PDA

צפייה בגרסה מלאה : ושוב אזהרה למטיילים: שלוחת צלמון, איך לא...

דרור ברלי
31-03-12, 21:26
כן, אני עוד זוכר שכבר היו כאן ויכוחים עד זוב סולר על הנושא הזה בדיוק, על המקום הספציפי הזה.

אני זוכר טוב מאד שבפעם הקודמת שהזהרנו שהמקום הזה מסוכן ושצריך להרחיב/לשפץ אותו, במידה כמובן - חס וחלילה להפוך אותו לאוטוסטראדה... אבל בהחלט לחצוב איזה חצי מטר לתוך הקיר כדי להפוך את מדף הסלע לפחות מסוכן, היתה כאן התנגדות כללית. הרוב רצה לשמור על הנקודה הזו במצבה הטבעי כ"אתגרית" ולא לגעת בשום אבן שם. לא מעטים העדיפו את האגו הג'יפאי המסוקס ואת קדושת האתגר - על פני בטיחות מינימלית, וזאת במסלול ידוע ומפורסם, שמושך אליו משפחות ומטיילים לא מעטים שלא כולם מנוסים ו/או מצויידים במיטב השיפורים.

העליה בשלוחת צלמון מעולם לא היה מיועדת לפחדנים, או למי שלא יודע מה הוא עושה, או למי שמגיע לשם לבד, או לכלי רכב שאינם קשוחים... תמיד זה היה אתגרי, לא ממש קשה בפרמטרים המקובלים של "עבירות" אלא מבחינת רמת הסיכון שתמיד היתה גבוהה. תמיד נדרש נהג נחוש, מנוסה וקר רוח ברכב גיבור כדי להתמודד ולעבור בהצלחה. לא נהג ותיק וטוב אחד וגם לא שניים, רובם ככולם כאלה שעלו שם עשרות פעמים בחייהם, סיימו שם על הגג בטוטאל-לוס.

מסלול הטיול שהצטרפתי אליו אתמול היה יפהפה וכייפי: נקרות-מרזבה-שלוחת צלמון-ימינה לכיוון נחל חצבה - ציר המעיינות - חצבה. ניווט קליל, נוף מהמם, נהיגה מהנה. ראוי בהחלט לפרסום כמסלול טיול - אבל אחרי שסיימנו לטפס בשלוחת צלמון, ברור לי שלשלוח מטיילים לשם זה חוסר אחריות שגובל בהפקרות. את המקום הזה צריך להרחיב או לשפץ ויפה דקה אחת קודם, ועד שזה יקרה - פשוט לסגור אותו לתנועה, לפחות בעלייה - לפני שיקרה שם אסון, ואני ממש רציני כי נכון לאתמול - העליה הזו הפכה למסוכנת מדי, ומצבה רע מאי פעם. לדעתי היא מספיק מסוכנת כדי להעיר את הנושא הישן הזה מחדש - אף פעם לא מדדנו עם מטר, אבל נדמה כאילו מדף הסלע המפורסם מאבד כל הזמן מרוחבו ומגובהו עוד מילימטר ועוד סנטימטר והיום הוא צר מאי פעם, והשפ"צ מורגש ומפחיד. נדמה כאילו משהו השתנה גם במרקם פני הסלע - זה פשוט חלק. מאוד חלק. הרבה יותר חלק ממה שאני זוכר מפעם. אם הצמיגים שלכם כבר לא ממש חדשים ואתם מתחילים לטפס עם לחץ אוויר גבוה יותר מ-10PSI - מובטח לכם שהם יחליקו ואז אתם בצרות. ומכיוון שהשביל נשחק ומצבו הורע, כבר אין לכם שום מרווח לתמרון ולתיקון טעות.

אלה שמגיעים לשם עם רכבי-עבירות ייעודיים ומשוריינים היטב כדי להשתעשע ויכולים להרשות לעצמם להתהפך - סבבה להם. אבל מה עם הג'יפאי הסביר פלוס, כזה שיש לו קצת נסיון, שנוסע ברכב שטח רגיל ושיוצא למדבר כדי לטייל ומחפש קצת אקשן רק בשביל הכיף ולא משחקי אגו והתאבדויות?...
אני נשבע לכם שלא הייתי כותב את מה שאני כותב אלמלא גם אני כמעט-כמעט סיימתי שם אתמול אחר הצהריים את הקריירה הג'יפאית שלי לתמיד... וזה ברכב נעול-כפול רחב ויציב עם מתלים טובים ועם רזומה של הרבה טיפוסים מוצלחים באותו מקום ממש. לא, לא צריך לדאוג - הכל בסדר, כולם עברו בסוף, אף אחד לא התהפך ואין שום נזקים, אבל ממש לא היה חסר הרבה שזה כן יקרה ייגמר רע וכואב ורק בזכות הכוונה טובה מבחוץ ועבודת צוות יעילה של חבורת ג'יפאים מנוסים, עברנו שם בהצלחה. ועדיין שמונה כלים שרובם משופרים בכבדות (שבעה סמוראים וסופה אחת, כולם נעולים לפחות מאחור, רובם גם מלפנים, רובם בעלי מתלים משודרגים ויחסי העברה נמוכים מאוד) - עם נהגים שכולם למעט אחד - מאוד מנוסים - היו צריכים יותר משלוש שעות (!) כדי לעבור.

לדעתי סגירה של המעלה הזה לתנועה אחרי שמישהו יתהפך וייפצע או ייהרג - היא רק עניין של זמן... מין הסתם האחראים (רשט"ג וכו') לא מתלהבים להוציא סכום כסף נכבד על עבודות שיפוץ המעבר הזה וברור שמבחינתם כל עוד אף אחד לא נפגע פיזית, זה לא מצדיק כדי להזיז את התחת ולפתוח את הקופה... אני מעדיף להתריע ולהזהיר לפני שקורה אסון ולא אחריו ועד שמישהו שזה בסמכותו ייקח אחריות ויפעל בעניין - אני מזהיר מראש את כל אלה שבאים לעלות את המעלה:

1. לא לבוא לשם לבד. גם שני כלי רכב זה מעט.
2. רכב מוכן לקרב - צמיגי שטח במצב טוב, מרווח גחון בריא, נעילה אחורית לפחות - זה המינימום. זוג נעילות - מומלץ.
גגונים עמוסים - אאוט! הם יגרמו לכם להתהפך. באחריות.
3. להוציא מהרכב את כל מי שנוסע אתכם. בדגש על ילדים, עד יעבור זעם והתייצבות הרכב בראש המעלה, עם חזה נפוח מגאווה וחיוך מאוזן לאוזן.
4. להוציא הרבה אוויר מהצמיגים. כמה? הרבה. להישאר על 10 PSI. כמו בדיונות. פשוט כדי להרויח מקסימום אחיזה.
5. ידיים עובדות - יש מצב שתצטרכו הרבה עזרה: בבנייה (כל רכב שעולה מפרק ומחרב את יצירת המע"צ) בדחיפה, במשיכה, בייצוב רכב שנקלע לשפ"צ על סף התהפכות.
6. רצועות, שאקלים ושאר אמצעי חילוץ ומשיכה.
7. הרבה סבלנות.
8. שאף אחד, ואני חוזר - אף אחד! לא יעמוד שם מצידו הימני של רכב שמטפס. בטח לא מאחוריו בזמן שהוא עולה על בניית המע"צ. מה שבדיוק חסר לכם שם רק זה רכב שמתהפך ונופל על אנשים שעומדים כדי לצפות, או שמישהו מהם חוטף בפרצוף אבן שהגלגלים האחוריים ירו עליו.
9. ביטוח מקיף וביטוח חיים טוב - נשמע מוגזם?... וואלה, ממש לא. לטעמי מסוכן שם הרבה יותר מאשר בכל אתגר עבירות אחר שתפגשו במסלולי הטיול המוכרים בישראל שחלקם אולי קשים יותר למעבר, אבל בוודאי פחות מסוכנים. בחיי, אני לא צוחק.

זה לדעתי המינימום. מכאן ואילך - כל אחד לעצמו ועל אחריותו ואל תקלו ראש - שלא יהיו אחר כך טענות שלא ידעתם. ואם פעם הייתי מתלבט הרבה לפני משלוח מכתב בנושא לרשויות המתאימות, הרי שהפעם אני כבר לא בטוח אם יש מקום להתלבטות.

elro
31-03-12, 22:46
עד כמה שאני נגד "סידור" מעלות שהפך להיות מודה בזמן האחרון (במעלה דקלים הייתם לאחרונה???) אני מסכים איתך חד משמעית לדבריך לגבי המעלה הנ"ל,
לצערי הרב (ולשמחתי הרבה גם) הייתי שם על הקצה (תרתי משמע) ורחוק ס"מ מהתהפכות פשוטו כמשמעו, הטעות היתה שלי כנהג, המעלה הזה פשוט לא סלחני אפילו לטעויות קטנות ביותר.

דרור ברלי
31-03-12, 23:38
ה"טעות" שלי אתמול - הורדתי אוויר "רק" ל-17-18PSI...
הבעיה לא במדרגה בכלל - כשאתה כפול נעילות המדרגה היא אפילו לא מטרד קל. אני כבר הייתי למעלה, על המדף, ואז הצמיגים החלו להחליק. הג'יפ הרגיש כמו על קרח.
פימפום עדין-עדין בגז כדי להחזיר אחיזה, וכל מה שקיבלתי זה חרטום שמנתר ועף חצי מטר ימינה.... גלגל ימין קדמי באוויר, מעבר לשפת המדף, וכל הסופה מתחילה להתגלץ' ימינה לקראת התהפכות. אמיר הסנדק צילם והנציח את הפדיחה לדראון עולם - תמונות בדרך.

עד שהנוכחים חיברו רצועה והתחילו "למשוך בגזר" כדי לנסות לייצב אותי או לפחות להאט את ההתגלצ'ות, זה לקח כמה שניות שנראו כמו נצח. רוורס מהיר וירדתי בשלום. יותר מזל משכל.

אחרי חמש דקות להירגע, וחצי בקבוק מים כי כל הפה היה מיובש מהפחד, הנסיון השני,על 10PSI והכוונה מצויינת של מורי, כבר היה חלק ומושלם.

אז נכון שהצמיגים שלי, בני כמעט 3 שנים ו-40K ק"מ, ראו ימים הרבה יותר טובים ולא יזיק להם להתחלף בחודש-חודשיים הקרובים, ועדיין מדובר בג'יפ טיולים כפול-נעילות שעד היום לא ספר את המעלה הזה. לא רוצה לחשוב מה יקרה ל-SUV רגיל שינסה לעלות ולא יהיו לו מכוון טוב ועשרה אנשים בהיכון עם רצועות. מצב המעלה הזה מעולם לא היה כל כך רע ומזמין צרות.

נניח שמעלה דקלים או עשוש או ורדית במצב רע, וזה קורה לפעמים, מה זה אומר? שמקסימום מישהו לא יצליח לעלות, יצטרך לסגת ברוורס. ינסה בכוח, אולי ישבור ציריה, אנאעארף, אבל לא יותר מזה.
בצלמון כל טעות פצפונת, או סתם עם עלית בלי הכוונה טובה, לא ראית טוב מה יש ל פניך ו"נזלת" או "נמזגת" קצת ימינה - אתה הפוך...
זה לא צריך להיות כך, כי זה לא אתגר עבירות נידח ואיזוטרי שרק משוגעים במפלצות עבירות עם כלובים וקסדות באים אליו במיוחד, אלא שביל מטוייל שכבר בפסח הקרוב יעברו בו משפחות עם ילדים שרובן לא יסעו בסופה כפולת נעילות אלא ב-SUV, וזה יכול להיגמר מה זה רע.

אני לא אומר לישר את המעלה. אבל אני כן חושב שצריך לחצוב איזה חצי מטר לתוך הקיר, ואולי גם על המדף עצמו כדי לבטל/להקטין/להפוך את כיוון השפ"צ ולאפשר מעבר בטוח הן בעליה ובירידה. את המדרגה אפשר להשאיר מצידי. שיהיה קצת "אתגר", אבל שאף אחד שסתם בא לטייל לא יצטרך לשלם שם על ה"טעות" בהתהפכות מיותרת.

ד ו ר ו ן
01-04-12, 00:16
לדעתי הפתרון הוא לא תיקון המדרגה.
המבנה הגיאולוגי שלה כהוא זה שלמעט ביטון מאסיבי וסלילה היא תחזור לאותו המצב מחדש אחרי כמה זמן.
וכמה שהמסלול הזה נהיה יותר פופולרי, ככה מהר יותר הוא יחזור לסורו.

הפתרון הוא לסדר את המעבר המקורי שהיה שם, בואדיון שצמוד למדרגה מצפון (כן, להיכן שמתהפכים), לפני שהשטפון הגדול של לפני כ-10 שנים פירק את המעבר.
מילוי ועיגון עם בולדרים כבדים/ביטון או חציבת שיפוע מתון יותר.

דרור ברלי
01-04-12, 00:43
הבעיה לא בשיפוע לאורך אלא הצידה. וברוחב של המדף שנוסעים עליו. עוד חצי מטר לרוחב היו משנים הכל.

שלא יובן לא נכון - אני לא מעוניין ביישור כולל של המעלה נוסח מה שעוללו למעלה עוזי או מעלה דקלים, אלא רק בהפחתת הסיכון שבמעבר הזה. בגלל זה אני עדיין מתלבט והופך בדעתי אם לקדם את העניין הזה הלאה, כי אני יודע שתגובת הרשויות, במידה שיקחו א תהבעיה הזו ברצינות - תהיה מוגזמת, וגם מעלה שלוחת צלמון יהפוך לאוטוסטארדה. אם כבר "בטיחותי", אז עד הסוף... ולא לזה הכוונה.

ד ו ר ו ן
01-04-12, 00:58
מיתון השיפוע התייחס למעבר בואדי הצמוד למדרגה, היכן שהיה המעבר לפני ההתמוטטות.

דרור,
מה ההתלבטות?
כמו שאמרת, אין שם שום אלמנט של עבירות מאתגרת, אלא סכנה בלבד.

ד"א, גם בדקלים יש לך פוטנציאל הסתבכות לואדי ליד.

raanan
01-04-12, 01:12
הבעיה לא בשיפוע לאורך אלא הצידה. וברוחב של המדף שנוסעים עליו. עוד חצי מטר לרוחב היו משנים הכל.

דרור,
האם לדעתך הנעילה האוטמטית מקדימה היא זאת שגרמה לאף לברוח הצידה לשפ"צ ?

רענן

asafk
01-04-12, 01:16
דורון, תקן אותי אם אני טועה - נראה לי שמילוי ה"מפל" שהיה פעם המעלה בבולדרים כבדים כמו שכתבת, אבל בלי ביטון - יספיק בהחלט וגם ישאיר אתגר בלי סכנה.

אסף.

ד ו ר ו ן
01-04-12, 01:21
לי זה נשמע נכון.
יכול להיות שצריך לעשות איזו חגורת עיגון בבסיס של הבולדרים, אבל בגדול, זה יהיה דומה למה שהיה.

גם אז זה היה אתגרי.

sapog
01-04-12, 01:26
דרור,

רענן
לאו דווקא. היו ביננו גם כלים שלא נעולים קדימה וגם הם נמשכו ימינה לכיוון השפ"צ.
הבעיה היא בשילוב העובדה שהרכב מנטר\מדלג תוך כדי העלייה ובור גבוה שנמצא בדרכו של הגלגל האחורי-ימני, השילוב הזה מהר מאוד מושך את הרכב ימינה לכיוון הוואדי.

elro
01-04-12, 02:01
רק כדי להבהיר, כשהזכרתי את מעלה דקלים התכוונתי שכיום המעלה הוא למעשה אין-מעלה, סתם שביל כבוש רגיל במלוא מובן המילה...

