PDA

צפייה בגרסה מלאה : היילקס מול לנדרובר (דווקא די לעניין הפעם, נשבע לכם...)

גיא
07-02-05, 20:49
העירו לי שהיילקס לא ממש אוהב כביש ( ציטוט )
ושאני לא אצפה שהוא יהיה הרבה יותר אמין מהדיסקו כשאני נוסע לעיתים קרובות 6000 ק"מ בחודש מתוכן 90% כביש.

יש פה מישהו שבאמת טוחן נסיעות נגיד חיפה-צפת-טבריה-עפולה-חיפה 3 פעמים בשבוע ?
ובאמת זה לא בריא לאוטו ?

מדובר על היילקס נגיד בשנתונים של הסרן החי 95-97 לא משופר בפראות.

ד ו ר ו ן
07-02-05, 21:13
איך 45-50K בשנה מסתדר לך?
מתוכם 2K~ בשנה בשטח והשאר בכביש, מה זאת אומרת לא אוהב כביש? לא ברור.

סולי
07-02-05, 21:30
לא סתם היילקס מכונה סוס עבודה,
ואני לאו דווקא מדבר על גירסה כפולת ההנעה.
כאשר את המנוע כה חלש והמכלולים חסונים.. הבלאי יחסית קטן במיוחד בנסיעת כביש..
(שהרי אינה מאמצת במיוחד את המכלולים השונים כמו בשטח)
והרכב עובד ועובד ועובד ועובד..

ארז
07-02-05, 23:14
גיא, הילקס אמין יותר מהדיסקברי בכמה רמות בכל תווי שטח כולל כביש ,כולל דיסקברי שעושה 10K בשנה וההילקס עושה 50K.

חנן א.
07-02-05, 23:30
וואווו, ארז?

חגי
07-02-05, 23:43
תשאל את עמי

גיא
08-02-05, 02:02
דוקא עמי דוגמה רעה מאוד.

הוא גר מתחת לאוטו ( במקרה שלא גם הגובה לא בעיייתי )
והוא מפרק ומרכיב אותו כל יום.

כמו כן האוטו שלא זה לא בדיוק היילקס ... לפחות לא רובו....

אני לומד ... לאט לאט אבל לומד...

ארז
08-02-05, 09:18
למה וואו חנן?
חשבת לרגע שאני חושב שהילקס הוא רכב לא אמין?קיבלת את הרושם פעם שאני חושב שדיסקברי הוא כן רכב אמין?(הבנזין בהחלט אמין, הדיזל סביר)
גם חנן ועוד כמה הרבה פעמיים מכלילים את הכל הלנדרוברים תחת אותה הכותרת, אני בהחלט חושב שהדיפנדר הוא רכב בעל אמינות טובה, אפילו טובה מאוד(אצל הח'ברה שלנו הוא עובר התעללות לא קטנה כנקודת הפתיחה כל הדיפנדרים למשל נוסעים ביום,יום עם צמיגים גדולים בהרבה מהמידה המקורית ועדיין רחוקים מכל האגדות על התפרקות הרכבי), אבל גם הוא רחוק מאוד מהאמינות של ההילקס.
לא שאני חושב שההילקס הוא רכב רע, אבל כשמים את הפלוסים בצד אחד ואת המינוסים בצד שני מול הדיפנדר(במקרה הפרטי שלי) כרגע ולצרכי לדיפנדר יש יתרון מוחץ(שוב במקרה ובצרכים הפרטיים שלי).

גיא
08-02-05, 10:39
מה החסרונות הגדולים שאתם רואים בהיילקס שלכם חוץ מאנמיות ?

אני רואה בעיקר בעיה באיחסון. למשל של קניות בסופר. למשל של העגלה של הילדים ביום גשם למשל של התיקים של הילדים בנסיעה ארוכה ( לא יאומן כמה לוגיסטיקה סוחבים בשביל ילד קטן אחד ... שני ילדים ממלאים את תא המטען של הדיסקו לגמרי וגם קצת בין המושבים לנסיעה של יום אחד )

כל זה אומר לסגור את הארגז של הטנדר ואת זה אני לא יכול לעשות כי אז אני מאבד את הערך שלו כרכב עבודה בשבילי ( בדיסקו אני משתמש בגגון בעיקר ) וזה גם מכוער לדעתי.

האיטיות לא ממש נוראית בשבילי ונוחות זה עניין יחסי ...

ד ו ר ו ן
08-02-05, 10:59
אני רואה בעיקר בעיה באיחסון. למשל של קניות בסופר. למשל של העגלה של הילדים ביום גשם למשל של התיקים של הילדים בנסיעה ארוכה ( לא יאומן כמה לוגיסטיקה סוחבים בשביל ילד קטן אחד ... שני ילדים ממלאים את תא המטען של הדיסקו לגמרי וגם קצת בין המושבים לנסיעה של יום אחד ).
יהיה לך הרבה יותר מקום לציוד.

כל זה אומר לסגור את הארגז של הטנדר ואת זה אני לא יכול לעשות כי אז אני מאבד את הערך שלו כרכב עבודה בשבילי ( בדיסקו אני משתמש בגגון בעיקר )
איך אתה מאבד את הערך שלו כרכב עבודה? אתה נוסע בדיסקו היום, גם היילקס סגור זה שיפור ביכולת ושטח ההעמסה.

נוחות זה עניין יחסי ...
זה לא יחסי לאף אחד-היילקס עם קפיצים מקוריים זה זוועה, בטח ובטח אם העכוז והגב שלך רגילים לדיסקו,בהיילקס עם קפיצים מקוריים הדיסקו היחידי יהיה של החוליות בגב ישר לגזע המוח.
קפיצים תחליפיים זה כבר משהו אחר, כאן אתה יכול לדבר כבר על יחסיות.

sunnyboy
08-02-05, 11:02
לגבי האמינות והעמידות כבר כתבו לך בצורה שלא משתמעת לשתי פנים וזה חרוט בסלע!.
אבל אם עורכים השוואה בנושא נוחות והיתנהגות כביש גם במהירות אוטוסטרדה הדיסקברי לוקח בהליכה!!! בגלל ההנעה הכפולה הקבועה דבר אשר לא יסולה בפז ברכב עם 2 סרנים חיים,וקפיצי הסליל שעושים את המושג "נוחות נסיעה " לנוחות אמיתית בהשוואה לקפיצי עלים מכל סוג.
אז אם אתה לא זוחל בכביש ויש לך "רגל כבדה"(את חשבון הנפש הזה תעשה עם עצמך :wink: )וגם נוסע הרבה עם המשפחה תיקח גם את הנ"ל במיסגרת השיקולים שלך.
שי.

חנן א.
08-02-05, 11:09
גם חנן ועוד כמה הרבה פעמיים מכלילים את הכל הלנדרוברים תחת אותה הכותרת, אני בהחלט חושב שהדיפנדר הוא רכב בעל אמינות טובה, אפילו טובה מאוד

ארז, אתה כרגיל טועה ומשייך אותי לשאר אלה שקבעו סטיגמה על סמך השמועות בשוק.
אני קבעתי לעצמי דעה, דווקא אחרי סטיגמה חיובית שהתפוצצה לאחר כמה אלפי שעות שטח על דיפנדרים חדשים מהניילון, ואם זה הנסיון שקיבלתי מדיפנדרים, ואם אתה טוען שהדיסקברי הוא עוד יותר גרוע מהדיפנדר, אז אללה איסתור...

אבל אני רואה שכבר אין לנו ויכוח לגבי ההיילקס...סבאבה, גם זה משהו :wink:

גיא
08-02-05, 14:41
אני רואה בעיקר בעיה באיחסון. למשל של קניות בסופר. למשל של העגלה של הילדים ביום גשם למשל של התיקים של הילדים בנסיעה ארוכה ( לא יאומן כמה לוגיסטיקה סוחבים בשביל ילד קטן אחד ... שני ילדים ממלאים את תא המטען של הדיסקו לגמרי וגם קצת בין המושבים לנסיעה של יום אחד ).
יהיה לך הרבה יותר מקום לציוד.

כי מה שארוך ולא ניכנס בתא המטען אני שם על גגון

כל זה אומר לסגור את הארגז של הטנדר ואת זה אני לא יכול לעשות כי אז אני מאבד את הערך שלו כרכב עבודה בשבילי ( בדיסקו אני משתמש בגגון בעיקר )
איך אתה מאבד את הערך שלו כרכב עבודה? אתה נוסע בדיסקו היום, גם היילקס סגור זה שיפור ביכולת ושטח ההעמסה.

ארגז סגור לא יאפשר לי להכניס דברים ארוכים וגגון אי אפשר זה שינוי מרכב .... לא ?

ד ו ר ו ן
08-02-05, 15:21
ניתן לשים גגון שמחובר לארגז בלבד, גם אם הוא עובר מעל הקבינה,רק שלא יהיה מחובר אליה,ככה מסגרים מעבירים מוטות ארוכים לדוג'.

גם אם אתה לא סוגר את הארגז אתה יכול לשים 2 קשתות מעל הארגז ולקשור אליהם ציוד.
אצלי הקשת השנייה מחוברת עם ברגים וניתנת לפרוק וחיבור הפוך(האלכסונים לכיוון הקבינה)בחלק האחורי של הארגז.

http://grm.m.walla.co.il/briefcase/00f3/d/o/r/f/i/n/k/e/l/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/r/200408061718517626/200408061832181128/10.jpg

מוני דיסקו
08-02-05, 15:39
גיא
אני חושב שאתה קצת מתבלבל
בוודאי שאפשר להרכיב גגון להיליקס – הוא רכב פריווט לכל דבר.
ואם בפריווט מותר בטוח שבהיליקס מותר
אשר למקום – יש יותר מפי שנים מקום מאשר הדיסקו (להערכתי שנים וחצי)
כרכב עבודה הילקס הוא אדיאלי – הוא נבנה לזה !!!
כולל קפצי העמסה ארגז וכו...
עובדה – רוב השיפוצנקים עובדים עם הילקס.

הבעיה מתחילה עם המשפחה דווקא.
כרכב למשפחה מפונקת הוא די בעיתי. מעבר לקפיצות שלו.
מושבים מאוד סטנדרטים (שווה ערך לסוברו ומטה) אין חלונות חשמל או מראות חשמל
ואפשר לראות מתכת (לא הכול מכוסה לבד).
מה שכן חימום וקירור מעולים (נפח קטן יחסית לקרר\לחמם)

אם המשפחה יכולה לחיות עם זה הוא רכב אידאלי.
אין סוף לכמות הדברים שתוכל לסחוב.
אפילו את המיטה של התינוק עם הארון (-:

ו

גיא
08-02-05, 16:10
מוני ... יש לך את האוטו 5 דקות וכבר אתה מומחה ? :twisted:

תקרא שוב מה כתבתי, אני יודע שאפשר גגון אבל לא מהשהו שיעזור לי

דורון לעומת זאת כן ענה לעניין ...

בכל מקרה, אני שמתי שלט למכירה על האוטו אבל אני לא סגור על זה עדיין ...

יוני5
08-02-05, 16:20
אמינות? נכון.
מקום? בשפע.
עבירות? מצויינת.

אבל הוא רכב מאוד לא נוח, לא סוחב, רמת גימור מתחת לכל ביקורת. מזגן וחימום מצויינים רק בגלל שיש להם 3.5 ליטר לחמם / לקרר.
צריכת דלק לרוב האנשים בסביבות 1:8 - אין כוח בגרוש, צריך ללחוץ הרבה ע"מ שהוא יזוז.
אם אתה גר באיזור הררי (ירושלים, חיפה, הגליל) אתה תסבול מחוסר הסחיבה בצורה קיצונית
המוזב האחורי מתאים לילדים קטנים וקטועי גפיים בלבד.
ABS? מה זה? אה, זה אלה שליד ה airbag -0 לך חפש בפרדו.

בקיצור, תחשוב טוב.

יוני5

גיא
08-02-05, 21:30
יוני,

הסופה יותר נוחה מהטנדר ?
עם יד על הלב .. אתה עכשיו חייב לנסוע להביא את הכיסא של אליהו מסבתא של הדודה שלך בראש פינה זה אומר פקקים זה אומר כביש ארוך ומשעמם ישר ברובו, אתה תתפרק אחרי נסיעה כזאת ?

איציק - 4X6ZH
08-02-05, 22:17
יוני אתה גם חושב כמוני ?
יש גל של חובבי היילקס או שהם סתם חושבים בקול רם ?
פתאום הנפח מענין אותם
איציק

חנן א.
08-02-05, 22:19
אל תיקח את חוסר הנוחות של מתלי ההיילקס כאקסיומה. זה ניתן לשיפור, אפילו לא יקר מדי ביחס למחיר הכללי של הרכב, ואחרי שינוי נכון זה לא יהיה פחות נוח מכל רכב אחר עם מתלי עלים, וזה אומר די נוח לאדם הממוצע. לא ברמה של דיסקברי, כמובן, אבל מספיק נוח לכל אחד שהוא לא חולה גב.

ד ו ר ו ן
08-02-05, 22:22
גיא,
הדיסקו כל כך נורא שאתה רוצה להחליף אותו?
נראה לי קצת נמהר, סע עם מישהו מהצפון ברכב שלו, תרגיש מה זה מבפנים לפני שאתה שם מודעת מכירה לדיסקו.
אני לא חושב שהשד של לנסוע בהיילקס עם המנוע מכונת כביסה שלו כל כך נורא,זה הרכב היום יומי שלי ואני באמת מרוצה ממנו גם בכביש-רכב שטח אמיתי וזאת הבחירה שלי, אז נוסעים לאט יותר, ניחא.
מצד שני אין אצלי את השיפועים של הכרמל,בנסיעות שלי בחיפה זה הילוך שני מקס' בעליות בתוך העיר.

