PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה בזיהוי רעש מפחיד

yoav
07-02-05, 17:30
או קיי- זה לא יהיה פשוט, וגם במוסך נכשלו בזיהוי הבעיה- אז אני מעלה אותה פה לקבלת רעיונות. החל מהיום, ללא כל התרעה מוקדמת, החל רעש מאוד לא נעים ברכב ואני אעשה את כל המאמצים לתאר את מאפייניו בפירוט:
1. הצליל הוא של מתכת הנוקשת במתכת.
2. נשמע כאילו מגיע מחתית הרכב בחלקו האחורי- אבל זה לא בטוח כי הצלחנו להפיק אותו רק בנסיעה ולא כשהאוטו "נוסע" באויר על ליפט ואנחנו בחוץ מקשיבים.
3. אין קשר למצה הרכב מבחינת הטרנספר או הלוקרים- (4H/L, 2/H, לוקרים פתוחים/נעולים)
4. מופיע אך ורק בתחילת נסיעה (יציאה מרמזור לדוגמא), כנקישות מתכת די רועמות, בתדר שעולה עם עליית הסל"ד ונעלם לבד במהירות 20 קמ"ש.
5. הרעש לא מופיע קבוע! לאחר עשרות סיבובים ביישוב אין שום מחזוריות קבועה- לעיתים יופיע לעיתים לא (גם באותו מיקום בדיוק- אותו סל"ד , זוית עליה וכו'..).
6. הדבר היחיד שאולי- דגש על אולי- ניתן להגיד כי מופיע במרבית המקרים זה שהרעש מופיע כשהאוטו "מתאמץ" יותר- כלומר תחילת נסיעה בעלייה לעומת ירידה.
7. לא הצלחתי להפיק את הרעש מעל 20 קמ"ש.
8. על הליפט במוסך שום חוט לא כרוך סביב הדרייבשאפטים, שום דבר לא בולט לעין שבור/מתנדנד/ והצלבים לטענת המכונאי- תקינים.
9. האם זה HALF SHAFT? לא יודע- לא בדקתי עם סיבוב כל גלגל בנפרד ב N מסובב את הדרייב שאפט האחורי.
10. הרעש הוא כאמור צלצול שת מתכת נוקשת במתכת- מאוד מטריד! (אני מקווה שאני
לא "טוחן " משהו).
11. הוצאתי צהמושבים האחרויים כל דבר מתכתי שעשוי היה בתדר מסויים של רעד לנקוש בדלת האחורית או רצפת האוטו
12. הרכב לא עבר שום טלטלה חריפה לאחרונה.

רעיונות?

ניר ל
07-02-05, 17:52
תבדוק צלבים בגלי ההינע.

yoav
07-02-05, 18:07
או קיי- אבל המוסכניק בדק- ואני מניח שהוא יותר מנוסה ממני - ואמר שהם בסדר...

yoav
07-02-05, 18:46
בעקבות רעיון של מישהו מג'יפ טרים יצאתי לנעלע את קצה האגזוז.... ובחן הוא אכן נוקש בנענוע אגרסיבי אל מול המיכל דלק (הזרועות של המיגון המקורי)- אולי זו הבעיה? משהו מוכן רגע לצאת לסמו שלו ולבצע את הניסוי הקטן הזה ולראות אם זה נורמלי טווה התנוע הגדול הזה של האגזוז והנקישה במיגון או שזו באמת הבעיה אצלי?

ryanai
07-02-05, 18:48
מה התדר של "הנקישות" ?

yoav
07-02-05, 18:53
כמו שכתבתי - עולה עם הסל"ד ונעלם בהמהירות 20 קמ"ש בלי קשר לסל"S אח"כ (נגיד 2000 סל"ד בראשון ומהירוץ 15 קמ"ש ינקוש אבל 2000 סל"ד ורביעי ב 60 קמ"ש לא נוקש...)
בכלל- הכי בולט אם זוחלים בראשון ללא גז ואז פתאום נותנהים מכת גז קצרה- אז נוקש ומפסיק עם העלייה המיידית והירידה המיידית בסל"ד.

ryanai
07-02-05, 19:02
עולה ביחס לסל"ד אבל לא ביחס למהירות אבל באיזה תחום ?
1-2 נקישות לשניה ?
10-20 נקישות ?
הנקישות שאתה מתאר נמעות כמו רטט של מקדחה ?
בומים חזקים ?
דומה לתקתוק של נעילה ?

