PDA

צפייה בגרסה מלאה : פילטר אויר בסופה

ערן טרופר...+six
17-03-12, 16:16
הבנתי שצריך לשמן את הפילטר הפתוח גם עם הוא עטוף בספוג השאלה היא בעצם מה סוג השמן ? איפה קונים ?ואיך משמנים ?

במקביל הייתי שמח לשמוע ממישהו שהחליף ומעוניין למכור את הישן המקורי(פילטר מדברי) אפשרי גם ראש בראש על ה K&N שקיים אצלי (נחליף במקום)

והאם מותר לשטוף את הפילטר של K&N במים ?את הספוג הבנתי שכן ..

עוזי5555
17-03-12, 16:33
הבנתי שצריך לשמן את הפילטר הפתוח גם עם הוא עטוף בספוג השאלה היא בעצם מה סוג השמן ? איפה קונים ?ואיך משמנים ?

במקביל הייתי שמח לשמוע ממישהו שהחליף ומעוניין למכור את הישן המקורי(פילטר מדברי) אפשרי גם ראש בראש על ה K&N שקיים אצלי (נחליף במקום)

והאם מותר לשטוף את הפילטר של K&N במים ?את הספוג הבנתי שכן ..
יש לי בשבילך את הפילטר המקורי עם הבית שלו כמובן, אם תרצה להחליף , גם הולך
0504711209 עוזי

kobiarava
17-03-12, 16:36
מומלץ מאוד לחזור לפילטר המקורי בתוך דוד. פילטר מאוד איכותי ועמיד בכל סוגי התנאים, מה שבהחלט אי אפשר לומר על פילטר פתוח ברכב שטח. הג'יפ הנוכחי שלי נרכש עם פילטר פתוח (של UNI), בלי לחשוב פעמיים החלפתי מיד בישור הקו הראשוני.

קובי

ערן טרופר...+six
17-03-12, 16:57
כן אני מעוניין בפילטר המקורי ..אבל עד שאמצע לי אחד אולי אפילו נבנה לפתוח בית עם כונס ממכסה המנוע ככה יכנס אוויר קר יותר מזה שבבית המנוע וקי יותר ועדיין פתוח בטח אשתמש באיזה קופסת פלסטיק של אוכל גדולה ועבה נצפה באפוקסי (רוד וורייר) ונתקין

דרור ברלי
17-03-12, 19:15
ערן, מה שיש לך על הג'יפ כרגע זה משהו לא מזוהה ובטוח שלא K&N. זה רק נראה דומה, אבל זה לא הדבר האמיתי.
מה שאני זוכר כרגע הפילטר הזה שלך יבש כמו הנגב, מה שאומר שהוא לא מסנן בכלל. כלום. המנוע שלך ינשום אבק וזה יגמור אותו. באחריות.

פילטרים מהסוג הזה משמנים בעזרת שמן אדום ייעודי שסופח אליו את הליכלוך. יש כאלה שטוענים שכל שמן מתאים לתפקיד, אני לא בטוח בזה - ובשביל זה יש שמן ייעודי מקורי של K&N (ניתן להשיג אצל ינוביץ').

ניקוי הפילטרים הללו מתבצע באמצעות ספריי ניקוי ייעודי שמגיע ביחד איתו במארז - מפרקים הפילטר מהג'יפ, מרססים את תכשיר הניקוי על כל הפילטר. נותנים לחומר הניקוי לעבוד רבע שעה בערך ושוטפים היטב בזרם מים (להקפיד שהזרם יהיה מתון ולא חזק מדי, שלא ייגרם נזק לבד של הפילטר).
אחרי השטיפה נותנים לפילטר להתייבש בשמש (לא עם פן ולא בתנור ולא שום רעיון דבילי אחר שנועד לקצר את זמן הייבוש. סבלנות - זה מתייבש די מהר) כשהפילטר יבש לגמרי, משמנים שוב.

מתקינים ונוסעים לשלום.

לא להיבהל אם הפילטר המשומן מתלכלך במהירות! זה הסימן שהשמן עושה את העבודה, ובדיוק כך הוא אמור לעבוד. ניקויים בתכיפות גבוהה מדי יגרמו לו נזק. הבד העדין עלול להיקרע ואז דרכם של גרגרי החול לתוך המנוע - חופשית ופתוחה. על קופסת ערכת הניקוי + שימון של K&N יש הוראות שימוש מפורשות, כולל ציון מרווחי הטיפול בפילטר.

אישית אני חושב ש-K&N הוא פילטר מצוין, אבל בשבי להשקט הנפשי אפשר לרכוש עבורו כיסוי מקורי של K&N שימנע מליכלוך מסיבי להגיע אליו. מ ישמתקמצן, יכול לקחת מאישתו/חברה שלו גרב ניילון ולהלביש על הפילטר. עושה אחלה עבודה.

