PDA

צפייה בגרסה מלאה : מנוע מקרטע

nirlevi
15-03-12, 20:28
שלום.
היום התנעתי את הגיפ הכל היה בסדר, נסעתי נסיעה של 10 דקות וכיביתי אותו.
לאחר כרבע שעה התנעתי שוב והגיפ התחיל לקרטע כלומר הוא כנראה (אני משער) עובד על 5 צילנדרים ולא על 6 ..
החלפתי פלאגים והבעיה לא נפתרה, מישהו יכול לתת לי עוד הצעות איך לבדוק את העיניין??
דבר נוסף אני לא יכול לבדוק קודי תקלות מכיוון שהלוח בתוך האוטו לא עובד ולא רואים את הנורה.
תודה.

kobiarava
15-03-12, 20:43
קודם כל-לוח לא עובד-מסדרים. חבל, בלי חיווי אתה לא באמת יודע מה המצב ברכב, בטח כשאתה מגיע למצב שאתה בתקלה ולא יכול להוציא קודים.
כרגע, אם אתה רוצה לוודא שאתה באמת עובד רק על 5 צילינדרים, אתה עובר כשהמנוע עובד צילינדר אחרי צילינדר, ומנתק כבל הצתה לפלאג. כשאתה מנתק מצילינדר שעדיין עובד, אתה תרגיש ירידה משמעותית בסחיבה בסרק והמנוע יזייף, אבל אם הגעת לצילינדר שמראש לא עובד-לא תרגיש בהבדל. אחרי שבדקת, נשאר רק לגלות למה הצילינדר לא עובד (במידה ובאמת מצאת כזה)-והסתדרת... תחזור עם ממצאים ונמשיך מכאן

בהצלחה-קובי

cj 64
15-03-12, 20:43
למה החלפת פלאגים
אולי דוקא זה חוטי הצתה?
אולי משהו בדלק?
קצת קשה לנחש לולא ,תתן כמה הסברים תגובות ובדיקות.

shmil
15-03-12, 20:44
אם הוא באמת עובד על 5 בוכנות, זה יכול להיות מכסה דיסטריביוטור, חוט של פלאג, או מזרק, או חיווט המזרק, או טלטל שבור, או בוכנה עם חור, או שסתום שבור וכד'.
אם.
כדי לדעת אם זה המצב, אתה מוציא בכל פעם חוט פלאג אחר, ורואה גם איזה צילנדר לא עובד.
תזהר שלא לחטוף את הניצוץ.
בהצלחה.

kobiarava
15-03-12, 21:57
לירות באפילה ולהחליף חלקים על עיוור סתם לפי תחושות בטן, מה שמכונה "שיטת המצליח", לא יביאו אותך לשום מקום, חוץ מלמקומות של תסכול ולמינוס בעו"ש. שמיל מנה רק חלק מהגורמים האפשריים למנוע שעובד על צילינדר חסר, ובכלל עוד לא ברור אם זה המצב לאשורו. מתחילים פרה-פרה, מוודאים שיש צילינדר שלא מתפקד ומבודדים אותו, ומשם מתחילים לאבחן את הגורם-ניצוץ? דלק? קומפרסיה? כרגע, אל תחליף כלום, אפילו הייתי חוזר לפלאגים שהוחלפו, ותתחיל לפי ההנחיות בהודעה שלי קודם

בהצלחה-קובי

nirlevi
19-03-12, 19:05
טוב בדקתי פלאגים בדקתי ניצוצות בדקתי מזרקים והחלפתי ראיתי שהכל עובד .. לפי מה שאני מבין נשאר אופציה אחרונה שהלך ראש מנוע .. יש למישהו עצה אחרת שאפשר לבדוק?

