PDA

צפייה בגרסה מלאה : האם סופסוף נמצא העונש הראוי לגנב רכב?

TsA
13-03-12, 10:16
http://www.haaretz.co.il/news/politics/1.1661688

lizard
13-03-12, 12:33
אני ממש לא אוהב גנבי רכב אבל זה בהחלט לא עונש ראוי.
לדעתי צריך לא רק להדיח את כל המעורבים בפרשה אלא גם לשפוט אותם ובמידה וימצאו אשמים, להכניס אותם לכלא.

אין לי שום בעיה עם גנב רכב או כל גנב אחר שנתפס ונורה. אבל ברגע שהוא פצוע וחסר ישע (והעובדה שהוא מת מראה כמה הוא היה חסר ישע) אז צריך לגלות אנושיות ורחמנות ולדאוג לו. נכון, 99.99999% שהוא יחזור לפשע ולגנוב, תירו בו בזמן המעשה.

אם היו עושים את זה ליהודים אז כולם היו צורחים אנטישמיות.

GodsFather
13-03-12, 12:49
עושים את זה גם ליהודים, בימינו, אז אין מה לבכות על גנב שנפגע.

פושע הוא פושע. אף אחד לא יודע מה קרה שם באמת למעט אלה שהיו שם וכל השאר ספקולציות. ימנים ושמאלנים, זה לא משנה כרגע.

אם היה אפשר לקחת מזה דוגמא ולהרתיע את ציבור הפושעים, מה טוב, אבל לצערנו אין זה כך.

lizard
13-03-12, 13:18
תראה מה אתה כותב, ימנים שמאלנים? לזה הדרדרה האנושית כיום? נכון הבנאדם גנב רכב אבל זה לא אומר שצריך להפקיר אותו, פצוע, בלי אף אחד באיזה כביש שכוח אל. נכון, יש אנשים ועמים אחרים שעושים את זה, עדיין זה לא נותן הצדקה לעשות את זה.

itayt
13-03-12, 15:42
מיכה מספיק להתייפייף, כל אחד מאיתנו, אם היה תופס גנב, גונב לו את הג'יפ, היה (או לפחות היה רוצה) מוריד לו את הידיים או חלקים אחרים בגוף. קשה לי להאמין ששוטרים במשטרת ישראל זרקו מהרכב אדם פצוע וחולה רחוק מאזור ישוב, בני דודנו יודעים היטב לשחק עם החוק בכדי לנסות להאשים אותנו בכל מחדל שלהם. חוץ מזה, מי שמשחק באש שלא יהיה מופתע מזה שהוא יכול להשרף. - שישרפו מבחינתי כל גנבי הרכבים !

lizard
13-03-12, 16:52
מי מתייפיף? עובדה שהוא מת בנקודה שבה הוא הוצא/יצא/נזרק/וואטאבר מהרכב.
אם אני תופס מישהו שגונב ממני, אני אשבור לו את הראש. אבל תפסתי, שברתי, הוצאתי מבית החולים כשהוא לא במצב בריא....אני אדאג שהוא יקבל טיפול או שיובל למי שיתן לו טיפול וישגיח עליו. לא כי אני פרייאר ולא כי אני פוחד מהחוק אלא כי אני אנושי ולמרות כל השנאה שיש לי לגנבים, אני לא אתן לזה להיות חזק ממני.

אתה היית רוצה להיות במצב שלו? לבנאדם היה כנראה נזק מוחי או משהו כזה. הוא בטח לא ידע איפה הוא נמצא בכלל.
יכול להיות שמה שכתוב בעיתון לא מדוייק, ברור לי שיש יותר נסתר מהגלוי אבל על פי מה שכתוב בעיתון (שזה לא אומר שזה מה שקרה) אני ממש חרד לאונושיות של המדינה הזו. בטח אם יש אנשים שכנראה לא מבינים את חומרת המעשה.

itayt
13-03-12, 17:37
הבחור שוחרר מבית חולים, מה אתה מצפה משוטר שרופא שיחרר את הבחור, מבחינת השוטר הבחור בריא ועושה הצגות.

דרור ברלי
13-03-12, 17:56
כן אנושי לא אנושי, ברוך שפטרנו מעונשו.
והלוואי שזה יהיה גורלם של כל הגנבים. ערבים ויהודים כאחד.

dudu
13-03-12, 18:06
קודם כל אני באופן מוחלט מסכים עם מיכה ברמת הדרישה האנושית הבסיסית.
מנציגי החוק(אפילו משוטרי משטרת ישראל) מעבר למוסר אנושי בסיסי אני מצפה למחויבות לתפקידם - הייתה להם משימה והם "חיפפו"
ובכלל הגנב היה שב"ח= שוהה בלתי חוקי עצם השהות שלו בתחומי המדינה היא לא חוקית ואולי מסוכנת אז למה לעזאזל "אנשי החוק" השאירו אות בתחומי המדינה ? איפה המחויבות שלהם כלפינו האזרחים הרי אם הוא "בריא ועושה הצגות "אחרי שהניידת התרחקה הוא חוזר לכביש וגונב /מפגע/אונס או לא יודע מה.
זה בכלל לא קשור באיך צריך לטפל בגנבים אלא באיך שוטר צריך לבצע את התפקיד שלו ומה הרמה האישית שלו -מרמת השוטרים במשטרת ישראל כולנו סובלים הרבה יותר מהסבל שגורמים לנו הגנבים.