גיא
09-02-05, 02:44
לא
אני לא לחוץ להחליף
אבל אני חושב בקול רם איציק ...
אוטו שמגיע עם הרבה פחות דברים שיכולים להתקלקל
עם נעילה אחורית חשמלית מקורית
אני יכול בכלום כסף להכניס לוקרייט מקדימה

פחות כואב הלב על כל מיני סלעים ומרעין בישין למשל היום לפני שעה באיזו ירידה בוצית חלקלקה בכרמל כופפתי את המראה השמאלית כשהחלקתי לתוך איזה ערו
עוד כמה ס"מ בודדים ופחחות לכל צד שמאל של האוטו .... ( אגב השנורקל נגע והחזיק מעמד :roll: )

טיפולים יותר זולים ?
אני לא חייב ללכת לגורו !!!

אני רק חושב בקול רם !

הסמוראי היה לי נוח מה זה אומר על היילקס מבחינתי ?

חוץ מזה אם אני קונה טנדר עם חשבונית אני מזדכה על המע"מ ...

מה עוד ?

בטוח יש עוד

דורון ! כמה אתהחושב אני עולה לכרמל עם הדיסקו עם הצמיגי 235/85/16 ? ....
לא הרבה יותר מהר ממך. מה שכן על כביש ישר אני בורח לרונן בלי בעיה בעוד שערן@מגנום למשל טוחן אותי בקלות ...

נסעתי על שני היילקסים. של רונן ושל עמי... לא שמתי לב שהשד כזה נורא מצד שני הנסיעות היו בכביש ...

רק חושב ....

לילה טוב.

גיא
09-02-05, 02:46
עוד מילה.
הדיסקו שלי לא נורא ולא רע .

השקעתי את התחת עכשיו האוטו כמו חדש
הכל תקין לחלוטין !

מי ישקנה אותו ממני אם אני אמכור בסוף רק ירויח. ובגדול !

ארז
09-02-05, 10:16
הטיפולים לא זולים יותר מל"ר ומגיעים בתדירות גבוה יותר(פעם ב7K או 5K אם אני לא טועה)
חלקי החילוף לא זולים יותר ב2 הרכבים ניתן למצוא חליקי חילוף תחליפיים זולים, מקוריים של הטויוטה יקרים בהרבה.
מנוע קומפלט זול במעט מזה של הל"ר ,גיר/טרנספר יקרים יותר,סרנים יקרים בהרבה מהל"ר.

אבל בתוצאה הסופית הילקס מול דיסקו ,רכב עבודה ספרטני מול SUV משנת 94(גם ההילקס נגיד מ94), ההילקס יהיה בעל הוצאות הרבה יותר קטנות.

איציק - 4X6ZH
09-02-05, 10:31
ההילקס הוא פשוט רכב טיפש !!
שיש לו כל מה שאתה צריך לשימוש כרכב שטח קשוח ביותר .
יש לו כל מה שאתה צריך כרכב לשימוש יום יומי .
יש לו כל מה שאתה צריך כרכב לעבודה .
להיילקס אין
חלונות חשמל
כסאות חשמל
מערכות הזעקה
נעילות חכמות שעובדות מתי שבא להם
מזגן אוטמטי ושפריצר בחלון האחורי
רמקולים לרדיו בכל פינה
נהג אוטומטי
מחשב חכם המחשב לך כמה דלק יש לך בכל זמן נתון בעל זכרון מופלג 5 שנים לאחור :D
דפרנציאל מרכזי הננעל על ידי ידית סודית וכל הפעלה שלו דורשת יום עבודה מלא
מערכת קפיצים חכמה היודעת לשנות את זוית הגישה בהתאם לזוית היציאה שהיתה לך בשבוע שעבר :D
במידה ואתה צריך הסברים נוספים אפשר לפנות בשאלות ספציפיות בפורום הצהוב שם יש הרבה בעלי ידע בתשובות .... :D
איציק

grand
09-02-05, 11:33
איציק.
מה פשר מצב הרוח "העליז" שנפל עליך לאחרונה.
ריבון העולמים מה רע ברכב עם חלונות חשמל ורמקולים בכל פינה ומחשב שמחשב תצרוכת דלק. כל עוד שהכל עובד זה אחלה , ואם מפסיק לעבוד... תתקן, או לא, עדיין אפשר לחיות בלי הגודיס, ועדיף מרכב ספרטאני שאין בו כלום, אמנם מתקלקל פחות אבל בגלל שאין בו מה שיתקלקל.
בגלל תקלות שאולי יהיו צריך לסבול ביום יום? לפתח כאבי גב כרוניים שהטיפול בהם יעלה יותר מהטיפול בדיסקו הסורר?
לדאוג תמיד שמא נשכח חלון פתוח?, או לשמוע את קיטורי הילדים במושב האחורי?
שבכל נסיעה ארוכה הנוסעים יצאו תשושים ומדדים מעייפות הגוף והנפש?
ולא נגענו בקצת חדוות נהיגה שרכב אמור גם לספק.
גיא סובל מאותה מחלה שאחרים סובלים בה ( ראה שירשור הוצאות בג'יפטריפ) - הוצאות של עשרות אלפי שקלים בשנה על הדיסקו. זה המון !!!, זה מתסכל ובטוח שגורם לבעיות משפחתיות. ויש חלופות יותר זולות וגם יותר נוחות מההילאקס, אמנם לא חסונות לשבירות כמוהו, אך תמורת נוחות מסוימת בחיים צריך להיתפשר.

יוני5
09-02-05, 12:06
אני אגיד לך רמי:

כשחלון החשמל עולה כשאתה מעביר מדרייב לניוטרל תוך כדי ניתוק הרדיו, אתה אומר - תתקן.

אז אתה הולך לאיציק, הוא עובר על כל התסבוכת שכל קשר בינה לבין תרשים החשמל מקרי בהחלט (עקב התקנות מקומיות ואילתורים פירטים), זוחל שעות ע"מ למצוא את התקלה ולתקנה ואחרי כן, מחייב אותך ב 800 ש"ח + מע"מ (חלקים, עבודה... ).
רמי מרגיש דפוק, מתווכח, מקלל, משלם, ורץ להשאיר הודעה בג'יפטריפ הנוגעת למקצועו האמיתי של איציק (מאפיין את יוצאי רומניה), דן על מקצועה של אימו (העתיק ביותר - יש אומרים), מכתיר אותו כשופט (מכיר את הקריאה: "השופט .. ...." ) ומזהיר את כולם לא להתקרב אליו.

בגלל זה הוא כתב את שכתב.
מצד שני, אני איתך,
למה מה? אנחנו הכרחנו אותו להיות מוסכניק, לעשות מליונים על הגב שלנו, לעשות 50% מהעבודות בלי חשבונית ועוד לגנוב? :lol:
שיפסיק להתבכיין, יבוא אלינו להייטק, יעבוד כמו חמור מול מסך מחשב אימתני, שעות לא שעות, כל יום דילמה באיזה מסעדה לאכול, איך אמרה שותפה שלי לעבודה, לובה: קשה, קשה...

יוני5

AvigdorAharon
09-02-05, 12:56
כל יום דילמה באיזה מסעדה לאכול

חשבתי שזה כבר עבר מעולם ההיי-טק...
יש עוד מקום אחד פנוי אצלך בהיי-טק הזה?

אביגדור

asafk
09-02-05, 14:21
אבל בתוצאה הסופית הילקס מול דיסקו ,רכב עבודה ספרטני מול SUV משנת 94(גם ההילקס נגיד מ94), ההילקס יהיה בעל הוצאות הרבה יותר קטנות

ואני חושב שזה לא נכון.

לדעתי, כל 4X4 דיזל, יגרום להוצאות שנתיות בסדר גודל דומה (בהזנחת ירידת הערך). לאחר שבדקתי את הנושא, מצאתי שרוב ההוצאה היא לא על תיקונים, אלא הוצאות קבועות (ביטוח, טסט וכו'- העלויות דומות לכולם), דלק (צריכת סולר בכל מקרה היא סביב 8 ק"מ לליטר) וטיפולים יזומים (שוב- אותו סכום, בערך, לכל הכלים ואני כולל בתוכם גם החלפת צמיגים כל 50 אלף ק"מ, ומצבר פעם בשנתיים).
התיקונים גוזלים זמן, ומעצבנים, אבל בדרך כלל עלותם נטו לא משמעותית יחסית להוצאות האחרות. מדובר מקסימום באלפיים ש"ח בשנה במקרה הרע, שהם זניחים יחסית ל15אלף שאתה מוציא על מה שכתבתי קודם. (כן, גם בדיסקו), אלא אם כן נפלת על גרוטאה מכונמת (כמו גיא שהחליף חצי אוטו) או על איסוזו (דוגמה ליוצא מהכלל, כי צריך לקחת בחשבון פעם בשנתיים מנוע שעולה 18 אלף, או משהו כזה... ויכול להיות שאני סתם משמיץ את איסוזו, אז קחו את זה כדוגמה כללית לרכב שידוע מראש שיש בו קטסטרופות... יודעים מה? טאטא, בסדר? ).

אסף.

sunnyboy
09-02-05, 14:44
[quote] אלא אם כן נפלת על גרוטאה מכונמת (כמו גיא שהחליף חצי אוטו)
יש לך טעות יסודית בהשוואת העמידות ,אמינות,ומורכבות החשמלית בין שתי כלי הרכב הנ"ל.אתה מכיר היילקס מכונם אפילו שיצא מחברת חשמל או מקורות ?
אתה משווה דנסו ללוקאס? מי כמוך יודע רוב הבעיות בשנתונים האלה בשימוש רגיל הן בעיות חשמל,בד"כ מסוג הבעיות שמצריכות חשמלאי וזה יקר.
האמת ...בלי הרבה להיתפלסף כמו שאנו אוהבים לעשות כאן אין בכלל מקום להשוואה מבחינת ההוצאות השוטפות +קילקולים לא צפויים בשנתון המדובר תשאל כל ילד באמריקה אוסטרליה ואפריקה וכמובן באסיה אין השוואה בין יהלום לבין זרקון!
שי.

asafk
09-02-05, 15:06
דבר במספרים. כסף. כמה עולות כל השטויות שמתקלקלות בדיסקו בשנה? אני טוען (מבדיקה) שהעלות היא קטנה מאוד, ואפילו זניחה, ביחס לשאר ההוצאות. תן מספרים שיראו אחרת.
מה מורכב חשמלית בדיסקו? חלונות חשמל? נעילה?
זה שבהיילקס אין את הצ'ופרים האלה ולכן הם לא מתקלקלים, לא ממש סיבה לקרוא לו "יהלום", נכון? כי לפי זה, אתה תיכף תסכים שהדיפנדר שלי יהלום. כי הוא מורכב בדיוק כמו היילקס (ובגלל שאין בו את כל התוספות שעושות את החיים יותר קלים, הוא מתקלקל פחות מדיסקו).
לרגע לא טענתי שהדיסקו יותר אמין. ממש לא (ובגלל זה אין לי אחד). הוא מספיק אמין בשביל רוב האנשים. אני טוען שההוצאה לא משמעותית יותר גדולה מאשר על היילקס או כל 4X4 דיזל אחר, בגלל שההוצאות האחרות כל כך גדולות.

אסף.

sunnyboy
09-02-05, 15:39
זו התפלספות לשמה!
אין לי דיסקברי וגם לא היילקס אתה מדבר מהפוזיציה וכך גם אני.
כדי להוכיח מי צודק צריכים 2 חברי פורום עם הכלים הנ"ל +חשבון הוצאות רב שנתי ואת זה לא מסובך לבצע.
עם האמת שלי כל העולם מסכים וגם "טופ גיר" אין לי משהו אישי נגד ל"ר אבל ההשוואה לטויוטה מבחינת אמינות והוצאות שהם ניגזרת של אמינות היא מגוחכת בעיני אבל אם אתה בענין תרים את הכפפה ונראה :lol:
שי.

יוני5
09-02-05, 16:56
אסף זה תרכובת של דברים.

אם מתג החלון החשמלי היה מתקלקל בדיסקו פעם בחודש, וזו היתה הבעיה היחידה, אז כל אחד היה עושה זאת לבד בבית.

אבל, מתקני חלונות מכירים את הדיסקו ומוציאים את החלקים לפני שהם פותחים אתמנגנון הדלת - מחלה. גירים אוטומטים בדיסקו? צריך להוסיף?
ציריות בסרנים המזדרגגים, נזילות וכיו"ב, תקלות לאין ספור, מעצבנות וקטנות (ולעיתים גדולות) גם אם הוצאות התיקון עליהן קטנות יחסית לביטוח או הדלק, הן עדיין מחייבות אותך להשבית יום עבודה (גם זה כסף, לא? ) ובמקרים בעייתיים יותר להשבית טיול ולחזור על גרר.
ומעל לכל - הגורואים.
וזה אסף, הגדולה של ההיילקס. חסרונות? מניתי למעלה.

יוני5

גיא
09-02-05, 17:01
1. גורואים
2. נעילות הרבה אבל ממש הרבה יותר זולות
3. איחסון
4. אמינות :?: בסיסית / פשטות מכנית

א. טיפולים תכופים
ב. אמניות
ג. חוסר נוחות

מה אני מחסיר ?

