PDA

צפייה בגרסה מלאה : החלפת תושבות מנוע/גיר לפאג'רו Q עקב רעידות

ניר ל
20-03-12, 11:20
הוויברציות מהמנוע (דיזל) מעידות כנראה על צורך בהחלפת תושבות , המנוע כשלעצמו לא רועד בצורה יוצאת דופן - אז כנראה מדובר בתושבות.

מנסיון - את אילו תושבות כדאי להחליף (גיר/ מנוע / גם וגם ) ? מה העלויות ? האם יש ורצוי תחליפי ? האם העבודה קלה או דורשת התעסקות ופירוקים משניים ?

שמוליקו
20-03-12, 15:25
ניר ,לא הייתי מחליף סתם תושבות.
צריך לבדוק אם הם קרועות ואז להחליף.
תושבת הגיר מומלץ ללכת רק על מקורי - המחיר לא זול באיזור ה 1052 ש"ח בערך.(ללא העבודה) החילופיות רכות מידי ונקרעות די מהר.
כדי להחליף אותה צריך ברמת העקרון להוריד גשר גיר (עם כל המשתמע מכך) ,לא סיפור גדול מידי ,לפעמים צריך להפעיל קצת לחץ כדי לסגור את הברגים של הגשר גיר חזרה.
עם תושבות מנוע אין לי נסיון , לפי מה שהבנתי ממש קשה להוציא אותם מהכנף החוצה, הבנתי שיש סנדלרים שאפילו מפליאים לעשות ומנסרים חלק מהכנף הפנימית לצורך זה.
שוב ,כמו שאמרתי אין לי נסיון עם תושבות המנוע (בנתיים :))

ELKABETS
20-03-12, 18:15
היי שמוליק.
לדעתי הגומי בחלופיות לא רך מדי בהשוואה למקוריות כך אני חושב,
דבר נוסף אין צורך לפרק את הגשר כדי להחליף את תושבת הגיר.
באשר לתושבות המנוע.
נכון הגישה לעבודה לא כ"כ נוחה,אבל עם סבלנות וידיים טובות הפירוק וההרכבה יהיו לא קשים במיוחד.
בתושבת צד נהג יש לפרק תחילה גלגל ומצבר + תושבת שלו כדי להגיע לבורג בקלות, ובצד נוסע התושבת תצא מתחת לרכב בקלות.

ניר ל
20-03-12, 19:02
והחלפת התושבות אכן פותרת את בעיית הויברציות בד״כ?

ELKABETS
20-03-12, 19:21
אצלי פתר.

שמוליקו
21-03-12, 07:17
אצלי שיפר משמעותית.
אבל שוב, אתה חייב לוודא שזו הבעיה לפני ההחלפה.

ניר ל
21-03-12, 11:04
ומה היתה אצלכם הבעיה ?

התושבות נקרעו , או שהגומי מתייבש ונהייה קשה ?

אני יכול לראות את הסטוריית הטיפולים של הרכב שלי , התושבות האלו הוחלפו אחת לחמש שנים בערך .

ELKABETS
22-03-12, 06:49
מצטרף לשמוליק - אתה חייב לוודא שזו הבעיה לפני ההחלפה.
אצלי הוחלפו התושבות משום שהיו קרועות בחיבור בין הגומי והמתכת, והבעיה הייתה שהמנוע היה עולה וצונח ביחד עם ההאצות והבלימות.
התושבות שהחלפתי הן שתיים של המנוע ואחת של הגיר חליפיות כמובן, (המחיר לא השאיר מקום לפנטזיה)
עד עכשיו שנה על הרכב בכבישטח אין רעידות כלל. האמת הם נראות חדשות עדיין.
בהצלחה.

ניר ל
27-03-12, 10:44
הלכתי על החלפה של שלושת התושבות (מנוע וגיר) למקוריות ... מחיר של כ 800 ש"ח לת. מנוע ו 1050 ש"ח לת. גיר לפני הנחה ומע"מ + 2.5 שעות עבודה במוסך .

היות והרכב משמש ליומיום , העבודה תבוצע במוסך , אדווח מחר על התוצאות .

-->