תפעיל קצת את הדמיון ויכולת הביטוי :)

yoav
07-02-05, 19:17
אין לי נעילה אז אני לא יודע.
זה לא "בומים" אלא נקישות " תק תק תק תק תק בתדירות עולה עד שנעלם- מזכיר קצת רעש של פטיש אויר שובר אספלט. וזה מה שהדמיון שלי מסוגל לייצר... :oops:

המהנדס
07-02-05, 19:50
זה קרה שוב מאז שדיברנו ??

לך על הכיוון של האגזוז .
לפי מה שתיארת לי בטלפון זו האופציה הטובה ביותר לבודד.
תן לו קשירה עם חוט ברזל כדי שלא יגע בכלום ותנסה לנסוע.

אגב: השכנים כבר בטוחים שאתה משוגע :shock:

yoav
08-02-05, 00:06
זה הגיע מג'יפטריפ- מישהו יודע על מה מדובר?

אצלי נשברה מין משקולת איזון שבנויה מפח עם גליל בעל צירי גומי. הפח נשבר ממאמץ והמשקולת השמיעה רעשים מחרידים בתחילת תנועה (וגם בשטח מג'ועג'ע).
המשקולת הנ"ל יושבת מעל הסרן האחורי.
תסתכל אם היא שלמה.

זה קיים אגב רק בסמוראים החדשים.

גיא
08-02-05, 08:47
אני הייתי מתחיל בקשירת האגזוז ובדיקה חוזרת

יש למיטב זיכרוני כיפוף ליד השילדה מאחורה. ומסיפקה נגיעה קטנה בסלע בנסיעה אחורה על מנת לכופף את זה בכמה מ"מ בשביל שזה יגע בנסיעה...

debilezem
08-02-05, 10:58
לחבר שלי היתה אותה בעיה.
ברנו מגאן שלו.
במוסך על ליפט הבעיה לא הופיעה (כי הרכב לא מיטלטל),
המוסכניק סידר משהו (בתשלום...)
והבעיה נשארה כמות שהיא.
קיבוע האגזוז פתר את הבעיה.
(זה פוסל את האופציה של המשקולת שנמצאת רק בסמוראים חדשים - כי עם כל הכבוד
ליכולות השטח של רנו מגאן- היא לא סמוראי...)

חנן א.
08-02-05, 11:02
או קיי- אבל המוסכניק בדק- ואני מניח שהוא יותר מנוסה ממני - ואמר שהם בסדר...

בלי לפרק גל-הינע המכונאי שלך יכול לדעת אם יש חופשים בגל ההינע אבל הוא לא יכול לדעת אם הצלבים תפוסים או לא.

ראיתי את זה בסמוראי, עם התיאור של הרעש והכול... פירוק של גל ההינע המרכזי גילה שאחד הצלבים היה תפוס.

גיא
08-02-05, 11:25
גם גירוז עצבני יעזור לנטרל את הבעיה הזאת ככה היה אצלי בסמוראי.

עוד משהו,
בנהעה אחורית LOW בראשון תחילת תנועה נחרצת ועזיבה עוד יותר נימרצת של הגז ... האם ה ידית של הטרנספר זזה הצידה בפראות ?

yossivarman
08-02-05, 11:32
אם אני לא טועה המשקולת המדוברת נמצאת ליד החץ שסימנתי
זה נראה כמו גליל באורך 10 ס"מ וקוטר של 5 ס"מ
http://www.geocities.com/yossivarman/97sierra11.jpg
מקווה שהבעיה תיפתר מהר

yoav
08-02-05, 18:07
הבעיה טרם זוהתה או נפתרה. היום לקחתי טרמפ מנהל מוסך שלא מכיר סמוראים אבל אמר שהרעש מזכירלו ציריה/צלב.
אולי?