יעקב נירלט
01-04-12, 07:04
הבעיה שלי היא עירוב הרשויות בנושא.
ברגע שהפקח האזורי יהיה בתמונה הוא יעלה את הנושא בפני מנהל האיזור. הנ"ל בתורו יכתוב מכתב בארבעה העתקים, תזומן ישיבה, יחפשו סעיף תקציבי אשר לא ימצא,
ויחליטו "לתמרר" את המעלה לכיוון נסיעה ירידה בלבד, או לסגור אותו כליל. מחר תגיע פניה לרשות לגבי מעלה מסוכן אחר, וגם אותו יסגרו.
כנראה שבעוד כמה שנים המדבר כולו יוסדר לתנועה מסודרת של כלי רכב בכיוונים ובלו"ז אשר יקבעו על ידי הרשויות. למה להקדים את המאוחר?
זה כמו לירות לעצמנו ברגל. לדעתי במידה ואפשר, עדיף לטפל בשביל המקורי בצורה עצמאית מבלי לערב את הרשויות.

ishc
01-04-12, 09:11
דרור, קודם כל עשוש במצב מצויין, אני לקחתי לשם את השיירה הסטנדרטית של הסמוראים וכולם עלו ללא דרמות, דווקא בהר כיפה נתקלנו בסדרת הצלבות עם תהום מצד אחד שהכניסה, במיוחד את הכלים הצרים והגבוהים בחבורה לשפ״צ שהחסיר לי יום או יומיים מהחיים בתור מי שכיוון (ועדיין לא ברמה שאתה כותב עליה).
אני חושב שלא צריך להתערב יותר מדי בטבע שלנו, אם האיזור נהיה מסוכן צריך לחסום את הציר ולפתוח מעקף, אם אין אפשרות וצריך ״ליישר״ אז זה מה שצריך.
מכתב לרשט״ג + עותק לגוף שיפרסם את האזהרה (רק כדי לתת מוטיבציה לרשט״ג לבצע זריז) הם דרך יפה להתחיל לפעול.

מוני אורבך
01-04-12, 09:28
גם אני היתי שם לפני מספר שבועות.
אני מכיר את המעלה הזה כבר הרבה שנים.
עם הזמן הוא נעשה צר יותר ויותר.
ובגלל שיש תהום צמודה, זה מסוכן.
לכול חובבי האקשן, אין מה לחפש שם.
לולא היתה התהום צמודה, לא היו סופרים את המרזבה כמעלה, אלא סתם כעוד מדרגה.
בגלל התהום אין מקום לטעויות בכלל.
וגם אם לא עשית שום טעות, מספיקה אבן שלא במקום שתזיז אותך 30 סנטימטר הצידה - לתוך התהום.
המעלה כשלעצמו בכלל לא קשה (לכפולי נעילות).
אם היה עוד 30 סנטימטר (והיה לפני 8 שנים) לא היה שום סיכון, וגם SUV רגיל היה עולה בלי בעיה.
זה ממש לא חלק מהטבע, אלא יצירת ידי האדם (אם גיפים ליתר דיוק)
אז למה בדיוק מחכים?! שמשהו יתהפך ויהרג ואז יסגרו לגמרי את המרזבה ???

סוזי המשתוללת
01-04-12, 09:36
דרור אני לא בטוח שאני בעד הגישה שלך
1)יש מעקף לא חייבים לעשות את הקטע הספציפי הזה במסלול וניתן להתחבר להמשך המסלול
2)גם בירידה זה מסוכן
3)יש עוד הרבה מקומות אחרים מסוכנים לא פחות ואולי הרבה יותר ובהם לא מטפלים
זוכר את חוק הספורט המוטורי?
זה שהתרעמת נגדו (ובצדק יש לאמר) בטענה שאחריו לא יהיה ספורט יותר?(ויש להגיד לצערי שדי צדקת)
ככה הוא התחיל
אני אומר מי שלא מסוגל להתמודד שלא יתמודד
האתגר אינו היכולת של הרכב לטפס , האתגר הוא יכולת הנהג וזו מורכבת ממשתנים רבים , כמו למשל האומץ לתת בגז דווקא כשההגיון (והפחד ) אומר לתת ברקס
האתגר הוא היכולת המנטלית להתמודד עם מצב קיצון
אגב לא כל אתגר חייבים להענות לו
לא כל אחד מאיתנו צולל עם כרישים לבנים בים הפתוח ללא אמצעי הגנה ,אבל יש כאלו שכן ...... אז בוא נסגור את הים ?
היה לך רגע מפחיד כי
1) לא באת מוכן (העדת לבד שהצמיגים עייפים ),
2)גם כשידעת זאת היית שאנן (הצמיגים חרא אבל אני יוריד רק ל18 )
3)אולי באת עם רכב לא מתאים כמו שכתבת "סופה רחבה" והיית צריך לקבל החלטה שלא לטפס בדרך הרגילה אלא לבוא מלמטה ולהגרר למעלה על ידי עבודת כננת
זה אמנם לא אתגרי אבל גם לא מסוכן

בקיצור הבחירה הייתה בידיך ואתה בחרת לטפס - סע בתוצאות (לטוב ולרע) כך אני נוהג

ובכל מיקרה מה מונע מבעדך לארגן משלחת עם גנרטורים / קונגואים ויתדות כדי לשפץ את המעבר ? (תרומת חברי האתר לקהילה)

מאיר רוטברג
01-04-12, 10:11
בא אחד משלנו, בשר מבשרינו מדווח מצב אמיתי שקרה לו,
אז פותחים דיון על זה??

neta4x4
01-04-12, 11:21
ובכל מיקרה מה מונע מבעדך לארגן משלחת עם גנרטורים / קונגואים ויתדות כדי לשפץ את המעבר ? (תרומת חברי האתר לקהילה)

אם אני לא טועה זה פשוט אסור, זה פגיעה בטבע איך שלא תסתכל על זה ורשט"ג מחייבים שפעולה כזאת תבוצע על ידם.

lizard
01-04-12, 13:04
הרש"טג לא יעשו כלום. גם אם מישהו יהרג שם.
הדרך היחידה לשנות באמת זה שמישהו יעשה את זה בעצמו אבל אז הוא יחטוף קנס מאוד מאוד גדול.
הכי הרבה הרשות תאסור על עליה וירידה. לא יותר מזה.

כל המעלות שעברו עבודות מע"צ כנראה היו חשובים למישהו (הכוונה למישהו בעל ממון), בטח בשביל לאפשר הגעה נוחה. אם אני זוכר נכון המרזבה נמצאת באמצע כלום ולכן לא מעניינת אף אחד.

אני מקווה מאוד שאני טועה ושכן יסדרו את זה.

דרור ברלי
01-04-12, 13:11
אם אני לא טועה זה פשוט אסור, זה פגיעה בטבע איך שלא תסתכל על זה ורשט"ג מחייבים שפעולה כזאת תבוצע על ידם.

בדיוק כך.
אין מקום לאילתורים בסיטואציות כאלה.

כן, אני צועק ומתריע - מדף הסלע הזה, שהוא ממש לא "יצירה של הטבע" אלא אילתור של ג'יפאים, הלך ונשחק, ולעניות דעתי ונסיוני, היום הוא מלכודת שמחכה לקורבנות. אנשים עוד יתהפכו שם ובקרוב מאוד, אם לא ייעשה מעשה. ואם צריך שאני אעשה את המעשה - הוא ייעשה. בצינורות המקובלים - פנייה לגורמים המתאימים.

כמו שציינו כאן - אין בעליה בשלוחת צלמון שום אתגר עבירות. המדרגה לא קשה לטיפוס לרכב נעול.
אבל זה מעבר מאולתר שהלך ונשחק ולא תוחזק ברמה הכי מינימלית כבר שנים רבות, למעשה - מאז אותו שיטפון שהרס את המעלה המקורי, לא נגעו בו.
ועכשיו יש שם בהחלט סתם סיכון מיותר מיד לאחר טיפוס המדרגה. וסופה עם צמיגי 31 וג'נט 8 עם אופסט היא ג'יפ רחב, יציב ובעל מרכז כובד נמוך יותר מכל SUV, ברוב ה-SUV גם מהלך המתלים קטן יותר ובגלל מתלה קדמי נפרד הם גם מתנדנדים לצדדים הרבה יותר, נכנסים למעין תנועת מטוטלת. בטח ובטח אם הם סוחבים גגון עמוס - ואני חותם לכם שהסיכוי שלהם להתהפך שם גדול הרבה יותר לא רק משל כל סופה אלא גם משל כל סמוראי... וכל המתהפכים שם בשנים האחרונות היו SUV. כולל משופרים וכולל נהגים מהותיקים והמנוסים ביותר בסצינה (הרבה יותר ותיקים מכולנו) נכון שתמיד היה שם מסוכן, עכשיו כבר הרבה יותר מסוכן.

אני, בעיניים לא מקצועיות בכל הקשור לטיפול בפני הקרקע, אומר "לחצוב חצי מטר בקיר". לעניות דעתי זה יספיק, אבל שוב - אני מבין (או סבור שאני מבין) באיך להעביר שם ג'יפ - אבל בתחום של חציבה והכשרת פני קרקע אני לא איש מקצוע ולהצעה שלי אפשר וצריך להתייחס כאל השערה לא מלומדת בלבד. תקראו את התגובות של דורון - בכל זאת אבנים זה כן המקצוע שלו, ולכן בעניין הזה אני מקשיב לו כמו תלמיד למורה - בהחלט יכול להיות שבאמת יש מקום לסדר את הבולדרים בוואדיון שמצד ימין, כדי לאפשר עלייה בטוחה - אני חוזר ואומר - בטוחה בלבד. לאו דווקא קלה. וגם מבחינתי אתגר זה דבר טוב. שיפתחו כננות אם צריך? זה אחלה מבחינתי. שמקסימום הסיכון שם יהיה ברמת שלמות מכלולי הרכב - שיישברו ציריות וכו?'... כן, זה המחיר המקובל בתחביב שלנו - אבל שרכבים לא יגיעו לסכנת התהפכות. על הרבה-הרבה פחות סיכון מזה כבר הוכשרו מעלות כמו עוזי ודקלים. נכון שאנחנו כג'יפאים שמחפשים אתגרים מאוד לא מרוצים מזה, אבל אם זה חסך ולו תאונה אחת, אז אני בעד. אל תשכחו שהנגב הזה הוא לא מגרש משחקים. הוא שייך לכולם, והרוב עדיין בא לטייל ולא לשחק משחקי אגו. עדיין לא חסרים מעברים קשים שיכולים לרתק אתכם למשך שעות ולחייב את כל המתלים הנעילות שלכם לעבוד, גם בלי לחייב אתכם להיות בסכנה ממשית. מי שרוצה אתגרי עבירות מסוכנים נטו - יתכבד ויירשם לקטגוריה הסטנדרטית בליגת העבירות. מובטחים לו אקשן, אתגרים והתהפכויות מלוא החופן, ועם כלוב וקסדה על הראש - הסיכון הרבה יותר קטן.

יש תמונות טובות מאוד של הסיטואציה (שאמיר יעלה אותן כבר בבקשה!) ואם הייתי מתהפך ברור שהייתי נושא בתוצאות הקשות (פחחות וכו', סביר להניח שהסופה היתה נוסעת הביתה בכוחות עצמה) . לא התהפכתי בזכות הרבה מזל ובזכות החבורה המצויינת מהגרעין הקשה (והלא הכי שפוי...) של הסמוראים, שפעלו מהר ונכון. (ושגם הם אכלו שם מלוא החופן חרא... אחח, איזה כתבה מפרגנת אתם הולכים לקבל...מגיע לכם. בזכות)

לעניין הצמיגים - קצת עייפים אבל ממש עוד לא גמורים - ובצמיגי שטח אני מבין אולי קצת יותר מאשר בגיאולוגיה - בהחלט נשאר להם עוד מה לתת.
אבל לשלוחת צלמון אני כבר לא אחזור איתם, אלא אך ורק על סט חדש וטרי שאוחז טוב יותר.

דרור ברלי
01-04-12, 15:23
דרור,

רענן

מלפנים יש אצלי נעילה נשלטת. זה מה יש, לטוב ולרע. הרבה טוב (בעיקר כשלא צריך נעילה) וגם רע (כשמתפללים שהיא תפעל כשצריך).

כן, הנעילה תקינה ועובדת והיא היתה נעולה. לא רוצה לקבוע בנחרצות, אבל לדעתי במצב המעלה כרגע, אני מניח שבלי נעילה קדמית קשה מאוד או אולי אפילו אי אפשר לעבור.
שניים-שלושה סמוראים בקבוצה שהיו נעולים רק מאחור, לא הצליחו להתגבר אפילו על המדרגה שבהתחלה ונזקקו למשיכה.

בחוכמה שלאחר מעשה, יכול להיות ששחרור הנעילה מיד בסיום טיפוס המדרגה היה מונע את ניתור החרטום ימינה?.... לא בטוח. ממש לא בטוח.

gp1
01-04-12, 16:39
אין לך עבורינו איזו תמונה ברורה ועדכנית של המדרגה ?

זרקו
02-04-12, 07:57
בבקשה-
http://www.youtube.com/watch?v=-VcBN5ub6XY&feature=youtu.be

shmil
02-04-12, 09:29
רע.
לכל הדעות ואין ספק שמסוכן מאד.
אולי לנסוע מראש לשם עם שפאלה :confused:

raanan
02-04-12, 11:31
מלפנים יש אצלי נעילה נשלטת. זה מה יש, לטוב ולרע. הרבה טוב (בעיקר כשלא צריך נעילה) וגם רע (כשמתפללים שהיא תפעל כשצריך).

כן, הנעילה תקינה ועובדת והיא היתה נעולה. לא רוצה לקבוע בנחרצות, אבל לדעתי במצב המעלה כרגע, אני מניח שבלי נעילה קדמית קשה מאוד או אולי אפילו אי אפשר לעבור.
שניים-שלושה סמוראים בקבוצה שהיו נעולים רק מאחור, לא הצליחו להתגבר אפילו על המדרגה שבהתחלה ונזקקו למשיכה.

בחוכמה שלאחר מעשה, יכול להיות ששחרור הנעילה מיד בסיום טיפוס המדרגה היה מונע את ניתור החרטום ימינה?.... לא בטוח. ממש לא בטוח.

לי גם היה מקרה דומה, המסקנה שהגעתי שהנעילה הקדמית בשפ"צ מנטרלת את ההיגוי ויותר מושכת לכיוון השפ"צ.
מעניין התייחסות של חברה עם ניסיון בנושא.

רענן

דרור ברלי
02-04-12, 11:41
בנסיונות קודמים עם נעילה קדמית אוטומטית לא היו בעיות. סתם עוד שביל בעליה... (כמובן שאלה שטויות. המקום הזה היה מסוכן תמיד) אבל אלה לא הנעילות שגורמות את הבעיות שם (בלי נעילות תשכח מלעבור שם) , אלא השחיקה המואצת של מדף הסלע והמצוק כולו. הסלע הזה חי ועובד, והוא היום צר מבעבר וזוית השפ"צ משמעותית יותר. היה מסוכן פעם? כן. היום עוד יותר.

מחכים עדיין לתמונות של הסנדק שימחישו הכי טוב את מה שקרה.

יונתןמצפה
02-04-12, 12:02
אני רוצה לשאול את החברה שהיו במסלול שאלה, שאולי תוסיף עוד צד לדיון הזה.
דרור, אחרי שעברת את המסלול הזה (מניח שהגעת מהנקרות ויצאתם משלוחת חצבה. תקן אותי אם אני טועה), אם היית פוגש אותי בסוף אותו יום, איזה חלק היית מגדיר כ- HIGHLIGHT של המסלול?
במילים אחרות, האם נסעתם לשם בין היתר (ואולי רק) בגלל שידעתם שהולך להיות לכם שם שמח?
הרי זו לא הפעם הראשונה שלך שם... המסלול אכן יפה, אבל לומר שהוא מעבר הכרחי זה לא האמת. יש אופציות נוספות.
נכון, לא אידאליות, מאריכות את הדרך וכו' וכו'. אבל התחושה שלי היא, שמי שנוסע מראש למקום כדי לספר אחרי זה שהוא "טיפס את המרזבה" יודע למה הוא עושה את זה.
זה בסדר גמור. אבל אם יקרה לו שם משהו הוא יכול לבוא בטענות רק לעצמו.
אני כבר שנים נוסע את המסלול הזה רק בירידה. בין היתר כי אני לרוב נוסע לבד ואין צורך להוסיף...
בפעם האחרונה שניסינו לעלות (כחלק ממסלול ספציפי) חזרנו מקופלי זנב אחרי שהיינו מאד קרובים להפוך פראדו. אחרי ה"כמעט" הזה הנהג לא היה מוכן להמשיך עם הסיכון. לא לחצנו עליו...
ועדיין המשכנו בתכנון המקורי של לישון ליד נחל שרף. הגענו מכיוון צומת עיר אובות והמפעלים והאמת, זה לא לקח יותר זמן ממה שהיה לוקח לעלות שם.

ואת כל זה אני כותב מבלי להביע את דעתי על הצורך שאולי באמת קיים בסידור המעבר. אני חושב שהכיוון של דורון הוא נכון. גם אני זוכר את המעבר שהיה בתוך הנקיק וטיפס את המדרגה ללא סיכון.

