PDA

צפייה בגרסה מלאה : עצות לטיול משפחה

heminew
27-03-12, 23:54
שלום לכולם.</SPAN></SPAN>
אני מתכנן טיול עם המשפחה (אישתי ושני הילדים-בני 4 ושנה), אחרי פסח, לצפון למספר ימים עד שבוע (בגדול-גולן, אצבע הגליל . אולי כנרת, אולי גלבוע-עוד לא החלטתי סופית)</SPAN></SPAN>
אנחנו ניסע בג'ימני, והרעיון הוא לשלב אטרקציות שמתאימות לגדולים ולקטנים (מסוג אגמון החולה), וכניסה לשטח. לינה-חלק באוהל, חלק אצל חברים.</SPAN></SPAN>
אשמח לשמוע ממי שעשה דברים דומים קצת טיפים:</SPAN></SPAN>
1. הצטיידות וארגון האוטו. </SPAN></SPAN></SPAN>
יש את רשימות הציוד כאן באתר </SPAN></SPAN>http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=15911</SPAN> (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=15911)
אבל אם יש עוד דגשים ספציפיים אשמח לשמוע</SPAN></SPAN>
2. מסלולים בשטח בדרגת עבירות קלה (בגלל הילדים) של מספר שעות. מסלולים לייט, שלא יקפיצו את הילדים יותר מדי אבל שנוכל להתרחק מההמון הסואן... כאן אין לי ממש רעיונות וזה המקום העיקרי שאני צריך עצה. האם "מדריך ברקאי" יתן מענה?</SPAN></SPAN></SPAN>
3. מקומות לינה בשטח – שוב, קחו בחשבון את ההרכב המשפחתי
תודה מראש,</SPAN></SPAN>
חמי.</SPAN></SPAN>

raanan
28-03-12, 01:38
א. לצאת לפחות עם עוד ג'יפ ומשפחה פחות או יותר זהה (רצוי אך לא חובה, שלכם ולילדים תהיה היכרות מוקדמת)
ב. עדיין קר מדיי ללינה באוהל בצפון (בפרט לילדים קטנים)
ג. ג'ימני הוא לא בדיוק "ספינת מידבר" (בפרט שאתם תופסים את כול 4 המושבים), לכן ארוחת הבוקר ביום שלאחר הלינה,
רצוי שתתבסס על מוצרים טריים (מוצרי חלב, לחמניות) שתרכוש מצרכנייה קרובה (אפילו בזמן שהאישה והילדים עדיין מנמנמים)
כנ"ל ההצטיידות למנגל בהמשך היום.
ד. לבחור מסלולים בקירבת זרימת מים (הטבע שהכי מעניין לילדים).
ה. לבחור מסלול/מסלולים לא ארוכים ובעבירות סבירה. רצוי שיהיה מוביל מנוסה שמכיר האיזור.
ואם אין, אז המסלולים וסיפורי הדרך של ברקאי מצויינים (למרות שאני לא אוהב את שיטת הניווט שלו בעזרת
מד המרחק של הרכב) . חשוב להצטייד במפה או כול אמצעי ניווט אמין.

תהנו
רענן

heminew
28-03-12, 07:56
רענן,רשמתי לפני.
בעניין הקור-מדובר על אחרי פסח,כלומר אמצע אפריל. אתה חושב שעדיין צפוי להיות קר מדי בלילה?
בעניין "ספינת המדבר", יהיה גגון כמובן וצידנית. בכל אחד מהימים נעבור בציויליזציה בשביל להצטייד במוצרים טריים.
לגבי מסלולים-יש לך המלצות ספציפיות?
חמי

zviki
28-03-12, 08:25
רענן,רשמתי לפני.
בעניין הקור-מדובר על אחרי פסח,כלומר אמצע אפריל. אתה חושב שעדיין צפוי להיות קר מדי בלילה?
בעניין "ספינת המדבר", יהיה גגון כמובן וצידנית. בכל אחד מהימים נעבור בציויליזציה בשביל להצטייד במוצרים טריים.
לגבי מסלולים-יש לך המלצות ספציפיות?
חמי

תגגל -בית קפה קופי ענן,התמונות מתחלפות,עבור גם על שאר התוצאות. בית קפה ומסעדה,אין חובה לארוחה מלאה, חנייה בשפע ,גישה בכביש. אתר מורשת הקרב, הסבר קולי באוזניות,קונייטרה על כף ידך,תצפיות מדהימות. לא מסלול בפני עצמו-אבל אם אתה כבר בצפון- אז אטרקציה משהו. ואם אתה מחובבי ה"ניגוב" יש בסביבה הקרובה מסעדות בכפרים הדרוזים. למרות האווירה העויינת הכללית,יכבדו אותך כמו מלך.ביזנס זה ביזנס. גן לאומי מבצר קלעת נמרוד בסביבה, כרוך בתשלום.,שווה ביקור,גם מפל סער בסביבה, לא כרוך בתשלום.

oferg22
28-03-12, 13:50
אני אנסה לתרום משהו - בנוגע לקור, התקופה המדוברת יכולה לתעתע - ברמה עצמה עלול להיות קר בלילות, אבל באיזורים נמוכים יותר קרי כנרת, לצידי הירדן לדוגמא, ייתכן מזג אויר נוח יותר. בכל מקרה בגלל ההרכב, בייחוד הקטן עלול לסבול מהקור. בעונה זו גם מזג האויר משתנה דרסטית - היום קר מאוד אצלנו, אבל לפני יומיים ישנו בלי שמיכות...
בנוגע לטיול - נסה גם מפל עיט - קרוב לכביש ונחמד גם לארוחת בוקר, איזור דרום הרמה - מצפה אופיר, מצפה לשלום שלידו יש מס' בריכות נחמדות לשכשוך רגליים.

עופר

heminew
28-03-12, 21:42
אחלה, תודה על הטיפים.
עופר -יש מקומות לינה מומלצים (למרות ענין הקור שנקח בחשבון כשנהיה שם)?

ishc
29-03-12, 00:16
מסלול יפה הוא מגזית למנחמיה, קל, מלא מים ותצפית ההליקופטר. מסלול מהנה מאוד.
אפשר לישון באחד מחופיה או כפרי הנופש של הכנרת המזרחית. למחרת אפשר לעלות מבני יהודה לעין כנף, מסלול יפה, כולל כמה נק׳ חמד אמו הגשר הסורי ובית הכנסת העתיק.
עין כנף יכולה גם היא לשמש נק׳ קמפינג.

oferg22
29-03-12, 09:01
בוקר טוב,
חותם על מה שאמר הבחור מעליי בשתי ידיים. מסלול יחסית קל נוסף ישנו מאיזור אנדרטת הטייסים הטורקים לכיוון מבוא חמה. חפש את המסלול הוא קיים ברשת.
מבחינת כפרי נופש טיפונת יקר אבל שווה - יש להם חופים סגורים. אבל לדעתי יכול להיות כיף עם אוהל בכנרת, חופים לא חסר - צאלון, דוגה, דוגית ועוד.
שיהיה בכיף!
עופר

heminew
29-03-12, 23:30
את חופי הכנרת אני בדרך כלל לא אוהב כמקום לינה - תמיד שהייתי שם היה לא נקי/מלא יתושים/מלא אנשים שממנגלים בשעות שנהוג לישון וכו'...
תודה לכולכם.

-->