( כמובן מדובר ביתרונות והחסרונות של טויוטה. )

גיא
09-02-05, 17:45
אסף,
השאלה הגדולה והפשוטה היא.

או קיי, תיקנתי, הוצאתי את הכסף כבר. אני מאוד נהנה מהאוטו ...

כמה זמן ? האם ומתי תבוא המכה הבאה ? ומכה זה לא כפתור של חלונות חשמל אלא סטרטר, משאבת הזרקה, גיר, טרנספר, משהו יקר אחר ....

והתשובה היא מאוד פשוטה. אחרי שכבר הוצאת כל כך הרבה והבאת את האוטו למצב שנוח לך איתו. מה ? תמכור ותלך להשקיע שוב באוטו אחר חדש ?.... דפוק למידי .. נכון ...

חברת המזרח מודעת לשירשור הזה ?

שחף110
09-02-05, 18:25
סטרטר? כמה עולה לתקן סטרטר ? 200 שקל? זה גם משהו ידוע שהולך בלנדרובר ודורש גורו שיבקש ממך במחיר מבצע לחגים 2853 שקל ? גם האלטרנטור שלך דורש גורו ?
זה בעיה שלך שאתה מחליט ללכת לגורוים שיחגגו לך על התחת במקום או לתקן לבד או ללכת למוסך אחר.
אתם פשוט מזוכיסטים שנהנים להוציא את העלויות המטורפות האלה - כי ככה. כי הגורוים יודעים שהם גורוים ויודעים שאתם מאמינים שהאוטו הזה הוא ככ מיוחד ומורכב אז מכניסים לכם את הצינור.

ולענין החלקים:
משאבת הזרקה - כמה משאבת הזרקה הולכת בלנדרובר? זה גם "מחלה ידועה" ?
עד כמה שידוע לי בד"כ היא מחזיקה משהו כמו 300-400 אלף קמ וגם אז השיפוץ שלה עולה 1000 שקל. נו - אז ?? אלף שקל פעם ב 400 אלף קמ! ובהיילקס באיזשהו שלב לא תשפץ משאבת הזרקה ? מה לעשות זה מנגנון שמתבלה במשך השנים.
אגב הטרנספר בלנדרובר הוא מאוד אמין, נכון לפעמים גם נוזל וגם בזה מאוד קל לטפל (ולא גיא, לא צריך לקחת אותו לגורו) - זה סהכ אורינגים.
אגב המיתוס הזה של הגירים שהולכים בלנדרובר - יודעים למה ?
הגירים האלה מאוד אמינים - אממה לא טורחים להחליף בהם את מסנן השמן הרבה מאוד פעמים.
ולמה לא מחליפים ? כי צריך להוריד אחת מתושבות הטרנספר בשביל זה - אז חוסכים ולא מחליפים ואחרי זה בוכים. ראבאק פעם ב 40 אלף קמ תחליף פילטר ופעם ב20 אלף תחליף שמן ולא יקרה כלום לגיר.

ואתה בכלל שפכת ים של כסף על האוטו (כי יצא לך עשן אפור בבוקר, לא ?), לא חבל ?

AvigdorAharon
09-02-05, 19:34
כמה זמן ? האם ומתי תבוא המכה הבאה ?

הרשו לי לומר את משנתי (הבלתי מחייבת בעליל!):
רכב זו מכונה, ומכונה שעובדת נוהגת להתקלקל!!! זו עובדה.
לגבי אמינות, נוכחתי לדעת בשנותי (הלא רבות כל כך...), שאמינות תלויה ברכב ספציפי ולא ביצרן. רכב ששומרים עליו, מטפלים בזמן ועל פי הספר, יתקלקל פחות. אני מכיר כמה בעלי ל"ר (ולא דווקא מהאתר) שלא ממש מסכימים עם הקביעה של"ר לא אמין. מצד שני, אני מכיר בעלי טויטה (לפחות אחד וזה אני) שהמושג אמינות אצל הרכב מילה גסה! רק לסבר את האוזן, ב 175000 ק"מ המנוע שבק חיים, ולא בגלל הזנחה! שלא לדבר על גיר חורק כבר לאחר 40000 ק"מ ועוד אי אלו הפתעות.

כל מקרה צריך לשפוט לגופו של עניין. אם נוח לך בדיסקו והוא עונה על ציפיותיך מהרכב, עזוב אותו לנפשו. קשה להאמין, אבל גם לרכבים יש "נשמה" והוא ירגיש שאתה לא רוצה בו יותר ואז...

...Mt Two Cents

אביגדור

asafk
09-02-05, 19:41
מה שמוזר, זה שאתם משווים היילקס לדיסקו. תשוו דיסקו לראנר. תשוו היילקס לדיפנדר.

לעניין- משאבת הזרקה? כמו ב80% מרכבי הדיזל. בדיוק, אבל בדיוק אותה בוש. גיר? שחף כבר כתב. חוץ מזה, אם להיילקס היה גיר אוטומטי (של ZF, אגב, בדיוק כמו שיש בב.מ.וו., שאף אחד לא אומר שהוא לא אמין), והיית נכנס איתו למים של הירקון עד הצוואר- גם אליו היו נכנסים מים וגם הוא היה הולך. במיוחד אם במוסך לא היו מחליפים פילטר. אבל היילקס הוא ידני. אז אין בעיה. עכשיו תשווה ללנדרובר ידני- הופה! לא הולכים גירים.
כמה חלקים גדולים, יקרים, באמת הולכים בלנדרובר? לא יותר מברכב אחר שעובד באותם התנאים. ואין רכב אחר שעובד באותם תנאים. מישהו כאן נוסע בראנר על גלגלים 33"? מישהו נוסע בהיילקס על 33"?
מה שאתם אומרים זה-
קח טרקטור, בלי שום דבר שיכול להתקלקל, תעבוד איתו בלי עומס, והוא יהיה הרבה יותר אמין מרכב מפנק (שמתחת לפינוקים הוא טרקטור בדיוק באותה המידה), שעובד בתנאים יותר קשים. אוקיי.... שכנעתם אותי. ליצנים.

אין לי דיסקברי וגם לא היילקס אתה מדבר מהפוזיציה וכך גם אני
שום פוזיציה. אתה בחרת בראנר. אני בחרתי בדיפנדר. מבחינתי הכל היה פתוח. אבל מבחינתי חשוב לי להיות מסוגל להיכנס לאוטו שלי אחרי ששחיתי עד הצוואר בבוץ בלי לפחד על הריפודים. אז לא יהיה לי דיסקברי או היילקס או ראנר. כולם היו מבחינתי, מחליפים ראויים לסופה שהיתה. גם אתה, לא נחת עליך הראנר. בחרת בזה מתוך שיקולים שלך.
מעבר לזה, אין לי אידיאולוגיה. אני לא טוען שלנדרובר הוא סוג של יהלום. הוא הפשרה הכי מוצלחת מבחנתי. לדעתי, מי שמוכן לנסוע בטרקטור- שייסע בטרקטור (אני). מי שרוצה רכב משפחתי (כמוך, וכמו גיא, לדעתי), לא יהיה מסוגל לחיות עם טרקטור. נכון שטרקטור לא מתקלקל, כי אין בו חלונות חשמליים ואין בו נעילה מרכזית, אבל מתחת לדברים הקטנים האלה יש טרקטור, גם בדיסקברי- הוא בדיוק כמו הדיפנדר.
נכון, יוני, יום עבודה זה כסף (אצלי יום אבטלה זה לא כסף, זה יום טיול פחות). זה בדיוק מה שכתבתי למעלה- התקלות הקטנות מעצבנות, ועולות בעקיפין. מה שיותר נכון, זה שבעלי הדיסקו מתעקשים לתת לאותם גורואים לזיין אותם שוב ושוב (הופה! יש לך חופש בציריה, אני אחליף לך פלאנג'ים. תבוא שוב עוד שעתיים, יהיה לך שוב חופש, אני אחליף לך שוב. יודע מה? מבצע! תבוא כל יום להחליף פלאנג'ים ואני אתן לך עץ ריח וכיסוי גלגל שכתוב עליו "קיבלתי צינור במוסך אור"... וזה במקום להציע ללקוח פלאנג'ים מחוזקים (עולה כסף, תכניס את זה פעם אחת למחיר הרכישה) או להתעלם מהחופש).
זה שלכל חלק בלנדרובר יש חלק מחוזק... רק מעיד שיש בעיות- אבל פתירות. אבל הכלים האלה עובדים גם בלי שום חלק מחוזק או משופר, ועם שיפורים שאם תרכיב על היילקס, לא תוכל לנסוע מטר אחרי ההתקנה (תראה לי היילקס על 33"? אה, זה שהחליף על הדרך גם מנוע, גיר וטרנספר? לא ממש היילקס, נכון?)

אסף.

איציק - 4X6ZH
09-02-05, 20:12
יוני אחד אפס הצלחנו להרגיז אותו :lol: :lol:
אכשיו אנחנו צריכים להרגיז גם את ארז ( נראה לי קשה במיוחד )
ומה יהיה אחר כך .... אתה תשמור עלי .
איציק :lol: :lol:

סולי
09-02-05, 20:16
אסף,
כבר אמרתי לך שבלילות אני חולם על דיפנדר ארוך?

:!:

גיא
09-02-05, 21:51
יכול להיות שאתה צודק אסף.

למה אתה לא מספר לנו על התקיעה שלך ?

לא קשור ....

כניראה שאני אוריד מחר את השלט מהחלון ...

תודה
ולילה טוב

שחף110
09-02-05, 22:15
אבל מבחינתי חשוב לי להיות מסוגל להיכנס לאוטו שלי אחרי ששחיתי עד הצוואר בבוץ בלי לפחד על הריפודים.

חה ! אתה, לשחות בבוץ? הרי רק מלראות שזה נוגע בצמיגים היקרים שלך יש לך פריחה :twisted:

asafk
09-02-05, 22:18
אל תשאל... :roll: :roll: :roll:

אסף.

sunnyboy
09-02-05, 22:29
אססססססססף!!!!!!!!!!אני כבר מת לפגוש אותך :twisted:
שי.

חנן א.
09-02-05, 23:14
עכשיו תשווה ללנדרובר ידני- הופה! לא הולכים גירים.

YEAH RIGHT ... :wink:

ספר את זה... לארז... ולשי... ולי...

חנן א.
09-02-05, 23:19
...וברצינות, אסף, אני מכבד את ההחלטה שלך ושל כל אחד אחר לקנות דיפנדר, ואולי אם הייתי חייב דיזל עם חלון קדמי נפתח גם אני הייתי עם אחד כזה, ולומד להתמודד עם הצרות שלו, אבל אל תהיה כמו שאר הליצנים כאן ותטען שרמת האמינות של המכלולים הגדולים (שלא לדבר על הקטנים) בדיפנדר היא ברמה של ההיילקס. זה פשוט לא ככה. מנסיון ארוך אישי עם דיפנדרים חדשים, לא משמועות.

ואם אתה עדיין לא מאמין לי, תרים טלפון לבעלי לנד-רובר, כמו שיוני5 עשה בזמנו, וחפש מישהו שעדיין עם האטם ראש שהרכב בא איתו מהמפעל.
עכשיו נסה את אותו ניסוי עם בעלי טויוטה, וספר לנו מהן התוצאות.

asafk
09-02-05, 23:33
חנן, לרגע לא טענתי שלנדרובר כלשהו יותר אמין מטויוטה. אני לא מסכים להשוואה בין SUV עם מערכות מועדות לפורענות (חשמל, גיר אוטומטי), לרכב עבודה ספרטני בנושא האמינות. או- אם אתה רוצה את הפינוקים- תהיה מוכן לשלם על זה (לא יותר מדי בכסף, יותר בזמן וטירטורים).
הטענה שלי היא שגם אם רכב פחות אמין, ההוצאות עליו דומות לכל 4X4 דיזל אחר.
אני נוסע בדיפנדר, כי ככה בחרתי. לא בגלל שחשבתי שלעולם לא יתקלקל בו כלום. אני חושב שהאמינות של לנדרוברים, עם זאת, סבירה בהחלט. אני חושב שהם מסוגלים להתמודד באופן יומיומי עם התעללות בדמות שינויים שהיו שולחים כל היילקס דיזל למסע תיקונים ארוך.
בלי קשר, אני לא מוכן לנסוע בטנדר קטן, ומוכן לשלם על הבחירה שלי בג'יפ ולא בטנדר.
אף אחד לא בא והראה, במספרים, שהעלות של דיסקברי, עם כל הבעיות שלו, גדולה באופן משמעותי (יותר מ5 עד 10%) משל היילקס (בעצם- תשוו לראנר דיזל... אה.. אין כזה דבר?) או כל 4X4 דיזל אחר. פשוט- אחרי כל ההוצאות המטורפות שמכריחים אותנו לשלם- זה לא משנה. אני בדקתי, הבנתי את זה והפנמתי. אם הייתי מחפש כל גרוש, אולי הייתי בוחר בהיילקס ולא בדיפנדר. אבל יש לי עוד שיקולים, וכשההפרש הכספי לא משמעותי, השיקולים האחרים גברו.