איציק - 4X6ZH
02-04-12, 12:45
מענין כמה זמן היה לוקח לחברה הצעירים מסוזוקי
לעשות מעשה ולמלות את מפל באבנים .

זרקו
02-04-12, 13:46
לא הבנתי- את מה רצית למלא? את המפל מימין? אם כן, אז כמה שנים טובות ......

שחר דורון
02-04-12, 20:04
לדעתי זאת טעות איומה להתחיל "לסדר" את המסלולים והמכשולים.
מה יהיה הסוף?
איך יקבעו איזה רכב מספיק משופר?
איך יקבעו איזה נהג מספיק טוב או מנוסה?
איך יקבעו איזה קוטר או רוחב צמיג מספיק?

היום זה נהג סופה שמתלונן, מחר סמוראי נטול משקל עם עודף אוויר בצמיגים ומערכת מתלים שמקבילה למכסחת דשא.
מחרתיים יבוא בעלים של טריוס חדש מהחברה, ויתלונן שמסלולי הטיולים בארץ לא עוברים תחזוקה מתאימה.

שכל אחד יסע לאן שמתאים לו, לפי יכולת הנהיגה שלו ומגבלות הרכב שבבעלותו.
יש אלפיי מקומות\מכשולים\עליות\ירידות\סלעים "חסרי שם" בארצנו, שבקלות יכולים להפוך ג'יפ. (וברובם הדרך לתחתית ארוכה יותר מבמרזבה).
ואין שום צורך "ליישר" אותם.

למי שיש שיקול דעת, שישתמש בו.
למי שיש פחות, שינסה את מזלו - חוויות יהיו לטוב ולרע.
למי שאין שיקול דעת - .....
כל התשובות נכונות, וכל אחד אחראי על עצמו, ועל היושבים לצידו ברכב.

לקחת אנשים שמחפשים אתגרים ואקשן בטיולים, ולשלוח אותם להתחרות בקטגוריה הסטנדרטית זה לא הפתרון.

ד ו ר ו ן
03-04-12, 00:22
שחר,
זה לא המקרה של השטחת מעלה לטובת שיפור יכולת עבירות כי איזה ג׳יפון לא עלה.
זה מקרה של תיקון מפגע בטיחותי.
וזה מקרה של מעבר יחידי וייחודי בתא שטח.

מי שפתח את הדיון הנוכחי עבר שם עם רכב ״גיבור״ לכל הדיעות.

ולמי שהזכיר את לזר ובוקר, זה סיפור אחר לגמרי, שם זה שמורה ואלו לא צירים מסומנים, וכל עוד הנסיעה היתה על הצירים, זה לא ממש עניין מישהו, הפוקוס נוצר כשפרצו תוואים עוקפים לקטעים הקשים.

דרור ברלי
03-04-12, 01:27
ברור שהמעבר הזה הוא ה"היילייט" בטיול הזה (כמעט רציתי לכתוב הייליפט...). רוצים "היילייט"? לפני הרבה שנים, כאשר המעבר היה בתוך הערוץ, הוא היה הרבה יותר קשה מבחינת "עבירות": היו חריצים, בולדרים, מדרגות, דרדרת. וכמובן שיפוע תלול. זה היה אתגרי ומעניין, לקח הרבה יותר זמן לעבור שם, אבל לא היה סיכון מיותר.

בוא נשחק בנדמה לי. עזוב אותי ואת מורי וחבורתו בצד, כי חבורת הסמוראים והסופה בטיול הזה היא קבוצה של כלים משופרים ו"גיבורים" כמו שהגדירו כאן (האוטו הכי סטנדרטי בטיול הזה היה "רק" נעול וקצת מוגבה), והאנשים עם "קצת נסיון", וזה בלשון המעטה.

עכשיו תשים במקומנו חבורה של משפחות שמחזיקות מעצמן הרפתקניות ושבאות לטייל ומחפשות "היילייט" עם קצת אקשן. הטראנו/פאג'רו/טרופר שלהם מוגבהים וממוגנים, הגגון עמוס בציוד, אבא על ההגה, משקפי שמש, כובע אוסטרלי, מלא ביטחון, אפילו קצת שחצנות. ברור, הוא כבר היה כאן פעם, לפני שנים, כשעוד היתה לו סופה. הנשים והילדים יורדים מהכלים, הגברים עולים למדף, מתחילים לכוון. כולם מומחים, כולם מכוונים, כולם צועקים ביחד. אבא הגיבור מתחיל לטפס, ואחרי שניה וחצי הגגון לוקח אותו הצידה. החברים שלו עוד לא מספיקים לחשוב מה קורה, והנה הוא כבר על הגג בתוך הערוץ. קורות A נמעכו, הזכוכיות התנפצו לו בפרצוף וקצת חתכו אותו, וחוץ מזה הוא גם קצת לכוד בתוך מה שהיה פעם SUV לתפארת, מושא קנאת כל השכנים. קאט.

כל שנה מתהפכים אחד או שניים במרזבה. וזו נקודת עניות לכולנו שהפכנו לקהים. הפסקנו לעשות מזה עניין וכל מה שחשוב לנו זה "לשמור על האתגר". האחרון שאני זוכר היה אחד הותיקים והמנוסים ביותר, אחד שאת מה שהוא כבר מזמן שכח רובנו עדיין לומדים. והוא התהפך שם עם אוטו שהיה ממש גיבור ומוכן לכל הרפתקאה.
אז כן, מי שבא לחפש אקשן לוקח בחשבון תקלות בסדר הגודל הזה. אותי מדאיג המקרה האחד והיחיד שבו הקורבן לא יהיה מישהו מהגיבורים אלא סתם מטייל תמים, וחמור מזה, זה עלול להיות גם אחד האידיוטים שלא מוציא את הילדים שלו מהאוטו לפני שהוא מטפס. כן, יגידו שמי שמספיק מטומטם אז שישלם... ואני אומר שגם על שיא העולם בטימטום לא מגיע לאף אחד גזר דין מוות. אני לא מוכן לחכות שמישהו ייפגע כדי לשפץ את המרזבה. ומצידי שעד שישפצו, אז שיהיה סגור. בגלל סכנת נפשות ממש.

עד סוף השבוע אני מתכוון לפנות למנהל מחוז הדרום של רשט"ג בעניין הזה.

נמרוד - מערד
03-04-12, 13:18
דרור היי
את הפניה הזו כבר עשיתי עם תחילת השירשור הזה, והתשובה שלו היתה שזה לא שמורה ויש בעיה לתקצב את שיפוץ המעבר, בכל מקרה הוא יעל את הבעיה לאחראי הבטיחות ולשאר המנהלים, לא בטוח שזה יעבור. כדאי להפעיל לחץ נוסף זה לא יזיק.
נמרוד

נ.ב למנהל קוראים ירון

סוזי המשתוללת
03-04-12, 14:04
דרור היי
את הפניה הזו כבר עשיתי עם תחילת השירשור הזה, והתשובה שלו היתה שזה לא שמורה ויש בעיה לתקצב את שיפוץ המעבר, בכל מקרה הוא יעל את הבעיה לאחראי הבטיחות ולשאר המנהלים, לא בטוח שזה יעבור. כדאי להפעיל לחץ נוסף זה לא יזיק.
נמרוד

נ.ב למנהל קוראים ירון

נקווה שזה לא יעזור
דרור מטיף ביד אחת שיהיה כאן אמריקה(אחריות אישית ) וביד השנייה אירופה(אין ירידה משבילים נו טוב הקצנתי בכוונה :rolleyes:)
אי אפשר לדבר בשתי לשונות
המעלה הזה השתנה רק בדמיון שלנו ולא במציאות
במציאות תמונות מ15 השנים האחרונות מעידות על כך שלמדרגה אין שינוי ורק התהום שמתחתיה השתנתה מעט בשטפונות
כשאהיה בבית אחפש בארכיון תמונות ,כולל כשהמעבר בצד ימין (כשמטפסים כמובן) היה פתוח עדיין היו כאלה שבחרו לטפס משמאל
רק היום אחד ממדריכי הנהיגה שם תמונות בפייסבוק שלו מטיול שהוביל למדרגה הנ"ל של רכבים סטנדרטיים לחלוטין ... בטיול משפחות
רכבים שהתקשו נרתמו מלכתחילה לעוגן שתקוע בקיר ונגררו למעלה באמצעות כננת ללא כל סיכון
מי שלא מסוגל /רוצה לטפס בנהיגה שינהג כמותם ומי שכן רוצה להסתכן ,שיעשה זאת על דעתו שלו
אבל אל תחרבו לנו את המעט שנשאר גם ככה רק להגיע למדרגה צריך משכנתא ;)

מוני אורבך
03-04-12, 14:37
זו בדיוק שורש הבעיה.
אנחנו לא אמריקה אבל גם לא אירופה.
לא מזרח (מדינות ערב) וגם לא המערב.
אנחנו אנדרוגינוס, משהו באמצע...
אם הינו באמריקה, אף אחד לא היה נוגע במדרגה הזו.
אם משהו היה מחליט לעלות הוא היה נושא באחריות מלאה!
ואז או שיש לו ביטוח המכסה את הענין, או שהכול יוצא מכיסו.
וכל אחד יעשה כראות עיניו וישא בתוצאות.
לעומת זאת באירופה היה איסור מוחלט להגיע בכלל למדרגה.
ואז היו שלטים ואזהרות בכל מקום. ומי שהיה מגיע ומתהפך, היה נושא בתוצאות וגם חוטף קנס יקר.
לעומת זאת אם הינו מדינה ערבית, לאף אחד לא היה איכפת.
ומי שהיתהפך, בעיה שלו כי שם אי אפשר אפילו לקנות ביטוח, שלא לדבר על בתי החולים (שאין)

אנחנו באמצע, מצד אחד יש ביטוח גורף חובה לכולם (כמו באירופה) מצד שני אין איסורים מדויקים מה כן ומה לא.
ואז קמים כל מני חכמולוגים ומנסים לעלות כל מני מעלות בלי שמץ אחריות אישית.
והביטוח מכסה, עד שנמאס לביטוח ואז הוא משנה את החוק או המעלה פשוט נסגר לחלוטין.

וכך קומץ חסרי אחריות מקלקלים לכל הרוב שנוהג בשיקול דעת )-:
ולכן אם מסתכלים על מכלול הדברים, לעניות דעתי עדיף לגלח את המעלה מאשר שיום אחד הוא פשוט יסגר.

itayt
03-04-12, 17:05
לדעתי רכבי שטח מסוכנים בייסודם לנוהגים בו ולשאר משתמשי הדרך, אני שוקל לפנות לשר התחבורה שיאסור מכירת רכבים כאלה ושישלול את רשיון הרכב של בעלי הרכב שעל הכביש, לא יכול להיות שרכבים כאלה מסתובבים על הכביש, נכון שיש להם ביטוח אבל אם זה ימשיך ישנו את החוק ולא יהיה להם ביטוח.... כל אחד מנסה להיות פטרונו של אחר פה במדינה, פעם האופנוענים, פעם הג׳יפאים, מי שלא רוצה שיקרה לו כלום, שלא יעשה כלום ויעביר את חייו בבית. מי שמגיע למעלה כמו כל מעלה אחר וכמו למעשה על דבר שאנחנו עושים בחיינו הבוגרים, לוקח על עצמו את השיקולים והאחריות, מספיק לנסות לנהל לכולם את החיים ! אף אחד לא מאלץ מישהו לעבור את המעלה בנסיעה או אפילו להגיע אליו.

---
I am here: http://tapatalk.com/map.php?m3vpay

YoavR
03-04-12, 18:38
נקווה שזה לא יעזור
אמן!

דרור מטיף ביד אחת שיהיה כאן אמריקה(אחריות אישית ) וביד השנייה אירופה(אין ירידה משבילים נו טוב הקצנתי בכוונה :rolleyes:)
אי אפשר לדבר בשתי לשונות
הנה, אפשר...

אסור, אסור, אסור לערב את הרשויות.
הנסיון (בכל התחומים) מוכיח שהרשויות לא יודעות, רוצות וערוכות לתת מענה נכון, אמיתי ויצירתי לבעיות בשטח. הם לעולם יעדיפו את הדרך הקלה של האיסור הגורף בחקיקה/ הקמת גדר/ סגירה וכו'...

אשר צור
03-04-12, 20:28
לטפל במדרגה באופן עצמאי - אקט חיובי.
לערב את הממסד? שאלת קיטבג עם השלכות שליליות מאוד.
אבל כבר פניתם לרשויות, אז מאוחר מידי.

אפיז
03-04-12, 21:07
מה הבעייה ? פסח הקרוב כולם כמעט בשטח ובטוחשהרבה יסעו לאזור
ממאות הרכבים שיסעו לא בעייה לארגן כמה קבוצות שיבלו כל אחד בתורו או בייחד שעה שעתיים במקום ויש לא מעט שיש להם
גנרטור קטן ולאחרים קנגו (לא צריך גדול הסלע די פריך ) ואפשר לא לשנות את מהות המקום ,פשוט לעשות תיקונים בטיחותיים
כמו לייישר את שיפוע הצד וכו' למצב שלא יסכן אף אחד
אני מוכן לעיניין ויש לי מקיטה (לחציבה) לצורך העיניין תארגנו עוד כמה ולא צריך את הרשויות רק נזק יצא מזה
ואין בעייה לעגן כמה לולאות בריאות בסלע שיהיו לעתיד ולשימוש במיקרים מסוכנים

דרור ברלי
03-04-12, 21:31
עוד לא פניתי לרשט"ג, אבל אני אעשה את זה.

אם היה מותר לשפץ את המעבר באופן עצמאי - גם אני הייתי בעד. יכול להיות שזה פשוט? אולי. אבל זה אסור ואתם יודעים את זה טוב כמוני. כמדומני רק לרשט"ג יש סמכות לבצע שם עבודות שיפוץ וסידור.

"לא לערב את הרשויות" - הצחקתם אותי. בשביל שיתנו לכם לעסוק ספורט מוטורי דווקא כן רצתם כמוכי אמוק "לערב את הרשויות" (וקיבלתם בדיוק את מה שהזהירו אתכם שתקבלו - "ספורט" אריסטוקרטי למיליונרים ולמיליונרים בלבד), אבל לסדר קצת (רק קצת, לא לסלול ולא לשטח) מקום מסוכן שהוא אשכרה מלכודת שמחכה לקורבנות - פתאום אתם מסרבים, או במקרה הטוב רוצים לעשות את זה עצמאית ובאופן מחתרתי ומאולתר, בלי לדעת באמת מה אתם עושים בדיוק...
גם אני עברתי במרזבה עשרות פעמים בחיי. בכל פעם שהייתי שם, זה היה אחרת, נראה אחרת והרגיש אחרת. כמו כל מעלה בנגב, גם מדף הסלע שם משתנה כל הזמן. המצוק הזה "חי" ועובד, הוא נשחק מגלגלי הרכבים שעוברים בו. הקצה שלו מתפורר והולך ומעולם מצבו לא היה מסוכן כמו היום. כל שנה מישהו מתהפך שם, אבל ביום שמישהו ייהרג - אז תתעורר צעקה גדולה למה המקום הוזנח ולא טופל כל כך הרבה שנים. ועל ההאשמה הקולקטיבית של כל הג'יפאים בכל תחלואי הנגב בפרט והסביבה בכלל אני כבר לא מדבר - יאשימו אותנו בהרס פני השטח, בהרס השבילים, בהשתוללות משולחת רסן וכו'. ואז מה יקרה? נכון. הרעש בתקשורת יגרום לרשט"ג לסגור את המעלה לאלתר אם נרצה ואם לא. ואתם יודעים טוב כמוני שזה רק עניין של זמן.

