PDA

צפייה בגרסה מלאה : רעידות/ויברציות, בזמן עמידה , פראדו 2002, אני כבר ממש מיואש.

פלג_
23-03-12, 17:42
שלום

יש לי כבר לא מעט זמן ויברציות בזמן עמידה. ממש רעידות בתדר קבוע, הבעיה היא שזה לא תמיד.
עשיתי טיפול הכל הוחלף, בהתחלה חשבתי שיש בעיה של כניסת אוויר להפילטר סולר גם זה כבר ניבדק.
אני כבר לא יודע מה לעשות, לגמרי מיואש.
היתי בדיזל השרון, המחשב לא הראה שום תקלה, הם גם אמרו שבביעה של אינג'קטורים לרוב תידלק נורת תקלה.
וזה שזה לא קורה כל ההזמן זה גם לא כל כך אופייני לבעית אינג'קטורים.
והם לא ממהרים לפרק אינג'קטורים בשלב זה.
חשבתי על תושבות מנוע, שגם זה די מוזר עם זה לא קורה תמיד.
שמפעילים מזגן, כלומר שהטורים עולים, הרעידות פוסקות.

בקיצור מה עושים?

הרכב סוחב נהדר, לא מעשן,
שנת 2002 דיזל, קצר, 340 אלף ק"מ

תודה
פלג_

טל חסיד
24-03-12, 12:51
תבדוק היטב את תושבות המנוע, וגיר.

טל

shmulikbg
24-03-12, 12:52
פלג,
תקשיב לאגזוז בזמן הרעידות.
המנוע עובד עגול?
אם כן, חפש בעיה בתושבות.
אם לא, תבצע בדיקת נפילת לחץ.
בהצלחה.

פלג_
24-03-12, 22:35
שלום

תושבת גיר הוחלפה לא מזמן, תושבות מנוע לא.
המנוע נשמע טוב, עד כמה שאפשר לקרוא לרעש הדיזל הזה טוב.
אבל רואים שהוא רוקד.
הויברציות מאוד מזכירות תחושה של מנוע כאילו חסר לו איזה כנף במאורר, זאת בערך התחושה (זה פשוט היה לי פעם היילקס)
כאילו המנוע ממש מנענע אותך.

מה זה בדיקת נפילת לחץ?

המון תודה
פלג_

yanivcj
24-03-12, 22:58
היי פלג.
בדיקת נפילת לחץ, זה בדיקה שמתבצעת בכל צילינדר וצילינדר בנפרד. כאשר הבוכנה נמצאת בסוף דחיסה, תחילת עבודה (שסתומים סגורים - כי זה המצב בתחילת עבודה)
מכניסים לחץ לחלל תא השריפה ואז בודקים כמה אחוז נופל ולאן. אם הנפילה היא מהרינגים, אתה תשמע לחץ אויר יוצא מהמדיד שמן, אם הנפילה היא מהשסתומי פליטה, אתה תשמע אויר מהאגזוז, אם הנפילה היא משסתומי היניקה, אתה תשמע אויר מבית המצערת (מומלץ לפתוח אותה על מנת לחזק את הבדיקה).
לי יותר נראה שמשהוא עובד עקום (ולא - הכוונה היא לא מנוע שלא עובד עגול).
תבדוק איך נראה הפולי מנוע בזמן הרעידות, הוא רועד ? לפעמים הפולי מתפרק ומתחיל לרעוד.
יכול להיות גם שהקרנק שלך עקום ואין לו איזון.
כבר היו לי רכבים בעבר שהקרנק איבד איזון וזה מה שקרה.
היה לי אפילו מקרה כזה למנוע שקיבלתי מיבוא ואחרי ההתקנה התברר שהוא איבד איזון, כנראה בגלל לחץ או עיפות החומר.
יניב

פלג_
24-03-12, 23:18
שלום

מהרינגים קשה לי להאמין, בטיפול שאני עושה כל 10 אלף, אין שום ירידה מורגשת של שמן, אפילו לא מילימטר.
הרכב לא מעשן, צריכת דלק תקינה.

יכול להיות באמת שזה מהפולי, גם בפראדו הפולי מנוע בנוי כמו בהיילקס, שיש לו תושבת גומי?
מחר אני הפרק את הרצועה ויבדוק אם יש חופש בפולי.

אגב לידע כללי, מאיפה מתבצעת בדיקת נפילת לחץ? (לפי התאור שלך זה נשמע בדיקה וואגינלית)

הדברים האלו משגעים אותי, זה ממש מציק לי.
המון תודה
פלג_

itamar1980
24-03-12, 23:23
עוד כיוון לבדיקה מלבד תושבות מניסיון שלי.

