PDA

צפייה בגרסה מלאה : צריך המלצות מניסיון עבור חלקי חילוף לסופה 92 שמות יצרנים איכותיים

e-sheta
15-03-12, 22:31
אני צריך להחליף 2 נבות קידמיות ,2 בוגונטים עליונים ו2 בוגונטים תחתונים קוטר בורג 5/8 , משאבת הגה (האם שווה שיפוץ ואצל מי שלי נוזלת ממחזיר שמן אחורי )או לחילופין פירמה של משאבה חדשה , היכן ניתן לקנות זנב טרנספר 231 והמלצות על סוגי צלבים יתקבלו בברכה תודה מראש לעונים.

kobiarava
15-03-12, 22:50
מרבית החלקים שברשימה של הם עדיין חלקים שיאנוביץ' מוכר מיצרנים איכותיים ואמינים. אם אתה מחפש להביא מחו"ל זה כבר סיפור אחר-פשוט הכי טוב לקנות מקורי, חלקים של מופאר, צלבים של ספייסר, זנבות ל-231 יש אין סוף וגם משופרים (SYE).

קובי

e-sheta
16-03-12, 18:19
אצל יאנוביץ בדקתי משאבת הגה חדשה אין במלאי ,לגבי נאבות יש אך אחריות ל3 חודשים בלבד במחיר של 550 ש"ח ליחידה ,סט תפוחים 350 , נאמר לי שהסחורה שהם מחזיקיםמחזיקה בסביבות שנה ברכב ,כך שכל שנה צריך להחליף לי זה לא מתאים כל שנה להחליף את כל הכבודה המדוברת אני מאמין שיש עוד שיסכימו איתי .

דרור ברלי
16-03-12, 18:52
הגזמה פרועה וחסרת בסיס.
אני נסעתי 10 שנים על אותה משאבה, בלי צורך לגעת בה בכלל, והיא היתה מקורית על האוטו (שהיה בן 4 כשקניתי אותו).
קודם כל - לקנות רק חלקים מקוריים של מופאר ודנה-ספייסר (במקרה של צלבים). אם יש רק תחליפי להקפיד שיהיה אמריקאי ולא סיני.

זנב טרנספר? תלוי בך ובצורת הנהיגה שלך. שוב, 10 שנים על סופה אחת, 2 וחצי שנים על השניה. שתיהן מודל 95. זנב טרנספר המקורי.
נאבות קדמיות? יחזיקו שלוש-ארבע שנים בלי בעיה וגם יותר. אצלי החזיקו הרבה יותר. תלוי במה שהג'יפ עובר ובעיקר בקוטר הצמיגים - עם 31 אין שום בעיה. אם אתה על 33 ומעלה, אל תצפה לחיים ארוכים של הנאבה.
כנ"ל תפוחי היגוי וצלבים. הכל תלוי בסגנון הנהגיה שלך, בכובד רגל ימין שלך, בקוטר הצמיגים ועוד. סוד החיים הארוכים במכלולים הללו הוא גריז טרי. לגרז, לגרז , לגרז.

סופת המדבר
16-03-12, 19:58
אני קניתי מ'רועי וגיא' נאבות ליפני שנה וחצי שנתיים חדשות במחיר של 400 ש' ליחידה (או 450 לא זוכר)
אני עם צמיגים 31 על גאנט 10'' ובינתיים מחזיקות בלי בעיה
ואני ''טובל הרבה בבוץ \מים
תראה כל מה שאני קונה לגיפ אני קודם כל עובר אצל 'רועי וגיא' (הרבה יותר זולים) ורק דברים שאין להם אז ינוביץ

