PDA

צפייה בגרסה מלאה : חופש בגלגל

ronen60
08-02-05, 18:58
יש לי חופש בגלגל קידמי שמאלי החופש לא נובע מהמסבים אלא כל הדראם הקידמי זז

אוהד אפרת
08-02-05, 20:11
זה חופש במיסבים של הקינג פינים הוא קינג פין שבור

אוהד

gil4
08-02-05, 20:14
אם אתה בטוח שזה לא מהמיסבים .אז תפרק גלגל תוריד את הדיסק ותחזק את ארבעת הברגים.

gil4
08-02-05, 20:20
http://www.geocities.com/aquagil/shxe.jpg

מקווה שזה עוזר להבין.

אלון_ק
08-02-05, 20:26
קינג פין: לפני הכל, בדוק את האפשרות הזו, משום שהיא הכי פשוטה ומהירה לבדיקה. פרק את שניהם (אחד אחד) ובדוק שאף אחד מהם איננו שבור. ניתן לזהות קינגפין שבור גם ע"י נענוע הגלגל ומבט בקינגפין (רואים שהחלק העליון נע בלי קשר למיקום הצפוי של החור), אבל זה דורש מעט תרגול - קל לבלבל בין חופש במיסבים לחופש בקינגפין. מאחר ופסלת לנו מראש את אפשרות המיסבים, זה שווה בדיקה. להוציא ולראות זה גם פשוט למדי.

ארבעת הברגים: מפתח מומנט. אל תחזק סתם (גם לא לכך התכוון גיל, אני בטוח) אלא וודא שהם סגורים במומנט הנכון, כראוי.

אפשר לשאול על סמך מה ביטלת את האפשרות שמקור הבעיה במיסבים?

gil4
08-02-05, 20:59
קינג פין: לפני הכל... נכון צודק.

ronen60
09-02-05, 17:14
כשפירקתי את הגלגל החלפתי את 2 המסבים + המחזיר שמן

gil4
09-02-05, 17:28
ישנם 4 איזה 2 אתה החלפת? אל תיתקמצן במילים קשה לעזור ככה.
המצב קצת שונה ממה שתארת בהתחלה.

אלון_ק
09-02-05, 19:29
ובאיזה שעות החופשים? 6 ו12 או 3 ו9? שניהם?

ronen60
10-02-05, 11:45
החלפתי את המיסב הגדול האחורי שהמחזיר שמן מתישב עליו ואת המיסב הקידמי שסוגרים עליו את האום לכיוון חופש בגלגל

ronen60
10-02-05, 11:47
הבנתי שיש עוד שני מסבים קטנים איפה הם יושבים

אלון_ק
10-02-05, 12:06
אלו מיסבי הקינגפין. הם נמצאים מתחת לקינגפין.
לא ענית לי - באיזה שעות החופשים? 6 ו12 או 3 ו9? שניהם?

אתה עובד עם ספר רכב?

ronen60
10-02-05, 12:10
אני לא עובד עם ספר רכב החופשים הם 12 ו 6

אלון_ק
10-02-05, 12:16
לאור החופשים, יש יסוד סביר להשערה שזה הקינגפין.

אבל שאלה אחרת לי אליך: אם אתה לא עובד עם ספר, אתה גם לא עובד עם מפתח מומנט. אם אתה לא עובד עם מפתח מומנט, איך אתה יודע שלא סגרת את אומי הטבור חזק מדי? (אם זה היה חלש מדי היה לך חופש גם ב3 ו9)

ronen60
10-02-05, 12:20
אני סוגר עם בוקסה עד הסוף ופותח קצת קניתי את 2 המסבים הקטנים אני יחליף אותם נראה שהקינג פין בסדר העיגול לא שחוק

אלון_ק
10-02-05, 12:32
זו הייתה שאלה רטורית, רונן. אין לך שום מדד אמין לסגירה שלך מלבד מפתח מומנט. "קצת" זו לא מידה.

קינגפין שבור לא תמיד נשחק. הגליל מתנתק מהמשטח. זה נראה ככה:
http://imgsrv.pic4u.co.il/146cea455409f0f2d2465d8c32f3df50020000.a spx
הקינגפינים אלו שני הפלטות הריבועיות בחלק הימני של התמונה. שים לב שאחד מהם נראה תקין (הגליל מחובר) ואילו בשני ניתן להוציא את הגליל ונשארת הפלטה. זה נראה נומרלי ותקין, זה לא.

