PDA

צפייה בגרסה מלאה : לנסוע רק עם הנעה קידמית בפוראנר

sunnyboy
10-02-05, 14:06
השאלה היא תאורתית אבל מחייבת תשובות רציניות.
בהנחה שנשבר הרינג באיבר השלישי בסרן האחורי באמצע טיול עמוק בשטח קל למעבר,ואז שולפים את הרינג השבור מהאיבר השלישי ומרכיבים את האיבר השלישי נטול הרינג בחזרה לסרן, מחברים דריישפט ואת כל השארו משלבים ל4-H . למעשה נישארים רק עם הנעה קידמית דרך הטרנספר מה דעתכם? אפשרי ,הזוי ,טרנספר ישבר? הטרנספר בנוי רק להעביר כוח לסרן הקידמי אחרי שקיבל עומס מהאחורי?
שי.

חנן א.
10-02-05, 14:14
לא ניסיתי את זה בפור-ראנר, אבל יצא לי לנסוע כמה פעמים מרחק גדול ללא גל הינע אחורי בCJ .

עקרונית, אין עם זה בעיה שאני מכיר. הדבר היחיד שאולי הייתי חושש ממנו , ובהחלט יתכן שזה חשש לא מוצדק, זה הפיניון שיסתובב בלי שהרינג יזרוק אל המיסב הקדמי שלו שמן. הייתי מוריד גל הינע אחורי ליתר בטחון.

נמרוד
10-02-05, 14:15
אפשרי, וזה לא תיאורטי בכלל.

גם בסמוראי וגם בסיקס יצא לי לצאת מהשטח ולסוע יום יומיים בהנעה קדמית בלבד עד תיקון תקלות. אתה מנתק את הסרן האחורי על ידי הורדת הדרישפט, ונוסע לשלום.

לא נגרם נזק מיוחד לטרנספר.

במקרה שאתה מתאר, לא בטוח שאתה בכלל צריך לפרק את הרינג, תלוי באמת במקרה הספציפי. ברגע שהדרשפט מנותק, אמנם הדיפרנציאל מסתובב, אבל ללא עומס.

איציק - 4X6ZH
10-02-05, 14:48
אפשרי ללא כל בעיה
אבל אבל !!
מאחר והנושא כבר עלה וכלי רכב חדשים \ שונים \ ומוזרים יש יותר ויותר ....
אז בכל רכב שיש מערכת אוטומטית או אלקטרונית או השד יודע איזה שם היצרן נותן למערכת
אסור באיסור מוחלט להגיעה למצב בו יש הפרדה בין הסרן הקידמי לאחורי .
הנושא יחסית חדש ורוב המוסכים \ בעלי הרכב כלל לא מודעים למגבלה החדשה .
לכל אלה שגוררים רכב כאשר 2 גלגלים באויר .
לכל אלה שמורידים דרישאפט כי התעקם להם וממשיכים רק על הנעה קידמית
לכל אלה שגוררים את הרכב כאשר המנוע לא עובד ..... כן כן בשטח . רק עד הכביש !!!
ועוד ועוד
עוד סיבה למה הרכבים של פעם היו יותר טובים .
איציק

גיא
10-02-05, 18:38
איציק
אתה יכול לפרט מה הבעיה עם זה ?

לעניין, אני לא יודע אם בפוראנר יש מחשב אבל אני נסעתי שבוע וחצי עם הסמוראי ככה עם נעילה קידמית.

לא להיט אבל לא נורא. ( סמוראי )

grand
10-02-05, 19:30
הבעיה שאיציק מתכוון אליה רלוונטית לרכבים מסוימים בעלי טרנספר "חכם".
באותם טרנספרים יש מעין מוח - לימיטד סליפ, המסוגל לזהות איבוד אחיזה ולהעביר כח לאותו סרן שזקוק לו בזמן מסוים.קיים ברכבים חדשים מסוימים ואף ישנים יותר כמו הגראנד צ'רוקי והריינג' כמדומני. ברכבים אלו ניתוק אחד מגלי ההינע יזיק לטרנספר.

גיא
11-02-05, 23:24
אצלי יש כזה דבר ?

בוזי
12-02-05, 12:32
אצלי יש כזה דבר ?

אצלך יש דיפ' מרכזי ננעל. אם לא תנעל - הרכב לא יזוז. אם תנעל - תיסע בהנעה קדמית בלבד (או אחורית - תלוי איזה דריישפט ניתקת). אני לא רואה סיבה שזה יזיק לטרנספר.

-->