PDA

צפייה בגרסה מלאה : יש המלצה לטיול ג'יפים של יום אחד בחול המועד פסח?

JohnyBoy
24-03-12, 11:12
<colgroup><col></colgroup><tbody>
אהלן אהלן

מחפש המלצה לטיול ג'יפים של יום אחד בחול המועד פסח

מסלול למקום לא רחוק מהמרכז, שלא צריך לנסוע שעות כדי להגיע אליו (כדי לא לשרוף שעות על הגעה ליעד)

טיול של חברה צעירים, ללא משפחות, של 4 ג'יפים

תודה מראש לכולם על העזרה

</tbody>

ishc
24-03-12, 11:24
איזור משלט 21 נשמע תפור על הדרישות.
לא חייבים את המשלט עצמו יש מספיק מקומות באיזור.
עוד אופציה טיפה רחוקה יותר וטיפה שונה היא המסלול למרסבא.
טיול לא קשה ונחמד מבחינת נהיגה, המרסבא היא פנינה שחובה לראות.

ד ו ר ו ן
24-03-12, 16:19
אם אתה ממליץ על המרסבא אתה חייב לציין שיש סוגיית בטחון לא טריביאלית בלהגיע לשם.

gilad.jo
25-03-12, 14:23
מרסבא בהחלט!
כניסה לשטח חצי שעה מירושלים, מסלול מצוין, יציאה יכולה להיות בים המלח (דרגות)... בזריזות חצי יום, אם נהנים ולוקחים את הזמן וממנגלים - יום שלם מהנה.

ishc
25-03-12, 14:33
אם אתה ממליץ על המרסבא אתה חייב לציין שיש סוגיית בטחון לא טריביאלית בלהגיע לשם.

כל עוד לא מגיעים למרסבא עצמה אלא רק למצוק המשקיף ממול אין שום סוגיית ביטחון שלא שונה כמעט מכל מקום אחר בארץ שאנחנו מטיילים בו.

ד ו ר ו ן
26-03-12, 22:35
כל עוד לא מגיעים למרסבא עצמה אלא רק למצוק המשקיף ממול אין שום סוגיית ביטחון שלא שונה כמעט מכל מקום אחר בארץ שאנחנו מטיילים בו.
אהה.. נכון.
תספר את זה לבחור שהיה בתצפית הזו וחטף כדור בחזה שנורה מהצד השני..

זה נכון שהיו שם מעט מאד תקריות, אבל היו.
אז אם אתם ממליצים על טיול במקום גבולי כזה, לפחות תספקו את כל המידע הרלוונטי.

balmog
27-03-12, 14:34
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-1217109,00.html

ishc
27-03-12, 16:35
יופי, זו כתבה מ-2001 ומאז לא היו תקריות (לפחות ממה שאני יודע), ברח' דיזינגוף בת"א היו רבה יותר פיגועים והרבה יותר תקריות, כנ"ל בירושלים בקניון מלכה אבל אני לא חושב שאתה תתריע מישהו מלנסוע לשם.
אין מה לעשות, במדינה שלנו זו המציאות ומצב לפיגוע יש בכל מקום, כל שבת המצוק מול המרסבא הומה ישראלים וכנ"ל המנזר עצמו. אני חושב שמה שאתם כותבים פה יוצר סתם פחד מיותר.

ד ו ר ו ן
27-03-12, 17:37
זה לא עניין של פחד מיותר, זה עניין של שקיפות בהמלצה.
זה לא עניין של להפחיד, זו סוגייה של אחריות כשאתה ממליץ למישהו על תוואי זה או אחר בשטח, שיש בו אלמנט מעבר לעבירות.

אם לך לא אכפת לעבור בגבול האוטונומיה זה עניין שלך בלבד, תן לאחרים את כל בסיס המידע לקבל החלטה בעצמם.
אם אתה ממליץ למישהו מסלול שנוגע במקומות גבוליים עם הסטוריה בעייתית אתה חייב לציין את זה.
זה לא שיושבי צידו השני של הערוץ נהפכו לאוהבי ישראל.
מדבר יהודה נהיה רק צפוף יותר בחיכוך עם תושבי השטחים, ואתה פוגש אותם כמעט בכל רמת המדבר.

אם אתה מכיר את הרגישות של המקום, וסיננת את המידע בהמלצה שלך, אתה חוטא למי ששלחת לשם ולכל הקוראים השקטים.

המלצה למסלול זה או אחר טומנת בחובה אחריות מסויימת.

ishc
27-03-12, 19:10
אני עדיין חושב שאתה מגזים, אממה, מי שיפתח מפה או עמוד ענן כדי לנסוע לטיול כזה רואה איפה ממוקם המנזר ויכול לעשות את השיקולים שלו.

ד ו ר ו ן
27-03-12, 19:26
אני חושב שאתה נותן יותר מידי קרדיט לאנשים שאתה לא בהכרח מכיר בכל הקשור להכנות שלהם לפני הירידה לשטח.

על כל אחד ששואל שאלה יש כמה עשרות אם לא מאות צופים שקטים שאין לך מושג מי הם.

-->