אסף.

asafk
09-02-05, 23:42
ובשביל שלא יהיה למי שלא מכיר אותי את הרושם הלא נכון- אני לא עושה מהרכב שאני נוסע בו אידיאולוגיה. היתה לי ניבה, היתה לי סופה, יש לי לנדרובר, ומי יודע מה הלאה. כל אחד הוא פשרה. אני לא עושה משום רכב "יהלום". מצד שני, חייבים לנסות להבין שאולי למישהו יש שיקולים שונים משלכם, ועל כל החלטה- משלמים את המחיר. על ההחלטה לקנות SUV ולא טרקטור- משלמים בעוד מערכות עם נטיה להתקלקל. על ההחלטה לקנות רכב אמין- משלמים בזה שהוא טרקטור, ושנופלות הסתימות מהשיניים.

אסף.

שחף110
09-02-05, 23:44
חנן אתה ממש לא רציני.
נתחיל מהגיר : תקרא את ההודעה במיוחד של צחי (http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=6702&highlight=%E2%E9%F8 )

מוסכם על כולנו שהדיפנדר הוא לא ממש הרכב הכי אמין בעולם, מוסכם גם שמפעם לפעם לנד רובר מצליחים להפיק איזה שהוא חלק מוצלח. הגיר בדיפנדר הוא אחד החלקים האמינים הללו אז מה לעזזל אכפת לך לשים 120 ש"ח על שמן פעם ב40K ? בוא נגיד שגיר של דיפנדר מחזיק מעמד 400K (בד"כ הוא מחזיק יותר) אז מה הביג דיל להוציא 1200 ש"ח על טיפול מונע לגיר?
עכשיו אני כבר יושב המון זמן ומחפש את ההודעה שלך שכתבת שמהניסיון המדהים שיש לך על הדיפנדרים הגירים שם הלכו אחרי 60 אלף קמ כי פשוט הנהגים אצלכם לא ממש טרחו להשתמש בקלאצ' (אבל את זה אתה לא כותב עכשיו נכון ?)

בבקשה תן לי דוגמאות, מה בדיפנדר הולך ובהיילקס לא ... אטם ראש ?
הרי אנחנו יודעים שבדיפנדר לא הולכים ראשי מנוע. שנינו יודעים שזה בדיסקו וזה עקב כשל בתכנון תא מנוע. אבל אתה מתמרן את הדברים בצורה מגמתית ונוחה לך ולא בצורה עובדתית ואוביקטיבית כמו שאתה מטיף לעשות תמיד פה באתר.
אתה טוען משהו - אז בבקשה תגיד מה כ"כ חרא במכלולים של הדיפנדר.

שחף.

חנן א.
09-02-05, 23:57
לא הבנתי מה המגמה שלי? יש לי היילקס? או דיפנדר? כשקיבלתי לידיי בזמנו את ההיילקס והדיפנדר אהבתי אחד מהם יותר מאת השני? אם כן, וכן, אז אהבתי יותר את הדיפנדר על המתלים הקסומים שלו, ואין צורך להסביר למה. כרכב שטח הוא קוסם יותר. הרבה יותר.

אז מגמתיות אין כאן. תוציא לך את זה מהראש.

שלוש פעמים השבתה ועליה על גרר, ואינסוף תקלות אחרות בדיפנדר לעומת אפס תקלות בהיילקס לימדו אותי משהו, והסיפור על הגירים רק יכול ללמד על עוד כשל הנדסי , אחד מני רבים, שגורם לדוושת המצמד להיות קשה באופן כזה שזה יוצר בעיות גם בברכיים שמאליות בריאות לגמרי.

שחף110
10-02-05, 00:02
המגמתיות חנן היא לעשות השוואות לא נכונות. היילקס עם דיסקו היא השוואה לא נכונה במהותה, ואני חושב שאסף הסביר בערך 7 פעמים - למה.
אתה מערבב את הדיפנדר עם הדיסקו ומשווה להיילקס.

sunnyboy
10-02-05, 00:03
יש ראנר דיזל שהאומניקים טוחנים וטוחנים והכלים גם שורדים יפה מאוד ,ורוב כלי הרכב לשטח שלהם הם טויוטה גם בעבר וגם בהווה.
ההשוואה היתה בין היילקס לדיסקברי ולא לדיפנדר.
איך הכנסתם את הדיפנדר גם לכאן עוד לא הבנתי.
כל אחד ינהג על מה שטוב לו ומתאים לו.
שי.

חנן א.
10-02-05, 00:04
שחף, אני מדבר על הנסיון שלי בדיפנדרים, לא על דיסקברים.

שחף110
10-02-05, 00:10
שלוש פעמים השבתה ועליה על גרר, ואינסוף תקלות אחרות בדיפנדר לעומת אפס תקלות בהיילקס לימדו אותי משהו, והסיפור על הגירים רק יכול ללמד על עוד כשל הנדסי , אחד מני רבים, שגורם לדוושת המצמד להיות קשה באופן כזה שזה יוצר בעיות גם בברכיים שמאליות בריאות לגמרי.

נכון בדיפנדרים יש כשלים הנדסיים. כמו בכל רכב. כמו בהיילקס שהזרוע מגל נוטה להשבר בלילה בנחל אלות.

באמת שאני לא יודע מה העמיד והשבית את הדיפנדר שלך שלוש פעמים אז קטונתי לגבי זה.
אבל הנה - פעם הבאה כשאתה יוצר מיתוס חדש על הדיפנדר בנוגע לגירים תציין שלא טרחתם להשתמש בקלאצ'. (אגב, בכל הדיפנדרים שאני מכיר (מלבד בשלי שבו הקלאצ' היה בסוף חייו) הקלאצ' רך ולא גורם לשום בעיות - גם אצל הנשים שנוהגות על הדיפנדרים יום יום 30 קמ).

שחף.

asafk
10-02-05, 00:16
לגבי הקלאצ'- כשהוא גמור, במקום להחליק כמו בכל רכב נורמלי, הוא פשוט נהיה נורא קשה. באוטו אחר היית מחליף קלאצ'. בדיפנדר אתה לא יודע שהקלאצ' גמור, אז אתה מקלל.
(ואני כבר ראיתי לפני כמה שנים שני חבר'ה של קו 400 עומדים מול עמוד חשמל ושורפים קלאץ'- סתם, בשביל הכיף (או אולי בשביל שיגררו את הטנדר למוסך...) לא זוכר איזה טנדר זה היה, אבל בטח הם מספרים שכל הזמן הולכים קלאצ'ים)

אסף.

שחף110
10-02-05, 00:17
שחף, אני מדבר על הנסיון שלי בדיפנדרים, לא על דיסקברים.

הופה ! בניסיון שלך עם דיפנדרים הלכו ראשי מנוע? אטמים ? גירים אוטמטים ?
והגירים שהלכו, הלכו בגלל שיש כשל בתכנון ההנדסי של הגיר או בגלל שנסעתם על רכבים שלא שלכם ולא ממש היה בז*% שלכם הנזק והבלאי שנגרם כתוצאה ממעשיכם ?

ההשוואה היתה בין היילקס לדיסקברי ולא לדיפנדר.
איך הכנסתם את הדיפנדר גם לכאן עוד לא הבנתי.
כל אחד ינהג על מה שטוב לו ומתאים לו.
שי.

זה למען השם הענין. איך אפשר להשוות היילקס לדיסקברי?! איך?!
תקרא את ההודעות של אסף, שוב, בבקשה.

חנן א.
10-02-05, 00:21
ראשי מנוע לא הספיקו ללכת כי כל הדיפנדרים נשרפו עקב קצרים חשמליים הרבה הרבה לפני שהגיע הקילומטרז' המתאים (הרבה לפני ה100K ק"מ ) .

ולמה נדמה שלך שהנזק בדיפנדרים לא היה בזין שלנו וכן היה בזין שלנו הנזק בהיילקסים, ויטרות, טרנויים, פאג'רויים, בופאלו, מגנום, B2500 ?

ואני מגמתי :roll:

חנן א.
10-02-05, 00:28
לגבי הקלאצ'- כשהוא גמור, במקום להחליק כמו בכל רכב נורמלי, הוא פשוט נהיה נורא קשה. באוטו אחר היית מחליף קלאצ'. בדיפנדר אתה לא יודע שהקלאצ' גמור, אז אתה מקלל.
(ואני כבר ראיתי לפני כמה שנים שני חבר'ה של קו 400 עומדים מול עמוד חשמל ושורפים קלאץ'- סתם, בשביל הכיף (או אולי בשביל שיגררו את הטנדר למוסך...) לא זוכר איזה טנדר זה היה, אבל בטח הם מספרים שכל הזמן הולכים קלאצ'ים)

ראיתי את זה כמה פעמים מבוצע על ויטרות, זה בד"כ נעשה בשביל לבלות את המשמרת במוסך במקום בשטח.

חנן א.
10-02-05, 00:31
ובהקשר הזה-בשביל ששחף לא יתחמם עוד יותר ויגיד שאני רוצח רכבים... אני דווקא הייתי זה שכשהמוסכניק הבן-ז... היה מחזיר לנו ויטרות מטיפול עם חופש אפס במצמד על מנת שהמצמד יטחן מהר (והממוצע היה כל 8000-10000 ק"מ הח' קלץ' ) אני הייתי זה שמכוון נכון את החופש והויטרה של הצוות שלי היתה היחידה ששרדה 100K ק"מ על מצמד אחד .

חנן א.
10-02-05, 00:37
בתכלס' ? זה סתם פלסף. אותם אנשים, אותו שטח, אותם תנאים:
ההיילקס קורסת (כשקריסה זה אומר שכל המערכות קורסות, שילדות נשברות בקורות האורכיות, גירים וטרנספרים מתים, כל הקפיצים נשברים ברצף ) ב220-230 אלף קילומטרים, הדיפנדר לא מגיע ל100K , וגם זה אחרי שמנסים ולא מצליחים להחזיק אותו בשיניים כי חוזה השכירות מחייב שנה מינימום .

עכשיו תעשו עם זה מה שאתם רוצים.

sunnyboy
10-02-05, 00:39
שחף 110 יקר!
אפשר להשוות!
כותב השרשור ביקש את ההשוואה!
מה הענין ? פלוסים ומינוסים קיצוניים לכל כיוון וקיבלת השוואה גם אם לא לפי העקרונות המוכרים/רצויים/אהובים עליך.
שיניתם בעצמכם את מושא ההשוואה מדיסקברי לדיפנדר וזה מה שקרה.
גיא רק רצה לדעת מה יותר אמין ונוח והוא שאל:
ושאני לא אצפה שהוא יהיה הרבה יותר אמין מהדיסקו כשאני נוסע לעיתים קרובות 6000 ק"מ בחודש מתוכן 90% כביש.
ועשיתם מזה סלט ירקות עכשיו הוא בטח לא קיבל תשובה ענינית!!!
שי.

ד ו ר ו ן
10-02-05, 01:01
אסף,
בארה"ב צמיגי 33 הם המידה הסטנדרטית להיילקס באותה מידה שבארץ זה 31, ושם הם נוסעים עם אותו הגיר אבל עם מנוע חזק יותר ועדיין סרני וגיר היילקס נחשבים לאמינים ואיכותיים יחסית.
הסיבות שאתה לא רואה היילקס עם 33 בארץ זה כי קשה להעביר אותם ברשיון ויש צורך בעבודה רצינית של הגבהה ושינוי במע' ההגה כדי שאפשר יהיה להכניס את הגלגלים הגדולים יותר-כל השינוים שבארה"ב נחשבים לשינויים המינימליים שכמעט כל היילקס עובר ובארץ מורידים אותך מהכביש.

שחף110
10-02-05, 01:12
חנן - יש לי המון הערכה אליך, ממש ים של הערכה אבל ת'כלס הדיון הזה די עקר.
אני באמת שלא יודע מה עשו לטרנו ולוויטרות ולדיפנדרים אצלכם. אולי כשנשב במפגש של אסף נוכל לדסקס את זה בצורה יותר עניינית.

ולנער החמים :

אפשר להשוות!
כותב השרשור ביקש את ההשוואה!
מה הענין ? פלוסים ומינוסים קיצוניים לכל כיוון וקיבלת השוואה גם אם לא לפי העקרונות המוכרים/רצויים/אהובים עליך.
שיניתם בעצמכם את מושא ההשוואה מדיסקברי לדיפנדר וזה מה שקרה.
גיא רק רצה לדעת מה יותר אמין ונוח והוא שאל:
ועשיתם מזה סלט ירקות עכשיו הוא בטח לא קיבל תשובה ענינית!!!
שי.

קודם כל - פשוט תקרא את השרשור מההתחלה (בדגש על הדברים שאסף כתב) ותבין שאי אפשר להשוות. אפשר להשוות שני רכבים שמיועדים לאותה מטרה ובנוים בצורה דומה וזה היילקס ודיפנדר, דיפנדר וסופה / סיקס , אפילו, יודע מה - דיפנדר וטריוס.

אחרי שקראת וחזרת לפה: אתה לא יכול לקחת היילקס ולהשוות אותו ל SUV. ואם אתה כבר עושה את זה אז למה שלא תשווה אותו לSUV של טויטה - לפראדו ? הא רגע הוא טוחן דיפרנצאלים, טרנספרים - חלקים זולים מאוד בפראדו ובלנדקרוזר החדש נכון ? למה אליו אתה לא משווה את ההיילקס ?
על איזה פלוסים ומינוסים קיצונים לא אהובים אתה מדבר ?