kobiarava
19-03-12, 19:21
עוד הרבה דברים, אבל תתחיל בלהוציא קודי תקלות. נניח שאתה לא יכול לפתור את העניין עם לוח השעונים, נורית ביקורת לתיקוני חשמל יש לך? חפש בדיאגרמות החשמל איפה רגל נורית התקלות ביציאה מהמחשב, אאל"ט אמורה לתת + אחרי 3 פתיחות סוויצ' בנוהל בדיקת קודי תקלות (הכל מופיע בדיאגרמות), חבר מינוס לתנין ודקור את החוט ביציאה, ותן קריאת קודים. אם אתה רוצה להוריד ראש מנוע על עיוור בלי לשלול דברים פשוטים כמו תקלת חיישנים, נתק כלשהו בצמה או כל דבר אחר שתוכל לקבל לגביו אינדיקציה מהמחשב-אהלן וסהלן (ודא"ג, לחץ דלק בדקת?), אבל אל תתפלא אם אחרי שתפרק תחליף ותרכיב חצי ג'יפ, עדיין תסבול מאותם קרטועים...

קובי

shmil
19-03-12, 19:22
אם אתה רוצה תשובות מעמיקות, כדאי שתפרט - מה בדיוק בדקת, איך בדיוק בדקת, מי בדק מה.
יש לנו נסיון רב מדי עם תשובות חלקיות ולא מפורטות.

(עריכה: מה יהיה קובי? תמיד דקה לפני? :) )

nirlevi
19-03-12, 21:30
אני רוצה להוציא קודי תקלות אך הנורה לא עובדת .. קובי איך אני מוצא את החוט של הנורה ? איזה דיאגרמות אני יכול לראות זאת?

nirlevi
19-03-12, 21:32
אני רוצה להוציא קודי תקלות אך הנורה לא עובדת .. קובי איך אני מוצא את החוט של הנורה ? איזה דיאגרמות אני יכול לראות זאת?

החלפתי חליל כי החליל שלי היה מלא בחלודה בנוסף החלפתי מזרקים ובדקתי שהכל עובד והכל עובד , החלפתי פלאגים בדקתי והכל עובד .. מה עוד אפשר לבודק ? איך אני בודק קודי תקלות אם הנורה לא עובדת?

סופת המדבר
19-03-12, 21:41
לא עקבתי מילה במילה אחרי כל השרשור אבל האם בזמן שהמנוע מונע
ניתקת חוט חוט של הפלאגים כדי לוודא קודם איזה פלאג לא עובד?

nirlevi
20-03-12, 23:10
טוב חברים בדקתי קומפרסייה של המנוע בקיצור כמו שחשבתי בוכנות 3 ו 4 לא עובדות כמו שצריך .. בוכנה 3 ו 4 קומפרסייה 30 , בקיצור חבר פתח ראש מנוע ויש בריחה רצינית באטם בין הבוכנות הוא כנראה התחמם ונקרע בנוסף הוא גם נדבק , גם התרמוסטט לא היה טוב הוא היה עובד על 95 שצריך 70 לפי מה שהבנתי ..

shmil
21-03-12, 09:18
הטרמוסטט צריך להיות 88-89 מעלות.
בהצלחה בשיפוץ או בהחלפה.
מצי לך, באותה הזדמנות לסדר לפחות את נורת התקלות.

kobiarava
21-03-12, 13:08
מומלץ מאוד, לשלוח את הראש למכון ראשים לבדיקה ושטח במידת הצורך, ולבדוק טוב טוב את הצילנדרים לשחיקה. הנזק לאטם הראש הוא רק הנזק שבולט לעין, אבל כשהכל פתוח כבר, רצוי לבדוק גם נזקים אחרים. כמו כן, עם הרכבת הראש, מומלץ לשים טרמוסטט חדש, בית טרמוסטט לפי הצורך, מש' מים ומכסה רדיאטור, ניקוי יסודי לאחרון ונוזל קרור איכותי בלבד (ולאמי ברז!)

קובי

סופת המדבר
21-03-12, 16:41
לעלות על זה מההתחלה אם ההית נותן גז והגמגום היה נעלם
(לא היה מספיק לברוח הרבה קומפרסיה בטורים גבוהים)
לא משנה אבל העיקר שמצאת את הבעיה

-->