PDA

צפייה בגרסה מלאה : אינסייט 2010 מול פריוס 2007-8

השבדי
19-03-12, 07:52
בוקר טוב לכולם ,

אני על סף רכישת פרייבט (שיחלוק חניה עם ה WJ) .
ברוח התקופה צריך רכב נוח , חסכוני (דלק .. דלק...) שישמש את המשפחה.
המחשבה הראשונה היא הונדה אינסייט 2010 לאחר נסיון מוצלח מאד עם 2 הונדה אקורד (נכון - רכב אחר אבל יש מוסך נוח ואמין וזה לדעתי שיקול נכבד ברכישה ובכלל נסיון טוב עם הונדה).

אשמח לשמוע חוות דעת על הרכבים , מה עדיף ? איך המערכת ההיברידית ?
תקציב 70-80 אש"ח.

תודה למשיבים.

לירן.

landY
19-03-12, 23:59
ההונדה סיוויק ההייברידית הכי נורמלית מבחינת ניהוג. פריוס זה רכב שדומה לנסיעה על אטארי.
לא חושב שיש הגיון בלקנות היברידית בת 4-5. או כדברי קלארקסון:
buy a Golf diesel

דרור ברלי
20-03-12, 02:19
מה שקלארקסון אומר מתייחס גם לעובדה שבאוטו גם צריך לנהוג, ושיש אנשים שפעולת הנהיגה מהנה אותם וחשובה להם.
כי מעבר לסוג המנוע יש גם מכונית שעוטפת אותו.
והגולף היא אוטו טוב פי מאה מהפריוס או האינסייט. הגולף-דיזל-ידני זה אוטו, אוטו נוח, אוטו מהנה לנהיגה. וההיברידיות היפניות הן בכלל לא אוטו. הן לא נוחות, הן לא מהנות. הן מנוכרות, מנותקות. אבל היום הסולר יקר מבנזין, והמשפחתיות היברידיות בנזין חסכוניות יותר ממשפחתית-דיזל, במיודח בנהיגה עירונית. אנחנו בדקנו. השווינו.

יש דבר אחד שההיברידיות באמת עושות מצוין - להיות חסכוניות יחסית. כל הזמן שמה שחשוב זה רק צריכת דלק - המערכת ההיברידית עובדת, ועובדת מצוין.
ויש גם את עניין החיסכון בעלויות טיפולים שוטפים: טויוטה פריוס למשל, זקוקה להחלפת רפידות בלמים רק אחת ל-80K עד 100K ק"מ.
והן גם אמינות. פשוט אין דיווחים על בעיות כרוניות.
הדברהיחיד שיכול להדאיג זו הסוללה שיוצאת מאחריות. אבל גם הסוללות הללו כבר לא יקרות כמו פעם.

אני יודע מה תגידו עכשיו. איך שונא היברידיו תכמוני הופ ךאת עורו ואת דעתו. ובכן - אני באמת לא מאמין על עצמי שאני כותב משהו חיובי על עגלות הסופרמרקט הממונעות האלה, שבכל פרמטר הן אנטי-מכוניות שמיועדות לאנשים ששונאים מכוניות ושונאים לנהוג... אבל כבר אין ברירה. שטייניץ וביבי יימח שמם וזכרם גורמים לנו לחשוב ולעשות דברים שלא האמנו שאי פעם נעשה.
ולכן - אם כל מה שצריך זה רק עגלת סופר ממונעת, עם גג מעל לראש ומזגן, ההיברידיות עושות אחלה עבודה.

בין ההיברידיות היפניות בשוק שלנו - הונדה סיוויק IMA היא הכי אוטו, טויוטה פריוס הכי חסכונית, הונדה אינסייט זה מין יצור לא ברור.
מה שבטוח: לירן - אתה גדול וגבוה, יש מצב שבאינסייט יהיה לך מאוד-מאוד לא נוח, עד כדי קושי אמיתי להיכנס, לשבת ולצאת. העגלה הזו מיועדת ליפנים קטנים, לא בשבילך. על איך שהיא נוסעת ומתנהגת אני כבר לא מדבר... לא מציאה.

landY
20-03-12, 07:48
זה נכון שהסולר כבר לא זול, אבל יש מספיק תחנות שמוכרות אותו במחיר בנזין או קרוב.
לא יודע מה מחיר הסוללות היום, אבל צריך לקחת בחשבון את זה, ולהתחשב במחיר השוק העתידי של הרכב, זה הרבה יותר משני סטים של בלמים.דרך אגב, גם מנועי ה 1.2tsi מציעים חסכנות