תבדוק שהמגן של הטרנספר (אם יש לך) לא התעקם ונוגע בטרנספר.

פלג_
24-03-12, 23:48
תודה

אבל עוד אין מיגונים על הרכב, הרכב סטנדרתי לגמרי למעט סט בולמים וקפיצים (הגבהה), עד היום היתי עם היילקס והרכב הזה היה אצל אבא שלי.

amit_san
25-03-12, 12:02
פלג שלום.

את מזרקי המנוע קשה לאבחן באמצעות מכשיר חיצוני, הם לעיתים משנים את אופי ההזרקה תוך כדי פעולה. לכן לא הייתי שולל את שיפוצם/החלפתם או לפחות "לחטא" את מערכת הדלק ברכבך.

עמית.

itamar1980
25-03-12, 13:29
תודה

אבל עוד אין מיגונים על הרכב, הרכב סטנדרתי לגמרי למעט סט בולמים וקפיצים (הגבהה), עד היום היתי עם היילקס והרכב הזה היה אצל אבא שלי.

איזו שנה הרכב? כמה ק"מ?

לא ראיתי ששללת את האפשרות שזה נובע מתושבות מנוע (יש שתיים כאלה). אצלי התושבות מנוע נקרעו (לאחר 10 שנים) ולאחר החלפתן (עושים את זה מלמטה - די פשוט) האוטו לא רעד בכלל.

ניתן לראות בבירור אם תושבת מנוע גמורה.

פלג_
25-03-12, 14:17
צהוריים טובים.

קודם כל תודה איתמר.
אני שללתי תושבות מהסיבה שלי זה הרגיש כמו רעידות מסוג אחר, את התושבת האחורית (גיר) החלפתי כי היתה קרועה.
אבל את השתיים האחרות לא בדקתי. גם די זכור לי שבבעיות של תושבות משחק בהגה מביא לשינוי.
ופה זה היה ניראה לי כמו ויברציות של חוסר איזון.
ובוסף לכך הרבה אנשים שומעים לנקרוזר, רעידות, ישר קופצים...מזרקים.

בכל מקרה נכון לעכשיו כניראה שיש אמת בדברך,
היום הרכב נכנס למוסך טויוטה, לאחר בדיקה אמר לי מנהל המוסך שהערכים שהוא קיבל באינג'קטורים מצויינין ואין שום סיבה לגעת.
ובנוסף בדקו תושבות מנוע, והם אכן יבשות ויש צורך להחליף אותן.
בכל מקרה הרכב במוסך, יוחלפו תושבות מנוע קדמיות ונראה אם זה פתר את הבעיה.

אני לרוב עושה את העבודות האלו לבד.
אבל עם המוסך בדק והחליט שזה תושבות, אז לי עניין לחסוך 200-+ ש"ח עבודה, ושאין לי לאן לגשת אחרי זה.

הרכב 2002 עם 340 אלף ק"מ.

בכל מקרה אני העדכן בהמשך
המון תודה
פלג_

Asaf-a
25-03-12, 15:02
אתה משוכנע שיש בעיה אמתית? איש מקצוע אמר שמעבר לסביר?
אצלי בפרדו קצר 01 170K שתקין לחלוטין מזמן למדתי לחיות עם וברציות וקרקושים מהסוג שתיארת (ואצלי יש מיגונים, גגון ומדף עץ בתא המטען, יכול להיות שתורמים לווברציות ויכול להיות שלא), כנראה קשור לאיכות הבנייה הבינונית של חלל תא הנוסעים.
צור קשר בהודעה פרטית אם תרצה לבוא ולהשוות בין הרכבים.

פלג_
25-03-12, 15:13
האוטו אצלנו כבר בערך שלוש שנים.
ואני נסעתי עליו לא מעט.
זה לא היה כך, אגב חיזקתי את הדשבורד אם זאת הכוונה, הרכב היה מפורק יום וחצי עד שחיזקתי את כולו והכנתי פלחים ותושבות לכל נקודה בדשבורד.

פשוט לא מזמן הוא עבר אליי אחרי שמכתי את ההיילקס (לא מזמן=חצי שנה)
הויברציות מורגשות ללא שום ספק,
אגב אבא שלי עבר ל2005 כך שיש לי איזה מקור להשווה, (לא בסביבת הנהג, אבל מנוע ותושבות די דומות).