"המיסבים הקטנים" = מיסבי הקינגפין, אני מניח.

ronen60
10-02-05, 12:34
אצלי זה תקין מפני שהפלטה יוצאת עם הגליל בשניהם מה שנשאר זה רק מסבים

אלון_ק
10-02-05, 14:50
מיסבי קינגפין זו אופציה.

אני הייתי דואג לסגור את האומים עם מפתח מומנט לפני שהייתי רץ להחליף מיסבי קינגפין.

חנן א.
10-02-05, 14:54
למרות שאני בד"כ ממליץ על שימוש בידית מומנט, דווקא במקרה הזה, לדעתי, הצורך הוא לא היסטרי. במקרה הספציפי הזה המומנט לא קובע מתיחה מדויקת של בורג, אלא רק מוודא שכל החופשים במיסב מבוטלים לפני שמחזירים אחורה את האום וקובעים את החופש. אם תשימו לב אז בזמן ההגעה אל המומנט הנכון, הידית זזה מעט מאוד בין מצב של מומנט חלש והמומנט החזק הרצוי, וממילא מחזירים אחורה שישית סיבוב או כמה שצריך אצלכם, אז עוד כמה מ"מ לכאן או לכאן לא משפיעים הרבה.

אלון_ק
10-02-05, 15:59
After removing wheel bearing lock nut and lock washer, tighten bearing nut (1) to the tourqe of 80 NM while spinning hub by hand. Next, loosen the nut untill the tourqe becomes 0 NM and then tighten it again to tightening tourqe specified below. In this way, an appropriate preload is obtained.
בסגירה סוגרים ל10-15 NM.

וממילא מחזירים אחורה שישית סיבוב או כמה שצריך אצלכם
זו הנקודה, שאין אצלנו שישית. אצלנו סוגרים למומנט, פותחים לגמרי וסוגרים שוב חלש (ר"מ). בוא נניח שהוא סגר על 50 NM ולא על 15, כי הוא פתח "קצת" או שישית. מה יקרה למיסב?

חנן א.
10-02-05, 16:17
אם הסגירה הסופית אצלכם היא עם מומנט, אז טעיתי.

אלון_ק
10-02-05, 16:25
דווקא יכול מאוד להיות שיש משהו במה שאתה אומר. הרי הפרילוד דוחף את המיסב בדיוק למקומו. אז חלש מדי לא נסגור, כי נבחין בחופשים, אבל מה יקרה אם נסגור חזק מדי? הרי אנחנו לא נזיז עוד את המיסב או משהו. זה ישחוק אותו?

חנן א.
10-02-05, 16:27
אני מניח שהלחץ על הגלילים יהיה חזק מדי, והם יישרפו מהתחממות יתר.

dizza man
10-02-05, 18:11
שאני החלפתי מייסבים לקינג פין עקב חופש די גדול יחסית ב6 12

סגרתי ברגש עם ידית רגילה ווידאתי שהמפרק זז בקלות ואין חופש (לא היו אצלי פחיות מרווח)

והכל תקין ועובד יופי (טפו טפו) עד עצם היום הזה

asafk
10-02-05, 18:19
כללי אצבע להידוק מיסבי גלגלים-
-מהדקים הידוק ראשוני חזק מאוד
-פותחים (אפילו חצי סיבוב)
-מהדקים ככה שיש מעט חופש (כמה מעט? לא יודע להסביר בהתכתבות)

אבל.. דווקא מיסבי קינגפין (בדרך כלל, אני מניח שסמוראי לא יוצא מהכלל) כן צריכים להיות עם עומס ראשוני, ולא עם חופש, כמו מיסבי גלגל, אז חייב להיות מומנט הידוק נכון. הסיבה היא שהמיסבים האלה לא מסתובבים אף פעם במהירות ולכן לא מתחממים, אבל אסור שיהיה בהם חופש- אפילו לא קצת.

(או שלא הבנתי את הדיון עד כאן)

אסף.

חנן א.
10-02-05, 18:22
אסף, אם זכרוני אינו מטעני, אז הקינגפינים בסמוראי בנויים ממיסבים כדוריים, ונדמה לי שבמיסבים כאלה אין עניין של פרהלווד בכלל, וספציפית בסמוראי לא זכור לי שיש שם כיוון פרלווד למיסבים האלה.