yes1952
13-03-12, 18:29
ערב טוב
יש להפריד בין שני דברים
זה שהשב"ח מת זה סיכון ממקצועי שלו והלוואי שכל גנבי הרכב וגנבים בכלל ימותו
השאלה היא איך
לא יתכן ששוטר יקח את החוק לידיו וימנה עצמו לתליין או בכלל משתמש לאלימות או בשפה המקצועית שימוש בכח בלתי סביר,
כאשר אני רואה חדשות לבקרים את רמת המוסר בארצות השכנות לנו וכן גם במיגזרים שונים בארצנו שבהם חיי אדם לא נחשבים
אני גאה שאנו מדינת חוק ויש לנו בתי משפט וזרוע מבצעת שכמעט ואין שם שוחד
לדעתי לובש מדים או נושא משרה ציבורית חייב למסגר את עצמו בטוהר מידות
אין הבדל בין עובד ציבור שמקבל בקבוק וויסקי מקבלן לשוטר שסרח בהפקרת חסר ישע
חוק הוא חוק==ועל כך יעיד לא כבוד הנשיא לשעבר משה קצב
גם שוטר שמתעמר בג'יפאי עובר על הקוד האתי של משטרת ישראל
לכן יש לנו את דרור וחבריו העיתונאים שיפרסמו גם דברים אילו
חברים חוסננו החברתי הוא בשמירה על טוהר מידות וטוהר הנשק ככל שאפשר
יוסי
אפרופו הלילה אני "אציק"לנהגים בכביש 38

asafk
13-03-12, 19:28
רבותיי,
נכון, גנב שנתפס צריך להיות בן מוות.
אבל אסור לנו לאבד צלם אנוש.
כי כשמתחילים להתדרדר מוסרית, הדרך למטה מאוד מאוד מהירה.

אסף.

TsA
13-03-12, 21:21
בואו נבחן את העובדות:
* הבנאדם (ואני לא שוכח לרגע שמדובר באדם כמוני וכמוך) הסתנן באופן בלתי חוקי לשטח מדינת ישראל, ככל הנראה לא במטרה לצפות בציפורים נדירות...
* הוא מבצע פשע, במקרה הזה- גונב רכב
* במהלך המנוסה שלו, הוא נוסע באופן פראי בכביש 6, תוך סיכון אזרחים תמימים הנוסעים לידו, הרכב מתהפך והוא נפצע
* הגנב מפונה לבית חולים ישראלי, שם זוכה לטיפול על חשבון המדינה (וכשאני אומר על חשבון המדינה, אני מתכוון על חשבוני וחשבונך)
* לאחר הטיפול בבית החולים, הרופאים/האח הראשי (שככל הנראה מקבל את הוראותיו מהרופאים) מגיעים למסקנה המקצועית שאין צורך בהמשך אישפוזו בארץ ומשחררים אותו לידי השוטרים

כאן העלילה מסתבכת והגרסאות משתנות... מספיק לבחון את עדות השוטרת והצהרותיה הרבות בדבר אובדן הזיכרון כדי לחשוד במשהו לא כשר שהתרחש שם.
אבל עדיין אין בכך כדי להעיד על חוסר אנושיות או מפלצתיות כזו או אחרת, היפכא מסתברא- הגנב, על אף שפשע בהסתננות בלתי חוקית לארץ ועל אף שהוסיף חטא על פשע וגנב רכב, עדיין זכה לטיפול רפואי חינם אין כסף במטרה להציל את חייו. נטישתו סמוך לשטח הפלסטינאי מעידה גם על כך שלמדינה לא הייתה כוונה להגיש כתב אישום נגדו ולכלוא אותו בארץ, אלא מחלה לו על פשעיו ובחרה לאפשר לו לשוב בחזרה לביתו בשטחי יו"שׁ. אם לרגע נתעלם מהמחדל הברור במעשה הזה (מדוע לא הוגש כתב אישום? מדוע לא מוצה הדין עם העבריין כפי שהיה ממוצה עם כל עבריין צמיגים מצוי?), נותר רק המחדל האחרון- לא בוצע נוהל השבה מסודר דרך מנהלת התיאום והקישור, אלא הופעל שיקול דעת לקוי של השוטרים המעורבים, דבר שככל הנראה מרמז על תקריות קודמות שנוהלו באותו האופן, ורק סיומן השלו מנע מהן איזכור כלשהו בכלי התקשורת.
אם בכל זאת עלינו ללמוד דבר או שניים מן האירוע הוא לאו דווקא בגין רמת האנושיות (או היעדרה) של אזרחי ישראל, שלדעתי האישית דווקא הוכיחה את קיומה, אלא הנוהל הפסול של תפיסת שב"חים ועבריינים מתחומי השטחים והשבתם המהירה לשטחים מבלי שנתנו את הדין על מעשיהם.
אין ספק שהמקרה הנ"ל הסתיים בצורה שהייתה יכולה להימנע, מותו של הגנב לא היה מחוייב המציאות, אך ללא מקרה זה לא הייתה נחשפת השיטה הקלוקלת בה נוהגת מערכת המשפט בישראל.
לו אני חוקר הפרשה, מיד לאחר מיצוי הדין עם השוטרים (שוב, לדעתי מדובר בכשל נקודתי של שיקול דעת ובנוהל פסול שהיה נהוג) הייתי מעוניין לדעת למה בדיוק נדרש נוהל ההחזרה החפוז הזה? האם מדובר במצוקת המקום בבתי הכלא? האם מדובר בעומס על מערכת המשפט? או אולי לאחר פריסת מערך המצלמות המשוכלל, לא נותר עוד מה לעשות במישור החוקי? המקרה הנ"ל, מצער ככל שיהיה, שופך אור על תופעה האמורה להדאיג את כולנו... לית דין ולית דיין
באשר לגנב האומלל, דעתי בעינה עומדת- כל כלב בא יומו...

