.

סופה ששופצה ממש לאחרונה...עם נעילה אחורית ARB, ברזנט חדש, ג'נטים יפים וכו'' וכו'. הבחור באמת השקיע בה הרבה כסף (כוללת גם מערכת גז שכחתי)..אבל הוא כבר מפחד לסוע בה, לא משנה כמה כסף הוא שםעליה לטענתו, הוא מפחד לסוע כי כל הזמן משהו מתקלקל, נשבר, וכו' וכו' ולכן הוא מוכר.

אנשים מחפשים לכסות את ההשקעה שלהם, וזה בחיים לא יקרה.
מה גם שסופות משנת 96 נחשבות לרכב מסחרי והעלויות הקבועות שלהן יותר קבועות משל הסופות לפניהן. ככה שזה עוד חיסרון לשנתונים האלה שלא תורם לסחירות שלהם

יוסי56
12-03-12, 17:18
אכן חסרון של סופות מעל שנת 96 בביטוח אבל מי שמתכון להחזיר סופה איזה 5-6 שנים זה משתלם כי הוא לא קונה מודל ישן ובקרוב יצטרך לעשות 2 טסטים בשנה (רכב מיושן) אז זה סוג של יתרון

יצחק מ
13-03-12, 16:09
גם אני מחפש כעת סופה ביד 2 ויש לי הכרות מעמיקה ורבת שנים עם הלוח וחשבתי לחלוק מניסיוני.
גילוי נאות - לא עובד ולא קשור בשום דרך ליד 2, אפילו לא ממש אוהב אותם.

היות וברוך השם המשפחה ענפה ותמיד מישהוא מחפש לקנות או למכור יוצא שפעם או פעמיים בשנה אני נדרש לנושא. עדיף על מגרשים וסוחרים - ולמרות שקשה יש לפעמים דברים טובים.עניין של כמות זמן ומאמץ שמשקיעים.

היתרון של לוח 2 יד שהוא צירף עוד אנשים למעגל השימוש באינטרנט - הוא למעשה יצר חשיפה לחלקים נרחבים באוכלוסיה שלא מכירים פורומים, פייסבוק וכיוצא בזה, ולכן יש לפעמים הרבה דברים מעניינים ששוים בדיקה.למעשה זהו לוח יד 2 הגדול ביותר, כמעט כל מי שמפרסם בלוחות ישים שם קודם מודעה ביד2 ואם לא אז גם ב יד 2 זוהי באמת טכנולוגיה בשימוש המונים שעוזרת גם לאתר אבדות אמיתיות. הכל תחת המגבלות החשובות:

* סבלנות סבלנות לא קונים בשום חנות - כמו שמזמזמים הילדים שלי שחוזרים מהגן, זה חשוב מאד, אין מה למהר, ויתרה מכך - אם סתם תשב על הלוח שבוע-שבועיים מיד תזהה את מקפיצי המודעות הסידרתיים. הבעיתיים, אלו שמורידים מחיר תכופות, שינויי פרטים מוזרים ולא עיקביים, ובכלל הכי חשוב תלמד לזהות את מה שבאמת חדש בלוח... וזהו היתרון התחרותי שלך.

* תקשיב לאינטואיצית שלך - הכי חשוב , אם זה מרגיש או נשמע לך לא טוב, אל תלך לראות אפילו, ואם ראית תשאל את עצמך מהו הרושם שלך מהעיסקה והמוכר ב 10 השניות הראשונות ששמעת עליה, לא אהבת? עזוב. האינטואיציות שלך הן כלי חשוב מאד בקבלת ההחלטה.

*הולך כמו ברווז ונראה כמו ברווז - זה ברווז! - את תאנוס את המציאות, מה שנראה גורטאה הוא כנראה גורטאה. תסתכל טוב על המוכר לא פחות מאשר על האוטו. בגדול - אם אין תמונות הגונות זה כנראה ברווז שלא אוהב להצטלם...

* אל תתאהב במודעה מסויימת - צורת המודעות בלוחות היום מאפשרת הרבה תמונות ומלל לעומת מה שהיה אפשרי בלוחות קודמים או בעיתון הנייר, ולפעמים זה מרגיש בדיוק כמו מה שחיפשת או שהשפה בה משתמש הכותב מתאימה לך בדיוק. נתפסת! אל תינעל על המודעה עצמה. אל תפסול בגלל שגיאות כתיב, או כתובות במגזר. אם כבר התאהבת במודעה - לך לראות בכדי שתוכל לקבל החלטה, המודעה תפריע לך לאתר כלים טובים חדשים. ולוותר על כלים טובים באמת עם מודעות פחות מוצלחות.

לגופו של עניין, זהו כלי מצוין לאיתור רכבים הוא רק לא תחליף לשכל הישר :)
בהצלחה! יש מספיק ג'יפים לכולם. והכל לטובה!

יצחק

rupni
13-03-12, 16:16
יצחק תודה על העצות אין לי ספק שאני ישתמש בהן.
אורי

שי קרנצלר
14-03-12, 21:12
מי שמחפש לנסוע על 6 ,או יותר טוב 8 צילינדר לא יכול להגיד שהדלק יקר ,זה לא רלוונטי.
רוצה חסכון, תקנה ג'יפ עם מנוע קטן , וגם אז הוא לא יהיה "חסכן" השנה.

סופת המדבר
16-03-12, 23:38
איזה סופה אתה מחפש?
ז'תומרת ארוכה ? קצרה? פתוחה? סגורה?

rupni
17-03-12, 12:40
איזה סופה אתה מחפש?
ז'תומרת ארוכה ? קצרה? פתוחה? סגורה?

אני לא ממש נעול על משהו בקטע הזה, אני לא מסנן מהבחינה הזאת אבל אני יותר נוטה לכיוון של פתוחה קצרה.
הדבר היחיד כמעט שאני נעול עליו זה לקנות סופה או סיקס. :cool:
אורי

-->