אני, בכל מקרה, דיברתי כמובן על הפרהלווד של מיסבי הגלגל.

gil4
10-02-05, 19:08
מיסב קוני,גלילים

אלון_ק
10-02-05, 20:37
אני דיברתי על מיסבי גלגל גם כן.

קינגפינים נסגרים עם 20-30NM (הברגים שלהם). אין PRELOAD שידוע לי עליו. לעומת זאת, בהחלפת מיסבים יש תהליך פשוט אבל איטי וארוך בתיאום שלהם עם השימסים (פחיות מרווח). את התהליך ניתן להמיר ברגש, אפילו הספר אומר, ואני מצטט:

"The above-mentioned method of making a shim adjustment demands a high degree of skill on the part of the servicemen"
העובדה שכפיר, בחור שאף אחד לא יתווכח על זה ש"יש לו ידיים", התקין מיסבי קינגפין חדשים ובכ"ז מצא עצמו ללא שימסים באף אחד מהם רק מוכיחה למה "רגש", במיוחד אצלנו (מכונאי מדרכה שלא פותחים 6 קינגפינים בשבוע ולא רגילים לזה) שווה לתחת. בשום מצב תקין עם מיסבים חדשים הוא לא אמור להיות עם פחות משימס עבה אחד בכל צד (כן, יש להם גם עוביים).

כפיר: אין לך שום רגש לקינגפינים, גם לי אין. לאף אחד כאן חוץ ממי שעוסק בזה ע"ב קבוע אין. ברור שאין לך חופשים, אתה דחפת את הקינגפין עמוק מדי לתוך המיסב והוא לחוץ חזק מדי. תוחלת החיים שלו תהיה בהתאם. אם אתה רוצה להמשיך את הדיון על חשיבות מפתח מומנט, תעשה חיפוש - יש כבר דיון כזה באתר. לדעתי, דשנו בזה מספיק.

asafk
10-02-05, 20:43
המומנט (או רגש) + שימסים מבטיחים עומס מוקדם מדוייק. לא גדול מדי, לא קטן מדי, אבל בשונה ממיסב גלגל- בלי חופש בכלל.

אסף.

dizza man
11-02-05, 16:05
נקסוסון אני מכונאי ב UMI במוסך המרכזי ואני כל היום מתעסק עם מייסבים מכל הסוגים
ויש לי ידית מומנט דיגיטלית צמודה אז ...

והקינג פין שלי יישבר עוד לפני שהמייסב ייגמר אז מזה אני לא דואג
ולא היה לי לחץ במפרק בדקתי את זה אם היה לחץ אז הייתי מוסיף שימסים בלי לחשוב פעמיים
המפרק זז לי חלק ללא חופש וזה הספיק לי

וספר רכב אין מצב שאני יקנה בשביל סמוראי פיצפון שבנוי הכי פשוט שיש

ronen60
05-03-05, 02:14
השאלה היא איך אני מוציא את מסבי הקינג פין

אלון_ק
05-03-05, 12:28
כשאני אהיה בבית אני אבדוק בספר רכב ואראה אם זה אפשרי בעזרת לום קטן. בכל מקרה, אני מצליח להוציא אותם גם עם האצבע (אצל חברים, אצלי עוד לא ניסיתי) כשאני מחליף.

יש לך ספר רכב? כי בSERVICE MANUAL הדברים האלו תךמיד מפורטים עם תמונות והסברים. יש אותו להורדה מהאינטרנט, יש קישור כאן בפורום.

gil4
05-03-05, 15:53
המיסבים יוצאים ביד.את הטבעת מוציאים עם איזמל ופטיש.בדיוק כמו במיסבי גלגל.

גיא
06-03-05, 09:28
1. אלון, כמו שהסברתי לך לפני כמה שנים. את האומים אתה יכול לסגור לשחרר טיפה לסובב את הנאבה ביד ולהרגיש אם יש "תיקתוק" זה סגור מידי ואם יש חופש זהפתוח מידי - זה אמנם לא מד-מומנט אבל בוא נגיד שב 10 שנים האחרונות לא הרסתי מיסבים ככה. ... גם את שלך אם אני זוכר נכון.

