PDA

צפייה בגרסה מלאה : דעתכם חשובה !!! "רוד וורייר" כצבע לכל הבודי

ערן טרופר...+six
24-03-12, 18:17
לאחר שחפרתי פה בפורום מצאתי שרשור על הציפוי האפוקסי לריצפת הרכב הפנימית .בקיצור החומר נקנה ונמרח על סגירת הפח התוצאה יפה (יחסית למה שהיה קודם) ואטומה לגמרי .

אז ככה הרעיון הוא לצפות את כל הרכב בחומר ...דעות יתקבלו בברכה .

אשר צור
24-03-12, 18:29
אפשר קצת פרטים על החומר הזה?

ד ו ר ו ן
24-03-12, 18:43
בחו"ל זה מקובל ונעשה, כציפוי בעיקר לחלק התחתון של הבודי, מסף הדלתות ועד לחצי גובה הדלת.

כציפוי חיצוני לכל הרכב לא הייתי הולך על זה, יש איזכורים של כאלו שהציפוי התקלף כשהשתמשו בו במקום צבע.

omri_t
24-03-12, 18:51
החומר אמור להיות מאוד קשיח, כך שיכול להיות מצב שכאשר הבודי "עובד" יסדק הצבע.
בנוסף, לא ברור מה עמידותו בפני UV.
בישראל אין הרבה ניסיון עם החומר הזה, גם בפורום מצאנו מעט מאוד אנשים שהשתמשו בו.

אם אתה רוצה תשובה באמת רצינית, תשיג את מפרט החומר עצמו (לא הפרוספקט השיווקי)
אעביר אותו לאחד ממהנדסי החומרים שעובדים איתי ועוסקים גם במערכת צבע ואשאל את דעתם.

בכל מקרה, תעלה תמונה איך יצא לך היישום על הסגירה, מאוד מסקרן.
אני מתכוון לטפל ברצפה של הסופה עם הנ"ל. אולי גם קיר האש, הכנפיים ומכסה המנוע.
הייתי שמח לעבוד בהתזה ולא בהבשה\רולר אבל לא ברור לי אם ואיך אפשר לעשות זאת ואם ניתן לדלל את הצבע שיתאים לכך.

ד ו ר ו ן
24-03-12, 18:55
החומר אמור להיות מאוד קשיח, כך שיכול להיות מצב שכאשר הבודי "עובד" יסדק הצבע.
בנוסף, לא ברור מה עמידותו בפני UV.
.
החומר מיועד במקור לציפוי ארגזים פתוחים של טנדרים, הוא עמיד ל-UV.
יצרן ותיק בשוק האמריקאי.

בנוסף,
היצרן מגדיר 2 אפשרויות ליישום, ברולר או בהתזה עם פיסטולט עם פיה מתאימה לחומר סמיך, כמו פיה להתזת זפת.

כל זה מהעלון למשתמש שמגיע עם החומר ומהפרסומים שלו (הכל ברשת, לא צריך ללכת למעבדת אנליזה..)

ערן טרופר...+six
24-03-12, 19:03
דוווקא הציפוי מתחבר לסגירה (לפח) בצורה מדהימה כמובן הכנתי את המשטח לפני המריחה שייפתי בנייר גס מאוד ,ניקיתי את המשטח( הגג כן) עם טינר 21 ועל זה צורי החלודה זבעתי כמובן שמרחתי ממיר חלודה בכל האזורים וגם אותם שייפתי

החומר התחבר לכל קימור באוטו כולל את התעלות (שאגב חוררו כל 50ס"מ) ועלה 890 (עם הנחה על מזומן) היו חורי חלודה שנוקו מחלודה רופפת ונמרחו במרק משולב פיבר (חדלו הנזילות מהגג, התייבש לגמרי הריפוד הפנימי )
*זול חזק ויפה ולא יכאב לי להישען על אף סיח ,עץ, אפילו אבנים שיעופו יחזרו למקומם החדש בלי להשאיר מזכרות

פיסטולט בעל פיה רחבה אכן קיים אני עשיתי עם רולר ומברשת המצורפים לערכה

נ.ב
הציפוי ימרח גם על פנים הרכב כדי למנוע הצטברות לחות והיווצרות חלודה וחוץ מזה הרבה יותר נעים מהלבן המקורי

six 4 life
24-03-12, 19:36
לפי מה שאתה כותב יש לך נסיון עם החומר על זה לשימוש חיצוני כבר על חצי רכב, ואתה שואל דיעות לגבי לצבוע את החצי השני? :rolleyes:
בגדול אתה גם ככה בין הבודדים שמוכנים להשקיע עבודת כפיים ולרכוש חומר יחסית יקר כדי לסדר סגירה של סופה (ועל כך כל הכבוד זאת הדרך הנכונה), ובהתחשב בזה שאתה בין הבודדים שהשתמש בחומר הזה וכנראה היחיד כאן שהשתמש בו באופן חיצוני, אתה גם כנראה האיש הכי מנוסה לענות לעצמך על השאלה הזו.
בהצלחה בהמשך.