אמיר מ
20-03-12, 08:53
רכשנו לפני כשנה 8 הודות איסייט. מבחינת חיסכון בדלק- יש חיסכון משמעותי מול הרכבים הקודמים, רכבי השכרה נפוצים בקבוצה 2. שני עובדים בקשו להחליף את הרכב, האחד מנוחות והשני פשוט סבל וקיבל ג'טה דיזל tdi dsg.
בגדול, האינסייט עושות כ 15 ק"מ לליטר. יש נהגים מתונים שמשיגים אף יותר. כדי שהרכב יזוז צריך ללחוץ ואז הנתונים יורדים. הג'טה עושה 17 ק"מ לליטר, נוחה יותר ומהנה. פולו tsi עושה בממוצע אצל נהגת עצבנית כ 15 ק"מ לליטר. הרוב בתנועה צפופה. בחוץ בנהיגה מתונה כ -20 ק"מ לליטר. לדעתי עדיפים מנועי ה tsi או ה Tdi.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

השבדי
20-03-12, 09:13
תודה על התגובות ,

היום , בתקופה שמחר ליטר דלק הינו 8 ש"ח לליטר ואף צפונה השיקול העיקרי מבחינתי ברכישת רכב הינו התחזקה = תצרוכת דלק+אמינות+עלות טפולים וטסט + סחירות.
הרכב אמור להיות רכב לנסיעות מנהלתיות ארוכות ולנסוע כ 25K ק"מ בשנה.
כארצה להוציא קצת קיטור על הרכ אקח את הגרנד ....
דרור , התנהגות הכביש "לא מייצרת חוויה" אני יודע וקבל , רכב היה ברשותי יום וקצת בנסיעה מנהית לת"א וחזרה לנתניה ולבסוף נסיעה מטכ"לית (סופר) וקצת סדורים והיה בסדר גמור , הצלחתי למצוא תנוחת נהיגה נוחה (כסא משוך עד ה לאחור) מה גם ש 70% מהנסיעות יהיו ע"י האישה.
במצב אחר סביר להניח שיתה רכישה אחרת ( אקורד מאד קורצת לי היתה כבר אחת כזו ) אבל מי שעוצם עיניים לנוכח מצב הדלק ולא עושה מעשה - ישלם על זה בעתיד.
הן תשלום שוטף גבוהה בהרבה על הדלק , מחיר הרכב הפרטי זללני ילך וירד ומחיר חסכוני יעלה עקב ביקוש ולכן אני עושה את הצעד כעת.
לגבי סוג הרכב - אני יכול לקבל אינסייט 2010 או פריוס 2007 או סיווק היבריד 2007-6 במחיר של 75 אש"ח. הפריוס יצאה כי לי אישית משתלם יותר להחזיק הונדה מסיבות אישיות , להבנתי , ותקנו אותי אם אני טועה , המערכות מנוע ומנוע חשמלי) זהות בסיווק ובאינסייט , באינסייט הלכו על מבנה יותר אוורודינמי לחסכון בדלק , ובסוף אישתי העדיפה אינסייט. באינסייט המדובר יש י אחריות יצרן עוד שנה וחצי ובכלל אי מקבל פח חדש יותר (אחריותעל הסולות 7-8 שנים וזה קרייטי) .

אשמח לקבל עוד חוות דעת.

ככלכלן במקצועי , צירפתי טבלת עלויות .

תודה - לירן56934

השבדי
20-03-12, 09:22
היי אמיר ,

רכבי ה TSI כמו הג'טה הינם יקרים משמעותית גם ברכישה ום בליסינג.
אני באמת שוקל ללכת על סקודה TSI 1.2 ליטר .
העיניין הוא שבמקרה זה העלות הכולל ב 3 שנים גדולה יותר ב 40 אש"ח.
(מבחינת רכישה עלות גבוה ב 50-60 אש"ח לעומת אינסייט ובמידה ועושים ליסינג אין פחת ואין ערך מכירה)
לכן העדיפות היא לרכישה ויש משקל להון עצמי לרכישה.

שוב מצרף טבלה ..