כל זה טוב ויפה לג'יפ שנוסע בעיקר בכביש, ועושה קצת שטח מדי פעם. אבל אם אתה מעביד את הג'יפ קשה בשטח ובסביבה מאובקת מאוד, אין תחליף לפילטר המדברי המקורי.

kobiarava
17-03-12, 19:26
ובהמשך למה שדרור אמר, עזוב את כל הקומבינות עם קופסאות של חומוס ומריחת אפוקסי, כונס אויר ויתר הרעיונות. פשוט תחליף לדוד, עם פילטר חדש, אפילו עוזי מציע לך החלפה ראש בראש 2 מטר ממך (בראשון), וגם אם לא, דוד משומש לא צריך לעלות יותר מ-200-300 ש"ח, ואפילו יש לי אחד למסירה בלי תשלום אם תרצה רק שחסר לי המכסה שלו, תצטרך להשלים לך אחד תואם. אתה לא יודע מה שווה הפילטר שיש לך כשהיה חדש (דמוי K&N? דמוי סינון), אתה לא יודע איך וכמה הוא תוחזק במשך השנים שעבד, ואתה רק יודע דבר אחד-הג'יפ שלך נועד לנסיעה בשטח, בסביבה מלאה באבק דק והרבה ממנו. ואבק דק, ללא ספק, הוא רע מאוד כשהוא נכנס לתוך המנוע. פילטר איכותי בתוך הדוד המקורי נותן סינון מעולה, אחד השינויים המבורכים שהוכנסו בתער מול המערכות המקוריות ברנגלר בגלל הדרישות הצבאיות. ומה טוב בפילטר הפתוח? מעלה הספק? זניח ושולי אם בכלל, וכאילו שחסר כח בסופה כמו שהיא. אולי הוא נותן רעש מגניב כשנותנים בגז, את זה אי אפשר לקחת ממנו... שווה להרוס מנוע בשביל זה? אני לא בטוח

בהצלחה-קובי

יוסי56
17-03-12, 19:35
באותו נושא-מתי להחליף פילטר מקורי של סופה(זה שבתוך הדוד) אם הוא נראה נקי ועשיתי אוויר עליו בעדינות(כדי שלא ידחוס את האבק) זה יכול להחזיק מעל תקופה של טיפול לטיפול (שנה) ?

kobiarava
17-03-12, 19:49
באותו נושא-מתי להחליף פילטר מקורי של סופה(זה שבתוך הדוד) אם הוא נראה נקי ועשיתי אוויר עליו בעדינות(כדי שלא ידחוס את האבק) זה יכול להחזיק מעל תקופה של טיפול לטיפול (שנה) ?

לא הייתי ממליץ. שנה זה הרבה זמן, ובקילומטראז' גבוה יחסית זה גם יותר מדי. אל תשכח שהקילומטראז' שלנו בסופות הוא קילומטראז' שטח, עבודה בעומס גבוה כמעט באופן תמידי. אמנם הפילטר יכול להראות נקי בעין, אבל הנקבים הזעירים בקרטון\אריג שבפילטר נסתמים ואיכות הנשימה יורדת. אני הייתי ממליץ, שנה או 10-15K ק"מ לכל היותר, המוקדם מביניהם

קובי

ערן טרופר...+six
17-03-12, 22:11
דרור אתה צודק שהפילטר שראית הוא לא K&N התקנתי אותו חזרה היום עם גרביון (שתי שכבות) הספוג עבר שטיפה במים חמים 50 מעלות הוטבע בדלי עם סבון כלים בדיוק מתייבש מחר יורכב על הגרביון . בפעם הבאה שנקפוץ לינוביץ נבדוק את השמן ואת הניקוי . ובכל זאת אני ישמח לאסוף מקובי את הבית של המקורי .

הגיפולוג הזה זה אחלה דבר !!!!

ד ו ר ו ן
17-03-12, 23:17
דרור,
ייבוש במקום מאוורר אבל לא ישירות בשמש.
זה גם כתוב בהוראות.

omer0
08-12-12, 20:45
שלום
אני מעוניין לקנות לסופה פילטר אוויר של k&n ..

http://www.ebay.com/itm/76mm-3inch-New-Universal-K-N-Air-Filter-Air-Intake-Airfilters-Round-/251195914536?pt=Motors_Car_Truck_Parts_A ccessories&hash=item3a7c717928&vxp=mtr

מה אתם אומרים לע הפילטר הזה ? מתאים לא מתאים ? יש יותר טובים? גודל ?
תודה .

דרור ברלי
08-12-12, 22:00
לא זוכר את קוטר צינור כניסת האוויר.
יכול להיות שמתאים בקוטר, אבל הפילטר קצר = שטח הפנים שלו קטן יותר.
יש בוודאות פילטר של KN בקוטר זהה אבל ארוך יותר, עם שטח פנים יותר גדול.

ואני אומר שוב - זה מצוין בכביש או בסביבה נטולת אבק דק וסמיך. אם הג'יפ עובד הרבה בשטח ואוכל הרבה פודרה/שפריצים של בוץ וכו', מוטב להישאר עם המקורי שעליו שאין ויכוח אם טוב או לא, כי הוא מצוין. נקודה.

omer0
08-12-12, 22:31
לא זוכר את קוטר צינור כניסת האוויר.
יכול להיות שמתאים בקוטר, אבל הפילטר קצר = שטח הפנים שלו קטן יותר.
יש בוודאות פילטר של KN בקוטר זהה אבל ארוך יותר, עם שטח פנים יותר גדול.

