PDA

צפייה בגרסה מלאה : טיול באזור בורות לוץ 8+9/4/12 - הטמנת מים ועצים בחניון בנחל ערוד

יעל ושירן
28-03-12, 12:23
שלום לכולם!
קודם כל רציתי לפתוח בכך שקראתי הודעות קודמות בפורום ואתם אסופה של אנשים יקרים ומלאכים ממש! מחמם את הלב :)
אנחנו זוג מחיפה שמתכנן טיול לימים א+ב חול המועד פסח תאריכים 8+9 באפריל. בלילה שבין השמיני לתשיעי אנחנו מתכוונים לישון בחניון לילה בנחל ערוד נ.צ 169200/489500 ואנחנו זקוקים להטמנות של מים ועצים כמובן בתשלום נוסף על דלק ועל הטרחה! תודה רבה מראש
יעל 052-4316825

יעל ושירן
28-03-12, 14:31
כמובן גם הקפצה באותו יום תהיה מבורכת!

יונתןמצפה
28-03-12, 16:14
מנסיוני, חניון הלילה הזה פעיל מאד במהלך חול המועד ונמצא על אחד הצירים הראשיים של האזור.
בנוסף, ומכיוון שלא כדאי להסתמך על עוברי אורך בעניין המים, הייתי מציע לבדוק עם אחד מהג'יפאים המסחריים באזור- סיכוי גבוהה שבזמן כלשהו מישהו מהם יאסוף קבוצה כזו או אחרת מהשטח ויעבור בציר הזה.
ממליץ לבדוק אתם את האופציה להוסיף הטמנה על הדרך ובכך להוזיל מאד את העלויות. (אם תרצי אוכל לשלוח טלפונים בפרטי)

בכל אופן, במידה ואעבור באזור בסמוך למועד הטיול אשמח לעזור. אני בטוח שיש סיכוי שמי מהקוראים כאן גם יעבור שם...

אגב, מה המסלול המתוכנן?
(בבורות לוץ אגב יש ברזיה. הכותרת מעט מטעה ואולי גורמת לאנשים לא להיכנס להודעה. ממליץ לבקש מהמנהלים לשנות)

יעל ושירן
28-03-12, 16:39
תודה, אני אשנה את השם של הנושא.
המסלול המתוכנן הוא להשאיר את הרכב שלנו (לא 4X4) בחניון בורות לוץ, להתקדם כק"מ צפונה בכביש למסלול האדום שעולה על הר רמון, חוצה את המכתש ועובר ליד הר עידו עד לסיום בחניון בנחל ערוד ליד החיבור של השביל האדום עם הכחול (הנחל). ביום הבא לחזור על הנחל מערבה לבורות לוץ, לעשות שם את המסלול האדום המעגלי ולחזור עייפים אך מרוצים :)

יונתן, אני אשמח לטלפונים של ג'יפאים שאוכל ליצור עימם קשר בפרטי או במייל- [email protected] תודה!:)

דרור ברלי
28-03-12, 17:06
ליעל ושירן.
לא, לא, לא!!! משאירים ללא השגחה צמודה שום רכב מכל סוג שהוא, 4X4 או 2X4, בטח שלא בלילה, בשום חניון לילה נידח בנגב.
הבדואים נמצאים בכל פינה, ומחפשים כל הזמן מה לגנוב. הרכב שלכם ייגנב או לכל הפחות ייפרץ ותכולתו תיגנב (רדיו, חפצים למיניהם, אפילו סתם סמרטוטים) + השחתה של הרכב (ניפוץ שמשות, ניקוב הצמיגים וכו') וזה בוודאות של 99.9%.
זו לא סתם פרנויה אלא האמת לאמיתה. מדינת ישראל ויתרה כבר מזמן על הנגב לטובת כנופיות הגנבים הבדואים. אל תצפה לשום סוג של עזרה מהמשטרע (ששום דבר פרט לאכיפת מהירות לא מעניין אותה, ושרועדת מפחד מפני הבדואים) או מהצבא (שעסוק, ללא הצלחה מרובה יש לציין, בשמירה על עצמו ועל בסיסיו מפני הגנבים הבדואים).

כשאתם מסתובבים בדרום, יש כללים בסיסיים שצריך להקפיד עליהם, והראשון מביניהם הוא לא להשאיר שום חפץ, שלא לדבר על האוטו שלכם - ללא השגחה.
אני ממליץ לכם להחנות את הרכב בתחומי מקום יישוב מסודר כמו מצפה רמון למשל, מול תחנת משטרה יכול להיות טוב, משם לתפוס טרמפ עד לנקודת ההתחלה של הטיול שלכם, ולשנות את נקודת הסיום של המסלול למצפה רמון עצמה או לכביש בסמוך לה (וטרמפ חזרה עד לרכב שלכם).
אם יש מישהו שאתם סומכים עליו ויכול לעשות לכם טובה - שיקפיץ אתכם (אפשרי גם ברכב שלכם) לנקודת ההתחלה ואחר כך יבוא לאסוף אתכם בנקודת הסיום - זה הכי טוב.

