PDA

צפייה בגרסה מלאה : 13 שנים עברו מאז לכתו של איש מיוחד שאינכם מכירים

yes1952
05-04-12, 07:14
13 שנים חלפו והרבה גלים היכו בחוף בית ינאי
איש מיוחד היה,ג'יפאי בלב ובנשמה עוד לפני עידן הפורומים ומנועים עתירי מחשבים
את רזי תפעול הג'יפ(ממש לא חיקוי)רכש במדבריות צפון אפריקה במלחמת העולם השניה ומשם דרך איטליה שחרור מחנות ריכוז
וסיום ושחרור מהולנד,
מאז היותי בן עשר לימד אותי את כל שידע על הישרדות עם ג'יפ--כן היה לנו אחד בבית ששירת אותי שנים רבות.
לאחרונה בעיקבות מכירת הבית לראשונה העזתי לפתוח את המגירות שלו ואת הקופסאות הקטנות בהן שמר מזכרות ממהלך חייו.
קופסאת שוקולד בריטי מפח עם סוגר מיוחד שהיתה עטופה בבד פלנל המיועד לניקוי רובים היתה מוסתרת בין כל חפציו.
קופסא מהצבא הבריטי של מלחמת העולם השניה,
תמונות של החברות שהיו לו
תמונות עם ג'יפ סיור מדוגם להפליא--שני מקלעים.ג'ריקנים,שני גלגלים רזרבים ועוקב מים נגרר--והאיש מחזיק טומיגן ביד, מדי צבא בריטי וכפיה על הראש,
וכן תמונה עם המפקד המיתולוגי של מפקד שועלי שמשון ממלחמת השחרור,
ערימה קטנה של אותות הצטיינות ומדליות שירות,
האיש הזה שלימד אותי כה רבות והכניס בי את האהבה הזו הבלתי מוסברת לרכבי ההנעה הכפולה ולא רק,
ואם יש מקום לציון 13 שנים למותו הרי שהינה מצאתי-המקום הינו אתר ג'יפולוג-בטוחני שלו היה היום בחיים לא הייתם נימלטים מכתיבתו המשוננת,
כן
האיש הינו אבי מולידי שעל אף 60 שנותי אני מרגיש בחסרונו במיוחד כל ערב ערב פסח
וכאן המקום להודות לבחור בשם שמיל שעצם הופעתו עם הוויליס שלו בבית הורי גרם לבני משפחתי להבין שאת קופסאות הזכרונות של אבי יש להפקיד בידי
כממשיך דרכו--ובתמונה הקטנה מימין הנינה שלו שתגדל להיות ג'יפאית
תודה על הסבלנות שהקדשתם בקריאת מילים אילו
יוסי

tzagi
05-04-12, 07:43
אפשר רק להתפוצץ מקנאה והערכה.

אולי תעלה את התמונות?
אגב, אתה בטוח שזה טומי?
הטומפסונים היו מאד מבוקשים ובכמויות קטנות...אפילו מאד.(בזמן שאתה מתאר)
הכול יכול לקרות, אבל טומפסון בידי חייל הממלכה? זה היה מראה נדיר.

yes1952
05-04-12, 08:13
ג'ו ידידי היקר
א-זה טומי אמיתי-הוא היה מאוד גאה על כך שהוא היה מהבודדים שהיה לו טומי-גם עם מחסניות עגולות וגם מאורכות
ב-מפאת האופי האינטרנטי של הפורום אני מעדיף לא להעלות תמונות שלי או של בני משפחתי למעט יורשת העצר הפיצפונת
ג-נכון שחיילי הבריגדה היו חיילי הוד מלכותה אך הם היו גם בני ארץ ישראל וכלוחמי קומנדו(כך תייגו את יחידות המדבר ארוכות הטווח)היו להם ערב רב של נשקים
ד-במלחמת העולם השניה היו הרבה מאוד טומפסונים שהיו תשובה נאותה לשמייסר הגרמני
יוסי

tzagi
05-04-12, 08:30
לא מסכים עם סעיף ד
היו הרבה יותר שמייסרים מטומפסונים, הם היו יקרים רצח ורק קצינים (US ARMY) זכו בו.
לכן באמצע המלחמה יצאו חקויים כמו GREASE GUN. STEN ואפילו העוזי המיתולוגי נולד מאותו חוסר.
אבל בא לא נלכלך את השרשור בחוסרים היסטוריים
בכול מקרה, אחכה לתמונות באי-מייל.

Tsafrir
05-04-12, 08:43
אפשר רק להתפוצץ מקנאה והערכה.

אולי תעלה את התמונות?
אגב, אתה בטוח שזה טומי?
הטומפסונים היו מאד מבוקשים ובכמויות קטנות...אפילו מאד.(בזמן שאתה מתאר)
הכול יכול לקרות, אבל טומפסון בידי חייל הממלכה? זה היה מראה נדיר.

אכן, במסגרת מדיניות ה"החכר והשאל" ארה"ב סיפקה לבריטניה תתי-מקלע טומפסון שהגיעו בעיקר ליחידות המיוחדות שלהם: יחידות הפשיטה השונות, SOE, MI9 ואחרות.
הקשיים לקיים אספקה סדירה מעבר לאטלנטי הביאו את הבריטים ליצר את הסטנים.

hadtomer
05-04-12, 18:30
וכעת, אחרי שסיימתם לדון בעליונותו של השמייסנר על הלוגר -

יוסי - איזה תענוג לקרוא. ניכר שהיה איש גדול יותר ממה שהיריעה יכולה להכיל. סחתיין.

יובל48
05-04-12, 18:52
מרגש מאד,זכית.

revi3
15-04-12, 10:45
נפלא כתבת יוסי,טעם מתוק השאיר לך אביך.
לא בכדי יש לך אהבה גדולה לג'יפאות.

-->