PDA

צפייה בגרסה מלאה : החלפת כאפה בדנה 60

Neilman
23-03-12, 19:20
שאלה....

החלפתי את המיסב בציריה של הדנה 60. אני מנסה להוציא את הכאפה של המיסב מהסרן... אני מצליח להוציא אותה רק חלק מהדרך, עד שהיא באותו מישור עם הסוף של הסרן (מקווה שאני ברור...) ויותר מזה היא לא מוכנה לצאת....
איך לעזאזאל אני מוציא אותה לגמרי??

תודה

סופת המדבר
23-03-12, 20:31
אין דבר כזה..
אם היא זזה והיא לא תפוסה אז כנראה שיש בסוף איזה ''פיטריה'' או איזה מכה או איזה ''גרד''
שמקשה עליה לצאת
אתה צריך כנראה ליצר איזה מוט עם וו בקצה
לתפוס את הקאפה ואז על המוט להשחיל משקולת וכמובן שבתחילת המוט יהיה ''סטופר'' שיעצור את המשקולת
ולהתחיל לדפוק את הקאפה לבחוץ

six 4 life
23-03-12, 20:39
אם אין חולץ והאמצעים ביתיים - תפוס מפתח אלן גדול עם ג'בקה שתופסת אותו בחלק הארוך שלו ומשאירה את הוו פנוי.
הכנס את הוו לתוך הסרן, הצמד אותו לצינור, ותן משיכות חזקות החוצה פעם בכל נקודה אחרת בהיקף.
בגדול, זה לא יהיה קל בכלל, אבל אם הקאפה לא ישבה שם שנים על גבי שנים, עם נחישות מספיקה היא תצא.
אם הרעיון עם האלן לא עובד, תייצר/ תמצא לך איזה חתיכת ברזל יותר רצינית למשיכה באותה שיטה.
בהצלחה.

Neilman
23-03-12, 21:18
הכאפה שם לפחות 5 שנים.... הכנסתי לום ברווח בין הכאפה לבית הסן ודפקתי עליו עם פטיש 2 קילו... נאדה.... מה הלאה?

lizard
23-03-12, 22:16
אם אין מגרעת כלשהי אז כנראה שיש שם איזה עיוות שמונע ממנה לצאת.
אני חושב שתצטרך להפעיל יותר כוח אבל בשיקול דעת. שלא תשבור משהו.

אם יש לך אפשרות ואתה מהמרכז, אתה מוזמן לבוא לסדנא שלי ואני אנסה לבנות לך כלי יעודי לשליפה. אין לי סרן שכזה נגיש לכן אצטרך את הסרן שלך.

six 4 life
23-03-12, 22:27
הכאפה שם לפחות 5 שנים.... הכנסתי לום ברווח בין הכאפה לבית הסן ודפקתי עליו עם פטיש 2 קילו... נאדה.... מה הלאה?
אתה בחיים לא תצליח להוציא את הקאפה עם לום מהסיבה שהיא תצא אך ורק ישר החוצה ועם לום אתה לא יכול לעשות את זה, הלחץ שאתה מפעיל על הקאפה הוא אלכסוני עצם מבנה הלום עצמו והקונטרה שאתה לוקח מקצה הסרן אל מול הקאפה, ולעולם לא תוציא אותה ככה. אך ורק משיכה החוצה.

סופת המדבר
23-03-12, 22:49
אתה יכול לקחת (אם יש לך) חולץ עם שתי רגליים להפוך לו את הרגליים שה'ר' תיהיה לבחוץ
ואז אתה מכניס את החולץ לתוך הסרן ופותח את הרגליים (חחח) שיתפסו מאחורי הקאפה
אתה לוקח אתה פלח או משהו כזה עבה שם אותו על הסרן שהבורג של החולץ ילחץ עליו
אבל בגלל שגם הקאפה וגם הסרן יגעו בפלח בו זמנית אז אתה צריך טיפה להגביהה את הפלח מהקאפה שיתמך רק על הסרן
אפילו שם שתיי ברגים על ההברגות שעל הסרן בצורה אלכסונית ועליהם את הפלח
אם הבנת אותי ויש לך חולץ זה יצא לך בקלות

Neilman
29-03-12, 15:52
קניתי חולץ וניסיתי לחלוץ את הכאפה... לא יזוז הגזר.... כלום... נדה... אני כבר מיואש. אני חיב להודות שלדעתי אני לא צשתמש בחולץ אולי נכון אבל עדיין כלום...., יש למישהו עצה? אני גם לא יכול לקחת את האוטו לשום מקום כדי שיחלצו לי את זה מן הסתם.... מה עושים?

kobiarava
29-03-12, 19:05
אמיתי, תנסה להשחיז קלות את שפת בית המיסב בסרן. סביר להניח שיש לך מעיכה קלה או גרד פנימה שמונעים מהקאפה לצאת. אם לא הולך בשום צורה, הגיע הזמן לעבור לאמצעים אלימים יותר, אפשר לשבור אותה ע"י קדיחה בדופן ומכת איזמל, או לרתך לה משהו שיקל על החליצה שלה החוצה

קובי

lizard
29-03-12, 19:18
מאיפה אתה בארץ?

סופת המדבר
29-03-12, 20:32
כן מאיפה אתה ? אולי קרוב למישהו מאיתנו שישמח לעזור...

Neilman
29-03-12, 22:15
אני מהצפון, קרוב לכרמיאל...
וקובי, אם רק הייתי יודע לרתך היא כבר מזמן הייתה בחוץ :-) ולגבי לקדוח אני פשוט מפחד לגרום לנזקים...

סופת המדבר
30-03-12, 20:05
מהצפון זה רחוק לי למרות שמהעבודה אני מגיע לאזור לפעמים
אבל חייבת להיות סיבה (שנראת לעין) שזה לא יוצא
כל החור הוא באותו קוטר אז אם הקאפה זזה היא צריכה להמשיך לצאת

kobiarava
30-03-12, 22:23
אמיתי, ניסית את השיטה שהמלצתי לך בפרטי, עם פטיש ושרשרת?

קובי

Neilman
30-03-12, 22:28
אין לי פלח מתכת להכניס מאחורי הכאפה.... אני אנסה להשיג יום ראשון, הבעייה שהוא צריך להיות עבה ואין שם יותר מדי מקום... אני גם מפחד לשרוט את הקוטר הפנימי של הסרן עם הפלח...

-->