אתה לא יכול לקחת רכב אחד שהוא ספרטני ומטומטם כמו שאיציק כותב ולהשוות אותו לרכב SUV אחר שעובד מאוד קשה (והרי תכל'ס רוב החבר'ה שרוצים גם SUV וגם רכב שטח לעבודה קשה לוקחים את הדיסקו נכון - ולא סתם כי מתחת הוא עדיין הSUV הכי קרוב לטרקטור שיש לנו פה בארץ), אבל יש לו את השיפורים שהופכים אותו לנוח ול SUV כמו גיר אוטמטי שמה לעשות - By Definition פחות אמין מגיר ידני! הוא לא אוהב להיות שקוע במים, וכשהוא שוקע אז זה לא רק החלפת שמן פשוטה כמו בגיר ידני וקצת ניקוי עם סולר אלא יש לך כבר נזק ממשי לדיסקיות החיכוך.
הרי על אותו משקל אני יכול לקחת את המצבה של חנן שרוצח רכבים ( :wink: ) ולהגיד - "היי! תראו הגירים של הסיקסים חרא!".
אם בעלי הרכבים האלה (http://www.jeeptrip.com/page.aspx?div=Albums&group=3&item=4102) לא יטפלו בהתאם ברכבים שלהם אחרי טיול כזה תאמינו לי שיהיו להם בעיות אמינות שיגמרו בגיר טרנספר וסרנים ואז באמת יהיה מאוד מענין איזה מוניטין יהיה לחלקים הגדולים של ההיילקס.

דיסקו הוא פשרה בין דיפנדר לבין SUV מלוקק לכביש ולשבילי קקל - הוא נותן לך יותר נוחות מאשר הדיפנדר אבל כמו כל דבר בחיים זה עולה על חשבון משהו אחר.
אני עברתי בדיפנדר לגיר אוטמטי אעפ שאני יודע שהוא פחות אמין ומיועד ליותר תקלות (מה לעשות, מעברי שמן בתוך הגיר , צינורות לרדיאטור לשמן הכל יותר מסובך ובעל הסתברות לכשל גדולה יותר מאשר גיר 5 הילוכים מפגר שהיה לי קודם) אבל אני מודע לזה !

ודורון - בשביל לעלות מ 31 ל 33 הם מחליפים מנוע.יפה.
עזוב ארה"ב. אנחנו חיים פה בישראל וזה מה שקובע.

חנן א.
10-02-05, 01:26
שחף, עזוב מה הוגן ומה לא. בשביל מישהו שרוצה רכב דיזל, עם שני סרנים חיים, שאשתו תסכים לנהוג בו ביומיום, בתקציב של כמה עשרות אלפי ש"ח, אין ברירה אלא להשוות דיסקברי והיילקס, תאהב את זה או לא.

לעניין השרשור גיא קיבל תשובה חד-משמעית, פחות או יותר עם הסכמה כללית: ההיילקס יהיה יותר זול לתחזוקה מהדיסקברי.

שחף110
10-02-05, 01:29
(מה לעשות, מעברי שמן בתוך הגיר , צינורות לרדיאטור לשמן הכל יותר מסובך ובעל הסתברות לכשל גדולה יותר מאשר גיר 5 הילוכים מפגר שהיה לי קודם)

ושכחתי להוסיף -
בדיוק כמו שקלאצ' הידרואלי נתון לכשל גדול יותר מאשר קלאצ' מכני (עם כבל).
אממה הוא יותר רך, ולא צריך לעשות לו ריגולז' ולכוון אותו אבל אם הוא מתקלקל לך בשטח הרבה יותר קשה לתקן 2 משאבות מאשר להחליף כבל שנקרע ! הכל יחסים של תן וקח. ככה זה גם בדיסקו.

ועוד משהו אחרון על קצה המזלג,
מכיוון שרוב החבר'ה שמחזיקים דיסקו'ז (בדיפנדרים התופעה פחותה כי יש יותר שמטפלים לבד - וחבל מאוד שכך כי הם לא ממש שונים) האם יכול להיות שהשם הרע של האמינות של לנדרובר אשמים בו המוסכים שמטפלים ? אולי הם ממהרים להחליף חלקים מהר מדי שלא נגיד ללא צורך ? אולי העובדים שלהם מאוד לא מקצועיים והם כגורוים לא מפקחים במידה מספקת על העבודה ? אולי המחירים שהם לוקחים על החלקים בגלל שהם גורואים הינם לפעמים יותר מ 200 אחוז ממחיר החלקים לצרכן ואז בוכים הבעלים שהמחירים יקרים ?
חנן, תברר אצל החברים שלך שמתחזקים דיפנדר לבד לחלוטין.

ד ו ר ו ן
10-02-05, 01:37
ודורון - בשביל לעלות מ 31 ל 33 הם מחליפים מנוע.יפה.
עזוב ארה"ב. אנחנו חיים פה בישראל וזה מה שקובע.
לא בהכרח מחליפים מנוע,מי שמחליף עושה את זה לא בגלל שזה מחוייב לעלייה במידת הצמיגים.
חפרתי בנושא הרבה כדי להבין בדיוק מה צריך לעשות כדי לשים 33 על הרכב,מנוע הבנזין שיש להם שם חזק בהרבה מהפסאודו מנוע דיזל שיש לנו בארץ, מקס' אם אתה קצת יותר רציני שם אז אתה משנה יחסי העברה בסרנים או רק את הLOW בטרנספר וגם את זה לא כולם עושים.

אם היתה לי מוכנות לשחק עם מאכרים היה לי 33 על הרכב,ראיתי היילקס אחד עם 33 בארץ,גבוה בצורה מוגזמת ואין לי מושג איך הוא הכניס לרשיון אבל לי אין רצון להגיע לתוצאה המבוקשת הזו בדרך הזו ולחפש ניידות של משרד התחבורה בכל פינה.

שחף110
10-02-05, 01:38
שחף, עזוב מה הוגן ומה לא. בשביל מישהו שרוצה רכב דיזל, עם שני סרנים חיים, שאשתו תסכים לנהוג בו ביומיום, בתקציב של כמה עשרות אלפי ש"ח, אין ברירה אלא להשוות דיסקברי והיילקס, תאהב את זה או לא.

למה? למה היילקס ?

לעניין השרשור גיא קיבל תשובה חד-משמעית, פחות או יותר עם הסכמה כללית: ההיילקס יהיה יותר זול לתחזוקה מהדיסקברי.

1. אני לא חושב שהייתה הסכמה כללית לגבי זה.
2. כנראה שזה מה שיקרה גם אם גיא יפסיק לתת לגורואים לחגוג על התחת שלו.
חד וחלק ההחזקה של דיפנדר (בכוונה אני כותב דיפנדר. דיסקו נכנס באותה מידה עם הסתייגות אחרות שהופכות אותו לרגיש יותר) היא לא יותר יקרה מאשר של סופה או סיקס מאותו שנתון.

הרי כל פעם חוזר הדיון הזה בגרסה אחרת פעם תחת השם "אמינות לנדרובר" ובפעמים האחרות תחת השם "לנדרובר VS היילקס/פראדו/טיריוס/סופה/סיקס/פגארו/מיצובשי (מחק את המיותר)"

חנן א.
10-02-05, 01:41

זו בעיה.

היחיד עם דיפנדר שאני מכיר שמטפל לבד, חוץ מאסף שהדיפנדר אצלו טרי, זה ארז.
אממה? ארז פשוט לא מתקן. הוא נוסע, אם זכרוני אינו מטעני, כבר כ 100K ק"מ עם גיר ומנוע שכל אדם אחר היה מגדיר כ"מתים" ... וזו בהחלט דרך לתחזוקה זולה :wink:

אחד אחר שאני מכיר, למרות שכשהיה לו סיקס הוא עשה הכול לבד, ברגע שעבר לדיפנדר התחיל למסור את העבודה לגורויים, ומשלם בהתאם: שיפוץ גיר ידני עלה לו כ7000 ש"ח, לעומת כ800 ש"ח שעלה לי בסיקס, כולל הקונטרהגיר שלא הולך בשיפוץ סטנדרטי. לא ממש ברור לי הקטע עם עניין הטיפול העצמי בדיפנדרים-משום מה זה אירוע נדיר יחסית.

מן הסתם לא קראת את זה כי זה היה בפורום המערכת, אבל בהחלט חשבתי פעם על הנקודה שהעלית, והבעתי את הדיעה שיתכן שכשאהיה עם דיפנדר, אם אהיה פעם, אני אטפל לבד ויסתבר שדיפנדר יכול להיות גם רכב שאפשר לסמוך עליו. או שלא.

ד ו ר ו ן
10-02-05, 01:42
[quoteמכיוון שרוב החבר'ה שמחזיקים דיסקו'ז (בדיפנדרים התופעה פחותה כי יש יותר שמטפלים לבד - וחבל מאוד שכך כי הם לא ממש שונים) האם יכול להיות שהשם הרע של האמינות של לנדרובר אשמים בו המוסכים שמטפלים ? אולי הם ממהרים להחליף חלקים מהר מדי שלא נגיד ללא צורך ? אולי העובדים שלהם מאוד לא מקצועיים והם כגורוים לא מפקחים במידה מספקת על העבודה ? אולי המחירים שהם לוקחים על החלקים בגלל שהם גורואים הינם לפעמים יותר מ 200 אחוז ממחיר החלקים לצרכן ואז בוכים הבעלים שהמחירים יקרים ?
יש בחור בשם נועם צרפתי במושב אשלים שטוען שמאז שקנה את ספרי הרכב המקוריים של רובר והתחיל לתחזק את 5 הדיפנדרים שלו לבד העלויות ירדו משמעותית עקב ירידה משמעותית בכמות ורמת התקלות ברכב, גם הוא טוען שהרבה מהשם הרע קשור למוסכים בארץ אבל גם הוא טוען שבכל זאת זה רכב יקר יחסית לאחזקה כרכב עבודה שנוסע באמת בשטח ומשלתם למי שבאמת אוהב את הרכב ומוכן לחיות עם השגעונות שלו או מי שחייב רכב שמסוגל להסיע נוסעים בשטח בצורה נורמלית.

asafk
10-02-05, 01:42
שחף, שחרר...

עזבו, הדיון הזה לקח למקום רחוק רחוק...

לעניין השרשור גיא קיבל תשובה חד-משמעית, פחות או יותר עם הסכמה כללית: ההיילקס יהיה יותר זול לתחזוקה מהדיסקברי

אני עדיין לא חושב שזה נכון. בגלל העלויות שמכריחים אותנו לשלם, שהופכות את כל הדברים האחרים לפחות מ10% בעלות הכוללת. ולכן אני עדיין טוען שעלות של כל 4X4 דיזל בשימוש פרטי- משפחתי (שלא מביא לידי ביטוי את ההתעללות שעשויה לגרום לקריסה מוחלטת של רכב מצויין ב200 אלף ק"מ) תהיה דומה.

אסף.

שחף110
10-02-05, 01:46
רכב יקר יחסית לאחזקה כרכב עבודה שנוסע באמת בשטח
ואתה יודע טוב יותר ממני מה הרכבים של אותו נועם עושים כל יום.
היילקס שיעבוד באותו צורה זהה לא יהיה לדעתך יקר לאחזקה באותה מידה ?
בגלל זה אני טוען שיש להשוות תפוחים לתפוחים ולא לקצפת.

יודע מה - קח את האוטו של צחי. אוטו שעשה במשך שנים כל יום את נחל פרצים עם 9 אנשים עליו וציוד. הגיר שלו לא קרס, השלדה שלו לא קרסה והמנוע שלו עדיין אחרי 400 אלף קמ ! לא מראה סימנים של עייפות.

חנן א.
10-02-05, 01:47
חד וחלק ההחזקה של דיפנדר (בכוונה אני כותב דיפנדר. דיסקו נכנס באותה מידה עם הסתייגות אחרות שהופכות אותו לרגיש יותר) היא לא יותר יקרה מאשר של סופה או סיקס מאותו שנתון.

יפה... עכשיו אתה מעביר נושא השוואה מטויוטה לJEEP , ואני בהחלט מבין אותך-זו השוואה נוחה הרבה יותר.
כאן לא תמצא בי פרטנר לויכוח. אם הייתי חושב שJEEP זה סמל האמינות לא הייתי חולם בלילה על טויוטה עם חלון קדמי נפתח...

שחף110
10-02-05, 01:59

זו בעיה.

היחיד עם דיפנדר שאני מכיר שמטפל לבד, חוץ מאסף שהדיפנדר אצלו טרי, זה ארז.
אממה? ארז פשוט לא מתקן. הוא נוסע, אם זכרוני אינו מטעני, כבר כ 100K ק"מ עם גיר ומנוע שכל אדם אחר היה מגדיר כ"מתים" ... וזו בהחלט דרך לתחזוקה זולה :wink:

חבל שאנחנו לא חברים וחבל שאתה לא מכיר את האוטו שלי.
אבל, אתה מכיר גם את עמי צייגר וראית את הרשימה שלו ל 100 אלף קמ.
ואשר לגבי ארז:
נהגתי על האוטו של ארז כמה פעמים והגיר שלו רחוק מלהיות "מת". יש חריקה בסנכרון של ההילוך השני. אז? אני מכיר לפחות גיר אחד בדיפנדר שעבר כבר 150 אלף קמ מאז שזה התחיל. סלח לי חנן אבל זה לא גיר מת. גיר כזה יכול לעבור מאות אלפי קמ לפני שההילוך באמת ימות.
ואת המנוע ה"מת" של ארז אתה מכיר? תדבר איתו עכשיו מה הוא מצא שם באוברול. תרים צלצול אליו ותגיד לי אחרי זה מה אתה חושב על זה ולמה הוא "מת".

