PDA

צפייה בגרסה מלאה : בולמים אחוריים לפורסטר 2006 ומעלה

שגיא S
05-04-12, 21:28
שלום לכולם

מבקש בשביל חבר...
הוא לא מצליח למצוא בולמים אחוריים לפורסטר שנת 2006.

בחברה רוצים 2700 שקל לאחד.

מישהו יודע איפה אפשר למצוא במחיר נורמלי?

tooshey
05-04-12, 22:19
מבירורים שערכתי לאחרונה עבור שכן, אין בולם אחורי תחליפי זול לפורסטר מ 2003 ומעלה.
יש מקורי סובארו במחיר שציינת, ואופציה נוספת, יקרה לא פחות אבל איכותית יותר, קויילאובר של פוקס.
לאאוטבק, היבואנים של פוקס אין מוצר מדף עבור פורסטר, אבל לאחר מדידות ניתן לבנות סט בולם +קפיץ.
בולסטר גם הביאו מספר קיטים משופרים לפורסטר, אבל ממה שהבנתי קיטים אלו שינו את התנהגות הרכב (גובה, קושי) מההתנהגות עם בולם מקורי.
אם זה היה אוטו שלי, הייתי מרכיב פוקס. מה גם שניתן לכוונן או לשפץ אותם בעתיד בעלות נמוכה.

בולמים קדמיים זולים אין בעיה למצא.

בברכה,טושי

שגיא S
06-04-12, 11:48
טושיי מה מיוחד בבולמים האלה? שהם כל כך יקרים ואין כאלה להשיג...?

אין בולם מרכב אחר שהוא באותה תצורה וגודל?

tooshey
06-04-12, 19:37
אולי יש.
אתה מוזמן לחפש, ואם תמצא ספר לי.

בברכה,טושי

שגיא S
07-04-12, 10:57
אתה יודע אולי מידות? ואיך מתחבר למעלה למטה?
חבר שלי לא מבין ממש מה אני רוצה ממנו

yaronp
19-10-12, 11:44
קיימים כיום בשוק בולמים תחליפיים. יש סיניים ויש מונרו.

רצוי בכל מקרה להחליף גם קפיצים, היות והם שוקעים.

השבוע החלפתי בולמים לתחליפיים של מונרו וקפיצים משופרים (עבים וגבוהים יותר) של IRONMAN האוסטרליים.

drorbo
20-01-13, 17:28
גם אני מחפש לרכב של האישה

yaronp
20-01-13, 21:51
אני החלפתי אצל מכון אלשייך ברמלה - מצ"ב קישור http://www.d.co.il/28820410/27940/

המחיר היה טוב באופן יחסי למוצר שקיבלתי (וביחס למחיר של הבולמים והקפיצים המקוריים).

עידו לוריה
25-01-13, 09:41
יש גם בולמים של KYB ועולים אפילו קצת פחות מהמונרו , פשוט צריך לקנות אותם מהיבואן של KYB ולא מהיבואן של סובארו .

עידו

YoavR
22-07-13, 21:57
מתעלק ומקפיץ.

רכב שנת 2006 אוטומט, סטנדרטי, לא מוגבה, הכל מקורי. בולמים אחוריים עם מערכת ה Self leveling
בולם אחורי ימני הלך לעולמו. לא בטוח מה מצב השמאלי.
המצב כרגע מתאפיין בהתנהגות מזוויעה של החלק האחורי של הרכב מלווה ברעשים עמומים על שיבושי דרך.

קיבלתי הצעה כ 2500 ש"ח + מע"מ לבולם חדש מקורי. זה סביר? יש אפשרות להשיג בזול יותר?
מנסיון, יכול להיות שדרוש להחליף רק בולם אחד?

אני יודע שיש אפשרות להתקין בולם תחליפי (ללא המערכת) עם קפיץ קשיח יותר אבל ממה שביררתי ההצע כרגע בשוק הוא קפיץ של קינג-ספרינגס (עם בולם KYB או מונרו) שהבנתי שנותן הרבה הגבהה ומאוד מקשיח את הרכב. מישהו מכיר אופציות נוספות?