ערן טרופר...+six
24-03-12, 19:55
פור לייפ זה כנראה מה שיקרה בטח לאחר שאת הצבע המושלם של הטרופר הישן הרסתי עם כל מיני שיחים יבשים שבשטח זה או להשתחשח בהם או לפול מההר

ובקשר לגמישות שדיבר עומרי זה אפוקסי גומי (עם ששבי גומי בנוסף) ככה שזה לא משתנה

arimiz
25-03-12, 13:23
ערן אני מניח שראית את השירשור של עמרי 2 על הסופה שלו בחלק הפנימי שהוא עשה הסופה שלו אצלי כבר שנתיים בערך אתה מוזמן לבוא לראות את האוטו עכשיו ולדעת מה יהיה בהמשך.
אחרי כמה שנים החומר מיתקלף ולא בצורה יפה דונט לייק בענק

coas
25-03-12, 15:30
ערן אני מניח שראית את השירשור של עמרי 2 על הסופה שלו בחלק הפנימי שהוא עשה הסופה שלו אצלי כבר שנתיים בערך אתה מוזמן לבוא לראות את האוטו עכשיו ולדעת מה יהיה בהמשך.

חומר שונה, מקור שונה. אין מקום להשוואה.

וכעקרון, עבודת הכנה היא המפתח לתוצאה טובה ומאריכת ימים.

GodsFather
25-03-12, 17:41

אפשר פרטים ותמונות ?
COAS , הסבר מצידך גם יכול להיות מועיל.

בזמנו זו הייתה האלטרנטיבה לפרויקט שאני עשיתי אצלי ולכן מעניין אותי לדעת מה קרה שם. אני יודע שברכב שהיה לי ואח"כ עבר לאחר והיום כבר גרוס, הציפוי החזיק יפה מאד עד יומו האחרון של הרכב.

ערן טרופר...+six
26-03-12, 02:13
הנה תמונה החומר נרכש בM.B.M.I כערכת עשה זאת בעצמך ניתן ליישום עם הרולר החומר בא עם שבבים (שכנראה יסוננו לפני הערבוב) ומקשה רולר, מברשת,כפפות והסבר מפורט לשימוש
בנוגע להכנת השטח כל החלודות נוקו בעזרת ספוג שיוף ומברשת פלדה רכה יותר וקשיחה יותר (ואת הגג כולו)ולאחר מכן ניקיתי עם מברשת ואחרי זה עם טינר 21 (חזק החומר הזה ) .אחרי זה מרחתי את כל המרזבים ,פינות הדלתות ,החורים שחוררו במקומות המחייבים והפחות מחייבים במרזב,סביב החלונות בעזרת המברשת ואז עברתי על השאר עם הרולר אחרי חצי שעה עשיתי שוב את הכל מהפינות לכל הגג וכן אפילו שוב בתווכים של חצי שעה כמצויין בהוראות יבוש ראשוני שעה ,יבוש משני יום יומיים וייבוש סופי שבוע (בעצם התקשות מלאה )

57135

GodsFather
26-03-12, 09:08
אין תמונה :(

גלדיאטור
26-03-12, 10:26
בחו"ל המון אנשים משתמשים בחומר הזה (ובהרקוליינר) על השפה הנמוכה של הרכב (כנפיים והחלק מעל המדרגות) בעיקר כנגד שריטות של ענפים וכל מרעין בישים

ראיתי גם בחור שצבע את הגלדיאטור של הבת שלו (כן הבת שלו) כל הרכב אפילו מגיע בכמה צבעים

נראה מעולה

נקודה למחשבה ** מאוד קשה להוריד את החומר... בהנחה ותתחרט ותרצה לחזור לצבע רגיל זה בעייתי

http://www.ifsja.org/forums/vb/showthread.php?t=72983&highlight=yellow+herculiner

מצאתי לך את הלינק של הרכב של הילדה (היא מרתכת גםםםםם)

ד ו ר ו ן
26-03-12, 22:32
למי שרוצה דוגמא איך זה נראה:
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=19301&page=4

snirjeepdreamer
27-03-12, 12:22
אין תמונה :(

שים לב ! הבחור פותח איזה עשרה שרשורים בנושאים שונים כי "אתמול" הוא קנה את הרכב והוא באטרף
של בניה ועשיה, אנחנו עוזרים, מעודדים ומפרגנים אבל הבחור שפוט לא נותן חזרה !!! מה ביקשנו !!?? תמונות ?
שנוכל גם אנחנו ללמוד מהעשיה שלו..