זה סבבה שאתם מנכסים לעצמכם את המעלות והמעברים על תקן של אתרים לאתגרים מוטוריים. יש עוד מקומות אתגריי םבנגב, כולם קשים ומאתגרים יותר מהמרזבה, אבל ההבדל הוא שכישלון או טעות קטנה במרזבה = התהפכות מיידית. ואתם שכחתם שחוץ ממכם יש אנשים שבאים לדרב-אל-סולטן סתם בשביל לטייל, ולא מחפשים לבחון את חוזק הגג באוטו שלהם - לכן אני חושב שאפשר לפתוח את המעבר שבתוך הואדי, לחסוך המון תאונות מיותרות ועדיין להשאיר את המקום פתוח לכל דיכפין. לכל מי שלא היה שם לאחרונה ולא ראה איך הואדי הקטן הזה נראה - זה עדיין יהיה קשה ואתגרי, אני מבטיח לכם.
ואז מי שירצה ויתעקש, שיטפס ויעבור דווקא מהמדף בצד שמאל "בשביל האתגר" ועל אחריותו. שיהיה לו לבריאות והתהפכות נעימה.

ofraz
03-04-12, 22:07
אני מכיר את דרור שנים הרבה. אני מכיר את המעלה יותר שנים מאשר את דרור. הייתי במעלה עשרות פעמים . אין לי אלא להסכים עם דרור בשני פסקי הניתוחים שלו לאחר החוויה המפחידה. יש לי שיא בנושא המעלה. התהפכתי בו פעמיים בתוך שעה. הראשונה מעשה דומה לדרור ברלי והשניה בנסיון חילוץ כושל שלא בכוונת המחלץ , אבל תוצאתית היפוך נוסף. עשרות עליות מוצלחות לאורך השנים לא מונעות שגיאה סטטיסטית אחת שנובעת מהשילוב בין מיבנה המדרגה לכשל אנושי או מכני . דיסקסנו בעבר אפשרויות טיפול במקום והם נפלו רק על העובדה שיום אחד מישהו יתבע מישהו אחר שהתערב בטבע וגרם למיפגע שגרם לההוא להתהפך .מסקנה : ונזהרתם לנפשותיכם

אשר צור
03-04-12, 22:15
דרור.
למה לחזור על טעויות העבר?
על מנת "לשפץ" את המעלה ע"י הרשויות ידרש תקציב לא קטן שכן לסתם טרקטור כמו JCB אין יכולת לנוע ולעבוד בתנאי השטח הקיימים.
מה שיצריך באגר שרשראות גדול משונע על גבי סמיטריילר. זה לא מעט כסף.
כדי להגיע להחלטה כזאת, יקוימו דיונים לא מעטים, והניירת תגדוש את המשרדים הרלוונטיים, וגם את אלו שלא.
אין לדעת לאיזה כיוון שלילי מבחינתנו עשויים לגלוש הדיונים האלו.
אני לא חושב שיש מניעה חוקית לבצע עבודות של הזזת אבנים ושבירת חלק מהמדרגה ברמה מקומית. ואם יש אז מה?
הרי ברור שהפתרון הקל ביותר של הממסד יהיה לסגור את השביל לתנועה. ברור גם שהרבה ג'יפאים יצפצפו על האיסור ואולי דווקא בגללו יכנסו לשביל ויעברו על החוק.
איזו משתי אופציות המעבר על החוק עדיפות לנו?

דרור ברלי
03-04-12, 22:59
וואלה אשר?... לא יודע.
מה שאני כן יודע, זה שאם אני לא מעביר את הנושא הזה הלאה לגורמים המוסמכים, משמע אני מפקיר את עניין המעלה הזה כמות שהוא - ומחרתיים/עוד שבוע/שבועיים מישהו שלא קרא את השרשור הזה יתהפך שם - וזה יהיה על מצפוני.
אני מכיר את המרזבה שנים רבות, עליתי שם עשרות פעמים. הייתי שם גם ביום שישי האחרון, עם רכב לא פחות טוב מזה שבו עליתי שם בפעמים הקודמות (למעשה, אותו רכב) אבל הפעם כמעט התהפכתי לעיני הילדים שלי, ורק בזכות הרבה מזל וחבורת אנשים טובים שהגיבו מהר, זה לא קרה ואני יושב כאן ומתווכח איתכם.
מצב מעלה מרזבה נכון לרגע זה - אינו שונה משום מפגע קטלני בכביש שאתם רואים ומעדיפים לא לדווח עליו. האם כל אלה שהגיבו כאן נגד טיפול במעלה הזה היו מתעלמים מבור פתוח באמצע הכביש? מעץ שנפל באמצע הרחוב?...
אחרי שאעביר את הנושא לידיעת רשט"ג - זו כבר תהיה בעיה שלהם. שהם ידאגו לשטח שבתחום סמכותם ואחריותם. אתם חוששים שהרשט"ג תנקוט בדרך הכי קלה - סגירת המעלה? האמת שגם אני. זה ממש יעצבן. אבל אם המקום הזה לא יטופל בהקדם - מישהו ייהרג שם וזה ברור לי כמו שמחר בבוקר השמש תזרח. וההרוג הזה יכול להיות כל אחד מכם, גיבורים גדולים, או מישהו מהחברים שלכם - ואז סגירת המעלה לאלתר באמת תהיה מובטחת. זה מה שאתם רוצים?

מצד שני - אם אנחנו מתארגנים כאן ל"משלחת עבודה" וולונטרית-מחתרתית ויוצאים דרומה למרזבה, עובדים שם יום-יומיים (וכמובן חוגגים על בשר ובירות בלילה... כאילו שאני לא יודע לאן אתם חותרים) ומסדרים את המעלה לפי ראות עינינו, ואחר כך יקרה שם משהו למישהו בגלל חוסר ההבנה וחוסר המקצועיות שלנו, ואותו מישהו יחליט שהוא תובע את הנזקים ממי שהתערב שם ללא סמכות?...
לשטח הזה יש מי שהוסמך להיות אחראי לו, הוא ורק הוא מוסמך לבצע שם עבודות. תקציבו בא מהמיסים שלנו, ואני מעדיף שהמיסים האלה יילכו ליום-יומיים של עבודת באגר במרזבה מאשר לאן שהם הולכים היום.

נמרוד
03-04-12, 23:29
דרור תסלח לי אבל אתה מז**ן את המוח.

זה לא כביש, זה לא רחוב, זה אמצע המדבר!!! אתה מגדל מצפון? אז מה אתה מתלונן על הרבה יותר אנשים שחושבים שכשאתה נוסע יותר מ90 קמ"ש אתה מתאבד ורוצח בפוטנציה? הם מאמינים בזה.

אם אתה "מעביר את העניין לטיפול הרשויות", אתה עושה פליק-פלאק מוסרי ברמה של שאול מופז ואין לך זכות לכתוב יותר "משטרע".

שב, תרגע, כנס לפרספקטיבה, זה לא טוב ללב שלך הלחץ הזה. המעלה היה שם הרבה לפנינו ויהיה שם אחרינו. אף אחד לא מגיע לשם במקרה, ואתה יצאת יותר מידי חובה כשהוספת הזהרה בפורום פומבי.

raanan
03-04-12, 23:40
דרור,
בוא נשטח את נ.ג 186 הוא יותר מסוכן פי 150 (מטר להתגלגל מטה) בעלייה הימנית מצד העץ, שם נהרגו על אמת ואני הייתי גם קרוב לסטטיסטיקה.
בזכותך עוד יקימו יחידת פוסט טראומה לג'יפאים ...
צדקה, ברכת הגומל וסגור עניין !

רענן

נמרוד - מערד
04-04-12, 01:11
יש משהו קטן שלא הבנתם המעלה לא נמצא בתחום שמורה, ולכן הם לא יכולים לסגור או לפתוח אותו, בגלל זה הם לא משפצים אותו, מבחינתם שיכנס באגר/ טרקטור עם פטישון ויסדר אותו. בכל מקרה מי שירצה שימשיך להסתכן בהצלחה.
נמרוד

omri_t
04-04-12, 01:43
אנחנו חוזרים שוב על אותו הדיון בדיוק, היה כאן לפני כמה חודשים.

גם לדעתי המקום מסוכן, לא אתגרי אלא מסוכן.
בניגוד למקומות אחרים, אם תפתחו מפה, תגלו שיש לו חשיבות לא קטנה עבור המטיילים ולכן לטעמי יש מקום לשפצו על מנת לאפשר לנו לטייל בבטחה.

בניגוד לאמור פה, מנסיוני "הדל" JCB ביום אחד יסדר את המקום יופי (כמובן לא איילון, אבל באופן שנוכל לעלות בבטחה במשך שנה-שנתיים).
גם התארגנות קלה של כמה חברים מהאתר יכולה לעשות שם פלאים. ולאפשר לשמור על הטבע ועל עצמנו. (כאן יקומו אותם משפטנים שיזהירו מההשלכות..)

הספקתי לשכוח את האמור ע"י נמרוד- המקום לא יתוחזק ע"י הרטג כי זה לא בתוך שמורה.
רק אם באמת ישעמם למישהו או שאיזה פקיד יחליט להגדיל ראש- גוף גדול יממן זאת.

ד ו ר ו ן
04-04-12, 02:00
דרור,
אני חושב שלקחת את זה קצת רחוק מידי לגבי ההשלכות של שיפוץ עצמי.
הרי אפשר להגיד את זה לכל בנייה שעושים לפני מדרגה במעלה זה או אחר.

הזהרת בצדק- ככה מי שמתכנן טיול יראה את השרשור ויעשה את החושבים הפרטי שלו אם לגשת לשם.
וברגע שזה לא בתחום שמורה, אז אתה יכול גם לארגן משלחת למלא את הערוצון שבצד.

אני אישית נמנע מהמקום די הרבה זמן כי המקום מסוכן לדעתי, וגם כי אין אפשרות עגינה אמיתית לאבטחת העליה במקום.
כננת לא רלוונטית לאתר, כי אין נקודות עגינה בניצב לציר הגלגול, ומשיכה למעלה עם כיוון העליה היא אשליה עצמית שזה יותר בטיחותי.

עצם ההודעה שזו לא שמורה היא סוגיה מעניינת כשלעצמה, כי לפי המפות זו שמורה בתהליך הכרזה, ובתגובה של רט״ג לנושא יש משום הודעה לגבי חוסר הסמכות שלהם במקומות כאלו, למרות ארועים אלו ואחרים בשטחים בעלי מעמד זהה.

דרור ברלי
04-04-12, 11:26
אל תשווה בניית מע"צ מקומית מהסוג שמטיילים בונים בכמה דקות לפני מדרגות - לעבודות חציבה, שפיכת מלט מעורב בחצץ וכו' כדי ליצב בניות וכו' וכו' שזה כבר באמת התערבות בטבע.

אז אם זו לא שמורה - אין לרשט"ג סמכות? משמע לנו זה מותר?
תשובה מוסמכת בבקשה ממי שמתמצא בדברים כאלה מנקודת המבט המשפטית. לפני שמתארגנות כאן משלחות שיפוצים, כדאי לוודא שאתם לא הופכים לעבריינים.

ניר ל
04-04-12, 13:06
סליחה שאני מתערב באמצע שרשור בלי לקרוא את כל התגובות ,

אבל נהיה מאתנו אוסף של בכיינים חננות שרק מחפשים כל הזמן כיסוי תחת משפטי לכל צעד שהם עושים .

מה קרה ?! הנגב מרושת במצלמות מעקב ולא הודיעו לי ? אם למישהו מספיק חשוב לבטן או לחצוב את המדרגה הזאת באופן פרטי - שיעשה את זה ויפסיק לבלבל את המוח. הפחדנות הזאת ממש מטרידה - נראה לי שאנחנו עד כדי כך אפסים - שגם אם היו מציבים גטסו באמצע נחל ציחור , לא היינו מעיזים לחבל בה...

ד ו ר ו ן
04-04-12, 13:12
אל תשווה בניית מע"צ מקומית מהסוג שמטיילים בונים בכמה דקות לפני מדרגות - לעבודות חציבה, שפיכת מלט מעורב בחצץ וכו
אני התייחסתי לאופציה שאסף העלה, של מילוי הערוצון בבולדרים כבדים, לא לעבודות קונסטרוקציה.

shachar
04-04-12, 14:30
אבל נהיה מאתנו אוסף של בכיינים חננות שרק מחפשים כל הזמן כיסוי תחת משפטי לכל צעד שהם עושים ....

ניר, מאיזה תחום עיסוק אתה? נראה שהרגולציה בכל מקום תהרוג את כולנו

Sent from my GT-I9100T using Tapatalk

ניר ל
04-04-12, 14:43
אני משוק ההון ואותנו הרגולציה כבר חיסלה לחלוטין ... בתוך זמן קצר ירגישו את זה בכל השוק הריאלי שכבר לא מסוגל יותר לגייס כסף .

עלינו יושבים בקרים וביקורות ומבקרים וחוקרים מארבעה גופי אכיפה שונים בכל רגע נתון. אני לא רואה את הקשר לזה שאנשים מפחדים לתת משיכה קטנה עם רצועת גרירה או לגלגל סלע לתוך בור באמצע המדבר.

GodsFather
04-04-12, 18:22
בשל הלחץ שהופעל עליי (אשכרה באמצע כביש 4 עצרו אותי בצד ודרשו שאעלה את התמונות), להלן האלבום תוך התירוץ שעוד לא הספקתי לערוך את איכות התוצר :)

https://picasaweb.google.com/we.sher2/20120330Samuraiyada2012?authuser=0&authkey=Gv1sRgCKq51rLQ0-uxpgE&feat=directlink

lizard
04-04-12, 18:35
דרור, עושה רושם שהיה לך איזה 30-40 ס"מ מצד שמאל. לא היית צמוד לקיר?
אני חייב לומר שלפני שלושה חודשים בערך, בטיול העבירות של שי משה ועמותת העבירות, עלו את המעלה הזה 2 סילברדואים ופורד F350. לא זוכר שהיו להם רגעים דרמטיים אבל הם עלו בשרשרת כשאחד סוחב את השני והרכב של שי משה מושך את הראשון. אם להם היה מקום על המדרגה אז אני בטוח שגם לך יש.

GodsFather
04-04-12, 18:42
מיכה, אתה לא קורא את הדברים ?

הבחור עלה ברגוע וצמוד לקיר ואז נזרק ימינה.

למה נזרק ? 2 סיבות

1. הגלגל השמאלי החל מטפס את הדופן
2. התחת זרק את הרכב בשל פער בין השטח של גלגל ימין (בור) לשמאל.
ותת סיבה נוספת - לחץ אויר גבוה מאד שהקפיץ את הפרונט ברגע שדרור ניסה לחלץ כשהבין שהרכב החל לטפס על הקיר השמאלי.

בסה"כ הוא עלה לאט ורגוע מאד, מרחק הסרנים היה יתרון אדיר בשליטה על המהירות ואופי כיבוש העליה. הדבר הלא צפוי היה הקפיצה.

אם היה צר יותר (למשל ג'נט 6-7), היה במצב יותר טוב.
מאידך, די שהיה מוריד אוויר מלכתחילה ולא היה מגיע למצב כל כך קיצוני כי הייתה לו יותר אחיזה.
בכל הרכבים שעלו לפניו, למעט מורי, הורדנו אויר ל8-10 PSI לאחר שכשלו בנסיון ראשון.

talw
04-04-12, 18:47
לאור התגובות ,אני מכריז בזאת על תחרות ״מלך המדרגה״.
המפסידים ימלאו את הערוץ מימין בבולדרים.

GodsFather
04-04-12, 18:53
עזוב טל, המפסידים ישאירו את הרכבים שלהם שם בתור פגרים שאפשר יהיה לעלות עליהם במקום המדרגה.

בתכלס, לא סיפור רציני כשיודעים מה עושים, הצוות שהיה שם ידע מה הוא עושה.

לב דופק חזק זה חלק מהכיף.

talw
04-04-12, 19:01
כשמפסיקים לעשן הלב דופק יותר חזק למשך כמה שנים....אחר כך נרגעים.

shachar
04-04-12, 19:16
אני משוק ההון ואותנו הרגולציה כבר חיסלה לחלוטין ... בתוך זמן קצר ירגישו את זה בכל השוק הריאלי שכבר לא מסוגל יותר לגייס כסף .

עלינו יושבים בקרים וביקורות ומבקרים וחוקרים מארבעה גופי אכיפה שונים בכל רגע נתון. אני לא רואה את הקשר לזה שאנשים מפחדים לתת משיכה קטנה עם רצועת גרירה או לגלגל סלע לתוך בור באמצע המדבר.

לא סתם שאלתי, כרגע כותבים את המילון של המילים שאסור להגיד בפרוטקול והמחשבות בהן אסור להרהר.
זה בדיוק הקשר - בכל מקום מתחילים לחשב חישובי חישובים ולפחד לעשות בגלל סוג של היסטריה.
בנוסף לכל מה שחשבת והעזת להגיד בקול רם גם מופיע באינטרנט.

אני מתפלא שאין לפורום עו"ד צמוד ורו"ח שהוא מנהל סיכונים שאחראי לדווח במגנ"א.

GodsFather
04-04-12, 19:25
לפורום יש טל"ח ודיסקליימר... כנראה שמישהו חשב על זה כבר פעם.

בכל מקרה, אכן נראה שהפכנו לגזע של כוסיות, אבל המציאות מחייבת כי יש לנו מה להפסיד. מי שאין לו, הולך עם אקדח דרוך גם בבית ונוסע ברכב בלי רשיונות.