אשמח מאוד לשמוע חוות דעת מבעלי רכבים שביצעו את ההסבה.

עידו לוריה
22-07-13, 22:06
אצלי ברכב מורכב בכול הפינות קפיץ של קינג האוסטראלי + בולם של KYB קפיץ עלה 450 ש"ח כולל התקנה וגם כול בולם עלה 450 ש"ח כולל התקנה .
הרכב גבוהה יותר בערך ב - 50 מ"מ וקשה יותר אבל אני מאוד אוהב את זה .
לבולם של KYB אין את המנגנון של שליטה בגובה וכמו כן לשום בולם אחר חלופי , כמו כן מאוד לא מומלץ להחליף בולם בודד לפחות זוג למרות שאני חושב שעדיף את כולם .

עידו

YoavR
23-07-13, 06:07
אהלן עידו,

תודה על האינפורמציה. היכן קנית והתקנת את הבולמים/ קפיצים? (אפשר כמובן בפרטי)

את הקושי אפשר לאהוב או לא. אולי זה משהו שמתרגלים אליו.

החשש העיקרי שלי מ setup כמו שתארת הוא ש 50 מ"מ הגבהה תחסל למעשה את מהלך הפתיחה של המתלה.
כמה מהלך כבר יש לבולמי KYB? זה נתון שאני לא מצליח להשיג.
לדעתי, מהלך הפתיחה (droop) הרבה יותר חשוב ממרווח גחון.
לא רק בשטח.
אשמח לשמוע מה קורה בפועל? אם אתה מרים את הרכב על ג'ק (מהבודי), כמה ס"מ הוא מתרומם עד שהגלגל נפרד מהאדמה?
לפני כמה זמן, פרקתי גלגל אחורי והתלהבתי לגלות שהג'ק המקורי ממש גבולי והגיע לסוף המהלך שלו בשביל להרים את הגלגל בס"מ או שניים מהארץ.

בקיצור, אני מפחד לקנות בזול ולשלם ביוקר.

יואב

עידו לוריה
23-07-13, 14:34
בתכלס זה משאיר די הרבה למהלך פתיחה אני לא זוכר כמה אבל אני יבדוק ויחזור אליך עם מספרים .

עידו

Gilad Medraft
24-07-13, 07:02
פורסטר 2004 אוטומטי מנוע אטמוספרי. איזה אוטו!! לא מזמן החלטנו שאנחנו לא רוצים אוטו אחר. אין באמת למה לרוץ ולשדרג. סתם בזבוז של כסף.

מתלבט כבר הרבה זמן לגבי החלפת בולמים והגבהה. האוטו כ"כ נוח ומאוזן- בכביש, ועם מיגון מלא (מנוע גיר ובית דיפרנציאל אחורי) עובר בכל מקום שביקשתי ממנו יפה. לא חיפשתי עד כה איזה עבירות קשה או מעלה תלול, אבל את נחל יששכר הוא עבר יפה, בשבילי הדשדש של הערבה הוא משייט נהדר, ובכלל- לכל מקום שאני רוצה להביא את המשפחה שלי הוא מגיע.

אז למה להגביה? כי המיגון נוגע לפעמים (מנמיך את הגחון ב-ס"מ-שניים. כי יתן לי יותר עבירות וביטחון בשטח. כי אחרי 210,000 ק"מ זה זמן טוב ליישר קו גם באזור המתלים, ואם כבר- אולי נשדרג?

לא הצלחתי להבין עד כה מאף אחד- האם הגבהה בקפיצים הורסת את האופי הנוח של האוטו.

לגבי סטים של בולמים:

גתוס מציעים סט של קפיצי קינג עם בולמי מונרו- הגבהה של כ-2-2.5 אינצ' (הבעיה מאיפוא מתחילים למדוד- הרכבים לא חדשים ושקעו עם הזמן)

אספיר מציעים סט יעודי לפורסטרים של פדרס- כולל בולמים וקפיצים. הגבהה כנ"ל.