אחד אחר שאני מכיר, למרות שכשהיה לו סיקס הוא עשה הכול לבד, ברגע שעבר לדיפנדר התחיל למסור את העבודה לגורויים, ומשלם בהתאם: שיפוץ גיר ידני עלה לו כ7000 ש"ח, לעומת כ800 ש"ח שעלה לי בסיקס, כולל הקונטרהגיר שלא הולך בשיפוץ סטנדרטי. לא ממש ברור לי הקטע עם עניין הטיפול העצמי בדיפנדרים-משום מה זה אירוע נדיר יחסית.

מה אני אגיד לך - אנשים קונים לנדרובר ובגלל כל המיתוסים עושים שטויות ומשלמים עליהם ביוקר. אפילו יום אחד חבר בא ביציאה ש"דיפנדר זה אוטו עדין מאוד וצריך לטפל בו בזהירות" :roll: .
אין שום הבדל בין האחזקה של המצבה שלך לאחזקה של דיפנדר או דיסקו (דור ראשון לפחות, אי לא מדבר על שאר האלקט' שאני סולד ממנה בדגמים החדשים).

ד ו ר ו ן
10-02-05, 02:00
היילקס שיעבוד באותו צורה זהה לא יהיה לדעתך יקר לאחזקה באותה מידה ?
יודע מה - קח את האוטו של צחי. אוטו שעשה במשך שנים כל יום את נחל פרצים עם 9 אנשים עליו וציוד. הגיר שלו לא קרס, השלדה שלו לא קרסה והמנוע שלו עדיין אחרי 400 אלף קמ ! לא מראה סימנים של עייפות.
בגלל או אפשר גם בזכות נועם לא קניתי דיפנדר..אחרי הרצאה של חצי שעה לגבי אחזקת דיפנדר בשימוש מתון עשיתי אחורה פנה, ובאמת באתי עם הרבה כוונה-גדילה על מסורת דיפנדר הירואית מהצבא בלבלבלה וכו',באמת שרציתי דיפנדר,כבר תכננתי איך אני צובע אותו בחום-חול.

מנגד ראיתי את ההילקסים של הגד"ש עוברים אונס קבוצתי יזום ע"י כל מי שעלה בידו לעלות להגה,רק בשביל הפרופורצייה המנעול רב-בריח היה מותקן על הידית 4X4 ולא על הידית הילוכים-הכל כדי למנוע מבני משק להתחרע מעבר לשעות העבודה, וכן, העמידות הרשימה,ולא הרכב לא התפרק ולא נזקק לתיקוני גיר\מנוע\סרנים או מכלולים כבדים אחרים,כולל אחרי גרירת קו-נוע כי למישהו לא היה כוח להביא טרקטור,אחזקה קפדנית היתה-החלפות שמנים ופילטרים אבל לא התפרקויות ולא החלפות מכלולי הינע-הרכב הראשון מהנגלה שעלתה לארץ ב94 עבר 375K בארבע שנים נמכר במחיר מחירון לאיזה אהבל,הבא אחריו בתור גם עבר מסכת דומה.

איך בכלל סובבנו את הרעיון העקום של גיא להחליף דיסקו משפחתי בהיילקס עוד לא הבנתי.

חנן א.
10-02-05, 02:02
אם אתה חושב שגיר עם סינכרון דפוק זה לא גיר מת, ואם מנוע שעובד על שלושה צילינדרים (על פי עדות ארז, אני לא מכיר את הרכב שלו מקרוב) זה לא מנוע מת, אז ההגדרות שלנו למכלולים שראויים לנהיגת אדם, הן שונות.

שחף110
10-02-05, 02:03

יפה... עכשיו אתה מעביר נושא השוואה מטויוטה לJEEP , ואני בהחלט מבין אותך-זו השוואה נוחה הרבה יותר.
כאן לא תמצא בי פרטנר לויכוח. אם הייתי חושב שJEEP זה סמל האמינות לא הייתי חולם בלילה על טויוטה עם חלון קדמי נפתח...

סליחה, לא ראיתי בכלל שהתפלק לי "העתק-הדבק".אמור להיות
חד וחלק ההחזקה של דיפנדר (בכוונה אני כותב דיפנדר. דיסקו נכנס באותה מידה עם הסתייגות אחרות שהופכות אותו לרגיש יותר) היא לא יותר יקרה מאשר של טויוטה היילקס מאותו שנתון ובעל קילומטרז דומה.

חנן א.
10-02-05, 02:07
אבל, אתה מכיר גם את עמי צייגר וראית את הרשימה שלו ל 100 אלף קמ

זה לא היה עמי עם גל הזיזים המרוסק?

שחף110
10-02-05, 02:11
אבל, אתה מכיר גם את עמי צייגר וראית את הרשימה שלו ל 100 אלף קמ

זה לא היה עמי עם גל הזיזים המרוסק?

2 X ציר נדנדים - באדיבות מוסך מסויים
מפה (http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=3836&highlight=%E1%E0%E3 %E9%E1%E5%FA)

grand
10-02-05, 02:34
לא יאמן הדיון הזה.
תגידו, בכנות.
זה כל כך משנה? סוג הרכב?
הרי כל הרכבים הללו כולל SUV משופרים קצת ונעולים יתמודדו בהצלחה עם כל מיכשול שיש.
האם לא נכנס לשיקולי הרכישה גם מוטיב "האופנה"? להיות IN להחזיק דיפנדר.. דיסקו או מה שלא יהיה? גם במחיר אסטרונומי בתחזוקה של הכלי? ובויתור על נוחות ושימושיות יום יומית.
הרכב טוב ואמין - אחלה, שמור עליו.
הרכב מרושש אותך כלכלית ומערער את שפיות דעתך - מכור מהר, נסה אחר.
סובל מאופי הרכב, מעצלנותו, נוחות? - תחליף וקח בחשבון שאולי תשלם יותר בשוטף.
בעצם מה אני מקשקש... הולך לישון.

מוני דיסקו
10-02-05, 09:27
קראתי את השירשור ולא האמנתי
רבותי השרשור הזה מתחרה יפה מאוד בשרשורי גיפטריפ !!!
רבק כולה ערמת ברזלים.
אנשים נלחמים כאן (ואני חיב לצין במיוחד את בעלי ה LR ) כאילו הרכב שלהם זה מנימום תומתה ובטוליה של ביתם היחידה !!!!!!!
תרדו מזה.
היה לי דיסקו אכשיו יש לי היילקס.
הסיבה שלא קניתי דיסקו שוב היא אך ורק שהוא לא משרת יותר את מטרותי (כנל דיפנדר)
ניתן לחיות עם דיסקו או דיפנדר, הרכב אמין בצורה סבירה.
אבל – תמיד יש איזשהו חרבוש (בדרך כלל קטן) וזה פחות או יותר פעם בחודש (אם לא יותר)
פעם צינורות שמן פעם משאבת ווקום פעם ראש מנוע (שהולך לצערי בקלות יחסית).
שום דבר ממש רציני (מכלולים גדולים לא הולכים אם מקפדים על טיפולים שוטפים, והחלפה מונעת)
בגדול אם שומרים ומבצעים החלפות יזומות הרכב די אמין.
אם אתה עושה זאת במוסכי גורו – זה יעלה לך הרבה כסף. אבל אם אתה עושה זאת לבד או במוסך אמין ולא של גורו (ויש כאלו) העלות היא לא גדולה. כמו שאסף אמר די זניח יחסית להוצאות הקבועות.

חייתי ויכולתי להמשיך לחיות עם דיסקו.
ברגע שאיבדתי אותו בתאונה, עשיתי חושבים.
נוחות כבר לא חיפשתי (המשפחה לא נוסעת איתי לטיולים)
ולעומת זאת נמאס לי לבצע כל שבוע סבב בדק והחלפות יזומות (שלא עולות הרבה, אבל לוקחות זמן שנמאס לי להשקיע אותו)
אז חיפשתי רכב עביר ואמין עם התפשרות על נוחות
המועמד היחיד היה היילקס.
עוד שנה אוכל גם להשמיע דעה אם הוא באמת כול כך אמין (יש לי אותו שלושה שבועות)

גיא
10-02-05, 11:34
וואוו .. הלכתי לי לישון אתמול ולא ידעתי שאתם ממשיכים לעבוד קשה פה :roll:

כמה נקודות שעלו ולמען האמת יש בהם המון לדעתי....

1. נידמה לי שחף כתב שכשאני אפסיק לתת לגורואים לחגוג לי על התחת הכל יראה אחרת - כניראה נכון אלא מה ?... יש לי מגבלות של זמן/יכולת/כלים/עוד כמה .. שגורמות לי שלא אוכל לעשות כל מיני דברים לבד. למשל אוברול למנוע. אני לא מבין איך ואיפה למשל אני יכול להוריד בלוק ולשלוח לחריטה לבד ? זה גדול/ כבד / אין לי ציוד / כלים / עזרה לבצע את זה. למשל ...
מצד שני החלפת ברקסים - לבד / טיפול 10 - לבד הח' מיסבים של מותחנים - לבד / רצועות - לבד .. יש ויש ....

2. כניראה גם שחף אמר שכניראה המוסכים אחראים למיתוס של הגורו - לא כניראה, נכון מאוד. למשל מוסך תלתן שזכה כי הוא פשוט הכי קרוב. הם כניראה גנבים כמו כל אחד אחר בדיוק. והפועלים שלהם חסרי הבנה מינימאלית דוגמה .. מכונאי בודק לי שמן גיר כחלק מליקוק המוסך תראה בדיקה ומילוי אם חסר עלינו ... אבל הוא בודק לי שמן גיר אוטומטי כשמנוע מדומם אוטו בפקרינג .... שאלתי בנימוס מה אתה עושה ? הוא ענה בודק ... אמרתי לו עוף לי מהאוטו ואת תתקרב אליו בחיים שלך יותר. וקראתי למנהל לצעוק עליו ... הוא היה ממלא כי חסר המון .. מחר הולך לי הגיר באמצע המוחרקה כי הגיר בעומס .. הנה .. ל"ר חרא אוטו .. נכון ?
פה אין לי שום ויכוח עם שחף. אבל מה ? כל מוסך יכול להכיל מכונאים פושעים ו/או לא ...
כשאני ( למשל ) לא יכול לעשות משהו לבד אני עומד לידם. להבנתי מספיק שאני עושה כאילו שאני מבין על מנת שהמכונאי יחשוש שאני באמת מבין ולא ינסה לסבן אותי.

3. ההשואה של היילקס ודיסקו היא באמת מחוייבת המציאות לפחות לגבי מפני שדיסקו יש לי .. אז הוא חייב להיות בדיון והאפשרות הנוספת היחידה שניכנסת בתקציב שלי / ביכולת השטח הנידרשת ממני / ביכולת לקזז מע"מ / הוצאות / וכו' .. היא הילקס. נכון אני יכול בכסף לקנות מוסו הרבה יותר צעיר למשל או פג'רו הרבה יותר זקן .. אבל זה לא עונה על הדרישות שלי.

4. הרבה פעמים אתם נותנים דוגמאות מארה"ב .. זה לא ריאלי לדעתי מפני ששם החוקים שונים לחלוטין. אם הייתי שם קרוב לודאי היה לי רנגלר או איזה פול סייז עצבני ... היילקס אם יהיה לי בחיים לא ינעל 33" ... וכו' ..

5. גם הדוגמאות של קו 400 לא רלונטיות כי אני ואתם בחיים לא ננהג באוטו שלנו הפרטי כמו שנוהגים שם במכוניות. נכון ???? אפילו לא קרוב.

6. יכול להיות שאם היתה לי הנחיה יותר קרובה ( פיזית ) הייתי עושה יותר דברים לבד. אבל כרגע זה המצב.

7. בכל זאת למי שמשווה לג'יפטריפ. הדיון הזה לעניות דעתי מספיק מכובד ושומר על רמה מאוד גבוה אפילו שאין משוכנעים ומשכנעים בשביל שלא יוכל להכנס לקטגוריות שם.

8. מסקנה סופית - זה גם עלה פה. יש. אני אשאר עם הדיסקו לעת עתה. הוא באמת נותן מה שאני מבקש וכניראה יותר טוב מההיילקס ולא מתאים לי עכשיו להיכנס להרפתקאה של אוטו חדש עם בעיות חדשות.

יום נעים.

נמרוד
10-02-05, 13:16
המסקנה הסופית שלך גיא נכונה לדעתי. יש לך כבר אוטו, אתה מרוצה, יישרת קו - תהנה מהיתרונות שלו.