לצערי הוא רק לוקח מידע ולא נותן !
שלחתי לו שאלה בה"פ הוא לא ענה , הוא אפילו ביקר אצלי בבית וישבתי והסברתי לו כל מיני דברים..

חבל !!

ערן טרופר...+six
27-03-12, 22:29
נכון אני מקבל עזרה מהרבה חברה מהפורום ,ואני אכן באטרף של עשיה (נראה לי שמי שכתב את זה גם היה במקומי) אני עושה דברים רק באטרף ,לדוגמא העליתי 30 קילו בחודשיים אכלתי כל 3 שעות כולל להתעורר פעמיים בלילה ולהזריק לתחת 5 זריקות של 3 סוגי סטרואידים ובנוסף בכדורים ,אני מקועקע בכל הגוף כולל עצבעות כף היד והפנים

אני חי תגיפ הזה אני נשאר עד לפנות בוקר אתמול 5 בבוקר בחנות לעשות קעקועים כי שמתי עליו כבר 13K ויש לי עוד לפחות 40K (שאם תרצו אפרט) שיושקעו בגיפ ב3 חודשים אני בעל תעודת מכונאי וחשמלאי סוג אחד למדתי בשביל הגיפ במכללת עתיד ,למדתי ריתוך במרכז ההשמות ,וכנראה ישלם למוסך גיפים כדי לבוא פעמיים בשבוע ללמוד באמת הגיפ אצלי בראש תמיד קרא לזה אטרף אצלי זו דרך חיים ... לאודי מזרחי הצעתי לעבוד בחינם לפני עשר שנים ,כזה אני .

***אני מנסה להעלות תמונות כבר ים בה של זמן ולא מצליח (מה אתם רציניים אני מת להשוויץ) ***

ואני מעריך ומודה לכל מי שעזר או יעזור לי בעתיד אבל באמת חברה תעזרו בכיף או לא בכלל ....

בקיצור עם מישהו רוצה לסביר לי איך מעלים תמונות אני אשמח , כבר מת להראות תמונה עם האפוקסי על הגירה שזה בעצם תמונת לפני ניסיתי לפתוח שרשור של הבייבי שלי כל יום שלישי ושישי נוסף לה משהו

נ.ב
גיפים שופרו הרבה לפני שהאינטרנט הומצא ושוב תודה לחברי הפורום שנותנים לי מהידע שלהם

סולי
27-03-12, 23:07
תפתח אלבום בפיקאסה (קצת עבודה אבל ישמש אותך לאורך זמן) ותשתף...

ערן טרופר...+six
27-03-12, 23:30
5721857219

snirjeepdreamer
27-03-12, 23:50
או !!! עכשיו אתה מדבר.
ערן, תבין, אנחנו כולנו חיים את זה, כל היום סביב זה.
זה הפאן ומעבר לכך שג'יפולוג זה מקום להחלפת ידע זהו גם מקום שחרט על דגלו את הערבות ההדדית
שלנו ציבור הג'יפאים אחד לשני בכלל ובין בעלי הסופות בכלל.

חשוב שתשים את דברי בהקשר הנכון: תמיד נעזור, נפרגן ונתרום מהניסיון ומהידע שבסופו של דבר
יחסוך לנו כקבוצה כסף, מאמץ וזמן מיותר. זכור, כוחנו באחדותינו ובמקרה זה גם אנחנו כרגע
לומדים מהעשיה והלמידה שלך.
בהצלחה

asafk
27-03-12, 23:56
אני בעד.
לדעתי שום דבר אחר לא יחזיק את הסגירה של הסופה בחתיכה אחת - כך שזה גם נראה טוב וגם יעבוד לשמור על הסגירה מחלודה.
לגבי האמבטיה - טוב, ברור שזה חיובי - ושוב, במקומות המועדים זה גם ישמור שהחלודה תישאר חנוקה מתחת ותתפתח בשקט בלי לצאת החוצה...???

אסף.

ערן טרופר...+six
28-03-12, 00:57
57222

פומפוי
31-03-12, 21:01
יום חמישי קניתי את הערכה מיוסי ואני רוצה לצבוע את כל הרכב מבחוץ וגם מבפנים הבעיה היחידה היא שיש רק צבע שחור יש לי סופה 2 ואני לא יודע איך יראה הרכב כולו בשחור האם מישהו יודע איך מגוונים צבע כזה .? חשבתי לצבוע ישירות על הצבע הזה צבע שונה לפני היבוש אבל אני חושש לעשות טעות ישלמישהו רעיון ? אני רוצה את הסופה בשני צבעים

-->