גיא
08-02-05, 18:38
זה הכי קל

שים את האוטו על משטח ישר.
במחילה מכבוד הד"ר שכב על בארץ מתחתיו
הכל משוחרר בלם חניה / הילוך סרק / הילוך סרק בטרנספר
לא לשכוח אבנים ליד הגלגלים שלא תדרוס את עצמך.

פעולת סחיטה של שני חלקי הצלב לכיוונים מנוגדים כל הצלבים ויש לך 5 באוטו !

אם אתה לא מבין מה אני רוצה ממך , אז יש לך את המספר טלפון שלי.

לא צריך להיות חופש בכלל. כלומר *לא אמורה להיות תנועה כשאתה סוחט*

בהצלחה

gil4
08-02-05, 19:13
http://www.jeepolog.com/j6tech_CJ_checklist.htm
תתחיל לפסול אפשרויות,קשור אגזוז,תבדוק צלבים....אחרת סתם רצים במעגלים.יכולות להיות הרבה סיבות לרעש.
לרכב של המועדון צלילה היתה בדיוק אותה הבעיה.בסוף התברר שאבנים קטנות נכנסו בין ה"טסה" לג'אנט....

ittai
08-02-05, 21:36
עוד הצעה עם סיכוי נמוך שזה זה:
אני לא מכיר את המבנה אצלך אבל בעבר כאשר התקלקלה לי ה"נאבה"
בציר האחורי של CJ ישן, התופעה היתה דומה.
המאפיין העיקרי היה שהרעש הופיע רק במאמץ.
בהתחלה רק בעלייה ממש חזקה, וככול שזה נשחק גם בהתחלת נסיעה
או עלייה קלה.
בכול מצב אחר הכול נראה ונשמע תקין לחלוטין. כנראה אין אפשרות לזהות את
התקלה על ליפט בלי לפרק את הנאבה מהציר ובדרך כלל לא עושים את זה.
ההסבר לרעש היה שהנאבה החליקה על הציר וכול קפיצה של שן עשתה נקישה.

איתי

זאביק
09-02-05, 10:02
הצעה לכיוון כללי לבעייה.
פרק את שני הדרייבשפטים, או רק את האחורי ותפתח לוקרים.
ותתחיל לנסוע (על ריק).
אם הרעש נשמע, אז יש לך כיוון די טוב (כל השרשרת עד הטרנספר ודרייבשפט קדמי).
אם הרעש לא נשמע, אתה יכול לפסול את כל השרשרת עד הטרנספר.

yoav
09-02-05, 10:13
או קיי- היום הכביש היה יבש אז יכלתי לזחול תחת הננס:
1. צלב אחורי לא תקין (נראה לי.. יש בו חופש תנועה די גדול כשמבצעים את הבדיקה כפי שמוסבר בכתבה על הצלבים בג'יפולוג)
2. אגזוז- תושבת אחורית מעוות קלות והאגזוז נוקש במיכל הדלק.

אז.. אני אקשור את האגזוז ונראה אם זו הבעיה - אבל מה לגבי הצלב? להתעסק לבד או להרכין ראש ולגשת למוסך?
אם צלב זה לא בעיה אקוטית, וניתן להמתין עמה, אני מוכן להתנזר מהשטח בינתיים , לרכוש צלב חדש במכשירי תנועה ולחכות לעזרה ממישהו מהמנוסים פה.
יש מתנדבים?