עמי
04-04-12, 19:48
לפורום יש טל"ח ודיסקליימר... כנראה שמישהו חשב על זה כבר פעם.

:cool:

sapog
04-04-12, 20:02
(אשכרה באמצע כביש 4 עצרו אותי בצד ודרשו שאעלה את התמונות)

גדול!!
:cool:

Bernard
04-04-12, 20:14
סתם חזירות! באמת!!

מה הקשר בין המדרגה הזו והתמונות של הבשר על האש - וזו לא שאלה!

מה, להרגיז כאילו?!!

GodsFather
04-04-12, 20:17
לא להרגיז אלא מרגז :)

זה המקום גם לשבח את דקל המנגלאי שדאג לבשרים משובחים ברמה נדירה ביותר ולחברים האחרים שהיו מעורבים באספקת הבשר והעברתו מהמנגל לפה.

Bernard
04-04-12, 20:28
לא להרגיז אלא מרגז :)

זה המקום גם לשבח את דקל המנגלאי שדאג לבשרים משובחים ברמה נדירה ביותר ולחברים האחרים שהיו מעורבים באספקת הבשר והעברתו מהמנגל לפה.

לא יודע מה אתם מבלבלים את המוח עם למלא ערוצי נחלים ולחצוב קירות קניונים - בפעם הבאה תתחילו בעיקר, בלי ללכת סחור סחור.

נא לשנות את הכותרת ל"תראו איזה בשר עשינו" ונא לספק את כתובת הספק...

ובכלל.
בגלל הפניקה והדה-מורליזציה שזרעתם, שונה מסלול הטיול - דבר מיותר לחלוטין ולא ברור לי למה לא קיבלו את דעתי שאין לנו, בחבורה, אף אחד עם סופה ולכן אין מה לדאוג וכולם יעברו בלי בעייה...:rolleyes:

zivo
04-04-12, 20:33
בשל הלחץ שהופעל עליי (אשכרה באמצע כביש 4 עצרו אותי בצד ודרשו שאעלה את התמונות), להלן האלבום תוך התירוץ שעוד לא הספקתי לערוך את איכות התוצר :)

https://picasaweb.google.com/we.sher2/20120330Samuraiyada2012?authuser=0&authkey=Gv1sRgCKq51rLQ0-uxpgE&feat=directlink

מהסתכלות מהירה בתמונות אני רואה שכלום לא השתנה - כולם מתכננים, מוציאים אוויר, ומתקשים.
מורי לעומת זאת, מגיע, נותן גז, ועובר :)

Bernard
04-04-12, 20:36
מהסתכלות מהירה בתמונות אני רואה שכלום לא השתנה - כולם מתכננים, מוציאים אוויר, ומתקשים.
ולי נראה, מהסתכלות מעמיקה בתמונות (לא. אלה שלפני השבלולים האלה, מעל האש..) והחיוכים מלאי שביעות הרצון, שדרור, ככל הנראה, לא הצליח להסתיר, וחוסר המאמץ המופגן, של מי שמושך בסופה, שהכל פרובוקציה אחת גדולה.
כמה זמן לקח, להציב את הגלגל הימני הקדמי ככה? האמת.

GodsFather
04-04-12, 20:39

אתה לא רואה נכון, שים משקפיים.

1. הגיעו בנגלה ראשונה עם אוויר X, בנינו והרכבנו, ראינו שלא הלך, הורדנו אויר, בנינו שוב ואז עבר.
2. מורי עלה בלי להרוס את מה שבנינו :)

דרור ברלי
04-04-12, 23:06
[QUOTE=Bernard;443570]לא יודע מה אתם מבלבלים את המוח עם למלא ערוצי נחלים ולחצוב קירות קניונים - בפעם הבאה תתחילו בעיקר, בלי ללכת סחור סחור.

בדיוק ככה.
ולנתח האלוהי שבפינה קוראים בארגנטינאית אנטרניה (ENTRANA עם צ'ופצ'יק קטן מעל ל-N האחרונה) ורק בשבילו שווה להיתקע על סף התהפכות במרזבה. להשיג באיטליזים מובחרים.

חזרה לתמונות.
אני משוכנע שהג'נט הצר יותר, זה שרק לפני כמה חודשים החלפתי, היה עולה לי בהתהפכות מאד פוטוגנית. האוטו גבוה אבל לא מבחינים בזה, כי הג'נטים 8 + אופסט מרחיבים ו"מנמיכים" אותו בעין, אבל הופכים אותו ליציב יותר בשפ"צים. עם הג'נט הצר ללא אופסט, כל שפ"צ קטן היה גורם להחלקה הצידה.
עם סופה עולים במרזבה מאוד לאט באיזה 800 סל"ד ולא יותר, אבל אם לא מורידים ממש המון אוויר (מה שפעם לא היה מחויב המציאות), יש עדיין מספיק מומנט כדי להקפיץ את החרטום ימינה ולהביא את הגלגל למצב שאתם רואים. אם מורי לא היה צועק לי בהיסטריה לעצור, זה כבר לא היה נראה ככה. אז אני מניח שהייתי שובר חזק ימינה ונופל על האף, רק כדי לא להתהפך. החיוך? גם אני לא מאמין כמה הייתי רגוע. רק אחרי שטיפסתי, הפה שלי היה יבש וצורב. וזה מפחיד יותר מתסמונת הרגל הרועדת...

יונתןמצפה
05-04-12, 00:23
וואו, הייתי יומיים ברמת הגולן ותראו מה נהיה מהשרשור...

מה שאני כן יודע, זה שאם אני לא מעביר את הנושא הזה הלאה לגורמים המוסמכים, משמע אני מפקיר את עניין המעלה הזה כמות שהוא - ומחרתיים/עוד שבוע/שבועיים מישהו שלא קרא את השרשור הזה יתהפך שם - וזה יהיה על מצפוני.

דרור, זה מזכיר לי את הסיפור של סגירת החניון של "מפער נקרות".
יום בהיר אחד (כן, בהיר), ישן בו בי"ס בטיול שנתי. לפנות בוקר החל לרדת גשם מאד לא צפוי ותוך כשעתיים נחל נקרות החל לזרום בעוצמה.
כל התלמידים נתקעו בחניון מבלי יכולת לעבור את הנחל, רטובים ומבוהלים.
יחידת החילוץ הביאה משאיות שטח, ריאוסים ואושקושים שיעבירו את הציוד והתלמידים. המשאיות נתקעו בנחל וחולצו לאחר מכן בשלום. כל התלמידים יצאו בחיים, אבל קצת מבוהלים...
יום למחרת הוכרז ברשות על סגירת החניון! גם 4 חודשים אח"כ, באוגוסט, כשהגיעו ילדים מחו"ל לטיול במדבר עדיין החניון היה סגור מחשש לשטפונות. למה?
כי איזה מנהל דביל ברשות לא היה מוכן שיום אחד מישהו אולי ישן בחניון, יגיע שטפון לא צפוי ביום בהיר וזה יהיה על מצפונו. (או על ראשו ותפקידו...)

אני חושב כמו נמרוד. נבהלת מהסיטואציה (המאוד לא נעימה) וזה סובב לך את כל הפרספקטיבה.
אבל תזכור שאתה חיפשת את ההיילייט הזה, נסעת לשם במיוחד בשביל זה (ולא בשביל הנוף שיש משלוחת חצבה), ידעת מראש שהעלייה מסוכנת ובכל זאת פעלת בשיקול דעת וכמעט שילמת מחיר.
כמוך, יש הרבה שמפעילים שיקול דעת ועלולים לשלם על כך מחיר... אם הם עושים את זה עם ילדים ברכב יש מצב שצריך יהיה לחקור אותם על רשלנות.
אבל עדיין יש להם את החובה והיכולת להפעיל שיקול דעת. וזה ממש לא כמו בור מפתיע בכביש שמהווה מלכודת ואין לך שום מקום לשיקול דעת!

ובכל זאת, אם מישהו ישפר במעט את העלייה זה יהיה טוב.
אבל מה שאני צופה שיקרה זה שהרט"ג יסגרו את השביל מספר ק"מ לפני המעבר (איפה שהשטח עדיין באחריותם), כי הם לא רוצים אחריות על מישהו שאולי יגיע משביל שבאחריותם, יתהפך כמו שהג'יפאי המוכר והידוע דרור ברלי צופה, וזה יהיה על מצפונים (ואחריותם המשפטית).

בקיצור, הדרך לגיהינום רצופה בכוונות טובות... (לא באמת גיהינום אבל גם לא נראה לי שהעתיד כ"כ מבטיח בנושא הזה)

סולי
05-04-12, 00:32
אז אם זו לא שמורה - אין לרשט"ג סמכות? משמע לנו זה מותר?
תשובה מוסמכת בבקשה ממי שמתמצא בדברים כאלה מנקודת המבט המשפטית. לפני שמתארגנות כאן משלחות שיפוצים, כדאי לוודא שאתם לא הופכים לעבריינים.

השמורה בתהליכי הכרזה, כלומר אינה שמורה מוכרזת, לכן האחריות של רט"ג לטיפול במפגעי בטיחות, פתיחה וסגירת צירים לא עלייה.
עם זאת זוהי שמורה מאושרת (לא מוכרזת, ויש הבדל), ויש חוק הנקרא סיכול ייעוד, אם רט"ג תוכיח שהבנייה/שיפוץ של המדרגה פוגעת באיזשהו אופן בייעוד של השטח כשמורה, זה כן אחריותה וסמכותה לאכוף, או אם העבודה עם ציוד כבד בשטח בשעות החשכה תפריע לחיית בר/ערך טבע מוגן (גם מחוץ לשמורה) אז זה כן בסמכותה.

אתם יכולים לשלוח מכתב לוועדה לסימון שבילים, זה כן תחום אחריותה.

אגב, לי זה לא נראה כל כך נורא... כנראה שאצטרך להגיע לבדוק... P:
וכן כבר היום שם מספר התהפכויות השנה..

מצד אחד אתם מתלוננים שהממסד מפעיל כוח ושררה בלי סיבה בחסימות וסגירות שלא מוצאות חן בעיניכם (לדעתכם/ע"פ ראות עיניכם).. ומצד שני אתם אומרים שצריך לחשוב בשביל כל אותם לא מנוסים ולמנוע מהם נזק לעצמם כשהם יוצאים לטיול אתגרי בלב מדבר.. נו שווין.

Yaloon
05-04-12, 01:00
https://www.youtube.com/watch?v=lT-a-VVzW14

הדלת הייתה פתוחה אז התפרצתי......
דרור כל הכבוד לך על האכפתיות והרצון למנוע נזקים ופגיעות גוף ואולי אף יותר מכך....... ועל זה שאפו :-)
למרות הרצון הנפלא שלך - לא תוכל לעשות זאת !! גם אם יסגרו את השביל לתנועה תמיד יבוא החכם שינסה וייכנס לסטטיסטיקה.
אתה לא יכול ולא צריך לקחת אחריות על אחרים מעבר לרצון הטוב והזעקה שהשמעת, כל שאר הטיפול שציינת שברצונך לטפל, יביא רק נזק לנו לקהילת הג'יפאים, ולא יחסוך חייו של אף אחד. הרשויות לצערנו במדינה לא יודעות כיצד לטפל אלא רק לחבל .... ועל זה נאמר "הדרך לגיהנום רצופה כוונות טובות".
אני וחבריי היינו שם יום אחריך בשבת האחרונה, עבדנו קשה בעבודות מע"צ ( נהננו מכל רגע- גם לבנות צריך לדעת כיצד ) ביודענו שהמקום מסוכן ואינו סלחן, עדיין יש מקום לטעות מרווח צר אבל קיים ולראייה במרווח זה ניצלת אתה מהתהפכות. מי שאינו ג'יפאי ואינו יודע לנהוג לא צריך להגיע לנקודה זו ע"מ להתהפך בה, את זה יוכל לעשות גם בנסיעה רגילה בנחל נקרות.
העלנו את הרכב הראשון המדוגם ביותר מצ"ב סרטון וידיאו, אשר תמך בכולנו באמצעות כננת וגרם לכולנו לעלות בבטחה עד כמה שאפשר, הסיכון עדיין קיים כמובן, אבל מזערנו אותו מאוד.
ע"מ שרצונך הטוב לא יהפוך לכסת"ח בבחינת - אני את שלי אמרתי, כתבתי ושלחתי והתוצאות תהיינה כאלה שגם אתה לא תאהב ולא לזה התכוון המשורר מלכתחילה, אני מציע לקהילה להשקיע בשלט מאיר עיניים בדומה לתזכורת בתחתית נ.ג. 186 שיודיע לכל אב יהיר אשר מתכנן לעשות רושם על משפחתו וחבריו או כל ג'יפאי שטרם למד להתמודד במצבים הללו אודות הסכנה האורבת לו ושמומלץ לו לוותר ולבצע מעקף לאור שאריות השמשות אשר מפוזרות שם. ולג'יפאים המנוסים והמסוקסים יותר יקבלו על דעת עצמם את ההחלטה האם לעלות וכיצד.
ניתן לעלות במדרגה עם סיכון נמוך יותר רק צריך לשים אגו בצד ולדעת כיצד, מוכן לתרום את שתי האגורות שלי לנושא.......

אלי טמבור
05-04-12, 01:07
[QUOTE=Bernard;443570]לא יודע מה אתם מבלבלים את המוח עם למלא ערוצי נחלים ולחצוב קירות קניונים - בפעם הבאה תתחילו בעיקר, בלי ללכת סחור סחור.

בדיוק ככה.
ולנתח האלוהי שבפינה קוראים בארגנטינאית אנטרניה (ENTRANA עם צ'ופצ'יק קטן מעל ל-N האחרונה) ורק בשבילו שווה להיתקע על סף התהפכות במרזבה. להשיג באיטליזים מובחרים.

חזרה לתמונות.
אני משוכנע שהג'נט הצר יותר, זה שרק לפני כמה חודשים החלפתי, היה עולה לי בהתהפכות מאד פוטוגנית. האוטו גבוה אבל לא מבחינים בזה, כי הג'נטים 8 + אופסט מרחיבים ו"מנמיכים" אותו בעין, אבל הופכים אותו ליציב יותר בשפ"צים. עם הג'נט הצר ללא אופסט, כל שפ"צ קטן היה גורם להחלקה הצידה.
עם סופה עולים במרזבה מאוד לאט באיזה 800 סל"ד ולא יותר, אבל אם לא מורידים ממש המון אוויר (מה שפעם לא היה מחויב המציאות), יש עדיין מספיק מומנט כדי להקפיץ את החרטום ימינה ולהביא את הגלגל למצב שאתם רואים. אם מורי לא היה צועק לי בהיסטריה לעצור, זה כבר לא היה נראה ככה. אז אני מניח שהייתי שובר חזק ימינה ונופל על האף, רק כדי לא להתהפך. החיוך? גם אני לא מאמין כמה הייתי רגוע. רק אחרי שטיפסתי, הפה שלי היה יבש וצורב. וזה מפחיד יותר מתסמונת הרגל הרועדת...

גנט רחב גנט צר 800 סלד הקפצה במומנט בקיצור הנדסת חלל מאיזה מדרגה קטנה ,שבמקרה שלך ועוד כמה אחרים גדולה עליכם ,בטונים חציבות
פיצוצים מבוקרים במקום לפוצץ את כל המקום ולעשות רעש שכל הרשויות ישמעו אתכם ויסגרו את המקום תישעו לפארק ברמת גן יש שם מדרגות לא מסוקנות
מעבריי מים והרבה דשא ואם זה לא יספיק אפשר לקפוץ ללונה פארק ולתרגל במכוניות המתנגשות , שם תהיו בטוחים יותר ורגועים יותר ,גם ככה סגרו חצי משבילי הדרום אם תמשיכו ליילל גם את המרזבה יסגרו ...

חג שמח ..

Jacob80
05-04-12, 01:36
תגיד מר אלי טמבור, אתה קרוב של יעקב נירלט? (מה הסיכוי לשני שמות משתמשים כאלה בפורום)

ובנוגע לתגובתך..הייתי מוריד קצת את רמת ההתנשאות אם אתה באמת מצפה לתגובה הולמת

ד ו ר ו ן
05-04-12, 02:47
אתם יכולים לשלוח מכתב לוועדה לסימון שבילים, זה כן תחום אחריותה.

