PDA

צפייה בגרסה מלאה : oziexplorer - מספר שאלות בסיסיות (נראה לי)

עתיד
13-03-12, 09:11
שלום רב,
ברשותי מפות בפורמט OZF2, המפה מורכבת מ-15 קבצי מפות.
כאשר יש קבצי OZF2 (המפה) וקבצי MAP (הכיול?)
כל קבצי ה-MAP שלי למעט אחד בפורמט AUSTRALIAN 1966 רק קובץ MAP אחד בפורמט UTM,
אני עובד עם תוכנה מסוג BIT MAP על מכשיר מסוג IPAD, והשוני הזה לא מקובל עליה.

איך אני משנה את הפורמט של הקובץ MAP הזה מ-UTM, לפרומט שאני צריך (פתחתי את זה בOZIEXPLORER על המחשב, ומצאתי דרך לשנות את זה בתצוגה, אבל לא מוצא דרך לשנות את זה בקובץ עצמו ולשמור ככה שהקובץ MAP יהיה בפורמט החדש)

שאלה נוספת :
האם ניתן בדרך כלשהי להמיר מפות מסוג OZFX3 לפורמט OZF2 ? התוכנה שאני משתמש בה (BIT MAP) לא מוכנה לעבוד עם OZFX3

תודה מראש על התשובות

erezgur
17-03-12, 14:29
שלום רב,
ברשותי מפות בפורמט OZF2, המפה מורכבת מ-15 קבצי מפות.
כאשר יש קבצי OZF2 (המפה) וקבצי MAP (הכיול?) כל קבצי ה-MAP שלי למעט אחד בפורמט AUSTRALIAN 1966 רק קובץ MAP אחד בפורמט UTM,
אני עובד עם תוכנה מסוג BIT MAP על מכשיר מסוג IPAD, והשוני הזה לא מקובל עליה.
איך אני משנה את הפורמט של הקובץ MAP הזה מ-UTM, לפרומט שאני צריך (פתחתי את זה בOZIEXPLORER על המחשב, ומצאתי דרך לשנות את זה בתצוגה, אבל לא מוצא דרך לשנות את זה בקובץ עצמו ולשמור ככה שהקובץ MAP יהיה בפורמט החדש)

שאלה נוספת :
האם ניתן בדרך כלשהי להמיר מפות מסוג OZFX3 לפורמט OZF2 ? התוכנה שאני משתמש בה (BIT MAP) לא מוכנה לעבוד עם OZFX3
שלום,

קבצי ה- MAP אכן מכילים את הכיול/עיגון. אלו הם קבצים טקסטואלים שניתן לערכם באמצעות כל עורך טקסט. בשורה החמישית שלהן מוגדר הדאטום ובשורה התשיעית את סוג ההיטל - לפי ערכים אלו התוכנה יודעת כיצד להתייחס לשאר הערכים המופיעים בקובץ (להם קראת "הפורמט").
אני ממש לא ממליץ לעשות כך, אבל אם תדע להמיר כל אחת מהנקודות בקובץ מרשת קורדינטות אחת לשניה - תוכל עקרונית לעשות זאת עבור כל הנקדודות שבקובץ ולשנות את שורת העיגון. סביר להניח שבכך תכניס לא מעט שגיאות דיוק. אני מניח שיש גם לא מעט תוכנות שיודעות לעשות זאת לצרכיהן (בדוק למשל את OruxMapsDesktop, אבל ייתכן שתצטרך להוסיף להן את הגדרת רשת הקורדינטות שלך).

אוזי יודע להתמודד עם רשתות שונות ולכן לא קיימת בו למיטב ידיעתי אפשרות להמרת קבצי MAP.

דרך אגב, כיון שאתה מדבר על רשת אוסטראלית, אי מקווה שלא מדובר במפות טופוגרפיות של ישראל כיון שאז בהחלט יהיו לך אי דיוקים שונים ומשונים....

לגבי OZF3 -
OZF3 הינו פורמט חדש יותר וזהו הפורמט היחיד למיטב זכרוני ש- mapMerge של אוזי יודעת לייצר היום. זהו פורמט "מוצפן" ובלעדי לאוזי, אפילו הגרסאות של OziExplorerCE החדשיות יחסית כבר עובדות עימו ואין דרך למיטב ידיעתי לעבור מפורמט זה לפורמטים אחרים, לרבות ל- OZF2, דרך אגב - קובץ Ozfx3 כולל מספר "אריחי" מפה ברמות זום שונות של אותו אזור, כך שמתאפשרת באוזי הצגה של המפה ושינויי זום חלקים ומהירים.

תוכל לנסות את התוכנה DEMAPPER - http://www.terraperfecta.com/download.php שכנראה תהיה מסוגלת לחלץ את תמונת המפה בפורמט PNG מתוך ה- OZF3 (וגם OZF2), אח"כ, בהתאם ליכולות התוכנה בה הינך משתמש לקרוא גם קובץ PNG תוכל להמשיך...