אצל שני המתקינים מדברים על אוטו קשה יותר, אבל הנוחות משתפרת ככל שהמהירות עולה, ושיפור משמעותי בשטח מכל הבחינות. סומך עליהם, אבל...מישהו התנסה?יכול לשתף?,

העלות של סט הגבהה כזה (כולל 4 קפיצים ובולמים) גבוהה במקצת מזוג בולמים אחוריים מקוריים ששומרים על האופי המקורי והכה מקסים של הפורסטר שבסופו של יום נוסע 98.5% מהקילומטראז' בכביש, והיכולת שלו בעיקול ה-S שמטפס מהרמזור של אלונים לכיוון טבעון עושים לי חיוך ענק בכל פעם...

למען הסר ספק- את הג'ננה של העבירות אני מוציא על ג'יפים שווים- במקומות רחוקים (ראו בחתימה...).

דילמה דילמה (כמעט כמו הדילמה בין סיקס לדיפנדר...).

ועוד לא נכנסנו לאופציה של הגבהה של המרכב בלבד שאמורה לשמר את אופיו הסטנדרטי של האוטו למעט הגבהה קלה של מרכז הכובד...

YoavR
24-07-13, 22:56
בתכלס זה משאיר די הרבה למהלך פתיחה אני לא זוכר כמה אבל אני יבדוק ויחזור אליך עם מספרים .

עידו
תודה.
אעשה קצת מדידות בסוף השובע.
אמשיך עם הברורים ואעדכן.

יואב

YoavR
31-07-13, 05:59
לצערי, ולהפתעתי, קיים מעט מידע בחוץ בנוגע לחלקי מתלה תחליפיים לפורסטר.

אני עדיין מחפש התרשמויות ממקור ראשון מבעלי פורסטר SG (מהשנים 2002-2008) שהחליפו את הבולמים/קפיצים המקוריים.

הנה דו"ח ביניים:
קינג ספרינג מציעים קפיצים להגבהה וקפיצים לגובה סטנדרטי. לארץ מיובאים רק קפיצי ההגבהה. לא מצליח להשיג מידע טכני רשמי על הקפיצים - קבוע קפיץ, גובה קפיץ, הגבהה... בעל פורסטר דור קודם (SF) מדווח על כ-5 ס"מ הגבהה.
בולמי KYB הוזכרו כאן כבר בעבר. אני לא מכיר את היבואן ולא יודע מי מוכר ומתקין אותם. ברשת לא מצאתי שום נתונים לגביהם - מידות, פתוח/סגור,מהלך.
מונרו, כיאה ליצרן הבולמים מהגדולים והרציניים בעולם, הם היחידים שמפרסמים נתונים.
קפיצי IronMan מצהירים על הגבהה של 3.5 ס"מ אבל מצאתי עדות על כך שמלפנים הם הגביהו ביותר מ 5 ס"מ. אולי זה בגלל שהם בהגדרה מיועדים לרכבים עם מנוע ה 2.5 ליטר שלא קיים כאן בפורסטר ואולי הוא כבד יותר ממנוע ה 2.0 ליטר.
גם עבור מוצרי Pedders לא מצאתי שום מידע.

בכדי להבין עם מה יש לי עסק בצעתי מספר מדידות על הרכב. מדדתי את הגובה הסטטי של הרכב כמו שהוא עכשיו. אני יודע שהוא שקוע קצת מאחור אבל לא יודע בכמה (אין לי פורסטר זהה, מקורי במצב טוב זמין), אני מעריך שב ס"מ או שניים. אח"כ מדדתי את הגובה כשהגלגלים באויר.
מצאתי שהמהלך לפתיחה (droop) מלפנים הוא כ 8ס"מ ומאחור הוא כ 10ס"מ. (מרשים מאוד).

כל הגבהה (באמצעות הקפיצים) תבוא על חשבון מהלך הפתיחה שהוא חשוב ביותר ולדעתי ולהעדפתי חשוב יותר ממרווח גחון.
אלא אם כן, כמובן, מחליפים לבולמים ארוכים יותר אבל ככל הנראה אין כאלה.
לאור האמור לעיל, עבורי, הגבהה של 5ס"מ לא באה בחשבון.
כל זאת לפני שדיברתי על נוחות ונוקשות שהם מושגים די סוביקטיבים.