(וגם אין סיכוי שתצליח למכור אותו למישהו שקורא את הדפים האלו... :lol: )

ארז
10-02-05, 14:00
איציק, יהיה לך מאוד קשה לעצבן אותי, במיוחד בויכוחים כאלו, בסטואציות אחרות אני בהחלט רואה את עצמי עם הילקס(שעובר מיד שינויים מסיבים), יותר נכון אני רואה את עצמי אולי פעם חוזר ל75.
לגבי הויכוח על אמינות....הגעתי למסקנה, חוץ מחנן שיש לו התנסות אמיתית על דיפנדר(וגם חנן עצמו מודה שכנראה שרוב הבעיות(כמו חשמל) נגרמו בגלל מוסך מסויים שבעלי לנדרובר יודעים שהוא בעיתי במיוחד), חוץ מחנן כל אלו שמדברים ומדברים על אמינות הדיפנדר כלל אינם בעלים של כזה, אין להם נסיון איתו.
עוד נקודה מעניינת ,הרבה מאלו שכתבו כאן הם חברים שלי, בחבורה לנו היום יש לא מעט דיפנדרים, כולם עושים קילומטרז' גבוה מאוד, כמעט כולם עם צמיגים גדולים בהרבה מהמקורי, כולם חובבי עבירות וטיסה בנחלים.....למרות זאת הדיפנדרים לא קורסים אחרי 100K וגם לא אחרי 400K ,הם מגלים אמינות טובה מאוד למרות עומסים שהיצרן בהחלט לא התכוון עליהם(שלי למשל יושב על צמיגי 35" ונוהגת עליו חברה שלי ,נהיגה יום,יומית, שלא לדבר על מה שהקלאץ או הגיר עובר מאז שהיא נוהגת עליו(יותר משנה היא מתחילה נהיגה בהילוך 2....לפעמיים 3 או 4...תלוי אם יש לה כוח להחליף הילוך או לא...)אני אגב עדיין עם הקלאץ המקורי של הרכב(לרכב בערך 350K), למרות זאת, החברים שלנו ממשיכים לטעון בכל הזדמנות שיש שדיפנדר רכב לא אמין, למה? ככה....

אסף לדעתי צודק, גם דיסקברי שפחות אמין מהדיפנדר יהיו לו הוצאות שאינם גדולות באופן משמעותי מSUV דיזל אחר.
מול הילקס או מול דיפנדר לדעתי כן יהיו לו הוצאות גדולות יותר.

יוני5
10-02-05, 14:02
כמה מילות סיכום, ברשותכם

נתחיל מהסוף, נמרוד קלע בול למטרה: יש לך דיסקו שאתה כבר השקעת, עכשיו הוא תקין, סע לשלום.

בנוגע להשוואה היילקס דיסקו, אז ראשית היא רלוונטית משום שאנשים מעלים את זה כאופציה. אני לדוגמה בהתחלה רציתי דיפנדר. אחרי שניסיתי את של ארז, צחי וג'קי הגעתי למסקנה שאני מתעב את הרכב הזה. מצידי שישימו לו מנוע של למבורגיני.

נשארתי עם דיסקו. אמרו לי קח 98, שנת וינטאג' - הכי טובה.
במשך חודשיים דיברתי עם 6 מוכרים פוטנציאלים. 5 אחרי ראש מנוע וגיר, ואחד רק ראש מנוע.
אף אחד מהכלים לא עבר 200K ושניים היו פחות מ100K. הבנתי.
הלכתי על היילקס.

לגבי טיפול עצמי, אז ראשית כל רכב שתטפל בו לבד יעלה פחות. נכון.
במקרה של הדרעקס יש שני דברים:
1. תכיפות תקלות גדולה יותר. תיאורטית לא נורא כל עוד מוכנים לזה. אבל זה הופך להיות נורא כשזה עולה לך הרבה כסף, או כשזה תוקע אותך בטיול, שלא לדבר עם האישה והילדים באוטו שממש לא מוכנים להיות תקועים במקום 5 שעות עד לגרירה לכביש וכיו"ב.

2. הגורואים. יצא לרכב שם בעייתי. כנראה שמוצדק. אז במקום שיבואו 100 מוסכים שיפתחו שעריהם ע"מ לתת מענה לפוטנציאל העבודה (מה שהיה אמור לקרות ואז היה נוצר שוק משוכלל עם תחרות בריאה), נותרתם עם מספר גורואים שלא באמת מכונאים ברמה אלוהית, אבל בהחלט גובים לפי זה.
אז מה קיבלנו? גם הרבה תקלות (שוב, לא נורא אם מכירים בזה מראש) וגם עולה המון לתקן כי גורו לא מתחיל להתפלל בפחות מ 2000 ש"ח. עבודה עצמית + חלקים מג'קי הם תשובה נאותה לכך - אלא שלא כולם יודעים או מוצאים את הזמן לעשות את זה. אני למשל, לא מסוגל לעזוב הכל ולהחליף תיבת הגה שקרסה. מרגע שפרקתי אין לי אפילו רכב להסתובב אצל המשפצים, מגרשי הפירוק וכיו"ב.

הכי גרוע זה כמובן ההכחשה. שחף חי בה, אבל הוא עוד צעיר ומותר לו.
השיטה המעניינת ביותר היא כמובן של אסף. זוכרים את הסרט (השם פרח לי מהראש, עם אורי זוהר ואריק איינשטיין), בו כל עליה מחכה לעליה הבאה על החוף על מנת למקם אותה מתחתיה בסולם המעמדות?
אז אסף כרגע מבין שלא ילך לו נגד טויוטה, אז הוא מנסה לדרדר את איסוזו (סיפור המנועים) מתחת לדרעקרובר :lol:
אסף ידידי, צריך גבעה גבוהה מאוד ומדרון ארוך מאוד, לשים ניוטרל ולהוריד הנדברקס... וכן, בדרעק תמשוך הנדברקס, כי השנים חולפות, והדרעק מתדרדר מעצמו, אם אתה רוצה שהאיסוזו יעבור אותו... :lol:

יוני5

ארז
10-02-05, 14:23
יוני אמרו לך פעם שאתה סוג של רעש רקע?
(וחבל כי מידי פעם כשאתה לא מרגיש טוב אתה מצליח להוציא 2 או 3 מילים רציניות מפה שלך...)

יוני5
10-02-05, 15:31
ואוו ארז, אתה לוקח את זה קשה. :(
כבר אמרתי לך, שתמורת אהבתך הייתי מוכן להשמיט את הפרטים הכואבים ולכתוב בזכות הדרעק.
עד להצהרת האהבה - מצטער, אני נצמד לעובדות. (עובדות, עובדות, אתה לא צריך לתת להן לקלקל לך את התיאוריה).

שעדיין מחכה לך על הגבעה הרומנטית, בידיך זר פרחים ובידי מאמר הלל להדרעק.

בציפיה,
יוני5

נמרוד
10-02-05, 16:37
יוני וארז - שניכם רעשי רקע.

חבל שאתם לא הפוכים בפאזה - הייתם מבטלים אחד את השני והיה לנו קצת שקט :D

סולי
10-02-05, 20:46
יותר נכון אני רואה את עצמי אולי פעם חוזר ל75.

עשה לך משהו הרכב ברמזור, אהה..
:lol:

עכשיו יוני,
למרות חוסר ידיעותיי בתחום וחוסר הניסיון.. (אני אפילו צעיר יותר משחף)
ארשה לי להגיב על הודעתך, .. לדעתי אתה שלילי מאוד ובכלל לא נוגע בדיון.
עובדה:

כמה מילות סיכום, ברשותכם
נתחיל מהסוף, נמרוד קלע בול למטרה: יש לך דיסקו שאתה כבר השקעת, עכשיו הוא תקין, סע לשלום.

רגע, אז עכשיו הדיסקברי של גיא כן ייתן רמת אמינות דומה לשל הטויוטה?
לאחר שטופל כראוי?

בנוגע להשוואה היילקס דיסקו, אז ראשית היא רלוונטית משום שאנשים מעלים את זה כאופציה. אני לדוגמה בהתחלה רציתי דיפנדר. אחרי שניסיתי את של ארז, צחי וג'קי הגעתי למסקנה שאני מתעב את הרכב הזה. מצידי שישימו לו מנוע של למבורגיני.

ופה אני צוחק, חזקק
קודם כל "רלוונטי או לא", בעעע... בחייך אז נכון שהשוק ממצב את זוג הרכבים במחיר דומה, ומה זה אומר?
נפלה בידך זכות לרכוש דיסקברי נוח ומפנק יותר שיכול להתמודד טוב יותר עם מכשולים קשים יותר, ובהתאם דורש תחזוקה עם שתי אצבעות על הדופק.. במחיר של טנדרון יפני.. או להיפך.
הכל תלוי בדרישות! אבל להשוות את הדיסקו לטנדרון של מדינות עולם שלישי?!?!?
כמו שכבר אמרו לפני, תשווה את הדיסקו לרכב שיוצר למטרות דומות כמו לדוגמא פוראנר.
אחרת זה כבר שיקולים של העדפות הצרכן הספציפי, הצרכן מצידו צריך להחליט על צרכים וסדר עדיפות, ובכלל להודות שקיימת התלבטות כזאת בשוק המשומשים.

ההיילקס בעל משקל עצמי נמוך יותר, מתמודד עם עומסים קטנים הרבה יותר (שוב צמיגים והספק),
המנוע שלו.. סליחה אני מתבייש לקרוא לזה מנוע, מכונת התפירה של ההיילקס מהווה נתון מכריע באמינות של המכלולים השונים ברכב.
ובכלל, איך אתה נותן עכשיו דעה סובייקטיבית לחלוטין! לא קשורה לדיון!... ואפילו לא מנמק!

לא אכפת לי שאתה מתעב את הרכב. - זה לא קשור לדיון.

נשארתי עם דיסקו. אמרו לי קח 98, שנת וינטאג' - הכי טובה.
במשך חודשיים דיברתי עם 6 מוכרים פוטנציאלים. 5 אחרי ראש מנוע וגיר, ואחד רק ראש מנוע.
אף אחד מהכלים לא עבר 200K ושניים היו פחות מ100K. הבנתי.
הלכתי על היילקס.

***הערת המערכת: התואר שכתבת כלפי יוני נמחק מטעמי שמירה על תרבות דיון ונימוס אלמנטרי-בפעם הבאה שתכתוב משהו בסגנון הזה כלפי כל אחד מגולשי הפורום הזה כל ההודעה תימחק! ואתה עלול למצוא את עצמך חסום משימוש עתידי בפורום***, אתה מבין שזה לאו דווקא בגלל הרכב אלא פקטור לדוגמא של טיפול לקוי -

2. הגורואים. יצא לרכב שם בעייתי. כנראה שמוצדק. אז במקום שיבואו 100 מוסכים שיפתחו שעריהם ע"מ לתת מענה לפוטנציאל העבודה (מה שהיה אמור לקרות ואז היה נוצר שוק משוכלל עם תחרות בריאה), נותרתם עם מספר גורואים שלא באמת מכונאים ברמה אלוהית, אבל בהחלט גובים לפי זה.

WTF?!

הכי גרוע זה כמובן ההכחשה. שחף חי בה, אבל הוא עוד צעיר ומותר לו.
השיטה המעניינת ביותר היא כמובן של אסף. זוכרים את הסרט (השם פרח לי מהראש, עם אורי זוהר ואריק איינשטיין), בו כל עליה מחכה לעליה הבאה על החוף על מנת למקם אותה מתחתיה בסולם המעמדות?
אז אסף כרגע מבין שלא ילך לו נגד טויוטה, אז הוא מנסה לדרדר את איסוזו (סיפור המנועים) מתחת לדרעקרובר :lol:
אסף ידידי, צריך גבעה גבוהה מאוד ומדרון ארוך מאוד, לשים ניוטרל ולהוריד הנדברקס... וכן, בדרעק תמשוך הנדברקס, כי השנים חולפות, והדרעק מתדרדר מעצמו, אם אתה רוצה שהאיסוזו יעבור אותו... :lol:

הזוג הנ"ל.. אסף ושחף עד כה נתנו לך המון טיעונים מנומקים ומוסברים, ואתה?!
מה הקשר להכחשה של שחף? ולחנייה בעליה של אסף.. :twisted: ?
מספיק עם התאוריות והדימויים .., תן משהו קונרקטי, כמו למשל "איכות הבנייה של ההיילקס היא ללא דופי", מה שהדיפנדר והדיסקברי לא ראויים להיות מוזכרים בו.., בעיות חשמל.. אנערף.. תמצא משהו, אמיתי. שכן קשור לדיון..

ולי בכלל לא אכפת אם הדיפנדר לא אמין כמו היילקס.
ובלילה.. בחלומות הכי רטובים שלי, אני רואה דיפנדר ארוך משופצר, ולא טנדר יפני.
:P

(נ.ב כל שמות התואר השונים היוו הלצה מבחינתי, אין טעם להתייחס ברצינות)

גיא
10-02-05, 21:09
תגיד פיטמן, איך קוראים לך ??

לעניין. זה שאתה חולם על דיפטנדר משופצר וכו' לא שייך גם לעניין אני חושד ביוני שהוא גם חולם על רכבים כאלו ... אני עצמי חולם על הדיפטנדר הלבן עם הפח דמעות שמסתובב בארץ מישהו מראשון ? או עפולה ? לא יודע... אבל זה לא קשור לסוגיה.

יוני לא נתן תשובה קונקרטית .. פשוט כי אין לו אחת כזאת. א. אין לו את האוטו הרבה זמן וב. בכלום זמן שיש לו אותו הוא כבר פרק והרכיב אותו כמה פעמים. ג. עמי וינקלר עוד לא הגיב פה :twisted: ד. יוני שונא ל"ר אז לא משנה מה הדיון זה הצד שהאוא ידבוק הו.

הבעיה היא שהרכבים האלו הם לא באמת ברי השוואה. זה לנסות להשוות מלפפונים ועגבניות .. מה יותר מתאים לסלט ?...

טנדר פרימיטיבי או רכב פאר לשטח ? .. מה יותר מתאים לתחת שלי ? ...

זה פשוט מחוייב כי זה מה יש. אני הייתי קונה מחר בבוקר רנגלר החדש הזה רוביקון עם הגלגלים 33 ונעילות וכו' ... אבל אני לא יכול להרשות לעצמי 50-60 אלף ק"מ עם בנזין ....