kobiarava
16-03-12, 23:14
אני לא מתמצא במלאי של רועי וגיא, אבל לפי מה ששמעתי, יש להם הרבה תחליפים סינים. אני יודע שיש נאבות סיניות בשוק שנמכרות סביב המחירים שעמרי מדבר עליהם, אבל כל אחד עושה את השיקול שלו. חלקי הינע מיאנוביץ' עובדים בלי פשרות, התפוחים להיגוי איכותיים למרות שבפעם האחרונה קניתי תפוחים ונקרעה לי גומיה באחד מהם אחרי בערך שבועיים (אבל זה מעיד על טיב הגומיה שהוא זניח לעומת טיב התפוח). מש' הגה אני לא רואה סיבה לקנות חדש גם כי המחיר יכול להרקיע שחקים וכל מספר שיזרק לחלל האויר עשוי להיות אמיתי, וגם כי מדובר במכלול שבאופן כללי נחשב למאוד מאוד אמין גם כמשומש\משופץ. רוצה חדש? תנסה לברר במכשילי תנועה (המשאבה תואמת גם ב-YJ, XJ ו-ZJ בגרסת 6 צילינדר עד שנת 96 אאל"ט. מבטיח לך שתקבל חום אם יש להם במלאי...

קובי

סופת המדבר
17-03-12, 00:14
וואלה לא יודע סיני או לא אבל בינתיים מחזיקות מעמד

e-sheta
17-03-12, 15:01
לדרור המשאבה ברכב של אחי נוזלת מהמחזיר שמן האחורי לכן הצורך להחליף או לחילופין מידע על משפץ איכותי, לגבי זנב טרנספר הבעלים הקודם כנראה שבר ותיקן בחומר מתקשה כל שהוא וכרגע צריך להחליף מחזיר שמן ייתכן וישבר שוב בזמן החלפת מחזיר שמן , לגבי בוגונטים איך אתה יכול לגרז הפטמת גרוז ברגע והיא מורכבת שם מועדת לשבירה על ידי הצירייה תקן אותי במידה ואני טועה ,אני משתדל לקחת את הגיפ לגרוז כל 3 חודשים אך בבוגונטים פשוט אין אפשרות לעשות זאת , זה אפשרי במידה ומפרקים את הצירייה מרכיבים פטמה ומגרזים ולאחר מכן מפרקים את הפטמה ומרכיבים את הצירייה שוב מוכן ללמוד על דרך אחרת אפשרית .

omri_t
17-03-12, 15:32
לא הבנתי, לגבי זנב הטרנספר- הוא שבר את מה בדיוק? את ציר היציאה? את המכסה? משהו לא מסתדר כי כתבת שתיקן עם חומר מתקשה...
בכל מקרה, מחזיר השמן ביציאה של הטרנספר הוא "נקודה רטובה" כלומר גם לאחר שמחליפים מחז"ש לאחר חודשיים זה שוב נהייה לח ולאט לאט מתחיל לנזול.
החלפת המחזש שם זה ממש לא סיפור.
בכל מקרה מכסה טרנספר אפשר לרכוש באיביי.
מחז"ש יש אצל יאנוביץ (הוא יוצא יחד עם הבית מהפח שסביבו)
(אם אתה תקוע עם זה, יש לי מכסה וגם ציר יציאה רזרבי אצלי מוזמן לקבל בהשאלה)

לגבי הגירוז, למיטב זכרוני שמים שם פטמה שטוחה שמתגרזת עם מחט, כמו שיש לפעמים בצלבים.

באופן כללי לגבי חלקים: רועי וגיא אחלה חבר'ה מאוד נחמדים, אבל כל פעם מחזיקים משהו אחר או שאין להם.
יאנוביץ בסדר, תבדוק בדיוק מה אתה קונה בדלפק גם שם יש כל מיני מציאות מעניינות שכנראה לא ראו את ארה"ב מעולם.
אתה מדבר על חלקים ייחסית כבדים, ולכן לא שווה לרכוש בחו"ל.
כמובן שחלק מהחלפים הללו ניתן להשיג אצל מי שמחזיק חלפים לאמריקאיות (ובזה אתה שולט טוב..)
לאור העובדה שזו סופה לטיולים, יקח לך הרבה זמן "לגמור" נאבה או צלב. אז אל תשתגע במציאת חלפים...
לגבי משאבה, אני הייתי רוכש חדשה מבית טוב. יהיה לך שקט להרבה שנים... במקביל תוכל לשפץ את שלך כספייר או למכור אותה.