tzagi
14-03-12, 05:09
בואו נעזוב את המצב הרפואי של העבריין בצד לרגע, זה לא רלוונטי לויכוח.
ברגע שהוא שוחרר מהבית חולים יש למשטרה 2 אופציות:
1: לעצור אותו ולחכות לכתב אישום
2. במקרה שהוחלט לא להאשים אותו, להחזיר אותו למאיפה שבא (נמצא בישראל לא חוקית, נכון?) סתם לדוגמה, לשים אותו על אוטובוס למקום מגורו.

איך בדיוק משחררים עבריין בצד הדרך?(עוד פעם, המצב הרפואי לא רלוונטי כרגע)

GodsFather
14-03-12, 05:37
ג'ו, אני אלך איתך ונפתח את התיאוריה - זה לא שיש לי עבודה או משהו כזה...

הרופאים שגו ולא זיהו את כל הפגיעות באותו עבריין. הוא התחיל לפרפר בתוך הניידת
אופציות -
א. השוטרים נלחצו וחששו שמא הוא ימות בידיים שלהם ואז ילבישו עליהם תיק "רצח" או "הריגה" ובאקט של חשיבה מעורפלת (כרגיל), החליטו להניח אותו בצד הדרך.
ב. השוטרים ראו מה קורה, החליטו לנסות לטפל בו בצד הדרך במקום בתוך הניידת ואז הרעב גבר עליהם והם החליטו ללכת לאכול, כשהגיעו למסעדה שכחו מהמקרה, בשגגה.
ג. העבריין התחנן שישימו אותו בצד הדרך ולא יחזירו אותו לאן שרצו להחזיר אותו כי אז ישחטו לו את הצורה, השוטרים השתכנעו (שוב חשיבה מעורפלת) והורידו אותו בדרך.

עוד הצעות ? אפשר לפתח שרשור גם על זה, כמו שרשור הסופה והטסטים :)

tzagi
14-03-12, 06:08
בגלל שאתה נאצי מדופלם, אני מצפה ש(לפעמים) תהיה רציני, אבל כמובן שכול האופציות שהעלת סבירות לאזור הגאוגרפי, וזה הבעיה.
או שיש פרוצדורה, או שיש אנרכיה, והפרוצדורה רלוונטית לכולם, או שלא בכלל,

boaz avrahami
14-03-12, 08:39
לדעתי הפואנטה הכי מדאיגה בידיעה הזו היא רמת המוסר במשטרה.
אני מוטרד מאוד שאצטרך אי פעם להזדקק לשוט(ר)ים שהגיעו לרמה שבו מת להם עציר בידים והם מטשטשים ראיות.

צאו מהוויכוח לגבי הגנב כי בסתר ליבנו אנחנו לא באמת מצטערים עליו מי יודע כמה.
היום מת להם גנב ערבי, מחר אתה תעצר כי אישתך, עמה אתה נמצא בהליכי גרושין, תתלונן תלונת סרק שאנסת אותה ומי יודע מה יקרה לך....
היום ערבי מחר אנחנו!

GodsFather
14-03-12, 08:50
היום ערבי מחר אנחנו!

פה הבעיה...שלשמה אמרתי - לא משנה ימנים או שמאלנים. כולם בני אדם. תחליף את המילה "ערבי" עם "יהודי" או "תאילנדי" או "בריטי"... זה לא משנה.

boaz avrahami
14-03-12, 16:46
ולמי שלא יודע, אני מאוד ימני בדעותי הפוליטיות.
עדיין - כאשר איש חוק נוהג בניגוד לחוק ועוד בצורה בוטה שכזו אני חרד על המדינה שלי לא פחות.

אני גם יודע שמחר היסודות האלו של ההתנהגות ישמשו נגדי

-->