PDA

צפייה בגרסה מלאה : באמת שרציתי ולא הצלחתי להתאפק ...

Eyal Flax
19-03-12, 19:07
כמובןשמדובר על רכישת רכב שטח ראשון. קראתי את כל מה שאפשר בפורומים ואין לי ניסיון כללבנהיגת שטח.
תקציב של גג 70000 ש"ח ואם אפשר פחות מה טוב... רכב לשימוש יום יומי רגיל(כ-200ק"מ בשבוע בממוצע) וכל סופ"ש שני טיול שטח. זוג+ילד+ציודים לשטח.
רכב קצר (בעל 3 דלתות) לאבא בחשבון. ברורים לי כללי האצבע לקנייה ,של ק"מנמוך,מס' ידיים,מצב מכאני וכו'...
לא רוצה יותר מדי תחזוקה וכמובן לא לשעבד את הבית הנפלא שלי לטובת תחנות הדלק .
ההתלבטות שלי היא לגבי 2 דגמים שבאים בחשבון:

1. איסוזוטרופר בנזין ארוך- בעל נפח 3500 סמ"ק (מה שלא מקל עלצריכת הדלק). הבעיה שבאמת קשה להשיג את הדגמים הנ"ל וגם שכבר מוצאים משהו אזהמחירים ממש לא משקפים את המחירון (גם רכבים ללא תוספות של מיגונים וכו'..)כ-20,000 ש"ח מעל המחירון ,האם באופן כללי זה שווה?

2.סוזוקי גרנד ויטרה XL2.7- הדגם הנ"ל קיים משנת 2002-2006 האם ישהעדפה לשנתון מוצלח יותר? האם הדגם עם נפח מנוע 2000 סמ"ק גם טוב?

התלבטותנוספת שלי לגבי 2 הדגמים הנ"ל, האם כדאי לרדת בשנתון הרכבים לטובת שיפור המיגונים ברכב?ולמי ששכח אני נהג שטח מתחיל J ....
אשמח לשמוע את דעתכם או המלצות לרכבים שאולי פיספסתי בדרך (לא מעוניין בפראדו, טראנו,פאג'רו)....

שגיא S
19-03-12, 19:13
הטרופר בנזין רכב מצוין, אמין, חזק, נוח ומדיע רחוק מאוד בשטח גם בלי שיפורים... אבל הוא לא מושלם, כמו לכל רכב גם לו יש בעיות
1. הצריחת דלק(זו לא טעות כתיב) של 1ל5-6 בממוצע, 7-7.5 אם אתה נוסע בינעירוני.
2. יש לו גיר שלא הכי מתאים לו...לכן שמים קולר גיר, עם מאוורר נפרד, ונוהגים בעדינות ואפשר להתגבר גם עם הבעיה הזאת. מקסימום
שמים 6000 שקל בצד. לימים קשים.

לגבי הXL7, אין לרכב הזה הרבה יתרונות, יש לו זויות בעיתיות וקשה להשיג חלקי חילוף..למה לא גראנד ויטארה רגילה?
מה לגבי גראנד צ'רוקי?

raanan
19-03-12, 19:36
אנסה לייעץ לך,

איסוזו טרופר בנזין הוא רכב נפלא !
בנוי חזק מכאנית, גימור ועמידות תא הנוסעים מצויינת, עבירות טובה, אמינות טובה מאוד למעט תשומת לב שנדרשת לגיר.
חיסרון עיקרי, צריכת דלק 1:6 לערך .
לגבי הסחירות, אכן הרכב מבוקש. אבל, תמיד יש מי שימכור וסה"כ הרכבים עם קילמוטררז' נמוך.
דווקא עכשיו שהדלק מאמיר לא אמורה להיות בעיה למצוא טרופר במצב טוב ובמחיר הוגן.

XL7
היתרון שלו על דגמי ה 2000 סמ"ק הוא במנוע ובמרווח הפנימי לנוסעים. אבל,
רמת העבירות שלו בשטח נמוכה לעומת הגראנד ויטארה (זויות מרכב לא טובות עם קוטר צמיגים קטן)
כמובן שהוא לא בר השוואה לטרופר.

לא מבין מדוע פסלת על הסף את שאר ה SUV היפניים (טראנו, פראדו, פאג'רו) , אם בגלל רצונך להימנע מדיזל
(גם אני לא מסמפט רכבי דיזל ישנים בגלל הוצאות אחזקה יקרות ולא צפויות לעומת הבנזין) , אז יש להם גם גרסאות בנזין אבל בחלקן נדירות יותר.

בקיצור,
אם סוזוקי, אז ממליץ לך על הגראנד ויטארה עד שנת 2003 עם המנוע 2000 סמ"ק.
רכב מצויין עם עקב אכילס אחד שהוא הפרונטאקס אלומיניום (פתיר אחת ולתמיד עבור סרן ברזל בעלות של כ- 8 אלף ש"ח).
אם איסוזו, אז נדרשת קצת סבלנות למציאת רכב החלומות.
המלצה שלי לשקול טוב לפני רכישת רכב כזה שהוסב לגז (למרות הפיתוי לחסכון בתחנות הדלק)

רענן
נ.ב - הטרופר שלי לא למכירה ...

Eyal Flax
19-03-12, 19:51
שגיא,
תודה על התגובה. לגבי האיסוזו אני יודע שהוא צורח :cool: דלק ולכן אני חושב להשקיע במערכת גפ"מ. ראיתי כבר מס' רכבים עם המערכת מותקנת אבל כמובן שמבחינה תקציבית זה יבוא על חשבון שנתון הרכב... לגבי הקולר לגיר אני מודע לבעיה ומוכן להשקיע במאוורר נפרד. האם השיקולים נכונים?
לגבי הגרנד ויטארה הייתי שמח אם תחדד לי קצת מה זה אומר "רגילה".
גראנד צ'רוקי לא נראה לי כל כך מכיוון שיש לו ירידת ערך די גבוהה,שתיין דלק נלאה ולא בטוח שזול לבטחו בנפחים שהוא מגיע..

שגיא S
19-03-12, 20:00
גראנד ויטארה רגילה = לא XL7

גראנד צ'רוקי - ירידת הערך שלהם היא לטובתך בתור קונה..תוכל לקנות רכב משנתון מתקדם יחסית. דלק - אותו דבר בערך כמו בטרופר..ביטוח? באמת שאני לא יודע
אבל אני כן יודע שהחבר'ה פה בפורום הם נורא מגובשים ואנשים טובים שיעזרו לך בכל צרה..

Eyal Flax
19-03-12, 21:17
היום לטובתי מחר לרעתי :cool:... נראה לי שבתור משהו התחלתי וסולידי אלך על הגראנד ויטארה עד שנת 2003 עם המנוע 2000 סמ"ק.
אז חברה בבקשה אם אתם יודעים על מישהו שרוצה למכור..... אשמח לשמוע.

-->