זו לא ועדה אלא עמותה, והיו כאן כבר לא מעט דיונים בנושא, אין לה לא אחריות ולא תוקף, בטח לא בשטח שאינו שמורה.
סמ״ש קיים גם בשטחים שאינם שמורות טבע.
זה שרט״ג אימצו אותם לסימון שבילים בתחומי שמורות זה דבר אחד, אבל עדיין לא מאציל עליהם אחריות או סמכות במקום אחר.

סולי
05-04-12, 06:21
זו לא ועדה אלא עמותה, והיו כאן כבר לא מעט דיונים בנושא, אין לה לא אחריות ולא תוקף, בטח לא בשטח שאינו שמורה.
סמ״ש קיים גם בשטחים שאינם שמורות טבע.
זה שרט״ג אימצו אותם לסימון שבילים בתחומי שמורות זה דבר אחד, אבל עדיין לא מאציל עליהם אחריות או סמכות במקום אחר.

אהלן דורון, אתה רוצה להתווכח על כך?
אגב, תמצא לי דיון אחד בנושא ... לדעתי לא תמצא.

יש לה אחריות ותוקף, לסמןבשטחים פתוחים, מחוץ ובתוך שמורות , גנים לאומיים יערות קק"ל, ובעצם כל שביל מסומן ע"פ הגדרת החוק בכל שטחי המדינה ולתחזק רק מחוץ לשמורות וג"ל.
אומנם הוועדה יושבת באותו בניין של החברה להגנת הטבע , שהיא בפני עצמה עמותה, אך בוועדה ישנם נציגויות מכלל הרשויות, רט"ג, קק"ל, משרד החינוך, המרכז למיפוי ישראל ועוד...
רק שיהיה ברור אני לא פותח פה את טיב תפקוד הוועדה בלדיון , רק מציין שזו אחריותה לתחזק שביל מסומן שאיננו בתוך שמורה.

אגב, רט"ג לא אימצו אותם לסימון שבילים, הסימון בתוך שמורות של הוועדה הוא בנוסף או במקביל לשבילים שרט"ג סימנה בשטחיה, לרט"ג יש סמכות מלאה לנהל את השטח, לסגור ולפתוח איזה שביל שבא לה כל עוד הוא בג"ל או שמורה מוכרזת.

אגב 2, מספיק לבכות ולחשוב שמתנכלים לכם! , ברט"ג עובדים עובדים אנשים כמוכם שאוהבים את הארץ אוהבים את הטבע ושאוהבים לטייל, ואם שביל מסויים חסום לתנועה יש לכך סיבה (גם אם היא לא ברורה לכם)
טיבעי שישראלי שהורסים לו את התוכניות יקלל , יגדף , יקטר , יבכה.. ואח"כ יחפש לעקוף... וכמובן כשיגיע הפקח לאכוף את החוק מול אותו עבריין הוא ייצא האיש הרע.
אבל תפסיקו לבכות שאין איפה לטייל, רשות הטבע שומרת על הטבע כדי שגם לנכדים שלכם יישאר עוד פיסות טבע קטנות במדינה לטייל בהם, וזה שהגחמה האישית שלם לא מממושת באותו רגע לא אומר שמנסים לדפוק אתכם, אלא שמישהו עלול להיפגע, ולרוב כנראה הטבע (לפעמים גם אתם), אותו ערך עליו אמונה לשמור ולשם כך הוקמה אותה רשות שאתם רואים בה מכלול כל הדברים הרעים בממסד, חלאס הבכיינות הזו, הארץ מגוונות בתוואי דרך, אתגרים, נופים.. בתי גגידול צמחיפ ובעלי חיים שבאופן טיבעי הולכים ונעלמים בעוד שהיונק הטפילי הבנאדם לא יודע לחיות בהרמוניה לצידו וחייב לכלות עד קץ.

וכן גם אם אתה אותו ג'יפאי שמנקה אחריו ולא יורד מהשביל ושומר וכו' וכו'... יש 10% מהעם שלך שהורס לכולם, אז עד שלא ניפול על איזו אוצר נפט או יהיה שלום עולמי ויגדלו תקציבי הרשות כך שיהיה ניתן לגייס פקח לכל דונם, לפעמים סגירת שביל היא דרך למנוע נזק/סכנה.

גם מטובי הג'יפאים פה בג'יפולוג, קהילה שכביכול מתגאה בערכי שמירת הטבע שלה היו תופעות לא נעימות בעליל.
מפגש ג'יפולוג האחרון - קבוצות רבות ישנו מחוץ לחניון לילה במקום לסוע עשר דקות לחניון צמוד, מה פתאום גם בשמורה הטבע ישלם על גחמותיהם כי עצלו רגליהם או התקמצנו על ליטר דלק לנסיעה נוספת.
וגם בסמוריאדה האחרונה קרו תופעות כאלו, כמו ירידה משביל של מספר ג'יפאים כדי לטפס על איזה הר שגם ככה צולק כולו מנסיעת ג'יפים בשביל גחמה לאתגר ... או להדליק נפצים בתוך בקבוקים בשטח השמורה, לעשות בומים שמעירים כל עקב או עוזנייה או נשר (עופות דורסים נדירים ובסכנת הכחדה) בזמן הקינון שלהם ואף להשאיר אלפי רסיסי זכוכיות מפוזרים על הקרקע שיפצעו יעל/שפן סלעים/זוחלים וכו'.... כי הם בטח לא סבלו מספיק מהתפתחותינו. והפסידו איזורי מחייה... גם בשמורה באותו מקום שהחוק קבע להם כשטח מוגן להם, הם יסבלו מהגחמות של הישראלי המצוי בטיולו ובפורקן שלו, כי אין לנו מספיק פאבים, קניונים , כבישים...וכו' וכו'...

סליחה מראש אם פגעתי במישו אבל הייתי חייב להקיא את זה כבר, תנסו לראות מעבר לפינה שלכם.

יונתןמצפה
05-04-12, 08:18
בוקר טוב!
אתה עושה סלט, ובמקרה הזה מערבב חומוס עם לבנה...
אני שמח שאתה מביא לידיעה את הצד הלא יפה של האירועים ה"יפים". ומבלי להיות בסמוריאדה, גם לי צרם הירידה משבילים בראש מעלה עשוש (וזה רק מהתמונות).
אבל במקרים רבים, רבים מדי, הרט"ג סוגרים צירים (או חניונים) כי הם מפחדים מטביעה/או שבעל תפקיד מפחד על התוסיק החמוד שלו. במקרים רבים הפגיעה בטבע אפילו גדולה יותר בעקבות הפעולות שלהם. ראה חניון הלילה החדש ברמת סהרונים במקום זה של מפער נקרות...
מכיוון שאני חייב לצאת, עוד מעט יבוא דורון ויסביר לך את זה ביתר שאת...

ד ו ר ו ן
05-04-12, 09:44
לא הגזמת בכלל..
והכוונה לא ליונתן.
הסמ״ש הוא כלי עבודה למי שצריך אותו ומי שמסתייע בו/ קרי משרד החינוך לדוג׳ שחייב בקרה על המקומות שהוא לוקח ילדים. אין ספק שזה בעל ערך להרבה מאד אנשים, לצורך הדיון הזה זה לא ממש רלוונטי.

לגביך אין לו משמעות כי הוא לא יכול לכפות עליך כאזרח שום דבר.

אין לה סמכות ססטוטורית, והסימון שלה לא יכול להחשב כ-נ.צ. רשמי לצורך העניין וכך גם הסימון על המפות.
גם אני יכול לצייר סימון על מפה ולמכור אותה, וראה את מסלולי האופניים שהתחילו להיות מסומנים, ע״י כל מיני גורמים.

יובל48
05-04-12, 09:45
ואולי כדאי בכלל להגביל את הגיל המינמלי שמותר לאדם לטייל בג'יפ?
הרי אדם בוגר לא ישתולל,ינהג בחוסר אחריות או"נפצים בבקבוקים"???
איך זה קורה בכלל?

יעקב נירלט
05-04-12, 09:46
תגיד מר אלי טמבור, אתה קרוב של יעקב נירלט? (מה הסיכוי לשני שמות משתמשים כאלה בפורום)

ובנוגע לתגובתך..הייתי מוריד קצת את רמת ההתנשאות אם אתה באמת מצפה לתגובה הולמת

אנחנו לא קרובים. אני האנטיתיזה.

אלי טמבור
05-04-12, 11:50
כמה מיים אפשר לטחון על מדרגה עם שלוש וחצי אבנים ,מחאה חברתית נגד שולחת צלמון זה הפתרון ,או לחילופין לפנות לאום משם יגיע הפתרון ...
מי שהדרגה לא באה לו טוב שירד ויסדר אבנים או שלא יסע לשם זה השטח וזה מה שיש ,כל אחד שיחליט מה טוב בשבילו ..
או שהרשויות יסגרו את הציר או שיהפכו את המקום לאוטוסטרדה ואז תהיה סיבה לפתוח שירשור חדש ולהתלונן..
כמה תגובות לאיפה אתם רוצים להגיע סערה בכוס מים ,סליחה הוריקן בפקק של קוקה קולה זה מה שקורא פה...

דרך אגב אין קשר ביני לבין נירלט [טמבור סחורה יותר טובה ].חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח חחחחחחחחחחחחחח

shyy
05-04-12, 13:29
מי שהדרגה לא באה לו טוב שירד ויסדר אבנים או שלא יסע לשם זה השטח וזה מה שיש ,כל אחד שיחליט מה טוב בשבילו ..

++1

אביעד פ.
05-04-12, 21:10
.חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח חחחחחחחחחחחחחח

נתקע לך משהו בגרון?

עתיד
05-04-12, 22:36
כנראה מצה, פסח או לא פסח

גקי אהרון
06-04-12, 01:34
גם אני חושב שלא צריך לגעת במרזבה.
אם בכל עליה שניכנס לשפצ ונרגיש לא בטוחים נרוץ ונבכה לשמורות הטבע לאן נגיע?
כל מי שנוסע בגיפ צריך לקחת אחריות על עצמו.דרור לדעתי אתה מגזים בתגובה שלך.
אין לך את הזכות לנסות לסגור\לחסום את המעלה.
לפי התאור שלך צריך לחסום את כל המעלות בעמק האלה תל חדיד ועוד...
כשמישרים לנו מעלות כגון: עוזי יאיר דקלים... אנחנו כועסים ואפילו מקללים כשחוסמים לנו צירים כמו ציר המצלעות שיה חסום שנים אין ג'יפאי שלא נסע לשם ועלה אותו.
אני מסכים עם אלי אסור לגעת בטבעומפני שהרגשת יובש בגרון תרוץ עכשיו ותכתוב מכתבים לכל העולם, כל מי שמגיע למרזבה יודע לאן הוא מגיע ועל אחריותו הבלעדית.
יש שם סלעים למכביר כדי להכין את השטח לעלייה נוחה יותר (ראה את העלייה של הגנגלר למעלה). ניהינו כוסיות?
ג'קי אהרון

דרור ברלי
06-04-12, 01:57
האמת היא שלא ציפיתי מרוב המגיבים לחשוב לרגע מחוץ לקופסת המאצ'ואיזם המטופש.

כולנו לוקחים אחריות כשאנחנו יוצאים לטייל.
אבל לצעוק "לא לגעת בטבע" זו צביעות. מה, אנחנו באמת לא נוגעים בטבע? אנחנו נוסעים בשבילים שנפרצו במדבר, וזה כבר לא "טבע" ב-100 האחוזים. אם אתה כל כך חרד לטבע, אל תיסע במדבר בכלל כי בעצם נוכחותך המוטורית אתה גורם לטבע נזקים שאתה לא חושב עליהם אפילו. אם אתה באמת כל כך חרד לטבע, אז לך רק ברגל. אפילו לא באופניים שגם הם דורשים שביל, ואפילו לא על סוס שאולי לא צריך שביל, אבל מחרבן בטבע, ובטח שלא בג'יפ שמרעיש ומזהם ומפחיד את החיות. מי שמתחיל עם הטיעון של שמירה על הטבע, פותח תיבת פנדורה גדולה ממה שחשב ויורה לעצמו ברגליים.

ולטעוןן שכל מי שמגיע למרזבה "יודע לאן הוא מגיע" זו גם צביעות, שלא לומר טעות - זה לא איזו נקודה נידחת למביני עניין , אלא ציר מוכר ומטוייל. חלק מ"דארב אל סולטן" (תפתח ספרים ותקרא). אני ואתה באים למרזבה כי זה היילייט של עבירות ואקשן, אבל מסתבר שנוסעות שם גם משפחות. ונכון שממש לא בעיה להכין בנייה ולטפס את המדרגה, אבל מסוכן להפליא לנסות לנסוע על מדף הסלע החלק הזה. בוא ונאמר שאני נוסע שם ומטפס על הדרעק הזה כבר יותר מעשרים שנה. תמיד היה שם מסוכן, אבל מעולם לא היה כל כך מסוכן. ויש לי למה להשוות.

אני לא קורא לחסום אף מעלה, חס וחלילה. אבל חושב שבהחלט צריך לשפץ קצת את המעלה הזה, ולא כדי שיהיה קל יותר לעלות, אלא כדי להבטיח שלא יתהפכו שם. ולצערנו מתהפכים שם בכמויות. הזכוכיות והגומיות וחתיכות הפלסטיק שמפוזרים בתחתית הערוץ מספרים את כל הסיפור. עד היום ההתהפכויות במרזבה נגמרו רק בנזק לכלי הרכב, אבל ברגע שמישהו ייפגע, וזה יקרה, כי סטטיסטית זה מוכרח לקרות בסופו של דבר - המעלה הזה ייסגר לאלתר ממש כמו מעלה חצרה - וכולכם יודעים את זה. השאלה היא רק למה לחכות לפגיעה בנפש כדי לפעול.

הפתרון הוא להכשיר את העליה מהצד הימני (הצפוני) או לשפץ את העליה הקיימת בצורה כזו שתהיה פחות מסוכנת. לא יותר קלה אלא רק פחות מסוכנת. וזה כדי למנוע פגיעות בנפש וגם את הסגירה העתידית של המעלה. כל מי שתקוע במנטרות של "לא לגעת בטבע" ולא בגלל שהוא כזה חובב טבע מדופלם אלא רק בגלל שהוא מאצ'ו שמחפש אתגרים כדי לנפח ת'חזה ולהשוויץ, ולא מסתכל על דברים בצורה רחבה יותר - על אלה שסתם באים לשם לטייל (ועלולים להתפתות לנסות לעבור ואולי לא כולם מנוסים ומכירים את הבעייתיות של הקטע הספציפי הזה) וכן, גם על העובדה שברגע שאנשים נפגעים בתאונות בזמן טיולי שטח מיד מתעורר עליהום תקשורתי מכוער על כולנו כג'יפאים, שגורם לנו ולתחביב שלנו נזקים מצטברים עצומים - הוא יקלל אחר כך הרבה יותר ממני.

אני חרד לטבע לא פחות מכם, ונהנה מהאתגרים ממש כמוכם, ולוקח אחריות על כל מה שאני עושה - אבל חרד הרבה יותר לפגיעות בנפש ולאיסורים הקולקטיביים שינחתו על ראשינו בעקבות אותן פגיעות. תחשבו על זה.

YoavR
06-04-12, 08:57
דרור,

לא צריך להתדרדר לדמגוגיה זולה.
נכון, רוב הג'יפאים כלואים בתוך האגו שלהם אבל לא זו הנקודה. הענין הוא ששום דבר טוב לא יבוא מפניה לרשויות. אני חושב שיש הסכמה גורפת לגבי זה.
אותי באופן אישי קומם לקרוא את דברך בשרשור זה בגלל הניגוד שהם מהווים לקו המחשבה הרגיל שלך. קו מחשבה שלרוב אני מאוד מזדהה איתו - הפעלת שיקול דעת, לקיחת אחריות אישית ונשיאה בתוצאות. מה לעזעזל עבר עליך שם שגרם לך לשנות את עורך בצורה כזו?
בדיוק כמו המחוקק האטום שאתה כל כך מרבה לצאת נגדו, אתה גוזל ממני את שיקול הדעת שלי ומנכס אותו לעצמך. (באיזו זכות?) בעשותך כך, אתה שולל ממני (ועם הזמן, מנוון לי) את החובה לקחת אחריות על מעשי והחלטותי. לדעתי, זה החולי הראשי והעמוק ביותר בחברה הישראלית - הרבה יותר מידי חוקים מחנכים את הציבור לא להפעיל שיקול דעת (הם לא צריכים, מישהו תמיד אומר להם מה לעשות. בכל תחום ונושא!).
כל האמור לעיל נכתב כביקורת בונה, בידידות. חזור אל הטקסטים שלך שמופיעים כאן בפורומים (בעיקר באוף) ואולי תתאפס קצת.