בהצלחה,

ארז גור

עתיד
17-03-12, 17:55
ראשית - תודה רבה על התגובה, ישר כח

כאחד שעובד בתחום המחשבים נעלבתי קשות שקבצים ותוכנות מתקילים אותי :), ולכן חקרתי וקטשתי עד תום את נושא המיפוי בסוף השבוע
ניתן לבצע המרה כזאת בתהליך לא מסובך אבל מעט טריקי - ממירים ל-PNG עם התוכנה אותה נתת, ואז עם IMG TO OZF ממירים חזרה ל-OZF2.
זה עובד

הסיבה שרציתי לבצע זאת זה כי רציתי לעבוד עם תוכנה בשם BIT MAP, עם זאת לתוכנה יש איזה שהוא סטיה באיכון ה-GPS ואופציות ממש מוגבלות, לכן אחרי חקר מעמיק מצאתי תוכנה בשם TWONAV לאייפד, התוכנה עולה כמה זוזים (אני לא נכנס עכשיו לנושא של הורדה לא חוקית כל אחד יעשה מה שנוח וטוב לו - אני מסתכל על זה במישור הטכני בלבד) והמחיר האמיתי הינו על המפות, מנגד בעזרת תוכנת COMPEGPS בגירסה החינאמית ניתן לקחת מפות סרוקות של מדינת ישראל \ תצלום אוויר של גוגל \ כל דבר אחר, לבצע קליבריזציה של המפות ואז להזריק ל-TWONAV בפורמט RMAP

אני דיי חדש בתחום הגיפאות בעבר היה לי גיפ ונסעתי איתו בעיקר בשטח מאוד קל ומוכר, אני מתחיל להכנס לנושא באופן יותר רציני ולדעתי בסטטוס הנוכחי מחשב לוח מסוג כלשהו (IPAD\GALAXY\ASUS\NO NAME ANDROID) הוא הפיתרון הכי נוח נעים וזול לישום ניווט איכותי

זה קצת מצחיק כי לפני דקה אני שאלתי שאלות פשוטות, אבל אם מישהו צריך סיוע או הסברים עם התוכנות האלו אשמח לעזור
תודה

erezgur
17-03-12, 22:29
הי

תודה על העדכונים. ל- twonav ישנן מפות איכותיות ביותר, בתשלום, לישראל. ממליץ בחום.

אם אתה מעוניין ליצר לבד מפות מאתרי מפות כמו גוגל-מפה וגוגל-ארץ, כדאי שתתנסה גם עם תוכנה מופלאה בשם MOBAC.

בכל מקרה כפי שרמזתי בתשובה הקודמת - מפות לישראל המעודנות לפי רשת אוסטראלית - תהיינה עם סטיות, לשם כך נולדו הרשתות המתאימות יותר לאזורנו.

ארז גור

tamir128
18-03-12, 01:59
הי

תודה על העדכונים. ל- twonav ישנן מפות איכותיות ביותר, בתשלום, לישראל. ממליץ בחום.

אם אתה מעוניין ליצר לבד מפות מאתרי מפות כמו גוגל-מפה וגוגל-ארץ, כדאי שתתנסה גם עם תוכנה מופלאה בשם MOBAC.

בכל מקרה כפי שרמזתי בתשובה הקודמת - מפות לישראל המעודנות לפי רשת אוסטראלית - תהיינה עם סטיות, לשם כך נולדו הרשתות המתאימות יותר לאזורנו.

ארז גור

לצערי MOBAC כבר לא תומכים בגוגל-מפה וגוגל-ארץ, ובעוד ספקים רבים אחרים.
הגרסאות הישנות עדיין תומכות (מי שרוצה עותק של גירסה ישנה, שיגיד)

עתיד
18-03-12, 09:38
ארז - תודה על התגובה, המפות שיש לי כרגע עברו כיול מחדש לפי הקורדינטות של רשת ישראל,

תמיר - אשמח לקבל עותק תודה

tamir128
18-03-12, 21:50
ארז - תודה על התגובה, המפות שיש לי כרגע עברו כיול מחדש לפי הקורדינטות של רשת ישראל,

תמיר - אשמח לקבל עותק תודה

בשמחה, שלח מייל.

avnisamurai
18-03-12, 22:03
היי-ארז-ברשותי-תוכנת-ניווט-ozi-שקיבלתי-עם-המכשיר-שרכשתי-אך-איני-יודע-כל-כך-להשתמש-בה,-אודה-לך-אם-תיצור-עימי-קשר-או-לחילופין-תמסור-לי-את-הנייד-שלך-לעזרה.

בתודה-אבנר.

052-2703536
:)

erezgur
18-03-12, 23:42
עדיף לשאול כאן בפורום בצורה פומבית, לאחר שחיפשת קצת שרשורים ישנים בנושא.
בצורה כזו התשובות שתאספנה תוכלנה לשמש גם אחרים, גם בעתיד.

ארז גור

-->