PDA

צפייה בגרסה מלאה : האם ניתן לטייל בשטחי האש בפסח הקרוב?

אייל67
28-03-12, 19:00
הי,

היום קראתי בעיתון כי להבדיל ממסורת "ההדממה" שהיתה נהוגה בפסח בצה"ל למשך שנים, השנה הרמטכ"ל הוריד פקודה כי גם בפסח "עסקים כרגיל" ויחידות הצבא תבצענה פעילות בהיקף רגיל ולא מצומצם.
הפוקוס בכתבה היה האם השינוי הדרמטי הזה נובע מעליה במצב הכוננות אל מול האיום האירני, ומחשבתי שלי נודדת למחוזות אחרים ומוטרדת האם בזה הרגע אני קורא איך דופקים לנו את טיול הדרום המסורתי של פסח ... על שטחי האש לא היתה אף מילה בכתבה (ידיעות).

מי יכול לשפוך אור על העניין?

אייל

baga
28-03-12, 19:20
הרבה אור אין לי בשבילך :(
מיום ו האחרון :)
הגבול סגור לתנועה/נחל לוץ והאלות האהובות.
מעלה שגיא סגור :( עצוב וטפשי לדעתי.
השאר כרגיל .
כאמור מדובר בספ"ש האחרון ולא בחגים.
אין כמו הנגב.

נמרוד
28-03-12, 20:21
ביטול ההדממה הזאת כולה אומר שאין חופשת פסח גורפת לכל אנשי הקבע. לא יודע מה זה אומר חוץ מזה שיש מטאטא חדש בקרייה.

לגבי שטחי האש - היו שנים ומקרים ספציפיים שהיו אימונים בפסח, כשהצבא עושה את זה הם מקפידים לחסום את השטחים הספציפיים בזמן האימון באופן פיזי וברור.

בקיצור, אלא אם תהיה הודעה מיוחדת בנושא, אל חשש.

PW
02-04-12, 22:07
ביטול ההדממה הזאת כולה אומר שאין חופשת פסח גורפת לכל אנשי הקבע. לא יודע מה זה אומר חוץ מזה שיש מטאטא חדש בקרייה.

לגבי שטחי האש - היו שנים ומקרים ספציפיים שהיו אימונים בפסח, כשהצבא עושה את זה הם מקפידים לחסום את השטחים הספציפיים בזמן האימון באופן פיזי וברור.

בקיצור, אלא אם תהיה הודעה מיוחדת בנושא, אל חשש.

יקיריי,
לצערנו, אחרי בדיקה יסודית - לא כך היא הפעם.
ברירת המחדל בחג הנוכחי היא בדיוק כמו בכל יום חול "רגיל". אין להכנס לש"א ללא תיאום פרטני מול מתא"ם. כמו ביום חול רגיל, היעדר חסימה איננה אינדיקציה ל"יובש" השטח. זאת ועוד: באופן מתוכנן, במחצית משטחי האש יש בחוה"מ פעילות רגילה. רק במקצתם אין פעילות כלל. הנכנס ללא תיאום - מתחייב בנפשו (ועובר עבירה פלילית).
ונשמרתם מאד לנפשותיכם
PW

נמרוד
02-04-12, 22:12
אני מניח אם כך שתהיה - או שמה הייתה - ידיעה רשמית של דובר צה"ל שהפסח הזה משהו השתנה?

השמשוני יחיעם
03-04-12, 10:45
סיידתי את הג'יפ בלבן בוהק + דגל של האו"ם ,,,,,נראה אותם

Pageup
03-04-12, 15:09
רק בבקשה לרשום UM על המכסה מנוע.
ואם אפשר, את הבגדים לטבול בגבס.

-->