אם בוער בך הצורך לתקן, לשפר ולדאוג לרווחת הג'יפאי המצוי, אתה יכול לנסות להפיק פעילות קהילתית מאורגנת. כדוגמת השיפוץ שחברי פורום פולגז עשו בקפה לידו בים המלח. http://www.fullgaz.co.il/home/p/6678/ (ברור לי שמבחינה לוגיסטיט אין מה להשוות).

אם תתן לארוע כותרת טובה כמו "ג'יפאים למען הקהילה" זה יכול אפילו להועיל לנו גם כקהילה ביח"צ טובים. הכוונה כאן היא לגייס קבוצה של ג'יפאים לפעילות למען עצמם, יוזמה של ג'יפאים שלא תנוהל ע"י הרשויות. במקרה הגרוע אולי לעדכן את המועצה הרלוונטית ובמידה שתרצה, תשתף פעולה.
סתם, השנקל שלי...

חג שמח!
מאחל לכולנו שנזכור לא לקחת את עצמינו יותר מידי ברצינות.

יואב

cgp
06-04-12, 09:20
דרור, אני מסכים איתך ב 2000 אחוז! קודם כל תודה על ההתראה , וכל הכבוד, ולכל אלה שחושבים אחרת:
גם אני לא בעד יישור מעלות, אבל אם זה מגיע למצב שמתואר כאן, אז חייבים לסדר, ומספיק להתבכיין!
השטח בארץ נגיש ברמות מטורפות, מסומן בסימוני שבילים, מותר לנסוע כמעט בכל חור, צריך לחיות בחול בשביל להבין את גודל הצופר.
בואו נתלונן על מחירי הדלק- אמאמא שלהם זונה, סליחה על ההתבטאות אבל זה באמת כואב וכו וכו, לא רוצה להפוך את השירשור למשהו אחר.
חג שמח
ירון

ניר ל
06-04-12, 10:29
הפעם האחרונה שעברתי במעלה הייתה לפני שלוש שנים וזה היה בירידה , לי הוא זכור בדיוק כמו שנראה בתמונות וכשהסלע רטוב זה עוד יותר לא סימפטי. אם דרור אומר שהוא נהיה מסוכן יותר לא הייתי מתווכח איתו . מצד שני ככל שמתבגרים כל דבר נראה מסוכן יותר .... ומה עם פקחי הרשות ? הם לא עוברים במעלה הזה בשנים האחרונות ? המדרגה הזו מסוכנת לרכוש אמנם , אבל לא מסכנת חיים בצורה יוצאת דופן כי אין לצידה תהום עמוקה , מי שנוקט באמצעי זהירות סבירים לא יפגע גופנית גם אם יתהפך שם . אם יתהפך שם אדיוט שלא הוריד את הנוסעים ושהילדים שלו עומדים בארגז או מציצים מהסאן-רוף - היינו קוראים לזה בזמנו ״ברירה טבעית" . אני לקחתי לתשומת ליבי את האזהרה של דרור ומקווה שגם אחרים , אסור להיות שאננים שם , אולי אפילו לוותר . פנייה לרשויות - חס וחלילה.

raanan
06-04-12, 11:16
דרור,
תנסה לעשות תרגיל מחשבתי,
אני עם ה SUV וחוסר הנסיון שלי כמעט מחליק מטה באותה נקודה.
אני חוזר הביתה וכותב בדיוק את הפוסטים שלך כולל "הפנייה לרשויות" לטיפול/תיקון/סגירת המעלה.

עכשיו, מה דרור היה עונה לי ?

אלי טמבור
06-04-12, 13:03
]
.

תמשיכו לטחון מים או אוויר ,לא צריך לשפץ ולתקן שום מעלה ושום מדרגה באופן יזום על ידי הרשויות באף מקום ....
ישנם דרכים ושבילים ברמות קושי שונות ,אפשר לבחור לאן לנסוע כל אחד לפי היכולת שלו ,בכל מקום בעולם ישנם שבילים ברמות קושי שונות
תארו לעצמכם אמרקאי שיבקש מהרשויות שיישרו לו או יבנו לו עליה בשטח בגלל שהוא מפחד או הגיפ שלו לא מתאים לטפס שם ,האמרקאי ינהג אחרת
יש]פר את הגיפ יתקין קשת בטיחות ויקח מדריך שילמד אותו לנהוג ,אבל פה בארץ יתחילו להתבכיין ולעשות רעש מכל דבר קטן ולא חשוב..

לדעתי תמיד אפשר לעשות עבודת מעץ לפני העליה ולנקוט אמצעי זהירות כל אחד לפי שיקול דעתו .......
אצלנו אף אחד לא יקח את האחריות על ראשו ותמיד יחפש את מי להאשים שיסדרו לו יתקנו לו ישלמו לו ........
אולי שכחנו אני אזכיר לכם מדובר בשבילי שטח ולא בכביש 6 .........

אפשר לסכם את המקרה בפחד ריגעי של מר ברלי ,ומכאן נפתחה מערכה נגד האבנים במדבר ......
אפשר להפוך רכב כמעט בכל מקום בשטח ,הפתרון הןא לישר את כל השטח ????????????

כל מה שכתבתי לא קשור לאגו מאצו ,אלה לקו המחשבה שלי ,תשפרו רכבים ותתמקצעו יותר גם בנהיגה וגם ברכבים ותדעו להתאים את היכולת לפי
השטח שאליו נוסעים ,והכי חשוב תפסיקו להתבכיין........

חג שמח .......

אלי טמבור
06-04-12, 13:07
נתקע לך משהו בגרון?
אביעד ועתיד
לא ניתקע משהוא בגרון המקלדת ניתקע על חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחמור...

חג שמח

moshik999
06-04-12, 14:06
שלוחת צלמון היא הכרחית למי שרוצה לעשות טיול יומי ומעגלי : מעלה נח-מכתש- נקרות- צלמון - מעלה נח.(או נפחה)

זה טיול כל כך אטרקטיבי שצריך להסדיר את המעלה הזה שגם "פחדנים" יוכלו לטייל בו.

talw
06-04-12, 15:12

זו מהות העיניין פה.
דווקא ״הפחדנים״ יעלו בלי גלגול קרב לימין,כי מעצם הפחד הם יחשבו עוד ויעגנו יותר.
״האמיצים״ בחוסר תשומת לב רגעית ירביצו פליקלק לצד.
אל האמיצים דרור מכוון ,כי משם הוא הופתע לדעתי.
אני אישית לא מבין מה הטעם לסוע עד למדבר לכמה ימים בשביל כמעט להתהפך,כשאפשר לעשות את זה פה ליד הבית בלי אוהלים ובוג׳עראס.
אני רואה את המדבר כמסלולי טיולים קלים עד קשים ולא כמסלולי עבירות קיצוניים.ועל כך יש מקום לשיפצור פרטי של המפגע הנ״ל .

אלי טמבור
06-04-12, 15:16
שלוחת צלמון היא הכרחית למי שרוצה לעשות טיול יומי ומעגלי : מעלה נח-מכתש- נקרות- צלמון - מעלה נח.(או נפחה)

צודק..
לפי התאוריה הזו צריך ליישר את כל הדרום ,תמיד יהיו כאלה שקשה להם וכל אחד לפי מידתו...............

אלי טמבור
06-04-12, 15:44

שום דבר לא הכרחי אף אחד לא מכריח אותך לנסוע לשם ,אין שם לא חדר מיון ולא סניף של קופת חולים וגם לא תחנת כיבוי אש אחרי העליה ,הסיבה היחידה
שהרשויות מתקנות שבילים בשטח היא הפחד מתביעות ,שביל שהוא לא תחת רשותם לא מעניין אותם ,מבחינתם לסגור את הכל אנחנו רק מציקים להם בעצם השהות
והנסיעה שלנו בשטח תשאל את ברלי הוא מבין קצת יותר ממני בכל מה שקשור לרשויות המדינה .
הועלה פה סירטון שמחזק את מה שאני כותב לגבי המדרגה הזו ,צפה בו עוד פעם אולי תשנה את דעתך ......

אביעד פ.
07-04-12, 12:49
חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחמור...

איפה?

מאיר רוטברג
08-04-12, 11:10
אתן לכם את הפינאלה , אתם בטח חושבים שהמשטרה לא קוראת את מה שאתם כותבים , אתם בטח גם חושבים שהשמאים לא קוראים את מה שאתם כותבים ,
חכו למתהפך הבא בשלוחה שחברת הביטוחמ תדחה לו את התביעה בטענה של הסתכנות מרצון .

לעיתים פחות זה יותר

raanan
08-04-12, 11:24
אתן לכם את הפינאלה , אתם בטח חושבים שהמשטרה לא קוראת את מה שאתם כותבים , אתם בטח גם חושבים שהשמאים לא קוראים את מה שאתם כותבים ,
חכו למתהפך הבא בשלוחה שחברת הביטוחמ תדחה לו את התביעה בטענה של הסתכנות מרצון .

לעיתים פחות זה יותר

עם כול הכבוד, אל תהלך אימים על החברים ...
ישנו תקדים משפטי שבו פסק השופט לחב' ביטוח לשלם לתובע מלוא הנזקים גם כשהוכח שבעת קרות התאונה התובע היה בגילופין.
כלומר, למרות האחריות האישית והסיכון המיותר שלקח על עצמו לנהוג כך, לא הייתה כוונת מזיד לגרום לתאונה.

בקיצור, גם כאן לא אמורה להיות בעיה משפטית מכיוון שחברת הביטוח מבטחת רכב שטח .
ייתכן שעבור התהפכות פרייבט בשטח יהיו השלכות ופסיקה שונה.

רענן

סוזי המשתוללת
08-04-12, 12:08

זה לא כביש, זה לא רחוב, זה אמצע המדבר!!! אתה מגדל מצפון? אז מה אתה מתלונן על הרבה יותר אנשים שחושבים שכשאתה נוסע יותר מ90 קמ"ש אתה מתאבד ורוצח בפוטנציה? הם מאמינים בזה.

אם אתה "מעביר את העניין לטיפול הרשויות", אתה עושה פליק-פלאק מוסרי ברמה של שאול מופז ואין לך זכות לכתוב יותר "משטרע".

שב, תרגע, כנס לפרספקטיבה, זה לא טוב ללב שלך הלחץ הזה. המעלה היה שם הרבה לפנינו ויהיה שם אחרינו. אף אחד לא מגיע לשם במקרה, ואתה יצאת יותר מידי חובה כשהוספת הזהרה בפורום פומבי.

לא יאומן כי יסופר
אני מסכים איתך מילה במילה ....

סוזי המשתוללת
08-04-12, 12:43
אחרי מבט בתמונות ניתן לראות שהגישה למדרגה מלכתחילה לא נכונה
המחשבה הבסיסית של לגשת בניצב למדרגה או כמעט בניצב לה מציבים את הרכבים בזויות מסוכנות
דווקא הצמדות לקיר עם כל הדופן של הרכב עוד לפני הטיפוס תאפשר טיפוס באלגנטיות 57571

בתמונה רואיה בבירור איך הביצה מתישבת על המדרגה ומהווה נקודת ציר שבשילוב עם השפץ של המדרגה גורם להחלקת החרטום כלפי מטה
היצמדות לשמאל וכל suv עם נעילה אחת ולחץ אויר מתאים עולה בקלות
האמיצים עולים גם ללא נעילות או עם משיכה קלה

אחד ממדריכי הטיול שהעביר שם קבוצה של suv וטנדרים שם תמונות שבהן נראה בבירור עוגן בצורת אוזן שתקועה בדופן ושדרכה מעבירים כננת או כבל משיכה על מנת להצמיד את הרכב לקיר

אמיר
כשמדברים על "צמוד לקיר" זה צמוד לקיר עד כדי קיפול המראה אם צריך !!

57572

יקיר גרין
08-04-12, 15:28

חייבים לאפשר אופציה של לייק לפוסט!
נמרוד, פנינים!!

ד ו ר ו ן
08-04-12, 15:29
סוזי,
אם אתה נצמד לקיר את מתחיל מנק׳ מוצא גרועה יותר.
השפ״צ שהרכב יהיה בו גדול מאד.
ההתרחקות היא בשביל למתן את השפ״צ.

נראה לי ששוב די ברור שאי אפשר לנתח סיטואציה מתמונות בלי להיות בשטח.

יקיר גרין
08-04-12, 15:29
יואב, התגובה הכי לעניין בכל השרשור הזה!

דרור ברלי
08-04-12, 22:27
מגניבים אתם. לימוד נהיגה בהתכתבות.
במיוחד הניתוחים בשלט רחוק שלך סוזי, על לחץ האויר, זוית הגישה וכו'.

לחץ אוויר 15. תסתכל על גלגל אחורי ימין. הגישה במקביל ובצמוד לקיר, שגם לדעתי היא הנכונה ביותר. אפילו המראה מקופלת. בפועל, אף אבן לא זזה. הסופה היה הרכב היחדי שעלה פעמיים בלי למוטט את הבניה (כי יש מספיק מומנט ולא צריך להשתולל על הגז). אבל מה? פעם גם לחץ אויר 18 היה סבבה. מנסיון. מסתבר שהיום גם לחץ אויר 15 כבר לא מספיק. 10 ומטה, אחרת מחליקים.

moshik999
08-04-12, 22:33
שום דבר לא הכרחי אף אחד לא מכריח אותך לנסוע לשם ,אין שם לא חדר מיון ולא סניף של קופת חולים וגם לא תחנת כיבוי אש אחרי העליה ,הסיבה היחידה
שהרשויות מתקנות שבילים בשטח היא הפחד מתביעות ,שביל שהוא לא תחת רשותם לא מעניין אותם ,מבחינתם לסגור את הכל אנחנו רק מציקים להם בעצם השהות
והנסיעה שלנו בשטח תשאל את ברלי הוא מבין קצת יותר ממני בכל מה שקשור לרשויות המדינה .
הועלה פה סירטון שמחזק את מה שאני כותב לגבי המדרגה הזו ,צפה בו עוד פעם אולי תשנה את דעתך ......

אני דווקא מפרגן לרשויות ולעובדים ברשויות ,לפחות מהחוויות שלי הרשויות שאני נזקק להם עומדות לרשותי
אני לא בוחן אותם לפי מה שאחרים אומרים עליהם אלא רק לפי החוויות שלי במפגש איתם ואני מרוצה.

זה שאני רוצה לטייל במעלה מרזבה ומתקשה לקחת סיכון בגלל שהוא קיים בפועל ,לא עושה אותי מצורע .

דארב א סולטן הוא לא מסלול עבירות או דרך שנחצבה בשנים האחרונות ע"י צהל או כל גורם אחר, זו דרך עתיקה מאד שחיברה מאדום לים התיכון
ואם יש מקטע כלשהו שצריך במעט מאמץ ופגיעה להסדיר וזה יאפשר גם למטיילים נוספים לטייל בבטחה בדרך העתיקה הזו שהיא גם עם תצפיות מדהימות לכל אורכה
אז לא נורא אם זה יקרה . אל תדאג זה לא אומר שעכשיו הולכים ליישר את כל הנגב .

אני דווקא מתפעל ומעריך את היכולת של דרור לצאת מהקופסה ומהסטיגמא שהצמדתם לו ולהביע דעה אמיתית מחוויה שקרתה לו.

דרור ברלי
08-04-12, 22:39
ולחשוב שפעם הובלתי לשם קבוצות של מטיילים שחיפשו "טיול עבירות".... הייתי מסביר להם איך עולים, עולה בעצמי ומכוון אותם. איזה מזל היה לי...

אלי טמבור
08-04-12, 23:47
אני דווקא מפרגן לרשויות ולעובדים ברשויות ,לפחות מהחוויות שלי הרשויות שאני נזקק להם עומדות לרשותי
אני לא בוחן אותם לפי מה שאחרים אומרים עליהם אלא רק לפי החוויות שלי במפגש איתם ואני מרוצה.

זה שאני רוצה לטייל במעלה מרזבה ומתקשה לקחת סיכון בגלל שהוא קיים בפועל ,לא עושה אותי מצורע .

דארב א סולטן הוא לא מסלול עבירות או דרך שנחצבה בשנים האחרונות ע"י צהל או כל גורם אחר, זו דרך עתיקה מאד שחיברה מאדום לים התיכון
ואם יש מקטע כלשהו שצריך במעט מאמץ ופגיעה להסדיר וזה יאפשר גם למטיילים נוספים לטייל בבטחה בדרך העתיקה הזו שהיא גם עם תצפיות מדהימות לכל אורכה
אז לא נורא אם זה יקרה . אל תדאג זה לא אומר שעכשיו הולכים ליישר את כל הנגב .