יעל ושירן
28-03-12, 19:00
היי דרור,
דיברתי עם פקח ברשות הטבע והגנים והוא אמר לי שבחניון בורות לוץ יש שמירה ולכן ניתן להשאיר את הרכב... לדעתך זה לא מספיק? ותודה על ההערה!

יונתןמצפה
28-03-12, 19:04
לגבי מה שדרור כתב, הוא לגמרי צודק!
אבל(!), בד"כ בחגים יש שמירה של הצבא בחניון בורות לוץ 24 שעות במיוחד לאור המצב הביטחוני עם גבול מצריים בימים אלו...
שווה לבדוק את זה, מאמין שהרט"ג ידעו להגיד. אנחנו השארנו את הג'יפ ליד שומרים כאלו לפני שנה ולא הייתה בעיה.
המסלול שלכם על הכיפק, אבל תרשו לי מעט הערות:
1. ממליץ במידה ותופסים טרמפ מבורות לוץ להתחיל מהמסלול הירוק של תחילת נחל ניצנה, עוד כ- 5 ק"מ צפון-מזרחה בכביש. חוסך הליכה "מנהלתית" משמעממת על הדרך ג'יפים של הר רמון. בנוסף, מרוויחים את קניון הפריזמות. שווה!
2. לא לוותר ולעלות להר עידו. התצפית והפסלים שבראש ההר שווים את זה!
3. ביום השני, ממליץ לטפס לראש מעלה לוץ- נ"ג 1005. אחת התצפיות השוות באזור. משם להמשיך בנחל אליאב, לנוח תחת האלות שבדרך ולצאת בשחור לנחל לוץ ומשם הליכה קצרה יחסית על דרך העפר לכביש.
תהנו!
מצרף מעט תמונות מהמסלול.
(שולח מספרי טלפון בפרטי)

דרור ברלי
28-03-12, 19:44
היי דרור,
דיברתי עם פקח ברשות הטבע והגנים והוא אמר לי שבחניון בורות לוץ יש שמירה ולכן ניתן להשאיר את הרכב... לדעתך זה לא מספיק? ותודה על ההערה!

היי.
לא יודע מה "מספיק" ומה לא. אני לא משאיר שם רכב חונה ומופקר.
דעתי על הבדואים, על יד הברזל המוחצת, שלא לומר אכזרית, שבה צריך לטפל בהם - ועל אוזלת היד המשוועת של המדינה בכל מה שקשור לזה - ידועה. ואני לא מתבייש בה. פשוט זה לא המקום ולא הזמן לדון בזה שוב. ככה מתנהלת המדינה הזו, וככה היא ויתרה על כל הנגב לטובת מחבלים, שודדים, מבריחים, גנבים, רוצחים, סוחרי סמים, סוחרי אמל"ח וסוחרי זונות. לתפארת מדינת ישראל 2012.

האמת היא שאין מקום גם לבוא בטענות למישהו אם אתם משאירים רכב מופקר אי שם במדבר והוא נגנב/נפרץ - זה האלף-בית של אחריות והיא לגמרי שלכם.

גם על איכות ה"שמירה" של הצבא אין לי חשק להרחיב. אפשר לקרוא בעיתונים איך בדואים הרימו לצבא הדמיקולו הזה מתחת לאף 3200 פגזי ח"ש (ופגז 105 מ"מ זה משהו באורך של מטר בערך, ששוקל 23 ק"ג בערך. 3200 חתיכות כאלה. קולטים?...) וכל זה מתוך בסיס תחמושת בצומת הרוחות שאמור להיות "שמור ומאובטח" וזאת במשך כמה וכמה לילות ברציפות בל ישאף אחד הפריע להם באמצע. גם לא על גניבת ג'יפ סופה צבאי מתוך הסדנא של בה"ד 1 בשבת, (בית ספר לקצינים לעזאזל, איפה שהשמירה אמורה להיות ללא רבב) ועובדה - אף אחד לא ראה, לא שמע ולא ידע כלום על זה לפני יום ראשון בבוקר, כאשר קצין הרכב חזר מהבית וגילה שחסרה לו סופה אחת ושגדר הבסיס חתוכה...
ואלה רק שתי דוגמאות בודדות, רק מהשבועות האחרונים ורק מהאיזור הספציפי שבו מדובר.

