PDA

צפייה בגרסה מלאה : ממעלה עקרבים לערבה דרך נחל חצרה

yoav
08-02-05, 21:09
אנחנו מתכננים בקרוב לנסוע ממעלה עקרבים דרך גבי שיש ונחל חצרה לערבה (המסלול מתואר בספרו של ברקאי). הבנתי שאחרי השטפונות השבילים עברו שינויים והדרך הפכה לבעיתית. מישהו ביקר שם לאחרונה ויכול לספר? מה זה בדיוק "מעלה דרייבשאפט"? נ.צ?

שעיה כליף
08-02-05, 22:24
אני רק יכול לנחש מה הכוונה ל "מעלה דרייבשאפט", עידן כבר קרא קדיש על שלי.

yoav
08-02-05, 22:42
תשמע- עד שלא ניסע- לא נדע... :lol: אז לפני שנוזפים בנו על כך שפה זה לא צ'אט: אם מישהו יכול לתרום נ.צ או תיאור איפה במסלול נמצא המעלה הזה- אני אשמח (אבירם ברקאי לדוגמא- לא מכיר...- ולא רק בספר- שאלתי אותו)

חנן א.
08-02-05, 23:19
אני חושב-לא בטוח- הייתי שם כמה פעמים ,אבל לא ישבתי על הGPS, שזה בערך באיזור החץ.
מדובר בעליה של השביל מהנחל אל הגדה המערבית, לא משהו שאפשר לפספס-קצר ועבה.

http://img49.exs.cx/img49/6639/driveshaft6vm.jpg

חנן א.
08-02-05, 23:23
במבט שני, קבל ביטול על מה שכתבתי. אני כבר לא בטוח ויתכן שזה בשבירה של השביל הכחול, ביציאה מהצין לכיוון צפון.

שמישהו אחר יתקן אותי על סמך המפה.

זאביק
09-02-05, 11:06
לפי דעתי (אין לי מפה מול העיניים),
זה לא איפה שחנן כתב.
בכל מקרה, אם אתה נוסע מגבי צין לערבה,
אתה יורד את מעלה דרייבשפט, ולכן אין לך שום בעייה.
זו עלייה "חולית" (לא חול, אבל מתנהג דומה לחול גס), עם הצלבות, תחומה בשני קירות ברוחב של ג'יפ רחב. אין שום בעייה לרדת.

yoav
09-02-05, 11:15
זאביק- השאלה אם הוא חלק מהשביל המסומן או שדורש זיהוי בשטח? (ואם לא על הסמ"ש אז בכלל מותר לתנועה? זו לא שמורת טבע? :roll: )

eran4x4
09-02-05, 12:50
יואב

השאלה הזאת מתאימה הרבה יותר לג'יפטריפ והתשובות כבר שם (כשהחיפוש עובד).

מעלה דריבשפט הוא לא על שביל מסומן.
המעלה נמצא כשני ק"מ צפונית מזרחית לגבי שיש, מהקצה המזרחי של השביל הכחול 14148 ממשיך שביל לא מסומן על הגדה הצפונית של הצין (האדום מטפס לכיוון המכתש הקטן).
כמו שנאמר אתה יורד אותו ולכן לא אמורה להיות בעית עבירות.

זאביק הקרקע של מעלה דריבשפט היא תלכיד נחלים \ קונגלומרט.
"תלכיד: בדרך כלל הכוונה להתלכדות של סלע ראשוני מכל מקור שהוא לסלע חדש. שברי סלע נדחסים תחת לחץ ונוצר סלע חדש. סלע כזה הנוצר בסביבה מימית נראה קונגלומרט והוא מאופיין בתלכיד של חלוקי נחל בגדלים שונים עם משקע גירני המלכד את החלקים. נפוץ מאוד בערוצי נחלים עתיקים שנסתמו בסחף של עצמם והתחתרו שנית בסלע שנוצר.
בסביבה שאינה מימיית הסלע מאופיין בשברים גסים וחדים לעיתים עם משקע מלכד כתוצאה מחדירת מאוחרת של מים. לחץ של שכבות סלע האחת כנגד השנייה כתוצאה משבר גיאולוגי היא סיבה אופיינית לתופעה זו. תופעה זו עשויה לקרוא גם בעומק הים כתוצאה מהצטברות שפוכת סלעים בשולי מדף היבשת"

תהנו
ערן

yoav
09-02-05, 13:18
ערן - המון תודה. נהנה נצלם ונעדכן מהשטח 8)

-->