PDA

צפייה בגרסה מלאה : טורים 1500 ב N ו P - לא נראה לי תקין. מה יכולה להיות הסיבה ?

drorito
19-03-12, 20:42
שלום לכולם ,
אשמח לאבחנה קצרה מהיידענים כאן..

הפציינט : jimny 2005 A/T
הסימפטום : הנעה ראשונה קרה - טורים 1100 יציב. עם עליית חום מנוע עולים ל 1500. לאחר נסיעה ממושכת ועמידה שוב ( P או N ) עלייה אף ל 2000 .
החל בעיקר בשבועיים האחרונים ללא שינוי מהותי.

בדקתי סעפת נקייה + מנוע IAC ( אם כי לא פירקתי אותו) .
ראיתי בMANUAL שצריך לרוקן מי קירור קודם + להתארגן עם אטם חדש , ופשוט לא בא לי לעשות את זה לפני שמיציתי את כל הפעולות הפשוטות..
למה לרוקן מים ? הוא עובד על לחץ מים שהוא מקבל , לא סיגנל חשמלי ? האם ניתן לפתוח רק את 2 ברגי ה TORX ולנקות אותו ללא הורדת כל האלמנט המהודק ל throttle ?

מי מכם ישפוך מעט אור על העניין ?
תודה מראש.

misha_k
19-03-12, 21:20
יכולה להיות בעיה בתרמוסטט... אם הוא לא נפתח כמו שצריך אז המחשב של האוטו חושב שהמנוע עדיין קר וממשיך לעבוד בסל"ד גבוהה...

* תיקח את זה בערבון מוגבל... אני עם סמוראי ולא מכיר ג'ימיני, מניח שהעקרון דומה...

מיכאל

idor
19-03-12, 23:10
הייתי בסרט הזה - לא כ"כ מסובך

א. תנסה לנקות בית מצערת ללא פירוק - הצליח הרווחת. תבדוק נקיון מגעים חשמליים בקונקטור למנוע - אם יש לך ספריי ניקויי מגעים תבצע ניקוי. אם הבעיה עברה תעצור כאן.

ב. (כנראה שלא הצליח) יש שתי אפשרויות:

1. (בהנחה שלא נגעת עדיין בברגי טורקס ופגעת בכיוון - אל תיגע) פירוק בית מצערת, עם ניקוז מים, לא ביג דיל. ניקוז מים זה כולה בורג פלסטיק בחלק תחתון של רדיאטור. אתה צריך גם אטם נייר וגם ORING ספציפי שאתה קונה אותם ממכשירי תנועה כי זה בכלל לא בצורת O - נראה יותר כמו ציור של דלת של אוטו.... בכל מקרה זה יאפשר לך לבצע נקיון טוב של בית המצערת וגם של המנוע צעדים מבלי לפגוע בכיוון שלו (אופציה 2). בצע ניקוי ייסודי של בית מצערת + פרפר + מעברים באמצעות ספריי נקוי בית מצערת + שימוש במברשת שיניים לנקות היטב. כשאתה עושה את זה יש לך אפשרות לוודא תנועה סיבובית חלקה של ציר מנוע צעדים. אם אתה מרגיש שתקוע או כאילו יש גרגרי חול תיתן פנימה הרבה WD40 + ספריי/לחץ אויר עד שתהיה תזוזה חלקה של הציר. אם פתחת אז על הדרך תוודא נקיון של מעברי מים ברכיב הנ"ל.

2 . פירוק החלק החשמלי של המנוע צעדים (שני טורקסים) - אין לך מה לראות שם למעט להחליף ORING פשוט במידה וגמור - תיתכן כניסת אויר. העיניין הוא שקצת טריקי לחבר אותו מחדש כי המגנט מסובב את הציר הפנימי לנקודה שלא מאפשרת לסגור (אלא אם ביצעת גם את הפירוק בית מצערת ואז אתה יכול לסובב את הציר כדי לסגור את זה בקלות). בנוסף זוית הסגירה שולטת על הטורים. בהנחה שלא נגעת שם קודם אתה לא אמור לפתוח ולשחק עם הכיוון סתם. מקסימום לבדוק התנגדויות ולראות שתקין. בקיצור הייתי עושה את זה באופציה אחרונה.

mik_l86
19-03-12, 23:19
הייתה לי את אותה התופעה ברכב אחר, חיישן חום מנוע תקול יכול לתת את הסימפטום, המחשב מקבל פקודה שהמנוע קר (או בכלל ערך לא הגיוני מהחיישן) ומעלה את הטורים בסוף יש איזה משוואה מסובכת שם בפנים שנדפקת מכל העסק, בקיצור תנסה לנתק אותו בכלל כשזה קורה, אם התופעה מפסיקה והרכב חוזר לעבוד כרגיל אז תחליף אותו.

drorito
20-03-12, 08:46
וואו , תותחים - i'm impressed .
תודה על הכיוונים לכולכם , ואולי על הטיפ החשוב ביותר על הTORX כי חשבתי ללכת דווקא מהכיוון שלו ,ולא לפרק את כל המכלול גם יחד בכדי להמנע מללכת ל"מכשירי .. "
ולהשיג אטם.
ד"א קראתי על פעולה של סוויטץ' מס' פעמים רצוף למצב 2 , וכך לימוד של המנוע למצב הנכון שלו , ( אני חושב בפורום סופה ).
anyway ניסיתי את זה כבר קודם וסימפטום עבר אך שב , הבוקר ניזכרתי בזה שוב וביצעתי והתופעה מורידה מעוצמתה .. לאחר נסיעת הבוקר הקבועה 1500 טורים במעבר ל P .
רק שאהיה סגור על זה , הטרמוסטט הוא לפני המשאבת מים ממש ? הגישה אליו מחייבת להוריד סעפת או שאפשר לחליפו ללא הורדתה .

תודה שוב על הטיפים , אעדכן בתוצאות.

idor
20-03-12, 10:59
טורים 1500 - גבוה
צ"ל 750 ללא עומס
הטרמוסטט נגיש לא צריך להוריד כלום (נדרש כמובן ניקוז מים). שים לב להחליף לטרמוסטט זהה (טמפ פתיחה 88 מעלות, פתיחה מלאה 8ממ ב100 מעלות). חוץ מזה שים לב לקיום חור קטן למעבר אויר בטבעת מתכת של טרמוסטט כשאתה מכניס אותו החור צריך להיות כלפי מעלה.

* המספרים הכתובים זה נכון לשנתון שלי, תבדוק בFSM לגבי שנתון 2005 מה מתאים

drorito
22-03-12, 21:45
העניין טופל . רוב תודות על המידע, אשים לב בהמשך .
סרק 900 . קר / חם.
הטריק עם הסוויטץ עשה את שלו. 3-5 ימים ללא התופעה.

כמו כן - החלפתי תושבת שמאל ( ימין תחכה - נראה לי מסובך יותר מבחינת גישה - טיפים ? ) , תוך כדי ניתוק מצבר. ייתכן שהאיפוס עשה טוב למחשב ?..

MIK - גם לאחר בהייה די ארוכה בסקיצה ,אני לא סגור על מיקום החיישן חום. תן עזרה , בבקשה ..

drorito
31-03-12, 18:20
הסנפת נוקתה היטב היטב.. נפתר העניין. יש למישהו בולם (או שניים) אחורי להגבהה 2״ ?

-->