מה עוד שהחיילים לא נמצאים שם על תקן שומרים על הרכבים וכו' אלא מסיבה בטחונית נטו. גם על "שומר" בדואי שהרשות משאירה שם, ממש לא הייתי סומך, ולא מין הנמנע שגם הוא מפחד מהגנבים פן יפגעו בו. קחו את כל זה בחשבון ותתארגנו בהתאם - כי בשטח הבדואים לא דופקים חשבון ולא מפחדים מאף אחד, כולל אפשרות לתקיפה ופגיעה פיזית בכם אם תפתיעו אותם על חם בזמן שהם פורצים לרכב שלכם. חלקם גם חמושים, הם מכירים את השטח כאת כף-ידם, יודעים את כל החוקים יותר טוב מאיתנו, יודעים שהמשטרע לא קיימת ולא מתפקדת מעבר לכבישים הראשיים איפה שהיא יכולה להתפרע עם אכיפת מהירות ותו לא. הם יודעים טוב מאוד שאסור לאף אחד, כולל לחייל בתפקיד - לעצור אותם, לאיים עליהם בנשק או לנגוע בהם בקצה האצבע.

תחשבו טוב טוב וקחו בחשבון את האזהרה הזו. הכל נכתב ברצינות מלאה.

יונתןמצפה
28-03-12, 20:15
היי.
דעתי על הבדואים... ועל אוזלת היד המשוועת של המדינה בכל מה שקשור לזה - ידועה. פשוט זה לא המקום ולא הזמן לדון בזה שוב.
אתה בטוח?....
דרור, אם תגיע לחניון בארות בזמן המדובר ותצליח לדחוף שם את הסופה שלך בין שאר רכבי הפרייבט שיהיו שם תקבל בירה.
כשאני שמתי את הרכב שלי שנה שעברה ממש מול סככת הת"ש של החיילים הייתי יחסית רגוע. ועדיין, שמחתי לראות את הרכב שלם כשחזרתי... בגלל כל מה שכתבת ולא ציטטי(!).
אבל נראה לי שהזוג האומלל קיבל את הערה ואין באמת מה לפתוח את זה.

דרור ברלי
28-03-12, 23:06
חניון בארות זה באמת משהו אחר.
לא שאני משתגע על המקום, על אופיו ההמוני ועל מפעיליו... אבל דווקא בגלל שהוא תמיד שוקק וצפוף ומלא אנשים שמסתובבים לכל הכיוונים, הוא גם מקום בטוח יחסית.

הזוג האומלל (?.... הגזמת) לא צריך לפחד. אם מטיילים במחשבה תחילה, באמת אין שום בעיה.

אני הייתי מעדיף להשאיר את הפרייבט במצפה רמון - בתחנת הדלק או בחניה של המשטרה ליד מרכז המבקרים או אפילו סתם ככה באחד הרחובות. כמו כל תושב אחר שגר שם. זה רק ליומיים אז אין בעיה. הלוגיסטיקה המרוכבת היחידה שלהם זה שממצפה הם צריכים להתארגן על טרמפ לבורות לוץ.
דווקא כאן זה מקום מצויין בשבילם לארגן טרמפ מראש . יש מספיק ג'יפאים שיורדים לדרום ואולי ישמחו להקפיץ אותם את 27 הק"מ שמצומת הרוחות עד לבורות לוץ.

יונתןמצפה
29-03-12, 00:10
נו, פליטה פרודיינית. הכוונה הייתה כמובן לחניון בורות לוץ ולא בארות.
לדעתי אם יש שמירה של הצבא בחניון בורות לוץ ושמים את הרכב לידה לא צריכה להיות בעייה. כמות התנועה שיש שם בחול המועד היא כ"כ גדולה שהסיכוי לגניבה/פריצה בסמוך לשמירה נמוך עד אפסי.

דרור, כמובן שאני מסכים שהדרום בעייתי בנושא הגנבות. אבל כמו שכתבת, אם מטיילים במחשבה תחילה יש פתרונות.

יצא לי להשאיר את הרכב פעם צמוד לשומר של באגר במחצבות של מפעלי צין אחרי שדיברתי אתו קצת.
יצא לי להשאיר את הרכב (מספר פעמים) בסמוך לפחון של בדואי ספציפי לא רחוק מערד.
איך בדואי אמר לי לא מזמן- "צבוע, אם תיכנס למאורע שלו לא יתקוף אותך..."
אבל זה באמת כבר גולש לגמרי מנושא השרשור. תכף נקבל בראש מהמנהלים... ;)

יעל ושירן
29-03-12, 14:10
יונתן, תודה רבה רבה על הטלפונים ועל התמונות וההצעות בשינוי המסלול- אכן נשנה אותו כמו שהמלצת!
דרור, תודה רבה גם לך על העצות! אנחנו נשקול היכן להשאיר את הרכב וכנראה שנשאיר אותו במצפה...
אם ג'יפאים נוספים רואים את ההודעה ומטיילים באזור באותם תאריכים אשמח אם תיצרו עימי קשר :) בינתיים שיהיה חג שמח ומלא בטיולים!

-->