ואני אומר שוב - זה מצוין בכביש או בסביבה נטולת אבק דק וסמיך. אם הג'יפ עובד הרבה בשטח ואוכל הרבה פודרה/שפריצים של בוץ וכו', מוטב להישאר עם המקורי שעליו שאין ויכוח אם טוב או לא, כי הוא מצוין. נקודה.

הבנתי תודה על ההסבר ..
אתה יודע מאיפה אוכל לקנות פילטר עם שטח פנים יותר גדול של K&N ? יש באיביי או להביא מחול ? ( אם יש לינק מה טוב )

סופת המדבר
09-12-12, 08:23
בכמה חנויות שחיפשתי בזמנו פילטר אויר לסופה לא היה משהו ספציפי לסופה
וכל פעם מתאימים משהו אחר אבל שנראה אותו דבר
יש איזה פילטר של אוטו אחר אבל שיתאים ויהיה יותר קל.להשיג אותו
נראה לי שפעם אחת הביאו לי של מגנום

דבר שני הפילטר דלק של מה הוא במקור?
כי להרבה חנויות אין ולא יודעים גם מאיפה להשיג

דרור ברלי
09-12-12, 13:06
של מגנום גם מתאים.
תבין, אנחנו קוראים לזה "מקורי", אבל אין כאן בדיוק "מקורי מהיצרן" כי תע"ר זה לא בדיוק "יצרן" שמגלגל לשוק מאות אלפי מכוניות - זה כולו דוד שתע"ר התאימו לסופה ומקבל איזה שהוא מסנן נייר שקיים בשוק, וזה נבדק והתברר שמתאים הרבה יותר טוב לדרישות של הצבא מהמסנן המקורי של רנגלר או צ'רוקי אזרחיים. אני מניח שאם תיקח מסנן של מגנום, מקורי ממיצובישי ולא איזה תחליף סיני לא מזוהה שאולי פחות צפוף, זה גם יהיה טוב.

בפעם האחרונה שהלכתי לקנות מסנן, מה שהיה אצל ינוביץ נראה כמו קומבינה ולא כמו המסננים שעד אז הייתי רגיל לרכוש אצלם.

דרור ברלי
09-12-12, 13:07
פילטר להזרקה - אין לי מושג של איזה רכב במקור. נראה לי שיש גם כמה דגמים של מסנני דלק בסופות ואין לי מושג איזה יש אצלך. שלי מודל 95', והוא יקר, הבנזונה הקטן.

סופת המדבר
09-12-12, 16:26
אני מתכוון לפילטר דלק הזה (תמונה) ההייתי בכמה חנויות היום ואין להם דבר כזה

אבל אני שואל מה הבעיה לעבור לפילטר רגיל \אוניברסלי בצורת ''סוכרייה''
צד אחד כניסה צד אחד יציאה ושלום על ישראל..?
זה יהיה משהו שבטוח יותר זול וגם יותר נפוץ, אני מדבר על הפילטים היותר איכותיים וגדולים מהפשוטים השקופים (יש כאלו מפח)
מה הייחודיות של הפילטר שיש בסופה? והאם גם זה ''תעלול'' של תע'ר

ומי שכבר הסב את הפילטר שלו איזה פילטר שמת במקום?

סופת המדבר
09-12-12, 16:35
http://contentinfo.autozone.com/znetcs/product-info/en/US/ipc/FF7144DL/image/2/אני מדבר על משהו כזה בתור תחליפי

snirjeepdreamer
09-12-12, 20:22
אני קניתי מארנון מלאכי פילטר אוויר פתוח של K&N ארוך עם שטח פנים גדול מתאים בול לסופה כולל קיט ניקוי ושימון.
אני ממליץ לדבר והתייעץ איתו אני בטוח שישמח לעזור.

omer0
09-12-12, 21:18
טוב רציתי לשמוע את דעותיכם בקשר לשני הפילטרים האלה ..
http://www.ebay.com/itm/99-04-Grand-Cherokee-4-7-Dual-Twin-AIR-INDUCTION-INTAKE-Kit-DRY-FILTER-/370704456035?pt=Motors_Car_Truck_Parts_A ccessories&hash=item564fb51963&vxp=mtr

http://www.ebay.com/itm/97-04-Jeep-Cherokee-4-0-I6-RAM-AIR-INTAKE-Kit-RED-Filter-/330838838225?pt=Motors_Car_Truck_Parts_A ccessories&hash=item4d07880bd1&vxp=mtr

אני חושב שהם של סתם חברה ולא משהו מוכר או שאני טועה ?
מה אתם אומרים על הפילטרים האלה ?
הפילטר הכפול יתאים לגיפ סופה מבחינת מקום בתא המנוע?
אשמח לשמוע מה אתם חושבים...
תודה מראש

-->