וfuck הנוחות / איכסון/ אמינות וכו' .. אם היה לי רכב כזה... אבל אנחנו חיים במציאות ופה צריכים גם לשלם משכנתא וגם לשלם לגן על שני הילדים וכו' ... ופה צריכים לחשוב טוב מאוד אם את הX משכורת הנתונה משלמים לגורו השכונתי או לגן של הילדים.

וזה מה שגורם לאילוץ של השוואה בין שני רכבים שאין בהם שום דבר משותף חוץ מזה ששניהם עומדים במסגרת התקציב שלי.

סולי
10-02-05, 21:30
ראשית,
אני אודה למערכת אם להבא תצנזר ותשלח הודעה באופן פרטי.
הערתכם נלקחה לתשומת ליבי, ובכדי להבהיר- לא היתה לי שום כוונה רעה,
ואני מתנצל אם יוני או מישהו נפגע מכך.

גיא,
קודם כל.. e-Pit@m, היפי-תם, (משחק מילים טיפשי) לך תבין..
לא הכל קשור לרכב בחיים.. פיטמן נו'באמת!
בכל מקרה שמי בישראל, אורי.

אני הבנתי את מהות ההשוואה.
והחלומות שלי באמת לא קשורים לעניין.. הם נכתבו בהומור בלבד.

ועכשיו, תמשיכו בדיון... :P

חנן א.
10-02-05, 21:48
***ההערה הלא מצונזרת לא כוונה כדי לפגוע בך אלא כדי להבהיר גם לגולשים אחרים איך אנחנו לא רוצים שהפורום הזה יראה***

אדם
10-02-05, 23:12
שמעתם פעם את המשפט "על טעם וריח אין מה להתווכח"?...

בסוף זה עיניין של טעם אישי, ברור לכל רכב יש את היתרון שלו, דיפנדר לעולם לא יתן את מה שדיסקברי יכול לתת ובטח לא את מה שBMW יכול לתת, דיסקברי לא יתן את מה שהייילקס יכול לתת... וכך הלאה!
לדעתי כל הדיון הוא דיון ללא מוצא או פתרון.

הנכון הוא, שבמדינתנו הקטנטנה יש כל-כך הרבה רמאים על כל-כך מעט שטח...ולכן אם יש לך רכב טוב, שכבר עשית ממנו מה שאתה רוצה וסידרת אותו, אתה מכיר את השטויות שלו, סע איתו עד שתחליט שאתה רוצה לשדרג ולעלות ברמה! לא נשארים עם "אותה גברת..." תמיד מתקדמים!!!

ולמרות זאת כנראה שלעולם הדשא של השכן (או במקרה זה הרכב) תמיד יראה לנו יותר טוב, משתלם, יפה, רציני, משופצר ותמיד נרצה כזה - זהו טבע האדם - לא להתפשר ותמיד לנסות לשפר...וטוב שכך!!!

ד"א - את כל הנאמר אמר מי שכל יום אומר על רכב אחר בכביש - כזה אני רוצה, סופית... :wink:

יוני5
11-02-05, 00:00
גיא,

אני לא שונא לנדרובר. באמת לא. למען האמת אני די אוהב את הרכבים הללו. יש להם עיצוב מאוד מוצלח לדעתי, עבירות מצויינת (בוודאי לגבי רכבים סטנדרטים) ויכולת גיהוץ שטח מדהימה.

אמינות זה לא הצד החזק שלהם. בכל העולם. מי שמנסה לשכנע אותך אחרת חי בהכחשה.
בארץ מתווספת לצרות המכניות גם בעיית המוסכים המטפלים - הגורואים (אני גאה להיות אביו מולידו של השם בהקשר הזה).
בהקשר הזה אמרתי לפני שנתיים לארז שהפתרון לתופעת הגורואים שגורמים להוצאות בלתי הגיוניות בעליל הוא שייתאגדו בעלי הדרעק ע"מ לגנוב לחנן את הCJ ולקנות לו דיפנדר. לשים לו את הדיפנדר בחצר (אחרי שיקלקלו כל מה שתקין) ולהשאיר גם ספר של היינס. תוך חודשיים היית מקבל "מדריך ג'יפולוג המלא לתיקון ובנייה עצמית של דיפנדר" בעברית כולל צילומים.

מה שכן גורם לי גיחוך עמוק זו ההכחשה והנאמנות למותג המפוקפק שמשום מה מאפיינים את הבעלי הדרעק - ארז דוגמה מצויינת (ולמרות זה, ואולי בגלל זה אני אוהב אותו).

אתה לעומת זאת נתת דוגמה הפוכה, ועל כך אני מעריך אותך. לא מסתיר תקלות ומנסה לסובב את העולם שיתאים לתדמית שהוא רוצה. קנית את מה שרצית, יישרת קו ועכשיו אתה מרוצה. בעלויות האחזקה הגבוהות יותר של הרכב אתה מוכן לעמוד (עד גבול מסויים ואת זה אתה בודק). זו גישה שאני מעריך.
ומה שכתבתי אליך לגבי לשמור את האוטו, זה פשוט משום שאולי לא היית מוכן לכל ההוצאות שנחתו עליך עד עכשיו, אבל אם אתה משוכנע שיישרת קו ועכשיו האוטו יישרת אותך נאמנה, אז כדאי לך להישאר איתו. ואם השתמע מתגובתי שזה בציניות, אז זה היה לגמרי ברצינות.
אם אתה מעריך (ונדמה לי שלא) שאתה עדיין צפוי להוצאות בלתי נגמרות - תחליף.

את הטויוטה שלי לא פרקתי אלף פעם. פשוט לא היתה לי סיבה. למעט החלפת הדיפ לננעל (שאם לא הייתי חמור גרם הייתי עושה את זה בפעם אחת וביום אחד, אבל כמו שציינתי אני חמור, ונמרוד דאג לדפוק לי את הלו"ז כי הוא נבלה :lol: ).

יוני5

גיא
30-11-05, 23:30
ניתקלתי בזה תו"כ חיפוש של שירשור אחר ...

WOW !

כמה מים חלפו בירקון מאז ועד היום :roll:

tzagi
01-12-05, 05:48
I like to share a US prespective on the subject
But first you need to understand that what you have is not what we have
1.all range rover products sold in the US untill the last couple of years use the 3.5 V8
2When I'm talking about Toyotas I'm talking about pre 91 and mostly about pre 85, the last year for the solid front axle
3.
Most of the Toyotas are equiped with the 22r/22re
Thats one of the best built engines of all times

Later there was the 3.0 and 3.4 V6's and the 22r(2.4L) became a 2.7 dohc
As far as I'm concerned thats all trash and I have no interest in them

Ok..now that we got it out of the way here goes:
first about the land rovers
1.
Very expensive
2
no resale value, mostly due to a very poor reliability and super expensive parts cost, not to mention hard and expensive to work on
weak points are the engine and the electrical system, thanks to Lucas the prince of darkness
How do I know? you ask
Good question, I used to work in a import garage in Reno NV years ago, I worked on all european makes but specilized in MB.....mostly diesels

Yes I'm a (former)grease monkey......kill me

Now to the Tototas
Now I know that most (older) Israelis get there preception about japanese cars from owning Subarus
Didnt everybody had one?
I know my parents did
Need less to say Subaru is not a good example of a jap car
Therfore maybe there is some prejudice toward them?
I owned Toyotas for more then 20 years now, and they all been solid as a rock, I'll give you some millage figures:
1.
82
Celica 22r auto....600,000 miles
2.
84
Hilux 4wd 22r 5 speed...300.000 miles
3
84 Cressida 6 cyl 2.8L auto 250,000 miles
4
85
Hilux 4wd, 22re, 5 speed (stolen with 250.000 miles)
the 22r is carbed, the 22re is injected

And there are more that i dont remember the details
I noted that Gys said that toyotas will go 2-300,000 KM before they wear out........in my opinion thats just the break in milage
the trucks can last 500,000 miles (800,000 km)
with proper mantnance, if you only get a quater of that...you are realy
beating the shit out of it,

The 22r has a very big side benefit, its the cheapest engine in the world to rebuild, a complete kit with everything only cost $225 delivered to my door
I know that you guys with the diesels are not at the same boat
Lets just leave it at that

גיא
01-12-05, 17:15
that is very interesting data.

no i have a question for you.
while reading in american forums such as

i noticed that there are how change their gasoline engines to diessle.

is that some kind of a new fenmena ?

they are weeker in some scales ... no ?

tzagi
01-12-05, 18:30
Guy

Most of what you read on the forums is what we call "web crawling"
lots of talk and not much action

Yes people have done it, however the conversion does not make financial sense and here is why:
In the early 80's diesels were imported to the US,
There were 1L,2L,2Lt
They didnt sell well, mostly due to lack of power
The situation today is that those trucks almost dont exist
So finding a donor is very hard
If you do find one on Ebay, they go for $3-4k
and thats alot of $ for a rusted out,truck that every thing needs to be rebuilt on, the engine parts are only avalable from Toyota,
So it will cost you about $3000 to rebuild one of those motors.
There is another route, you can buy a used motor from Japan, again you will pay $4000 for one of the newer land cruiser jobs, then you need to find all the other parts to make it work, such as the bell housing, ect
Now, here is the worst part, lets say that you did such a conversion and the inj pump takes a shit, guess what?
there are no replacment parts avalable and nobody knows how to work on them, order one from Japan for $2000

So why are we doing all that?
to get an extra 10 mile per gallon?With todays gas prices gas is $2 a gallon and diesel is$2.50 a gallon
I think you need to drive it over 1/2 a million miles to just recover your investment VS the gas motor

I have a better idea
its to use a mercedes 3.0 turbo diesel out of 80-85 300D/300SD
we have tons of them around and they are dirt cheap
they go 500,000 miles without a rebuilt

So whats the problem?
nobody makes any adapters for them
I been looking for 3 years now

גיא
01-12-05, 20:06
thanks

it is interesting.!

גיא
20-07-07, 00:52
השירשור הזה עלה כתשובה לשאלה שנישאלה.

חלפו שנתיים ויותר מאז וכיום יש לי היילקס. בימים אלו בערך שנתיים ו 4 חודשים.

אם זה מעניין מישהו, ... הדיעה שלי עכשיו אחרי נסיון דומה של שנתיים וחצי עם שני הרכבים....

חד משמעית. היילקס. ארור היום שקניתי דיסקו.

ומצד שני ... אולי אם לא היה לי דיסקו קודם לא הייתי יודע להעריך שלא כל הנוצץ זהב וגם הנאד של מלכת הכיתה מסריח ...

amimiller
20-07-07, 18:39
הבי"ס הכי טוב זה הנסיון!בתור בעל דיסקו שנת96 חדש דנדש איזה סרט תקלות כאלה מעצבנות הרכב בקושי נסע מלא בעיות רשימה ארוכה מאד. לא לחשוב פעמים רק טויוטה 0 תקלות חמסה חמסה.

סטובצקי
23-07-07, 21:27
אם אני אשאר מיושן ואדבוק בבדף הראשון של השרשור ובשאלה לגבי הק"מ שהאדון עושה בחודש(6000) אז אוסיף נדבך מניסיוני:
חצי שנה עבדתי ליד צומת המוביל ואני בכלל מת"א גם משהו כמו 6000 ק"מ בחודש, וכמובן כמעט כל נסיעה תובלנה בטיולון קטנטן( ואפילו אחד ממקורות עד נחל שוקק בלי נגיעה בכביש)
כל חודש החלפתי שמנים ( וברור שהוספתי כל הזמן) הרכב לא השמיע ציוץ
משם עברתי לעבוד בחולון 3 ק"מ על השעון , ברור שהפסקתי לבדוק שמן ולטפל , עדיין הכל בסדר - הרי זה היילקס
ואז הטעות החלטתי שמגיע זמן להחלפת טיימינג( שעון ברורושלא עובד)
זה נגמר בימים אלה בהחלפת מנוע .

לסיכום : עכשיו אני עובד בדרום , התנאי הראשון שלי היה רכב מהשכרה( ליסינג זה מחייב מדי)
איזה כיף זה ללחוץ על הגז ברכב שנת 2007 ( השני שהחליפו לי אחרי שהראשון אחרי 3000 התחיל להשמיע קולות של צפרדע טבועה) אוטומטית ,מזגן, ואפילו אפשר לשמוע מוזיקה בשקט חחחחח......, הכי נחמד שמגיע זמן טיפול הם מגיעים לחניה ומשאירים רכב חילופי.
עלות ? 2209 שח לפני מע"מ , הכל כלול.
בחשבון מתמשך זה זול יותר ? או ששוב לחצתי על המקשים הלא נכונים במחשבון?

מידבר
24-07-07, 08:21
יש מרחק לא קטן בין "החלפת טיימינג" ל"זה נגמר בימים אלה בהחלפת מנוע".
מה ? למה ? ספר מה קרה אולי אפשר ללמוד.

סטובצקי
24-07-07, 10:07
בהחלפה החליפו לי גם מחזיר שמן תחתון ובחליצה שלו נראה לי שחרטו את הפולי ומז היו נזילות שמן , בלי קשר ( כך אני סבור ) באמצע נסיעה רגילה התחיל המנוע פתאום לדפוק ולהוציא עשן שחור לבן כחול כמו מיסוך .
מאחר ותמיד לא אהבתי את המנוע הזה , העפתי אותו לקיבינימט

-->