yossivarman
09-02-05, 11:38
תלוי באיזה צלב מדובר
אם זה בין הדיפרנציאל האחורי לטרנספר
נראה לי שאתה יכול לבד

yossivarman
09-02-05, 11:40
הבנתי גם שכדאי ללכת על צלב מקורי - בקירוב 200 ש"ח
מתוצרת KOYO
מחזיקים המון זמן

yoav
09-02-05, 12:23
הצלב הוחלף למקורי (200 ש"ח) בעזרת המוסך של סוזוקי (נגמרו לי ימי החופש על המון טיולים בחודשיים האחרונים- ויש פה בפורום עדים :lol: )- נכון - צריך עבודה עצמית אבל הצלב היה כ"כ גמור שחששתי לחכות ולנסוע עם הרכב (שהוא גם רכב הת"ש שלי) עד שמישהו מכם יתפנה, וממש לבד לא רציתי.. :?
הדפיקות נכון להיום אינן- אבל נחכה עוד יום לראות אם זו באמת היתה הבעיה.

לקח" גם מוסכניקים שבודקים צלבים יכולים לטעות! (להזכירכם בדקו לי יום קודם ואמרו שתקין :evil: )

ולמי שתוהה- לא- לא החלפתי את הצלב באותו המוסך שלא איתר את התקלה 8)

yoav
09-02-05, 14:33
הנה התמונות של הצלב הסורר לאחר החלפתו. אני מניח (ואני מקווה שאני לא עושה פה את הפאדיחה של חיי) שהזרוע עם סימני הסיכות המוטבעות עליה לעומק היא מקור הבעיה (בהשוואה ל3 האחרות שנראות חלקות עם סימנים קלים ביותר לסיכות מה"קאפות". בתוך הקאפה סיכות שבורות.

1. זרועות חלקות
http://pic.hevre.co.il/Files/970914C21BD445008EFB163A492E88D4/norm_EE5367478B73452390692E8E1CCDE459.JP G

2. הזרוע החרוצה - החריצים ניתנים למישוש, מקיפים כ 2/3 מהיקף הזרוע
http://pic.hevre.co.il/Files/970914C21BD445008EFB163A492E88D4/norm_FACB2EDB6B79447E881AC7F3F36C3B92.JP G

yoav
09-02-05, 14:51
החריצים אגב גם נמצאים בזוית ולא ניצבים במקביל לציר האורך של הזרוע- מה שמחזק את ההשערה שסיכה נשברה ואז חברותיה עמדו בזוית ולאט לאט שחקו את הצלב (או שאולי היתה סיכה חסרה מהחלפה קודמת של צלב?)

karlos
10-02-05, 09:28
ברגע שזיהת סיכות שבורות אז הצלב היה גמור, לא בטוח ששם הבעיה היחידה.

yoav
10-02-05, 19:17
קרלוס? הסבר ובאר? מה זאת אומרת " לא הבעיה היחידה"? (הרעש פסק מאז שהוחלף הצלב..)

נמרוד
10-02-05, 19:58
יואב, הצלב היה גמור, הבעייה תוקנה, סע לשלום 8)

yoav
10-02-05, 20:27
תודה נמרוד- מי שכבר מכיר אותי יודע שאני נוסע ונוסע ונוסע (5 דק' אחרי שהצלב הוחלף כבר נסעתי לבדוק את גובה המים בנחל שקמה... :lol: )

בכל אופן המון תודה :!:
השרשור הזה הציל אותי :idea: (שוב)
תודה לגיא ששלח אותי לבדוק שוב צלבים, אחרי שהמוסכניק קבע שהם "בסדר" ולא מקור הרעש :evil: אילולא עצתו של גיא הייתי נכנס לשטח שובר את הנבלה והנזק של צלב שבור בנסיעה תואר היטב בכתבה על הצלבים פה באתר!
אגב - לקח: אם לא משחררים את הכל (ניוטרל בשתי הידיות והנברקס משוחרר)- לא מזהים את החופש בצלב (במקרה שלי).

תודה
עד הפעם הבאה
יואב 8)

yossivarman
05-04-05, 19:25
מה המק"ט של צלב כזה
KOYO

בהנחה שלא קונים במכשירי תנועה
לפי האינטרנט זה
KC1518CC-1
מעוניין לקנות שיהיה לי ספייר בסמוראי
אם למישהו יש המצלה איפה לקנות - לא במכשירי תנועה