אני דווקא מתפעל ומעריך את היכולת של דרור לצאת מהקופסה ומהסטיגמא שהצמדתם לו ולהביע דעה אמיתית מחוויה שקרתה לו.

הלכתה רחוק מידי אף אחד לא חושב שאתה מצורע ,מותר לך לנסוע בכל מקום שתרצה בין זה לבין כל הניפוח שקיים בשירשור הזה לגבי המעבר בציר הזה יש פער
עצום תמיד תוכל לינקוט באמצאי זהירות בכל דרך שתיסע בה ,אם זה בלהוריד את נוסעי הרכב או בלסדר אבנים ולעלות בבטחה וזה כל הסיפור
במעבר הזה ולא מעבר, על כל עשר אלף רכבים שעברו שם תמיד יהיו כמה בודדים שיהפכו רכב וזה נכון לגבי כל מעבר שהוא מעבר לעליית מדרכה ,ובמקרה הנוכחי
דרור נתקף פחד וזה יכול לקרוא לכל אחד רק ההבדל שדרור עשה מזה טלאנובלה בהמשכים ,הוא בעצמו אמר שהוא עבר שם פעמים רבות ללא בעיה הפעם הזו לא.
אפשר להמשיך לטחון את הנושא הזה ללא סוף והסוף יהיה שהציר הזה יסגר ,ואז נפתח שירשור חדש ונתבכיין בו..
אם הרשויות יכנסו לעיניין הזה אנחנו נדע איפו העניין התחיל ואיפו הוא יגמר לעולם לא נדע ..

דרור ברלי
09-04-12, 00:19
זו הטעות הגדולה שלך אלי.
תאמין לי, הדבר היחיד שאני פוחד ממנו זה שהציר ייסגר - וזה יקרה מיד כשיהיו נפגעים. סכנת ההתהפכות היום גדולה מאי פעם, וזה מעלה דרסטית את הסיכוי שמישהו נזהר פחות, יפגע.
וזה בדיוק מה שאני רוצה למנוע מלכתחילה - את המצב הזה שכל רכב שעולה שם, כולל משופרים ומוכנים למשימה הזאת - נמצא בסכנת התהפכות.

אני בכוונה לא מתווכח על עירוב הרשויות - טוב או לא. אני לא מתבייש להצהיר שאני לא משונאי הרשט"ג ופקחיה שעד היום, 22 שנים בשטח, נתקלתי רק בפקחים הגונים, עוזרים, מסבירים, שמתייחסים לכל המטיילים כאל בני אדם שהם חלק בלתי נפרד מהדברים הזה שנקראים שמורת טבע ומדבר. אם יש גוף אחד שלא מתנהג כמו "רשות" קלאסית או כמו משטרע או ביטוח לאומי, הרי שזה הרשט"ג. אני יודע שזה ויכוח נפרד ושיהיו רבים וטובים שיטענו בדיוק ההפך ושאני חי בסרט.

אני מבין את גישה שלך ושל נמרוד ושל שמוליק ושל עוד רבים וטובים כאן ומאיפה היא באה - אתם רוצים שיעזבו לכם את המדבר לנפשו, שלא יגעו ושלא ישפצו. מי שרוצה לעלות - על אחריותו ושהברירה הטבעית תחסל את כל מי שלא יודע לנהוג או שהרכב שלו לא מספיק משופר. גם אני חשבתי פעם ככה, בתקופה שהייתי בטוח שאנחנו הרפתקנים ונועזים ויחידי סגולה. היום אני חושב שאחרי שעליתם שם כל כך הרבה פעמים אתם פשוט זחוחים (כמו שאני הייתי ביום שישי האחרון) ושאתם לא מסתכלים על זה בצורה יותר רחבה ויותר אחראית. וזה גם המקום לומר שהגישה של "ברירה טבעית" היא מגוחכת - יש אנשים שזה מצחיק אותם לראות מישהו אחר מתהפך, וזה באמת מתאים אולי לבור ביום שישי אחר הצהרים, וגם שם - ברגע שמישהו יימחץ תחת גיפ שהתהפך, המשטרע תפשוט על המקום ותחדול את ההפנינג (אם לקרוא לזה ככה) שמתנהל שם כבר שנים.

המעבר בצלמון הוא לא זירת פעלולים ושעשועים. זה חלק מציר מטוייל, ונוסעים בו גם סתם מטיילים שהם לא מחפשי אקשן. ברור שכל המעברים והמעלות משתנים כל הזמן - וגם המקום הזה השתנה. לא בהרבה, אבל מספיק כדי להיות מסוכן מעבר למה שאני חושב כמקובל. וכן, אני באמת חרד - גם לתדמית שלנו, שמותקפת ומושמצת בכל פעם שמישהו נפגע. ואתה יודע שהמקום שאני עובד בו מחפש "סנסציות" כאלה כדי לעשות מהן מטעמים.

ניב151
09-04-12, 01:56
מספיק כדי להיות מסוכן מעבר למה שאני חושב כמקובל. וכן, אני באמת חרד - גם לתדמית שלנו, שמותקפת ומושמצת בכל פעם שמישהו נפגע. ואתה יודע שהמקום שאני עובד בו מחפש "סנסציות" כאלה כדי לעשות מהן מטעמים.

דרור , היום זה מה שאתה חושב שמסוכן, מחר אמת המידה תהיה שמה האני חושב שמסוכן וזה כנראה פחות ממך, איך תגיב?

moshik999
09-04-12, 10:17
,הוא בעצמו אמר שהוא עבר שם פעמים רבות ללא בעיה הפעם הזו לא.
.[/QUOTE]

לדעתי אתה מפספס את הנקודה העיקרית

תשאל כל אחד שמתכנן טיול באזור מצפה רמון תמיד מגיעים למעבר הזה.

השלוחה הזו היא מיוחדת בכך שזה הציר הבודד באיזור שמעלה אותך מלמטה למעלה על גבי שלוחה ולא בתוך נחל.
אתה אפילו טוען שהתהפחות פה היא עניין סטטיסטי - זה לא צריך להיות ככה זה צריך להיות בטוח.
לא סתם המעבר הזה הוא בכותרות אם אתה פעם ראשונה שם לא ממש "מרגישים" את הסכנה זו נראית מדרגה פשוטה.

אני מכיר לפחות 10 מקרים של התהפכות, נכון זה מסתיים רק בנזקי רכוש אבל עדיין זה הורס טיול והנאה לכולם.
לא צריך הרבה מספיק עוגן מתכת בתוך הקיר : ראשון עולה עם כננת ותומך בכל אלה שבאים אחריו.

דרור ברלי
09-04-12, 10:28
לחשוב שמסוכן או לא - זכותו של כל אחד. לעשות עם זה משהו, כלומר לשפץ (או חס וחלילה לסגור) - לעניות דעתי בסופו של דבר מסתכלים גם על הרזומה של המקום. זו כבר החלטה של מי שמוסמך לזה, שזה בדרך כלל מי שיצטרך לספק את ההסברים - למה קרה אסון ולמה מעבר מסוים לא מתוחזק ברמה המינימלית כבר כמעט עשור.
אני טועה אם אני חושב שביחס למספר כלי הרכב שעוברים במקום מסוים, במרזבה (שהוא באמת מעבר קצר ופשוט ולא קשה) מתהפכים או כמעט מתהפכים - הכי הרבה?... זו "אמת מידה" מספיק טובה למקום שזועק לשיפוץ/הסדרה?

אני יכול להתריע. להזהיר. וזה מה שאני עושה. ולא רק כאן.
מה יעשו עם זה הרשויות? אני מניח שברמה המיידית שום-כלום. בהתחלה לא יענו בכלל. אחר כך, כשאני אשתמש בשם של עיתון יומי גדול, ימצאו סיבות מהתחת לא לעשות שום דבר כי פורמלית זו לא שמורה מוכרזת אלא רק "בתהליך הכרזה" ושאר תירוצים לא לשחרר את מעט הכסף (באופן יחסי כמובן), שדרוש כדי לשפץ/להסדיר את המעבר בערוצון שמימין למעבר הקיים. כל זה כמובן עד הפצוע/הרוג הראשון.
ואז כמובן שכותרות בעיתונים ובערוץ 2 ו-10 וב-YNET או וואלה יאשימו את "תרבות ה-4X4" והתגובה המיידית תהיה סגירת המעבר ולך תדע לכמה זמן.

לכן אני פניתי ופונה בימים האלה למי שצריך, ושומר את כל התכתובות. ביום שיקרה שם אסון והנשמות הטובות יאשימו כרגיל את כל קהילת הג'יפאים, הכל יהיה מתועד אצלי. בפעם הזו אלה שמוסמכים לא יוכלו להסתתר עוד מאחורי זריקת האחריות על הציבור, שבמקרה הזה הוא אנחנו. וכמובן - הקרוקודילים התקשורתיים שאת שמם כבר הזכרתי בתגובה קודמת, אלה שכל כך אוהבים אותנו ורק מחכים להזדמנות, יצטרכו לחפש להם קורבן אחר לנעוץ בו את השיניים הרעילות שלהם.

lizard
09-04-12, 10:40
תבדוק מה היחס של הרשויות בנושא תרומות. לא כספיות אלא ציוד ועבודה.
אם הרשויות יסכימו לקבל תרומה בצורת שעות עבודה וציוד, אולי נוכל לעשות משהו בנידון ולעשות את זה כמו שצריך ללא הרס המעלה.

אוקטבה
09-04-12, 10:59
הדבר הכי טוב שיוצא מזה זה התיעוד של דרור...

אגב גם אני בעד פתיחה חוזרת של העליה מימין שתיהיה יותר אתגרית ופחות מסוכנת.

יכול להיות שמה שצריך זה להוריד עוד את המדרגה שתישאר למעבר אופניים בלבד?

מה היה רע לפני שנים שהעליה היתה מימין?

מישהו יודע למה סגרו אותה?

צחי

דרור ברלי
09-04-12, 11:46
למיטב זכרוני לא סגרו אותה. שיטפון הרס אותה לגמרי והיא לא סודרה מאז.

moshik999
09-04-12, 12:11
57603
http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=57603

סוזי המשתוללת
12-04-12, 01:54
]
.

תמשיכו לטחון מים או אוויר ,לא צריך לשפץ ולתקן שום מעלה ושום מדרגה באופן יזום על ידי הרשויות באף מקום ....
ישנם דרכים ושבילים ברמות קושי שונות ,אפשר לבחור לאן לנסוע כל אחד לפי היכולת שלו ,בכל מקום בעולם ישנם שבילים ברמות קושי שונות
תארו לעצמכם אמרקאי שיבקש מהרשויות שיישרו לו או יבנו לו עליה בשטח בגלל שהוא מפחד או הגיפ שלו לא מתאים לטפס שם ,האמרקאי ינהג אחרת
יש]פר את הגיפ יתקין קשת בטיחות ויקח מדריך שילמד אותו לנהוג ,אבל פה בארץ יתחילו להתבכיין ולעשות רעש מכל דבר קטן ולא חשוב..

לדעתי תמיד אפשר לעשות עבודת מעץ לפני העליה ולנקוט אמצעי זהירות כל אחד לפי שיקול דעתו .......
אצלנו אף אחד לא יקח את האחריות על ראשו ותמיד יחפש את מי להאשים שיסדרו לו יתקנו לו ישלמו לו ........
אולי שכחנו אני אזכיר לכם מדובר בשבילי שטח ולא בכביש 6 .........

אפשר לסכם את המקרה בפחד ריגעי של מר ברלי ,ומכאן נפתחה מערכה נגד האבנים במדבר ......
אפשר להפוך רכב כמעט בכל מקום בשטח ,הפתרון הןא לישר את כל השטח ????????????

כל מה שכתבתי לא קשור לאגו מאצו ,אלה לקו המחשבה שלי ,תשפרו רכבים ותתמקצעו יותר גם בנהיגה וגם ברכבים ותדעו להתאים את היכולת לפי
השטח שאליו נוסעים ,והכי חשוב תפסיקו להתבכיין........

חג שמח .......

אדון טמבור היקר
מכיוון שההילקס שלך חרא בדיונות אני מצע שתתחיל לבוא עם שופל וליישר את הדיונות הגדולות היכן שהסופה של דרור כן שווה משהו....
בעצם אל תעשה את זה כי אני נהנה גם מדיונות וגם מסלעים

סוזי המשתוללת
12-04-12, 02:00
סוזי,
אם אתה נצמד לקיר את מתחיל מנק׳ מוצא גרועה יותר.
השפ״צ שהרכב יהיה בו גדול מאד.
ההתרחקות היא בשביל למתן את השפ״צ.

נראה לי ששוב די ברור שאי אפשר לנתח סיטואציה מתמונות בלי להיות בשטח.

דורון משום מה 20 שנה אני בוחר את אותו הקו אף פעם לא הייתה בעייה כי אני לא מגיע להיכן שהאבנים הגדולות מכסות את הבור
אבל אני כן מוציא אויר והרבה וככה אני לא צריך "להקפיץ את האוטו " על המדרגות הקטנות
אם יש משהו לא נכון לעשות בנהיגה זה "להקפיץ אוטו על המומנט" בשפץ עם נעילה קדמית
רק היום ראיתי סרטון חדש של היילקס מטפס שם בפסח
הוא בכלל הגיע מהחלק הגבוה של המדרגה (כאילו מכיוון התהום לתוך הקיר )אבל עם לחץ אויר נמוך ונהג טוב הוא עלה בזלזול ממש
לא הנפות גלגל ואפילו לא פרפורים מיותרים רק יד ורגל בטוחות זה כל מה שנדרש
דרור you are to old for this shit :p

סוזי המשתוללת
12-04-12, 02:06
מגניבים אתם. לימוד נהיגה בהתכתבות.
במיוחד הניתוחים בשלט רחוק שלך סוזי, על לחץ האויר, זוית הגישה וכו'.

לחץ אוויר 15. תסתכל על גלגל אחורי ימין. הגישה במקביל ובצמוד לקיר, שגם לדעתי היא הנכונה ביותר. אפילו המראה מקופלת. בפועל, אף אבן לא זזה. הסופה היה הרכב היחדי שעלה פעמיים בלי למוטט את הבניה (כי יש מספיק מומנט ולא צריך להשתולל על הגז). אבל מה? פעם גם לחץ אויר 18 היה סבבה. מנסיון. מסתבר שהיום גם לחץ אויר 15 כבר לא מספיק. 10 ומטה, אחרת מחליקים.

אם צחי כפרי לא מתבייש להוציא מטאטא ולטאטא את המדרגה בשביל שקבוצת המטיילים עם ההנטרים והקינגים יעברו בביטחה אז גם אדון ברלי יכול
סלח לי דרור הפעם פישלת
מה שאני מציע לך כדי לצאת מהטראומה זה לחזור לשם והפעם לתכנן כמו שצריך ולטפס בשקט בלי דרמות כמו שאתה אמור לדעת ואחר כך לעצור , להכין קפה ולהגיד איזה אדיוט היית שהפכת פתאום לכזה סוס מת...
בכל מיקרה יש לי הצעת פשרה
אתה על תקלקל את המעלה אך אתה רשאי להציב בו שלט על הסכנה הטמונה בו בדיוק כמו שרכס עשה בזמנו

סוזי המשתוללת
12-04-12, 02:30
http://www.youtube.com/watch?v=tT_qXKSxVw0

moisofnik
12-04-12, 16:21
אל תדאג דרור, אף אחד לא יסגור (גם אם היה מי שמוסמך) גם אם יקרה משהו - ראה את נ.ג 186 שרבים התהפכו ונפגעו שם, כולל מספר חילוצים מוסקים והמקום פתוח.
מבלי קשר, אולי מישהו כבר ירים את הכפפה ויבצע שם חציבה, פיצוץ או מה שלא יהיה כדי לייצר שביל פשוט לבחירת מי שלא מחפש לאתגר את עצמו?

דרור ברלי
12-04-12, 18:47
שמוליק יצירתי ביומיים האחרונים. תנו לו להתפרע. לפחות בכתיבה ובנבירה בתמונות ישנות ובסרטים מפעם.
ועד שהמקום יטופל (והוא יטופל, שלא תדאגו) מצידי באמת אפשר להתחיל עם שלט.

ד ו ר ו ן
13-04-12, 00:46
דורון משום מה 20 שנה אני בוחר את אותו הקו:p
הכל טוב ויפה, רק שהמעבר המקורי נהרס לפני 11-12 שנים, לא 20 שנה.

-->