תודה שוב, לירן

ד ו ר ו ן
20-03-12, 09:47
לא אמרת מה אופי הנסיעות, יש לזה הרבה משמעות לצריכה האמיתית.
1:15 מרכב היברידי זה בכלל לא מציאה אם יש משפחתיות בנזין שעושות אותו דבר ונותנות הרבה יותר איכות חיים.
זה עוד לפני הדיזלים שנותנים קרוב ל- 1:20.

השבדי
20-03-12, 09:59
לדורון
,אופי נסיעה היא נסיעה נינוחה ורגועה.
אני ואישתי לא טייסים והנסיעה היא 100 קמ"ש בפתוח.
מבחינת נסיעה עירונית - בערך 50% מכמות הנסעות יהיו נסיעת בעיר (וכאן, עד כמה שאני מבין היתרון הגדול של ההיברידית)
בבייעירוני יש את כל הסיבות לנסוע לאט . . . תצרוכת דלק נמוכה יותר ... ומצלמות מהירת בכל פינה ..
מזמן לא היה משתלם כ"כ לנסוע לאט.... (ואני א מתכון להעלות שוב את נושא המצלמות .. . רק מנסה לגמור את החודש...)

לירן

לביא
20-03-12, 10:38
לא ראיתי בתחשיב האינסייט את ההוצאות הקבועות של הגרנד, בהנחה שאתה ממשיך להחזיק בו. עדיין צריך לשלם ביטוח, תיקונים, טסט ודלק לטיולים פה ושם.

landY
20-03-12, 11:22
על האינסייט לא נהגתי. על הבדיחה השניה של טויוטה יצא לי לעשות סיבוב.
ההבדל המהותי בין ההונדה סיוויק ההיברידית לטויוטה פריוס הוא עוצמת המנוע החשמלי.
בפריוס, הוא מהווה כ-50% מהכח (מה שאומר מנוע בנזין עצלן) - וכשאתה "משייט" אתה בעצם מקבל מנוע של 60 כ"ס שיורד לחצי בגלל הטענה של הסוללה.
בסיוויק, החשמלי הוא רק ל"סיוע" וזה אומר שהמנוע בנזין יותר חי, וההבדלים בין מצב טעינה למצב פריקה לא חדים ולא נעימים כל כך.

ד ו ר ו ן
20-03-12, 21:57
לפי פרופיל הנסיעה שלך לא הייתי מתלבט בכלל, והולך על משפחתית דיזל.
תקבל צריכת דלק טובה יותר, גם בעירוני, ובטח בבינעירוני והרבה יותר אוטו לשקל מהאנדרוגינוסים האלו.

אמנם היתרון של ההיברידי אמור להיות בעיר, אבל תזכור שהמצברים נטענים בעת בלימה ובזמן עבודת מנוע הבנזין.
מה שאומר, שאם אתה לא עובר מהירות סף מסויימת, הרכב עובד כמה שניתן על המנוע החשמלי, ובהיעדר מספיק נסיעות בינעירוניות, ואם אתה לא נוסע מספיק מעל המהירויות העירוניות, תרצה או לא תרצה, המנוע בנזין יעבוד.. ובנסיעות בינעירוניות להיברידי אין שום יתרון, ואפילו להיפך, עקב מנועים קטנים/חלשים יחסית.

רכבים היברידיים זה אחת מההונאות הגדולות של יצרני הרכב לצרכנים שלא עושים מחקר שוק אמיתי ומסתנוורים מנתונים מעוותים או מפריקים ירוקים שלא קוראים אותיות קטנות ובטוחים שהם מצילים את הכוכב כשבעצם הם דופקים אותו לא פחות ולפעמים יותר מאשר רכבים רגילים.

יואב פולס
23-03-12, 23:40
תחשוב פעמיים:
http://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3402165,00.html
ואולי עוד פעם:
http://www.google.co.il/url?sa=t&rct=j&q=%D7%9C%D7%90%D7%95%D7%9E%D7%99%D7%A7%D 7%90%D7%A8%D7%93+%D7%94%D7%95%D7%A0%D7%9 3%D7%94&source=web&cd=1&ved=0CCwQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.calcalist.co.il%2Fl ocal%2Farticles%2F0%2C7340%2CL-3411206%2C00.html&ei=fN9sT4bFMqmM0AW8gf3tBg&usg=AFQjCNH65YpGehormC550h2yagcpRPrVmw

-->