סופת המדבר
17-03-12, 19:35
אף פעם לא ראיתי אפשרות לגרז את הבולטג'יינט התחתון
אשמח עם מישהו יראה את הפטמה השטוחה המדוברת

לגבי הזנב של הטרנספר אני מבין למה הוא מתכוון גם אצלי היה ככה
השפה שהמחזיר שמן יושב בתוכה היתה שבורה חלק ממנה ואז הדביקו עם ''פלסטלינה''
לדעתי זה לא משהו שלא יחזיק מעמד ככה עובדה שנסעו ככה לפני וגם אני נסעתי קצת ככה עד שמצאתי זנב יד 2

דרור ברלי
17-03-12, 20:02
לדרור המשאבה ברכב של אחי נוזלת מהמחזיר שמן האחורי לכן הצורך להחליף או לחילופין מידע על משפץ איכותי.

אתה מבלבל בין משאבת הגה לתיבת ההגה? או שרק נדמה לי?...

פשוט כי למשאבה אין מחזיר שמן אחורי... אם מדובר בתיבה עצמה (זו שצמודה לחלק הקדמי שמאלי של השילדה, מאחורי הפגוש הקדמי ונדנדת הקפיץ הקדמי שמאלי) אז כן, פעם בכמה שנים המחז"ש מתעייף ונוזל. את הסופה הנוכחית קניתי לפני שנתיים וחצי עם נזילה רצינית משם (לא הזעה אלא טיפטוף ואו-טו-טו השפרצה), לא היה לי זמן אז להתעסק בזה לבד, למרות שזה לא הכי קשה בעולם. השיפוץ עלה אז 400 שקל אצל מוחמד במוסך קלאסיק, דרום ת"א.(זה בכלל מקום מומלץ לתיקונים בג'יפים - איש מאוד נחמד, הגון ולא יקרן) הג'יפ נסע מאז שנתיים וחצי וכ-40K ק"מ וטפו-טפו, הכל בסדר.

e-sheta
17-03-12, 20:38
כוונתי למשאבה שמונעת על ידי הרצועה ואני לא טועה נוזלת מהצד האחורי שלה(יתכן ויש סדק ), הגיפ שאחי קנה עמד הרבה זמן אצל הבעלים הקודם ולאחר חצי שנה של נסיעות התחיל להשפריץ על מקום החנייה מכל טוב

אתה מבלבל בין משאבת הגה לתיבת ההגה? או שרק נדמה לי?...

פשוט כי למשאבה אין מחזיר שמן אחורי... אם מדובר בתיבה עצמה (זו שצמודה לחלק הקדמי שמאלי של השילדה, מאחורי הפגוש הקדמי ונדנדת הקפיץ הקדמי שמאלי) אז כן, פעם בכמה שנים המחז"ש מתעייף ונוזל. את הסופה הנוכחית קניתי לפני שנתיים וחצי עם נזילה רצינית משם (לא הזעה אלא טיפטוף ואו-טו-טו השפרצה), לא היה לי זמן אז להתעסק בזה לבד, למרות שזה לא הכי קשה בעולם. השיפוץ עלה אז 400 שקל אצל מוחמד במוסך קלאסיק, דרום ת"א.(זה בכלל מקום מומלץ לתיקונים בג'יפים - איש מאוד נחמד, הגון ולא יקרן) הג'יפ נסע מאז שנתיים וחצי וכ-40K ק"מ וטפו-טפו, הכל בסדר.

