PDA

צפייה בגרסה מלאה : רישיון נדרש לנהיגה בטומקאר

rupni
20-03-12, 13:59
אני עושה עכשיו רישיון לטרקטור ורציתי לשאול אם אני יכול לנהוג על גם על טומקאר ?
האלה היא האם זה כמו רינג'ר שלפי החוק אפשר לנהוג בו בשדות ואפשר לעשות קורס לנהיגה גם בכביש.
חלק מהאנשים ששאלתי אמרו שהם מכירים אנשים שכן נוהגים על טומקאר בכבישים עם רישיון טרקטור אבל אף אחד לא בדק את הנושא ולא בקיא בנושא

אורי
נ.ב. אני לא מתכוון לקנות טומקאר אז אל תציעו לי פה, אני שואל לגבי נהיגה בטומקר בטיולים כאלה של שעה-שעתיים בתשלום.

ishc
20-03-12, 15:56
כל המקומות שמשכירים תומקאר לטיולים דורשים רק רישיון ב׳ לרכב

rupni
20-03-12, 16:20
אוקיי אני מבין אבל לפי החוק מותר או לא ?

BlackStar
22-03-12, 17:01
רשיון לטרקטור ? בזבוז זמן
מהראשון למאי 2012
רשיון לטרקטור ( מספר צהוב ) לא שווה כלום
אתה צריך לעשות מכונה ניידת 2500 שח ושבוע עבודה
הא וגם מי שהיה לו מכונה ניידת כי הוא עשה על טרקטור לפני 10 שנים לא תופס
אני לא יודע עם תומקאר זה רישוי שחור או צהוב אבל גם לטרקטור ( צהוב ) מותר לנסוע בכביש 40 קמ"ש ככה שאין בעיה מבחינת החוק

nir.samo
22-03-12, 17:39
מה פירוש לא שווה כלום? אני לא אוכל לנהוג על טרקטור? רשום לי 1 ברישיון

lizard
22-03-12, 18:18
הכי פשוט זה להתקשר ולברר אבל כמו שהבנתי, גם אם תעשה מחר רשיון הוא יבוטל עוד חודשיים

rupni
22-03-12, 18:23
blackstar אתה טועה, מתוך אתר משרד התחבורה :

רשאי לנהוג גם

בטרקטור למעט טרקטור משא גם אם צמוד אליו גרור במשקל כולל מותר עד 10 טון
במכונה ניידת הנעה על גלגלי זחל
במכונה ניידת אופנית במשקל כולל מותר עד 14,000 ק"ג
במלגזה בכושר נשיאה עד 20 טון - ע"פ היתר
בטרקטורון
ברכב שטח
בטרקטור משא (בהיתר לפי תקנה 190) ובתנאי שלא ינהג בו בכביש, אלא לשם חצייתו או כאשר הנסיעה היא בכביש שבתחום מושב או קיבוץ בלבד

asafk
22-03-12, 20:04
אז אם מותר לי לנהוג מכונה ניידת אבל אין רשיון טרקטור... מותר לי לנהוג בטרקטור בכביש??

אסף.

BlackStar
23-03-12, 09:24
אז אם מותר לי לנהוג מכונה ניידת אבל אין רשיון טרקטור... מותר לי לנהוג בטרקטור בכביש??

אסף. אסף מתחילת מאי מדינת חלם ( ישראל ) ככול הנראה תבטל לך את זה אלא עם יש לך רשיון -ג- אז תגש עכשיו לאחת המכללות המושחטות שעושות "קורסים" ותעביר לדרכם תתפסים נראה לי מס: 125 כמובן בדיקת עניים לרופא המושחט שנמצא במכון של המושחטים ובהצלחה

מכונה ניידת = מספר שחור ( מחפרון \ D9 \ באגר \ בובקט \ קטפת ) וגם טרקטורים חקלאיים שעוברים רוחב מסוים
ומכונה ניידת יכולה לנסעו בכביש תלוי בהגבלים שלה בובקט רשאי לנסוע 500 מטר ממקום העבודה שלו
באגר יכול באישור קצין משטרע

ורשיון טרקטור = מספר צהוב זה מה שעושים בגיל 16 בשביל לנהוג בתומקאר טרקטורון עד 600 סמ"ק וכו
וכמובן טרקטורים חקלאיים שנוסעים על הכביש שיש להם רישוי צהוב

( לדעתי האישית לתומקאר מספיק רשיון -ב- כמו שלטרקטורון מספיק רשיון -ב- )

ורופני
לפי מה שאתה מפרסם מי שמחזיק רשיון טרקטור רשאי לנהוג במלגזה עד 20 טון ( שזה קורס נוסף )
ובמכונה ניידת ( גם קורס נוסף )

אז כמו שזה נראה הם לא מעדכנים את האתר הזה כבר 3 \ 4 שנים

-->