2. את הטבעות של המיסבים בועטים מתוך הכדור החוצה עם איזמל ופטיש

3. מסתבר לי לאחרונה ( לפני שבוע ) שמיסבי קינג פין של סמוראי ושל ל"ר דומים ( אם כי יש הבדל האחד הצדדים בל"ר הם יותר שמנים ) גם המחירים דומים מאוד.

4. לא כל כך הזכרתם פה בדיון את השימסים. ואם הפין לא שבור אז אפשר לשחק עם השימסים להעביר מלמעלה למטה ו/או הפוך על מנת לבטל חופשים לפחות לתקופה.

5. כל הכבוד לאתר הזה. ( אגב, אלון, אני החלפתי חצי אוטו לפני שהכרת אותי ולפני שידענו שאפשר לקנות ספר רכב באינטרנט .... זה לא כל כך "יהרג ובל יעבור" כמו שאתה מצייר את זה. ) לא שאני בא להמליץ על הגישה הזאת אבת לא צריך לעדתי להיות פנאטיים בקטע ... ( כל קטע )

אלון_ק
06-03-05, 15:48
זה אמנם לא מד-מומנט אבל בוא נגיד שב 10 שנים האחרונות לא הרסתי מיסבים ככה. ...
גם אם תסגור אותם ב50NM במקום 20 (סתם מספרים) זה לא יהרוס אותם מייד. זה יקצר להם את תוחלת החיים, זה הכל.

לא כל כך הזכרתם פה בדיון את השימסים. ואם הפין לא שבור אז אפשר לשחק עם השימסים להעביר מלמעלה למטה ו/או הפוך על מנת לבטל חופשים לפחות לתקופה
בדר"כ דווקא מורידים שימס לגמרי. זו פעולה שזהה להתקנה של קינג פינים חדשים, רק שאתה כבר יודע מכמה שימסים להתחיל...
אני לא הזכרתי שימסים כי אין למה - אני עובד בהנחה שיש לאנשים שאני מדבר איתם ספרי רכב.

5. את כל העבודות על הרכב (כמעט) אפשר לעשות בהיגיון, בלי מפתח מומנט, בלי ספר, בלי כלום. ככה זה גם נראה בסוף, עם מיסבים שמתים מהר מדי, חופשים מפתיעים ושאר חיות. ככל שנקפיד יותר, כך העבודה תהיה טובה יותר. זו שאיפה, לאו דווקא מציאות.

גיא
06-03-05, 23:43
נקסוס, יקרי ...

אתה זוכר את איך החלפנו לגיא את המיסב האחורי בסמוראי ? .. וכמעט את הציריה גם ?

וזוכר איך נסעתי ככה אחרי זה ? ... הרבה ! ...

את המיסבים הקדמיים שלי שהחלפתי בלי ספר ובלי ידית מומנט ואת האומים סגרתי בברבריות עם מברג ופטיש 2 קילו ... ונסעו אצלי עוד איזה 30 אלף והיו תקינים בלי חופשים ובלי רעשים כשמכרתי את האוטו ..... אבל זה היה לפני שניסית להתהפך בנ.ג. .... וזוכר כשהורדנו את הנעילה הקידמית שלי ? איך סגרנו את האומים אחרי זה ? .....

חלס להיות יותר אדוק מהאפיפיור ... תרביץ איזה סלע או שניים וכוס נחל'ה ...

בחייך :wink:

ronen60
17-03-05, 20:41
אני לא מצליח להוציא את מסבי הקינג פין בגלגל הקידמי השאלה אם יש איזה טבעת אבטחה למיסבים ? אני לא ראיתי . והמיסבים מאיפה הם יוצאים מבתוך הסרן לבחוץ או מחוץ לסרן לבפנים ?

אלון_ק
17-03-05, 22:10
אין טבעת אבטחה. הם אמורים לצאת עם האצבע, מקסימום עם הפעלת כח מינימלי. הטבעות שלהם יוצאות בכח, אבל המיסבים עצמם יוצאים בקלות.
המיסבים נכנסים מבחוץ פנימה, גם למעלה וגם למטה. דהיינו, התחתון יכול ליפול החוצה (אמור, אם אין גריז).
איפה אתה נמצא? אם זה בסביבה, אולי נקפוץ רגע ונוציא לך אותם.

ronen60
18-03-05, 07:00
אני נמצא במושב סתריה ליד רחובות

-->