דרור ברלי
17-03-12, 20:47
בוא'נה מה שאתה מתאר זה נדיר. אף פעם לא נתקלתי בדבר כזה. אולי ב-CJ עם משאבת "אגס" אוניברסלית, אבל בטח לא בסופה.

e-sheta
17-03-12, 21:18
לא הבנתי, לגבי זנב הטרנספר- הוא שבר את מה בדיוק? את ציר היציאה? את המכסה? משהו לא מסתדר כי כתבת שתיקן עם חומר מתקשה... יש שבר בקצה הזנב בדיוק היכן שיושב המחז"ש כך שבכל החלפת מחז"ש צריך יהייה לאטום בפלסטלינה
בכל מקרה, מחזיר השמן ביציאה של הטרנספר הוא "נקודה רטובה" כלומר גם לאחר שמחליפים מחז"ש לאחר חודשיים זה שוב נהייה לח ולאט לאט מתחיל לנזול.
החלפת המחזש שם זה ממש לא סיפור.
בכל מקרה מכסה טרנספר אפשר לרכוש באיביי.
מחז"ש יש אצל יאנוביץ (הוא יוצא יחד עם הבית מהפח שסביבו)
(אם אתה תקוע עם זה, יש לי מכסה וגם ציר יציאה רזרבי אצלי מוזמן לקבל בהשאלה) תודה על ההצעה הרכב עדיין נוסע כך ולא תקוע אך יוחלף בעתיד הקרוב

לגבי הגירוז, למיטב זכרוני שמים שם פטמה שטוחה שמתגרזת עם מחט, כמו שיש לפעמים בצלבים.

באופן כללי לגבי חלקים: רועי וגיא אחלה חבר'ה מאוד נחמדים, אבל כל פעם מחזיקים משהו אחר או שאין להם.
יאנוביץ בסדר, תבדוק בדיוק מה אתה קונה בדלפק גם שם יש כל מיני מציאות מעניינות שכנראה לא ראו את ארה"ב מעולם.
אתה מדבר על חלקים ייחסית כבדים, ולכן לא שווה לרכוש בחו"ל.
כמובן שחלק מהחלפים הללו ניתן להשיג אצל מי שמחזיק חלפים לאמריקאיות (ובזה אתה שולט טוב..)
לאור העובדה שזו סופה לטיולים, יקח לך הרבה זמן "לגמור" נאבה או צלב. אז אל תשתגע במציאת חלפים...לגבי הנאבה יש חופש רציני בגלגל לכן יש צורך להחליפה , צלבים בעלי חופשים גדולים
לגבי משאבה, אני הייתי רוכש חדשה מבית טוב. יהיה לך שקט להרבה שנים... במקביל תוכל לשפץ את שלך כספייר או למכור אותה.משאבה מבית טוב עדיין לא מצאתי

omri_t
17-03-12, 21:25
למען ההבהרה: הכוונה שלי שאכן אתה צריך להחליף ולא להמשיך לנסוע במצב של חופשים, פשוט שלא תשתגע בלמצוא חלפים מקוריים.

kobiarava
17-03-12, 21:29
אני חושב שאין סיבה להתעקש על חלקים כמו מש' הזה או מכסה זנב לטרנספר שיהיו חדשים, חלקים משומשים כאלה, במידה והם במצב טוב, יוכלו לשרת את בעליהם למשך שנים רבות
גילוי נאות-יש לי משאבה כזו, משומשת, למכירה

קובי

e-sheta
22-03-12, 08:25
האם משהו יודע מה מידת בורג הקינג פינים (בולג'וינטים) בסרן דנה 30 מ מודל 1990 עד מודל 1995 האם המידה החידה או שיש מספר מידות ...

kobiarava
22-03-12, 14:11
בולג'ויינטים לא קונים רק לפי מידת הבורג. קונים בולג'וינטים שמיועדים לדגם הרכב, מכיוון שיש להם השפעה על כיוון הפרונט. לכל הסופות מכל השנתונים אותו בולג'וינט (כמובן שיש עליון ותחתון...), אבל אאל"ט הם שונים משל סרני דנה 30 אחרים, ב- XJ, ZJ, TJ וכו'.

קובי

-->