לסיכום,
אני מחפש אלטרנטיבה לבולמים המקוריים האיכותיים מאוד אבל המאוד יקרים.
אני מחפש להחליף זוג בולמים אחוריים לחליפיים וארבעה קפיצים ולקבל מינימום הגבהה ורכב מאוזן.
אני מחפש בעל רכב דומה (SG) שביצעה החלפה של הרכיבים המקוריים ויכול לדווח כמה הרכב גבהה ולתת התרשמות מאיך שהרכב מתנהג.

כל אינפורמציה תתקבל בברכה.

יואב

עמרי שדה
03-08-13, 10:44
לצערי, ולהפתעתי, קיים מעט מידע בחוץ בנוגע לחלקי מתלה תחליפיים לפורסטר.

אני עדיין מחפש התרשמויות ממקור ראשון מבעלי פורסטר SG (מהשנים 2002-2008) שהחליפו את הבולמים/קפיצים המקוריים.

הנה דו"ח ביניים:
קינג ספרינג מציעים קפיצים להגבהה וקפיצים לגובה סטנדרטי. לארץ מיובאים רק קפיצי ההגבהה. לא מצליח להשיג מידע טכני רשמי על הקפיצים - קבוע קפיץ, גובה קפיץ, הגבהה... בעל פורסטר דור קודם (SF) מדווח על כ-5 ס"מ הגבהה.
בולמי KYB הוזכרו כאן כבר בעבר. אני לא מכיר את היבואן ולא יודע מי מוכר ומתקין אותם. ברשת לא מצאתי שום נתונים לגביהם - מידות, פתוח/סגור,מהלך.
מונרו, כיאה ליצרן הבולמים מהגדולים והרציניים בעולם, הם היחידים שמפרסמים נתונים.
קפיצי IronMan מצהירים על הגבהה של 3.5 ס"מ אבל מצאתי עדות על כך שמלפנים הם הגביהו ביותר מ 5 ס"מ. אולי זה בגלל שהם בהגדרה מיועדים לרכבים עם מנוע ה 2.5 ליטר שלא קיים כאן בפורסטר ואולי הוא כבד יותר ממנוע ה 2.0 ליטר.
גם עבור מוצרי Pedders לא מצאתי שום מידע.

בכדי להבין עם מה יש לי עסק בצעתי מספר מדידות על הרכב. מדדתי את הגובה הסטטי של הרכב כמו שהוא עכשיו. אני יודע שהוא שקוע קצת מאחור אבל לא יודע בכמה (אין לי פורסטר זהה, מקורי במצב טוב זמין), אני מעריך שב ס"מ או שניים. אח"כ מדדתי את הגובה כשהגלגלים באויר.
מצאתי שהמהלך לפתיחה (droop) מלפנים הוא כ 8ס"מ ומאחור הוא כ 10ס"מ. (מרשים מאוד).

כל הגבהה (באמצעות הקפיצים) תבוא על חשבון מהלך הפתיחה שהוא חשוב ביותר ולדעתי ולהעדפתי חשוב יותר ממרווח גחון.
אלא אם כן, כמובן, מחליפים לבולמים ארוכים יותר אבל ככל הנראה אין כאלה.
לאור האמור לעיל, עבורי, הגבהה של 5ס"מ לא באה בחשבון.
כל זאת לפני שדיברתי על נוחות ונוקשות שהם מושגים די סוביקטיבים.

לסיכום,
אני מחפש אלטרנטיבה לבולמים המקוריים האיכותיים מאוד אבל המאוד יקרים.
אני מחפש להחליף זוג בולמים אחוריים לחליפיים וארבעה קפיצים ולקבל מינימום הגבהה ורכב מאוזן.
אני מחפש בעל רכב דומה (SG) שביצעה החלפה של הרכיבים המקוריים ויכול לדווח כמה הרכב גבהה ולתת התרשמות מאיך שהרכב מתנהג.

כל אינפורמציה תתקבל בברכה.

יואב

יש ברשותי קפיצי קינג לפורסטר עמרי 0502265662 לכל המעוניין בפרטים.

-->