בכל מקרה קיימת בעיה.
פלג_

Orang
27-03-12, 08:39
נו ? יש חדש בקשר לרעידות ?

פלג_
27-03-12, 09:21
שלום

כן יש חדש.
הוחלפו תושבות מנוע,אחת היתה סדוקה ויבשה והשניה כבר היתה מפורקת לגמרי, פשוט יצאה בשני חלקים.
את התושבת גיר האחורית החלפתי כבר לפני חודשיים שלוש.
בכל מקרה הרעידות ברכב כבר כמעט ולא מורגשות כלל, כלומר תקין.
למרות שלדעתי המנוע עדיין רוקד יותר מידי בתא המנוע, כך זה נראה בעיין.
בטויוטה אמרו שכך המנוע הזה עובד, לי זה פשוט נראה קצת מוזר, בעיקר אחרי שמוסכניק רואה את המנוע רוקד ומחכה שהוא יתייצב (החליפו גם אטם מכסה שסטומים)
וזה לא קורה.
דבר שני
איך אומרים. ככול שתדע יותר, תבין פחות.
בדיזל השרון יתחברו למחשב וקיבלו ערכים של 0.003 בכל האינג'קטורים.
ואמרו שזה פשוט לא הגיוני שכל האינג'קטורים הם בעלי אותו ערך, וכדי לי לגשת לעשות בדיקה במוסך טויוטה שהמחשב שלו יותר מעודכן עבור הרכב הזה.

במוסך טויוטה בדקו את האינג'קטורים ואמרו שאין שום תקלה, ושגם אם יכניסו אינג'קטורים חדשים הנתונים לא היו טוביום יותר.
העניין שגם בטויוטה הערכים היום 0.003 בכל האינג'קטורים
נאמר לי שהנתון הזה הוא זמן פתיחת המזרק, ושזה נתון מצויין.
בדקו פעמיים את האינג'קטורים, מנהל המוסך ואחרי זה אחד העובדים,לאחר ששאלתי אם המנוע אמור לרקוד בצורה כזאת.(לאחר החלפת התושבות).

יצאתי מבולבל לגמרי מהבדיקה, אם מישהו מכיר את הנושא אשמח להסבר.

בכל מקרה אני מקווה שהבעיה באמת נפתרה ושהחלפת התושבת לא היתה רק כדור אקמול, (למרות שבכל מקרה היו גמורות ודרושות החלפה)
אני רוצה לראות עוד מנוע או שתים של פראדו עובדים בסרק כדי להיות בטוח.

בכל מקרה
המון תודה
ואני עוד העדכן בהמשך
פלג_

Orang
27-03-12, 09:38
פלג
אני שמח שנפתרה הבעיה והרעידה נעלמה.
אגב, אינדיקציה נוספת לבלאי תושבות מנוע \ גיר היא ויברציה חזקה מאוד של ידית הטרנספר בסרק, עליה ב-100-200 סל"ד מעלימה את הויברציה.
אשמח לדעת מה גבו ממך עבור תושבות המנוע והגיר (מקוריות) במוסך מורשה.
תודה, אורן

פלג_
27-03-12, 10:55
היי

ידית הטרנספר רועדת לא מעט גם עכשיו.
תושבת גיר קניתי לפני בערך חודשיים שלושה, אם אני זוכר נכון 750 ש"ח, הרכבתי לבד.
תושבות מנוע 420 ש"ח לכל תושבת פלוס 138 ש"ח הרכבה לכול תושבת.
לרוב אני עובד לבד על הרכב, אך בגלל שהגעתי עם בעיה שאני לא בטוח שזאת הסיבה העדפתי שהמוסך יתקין ויקח את האחריות.

בנוסף היתה נזילה מאטם מכסה שסטומים, הוחלף האטם 102 ש"ח פלוס גומיות אטימה של המכסה והאינג'קטורים משהו כמו 20 ש"ח לאחד, כפול 4.
ועבודה 138 ש"ח, רק שפה היתה להם טעות, זה מחיר של עבודה על היילקס ולא פראדו שיש עליו הרבה יותר עבודה.
אבל הם לקחו אחריות על הטעות ולכן זה מה ששילמתי.
לא יודע כמה מחיר העבודה באמת.

אם תרצה מחירים יותר מדוייקים (הפרש של שקלים בודדים) יש לי את החשבונית.

הרכב טופל בדנאל מוטורס כ"פ.
אני לא נכנס הרבה למוסכים, אבל בסה"כ היתי מאוד מרוצה מהטיפול במוסך.
פלג_

-->