PDA

צפייה בגרסה מלאה : פורד F350 שנת 2012 - צריכת דלק

jimbofir
07-04-12, 21:15
אני עומד לרכוש פורד F350 חדשה. האם מישהו ביצע מעקב על צריכת דלק (עירוני, בינעירוני, משולב)?
אשמח לקבל נתונים. אני עדיין מתלבט בעיקר מהסיבה הזאת.

טל חסיד
07-04-12, 21:33
במידה וזו הבעיה או החשש שלך הייתי יורד מרכבים מהסוג הנ"ל 1 ל 6 בממוצע.

טל

jimbofir
07-04-12, 21:48
טל תודה.
אם זו הצריכה הממוצעת אז אני רגוע. אני נוהג כיום בג'יפ מסוג רקסטון שצריכת הדלק שלו היא קצת יותר טובה אבל בהתחשב שעוסק מורשה מקבל החזר מלא של המע"מ וכן החזר חלקי על הבלו אני רואה את היתרון (מעבר לכל שאר היתרונות הברורים).
אני שמעתי על צריכה של 1:4 אבל בדגמים הישנים יותר ולא עם המנוע של פורד.

מאור ש
08-04-12, 10:53
יש לי 2007 צריכת דלק 1:5.5 ממש מעולה

MR BIG
08-04-12, 11:35
אני ממש לא מסכים עם טל חסיד :
1) אולי הצריכה הממוצעת אצלך היא 1:6 .אבל אי אפשר להכיל את הנתון הזה על כל הנהגים ועל כל סוגי הנסיעות/ עבודות שהרכבים האלה יודעים לבצע.
סתם לדוגמא , אני עם הסילברדו מגיע ל 1:6.7 בעוד כל הקולגות שלי הם נהגים יותר כסחנים ואגרסיביים ומגיעים ל1:6 ביום טוב . זה הבדל של 10%. (חשב את זה לאורך 3 שנים...) צריכת הדלק תלויה משמעותית באופי הנהיגה ובתמהיל הנסיעות השוטף של הרכב.
2) אז מה עם הרכבים האלה צורכים הרבה דלק? למה הוא צריך לרדת מזה? במדינת ישראל רכב צורך גם עלויות קבועות ומיסים לרוב. צריך להכניס את כל מכלול הנתונים למשוואה המאד מוגדרת לבדיקת כדאיות כלכלית ורק אז , כשכל הנתונים נלקחים בחשבון , רק אז לקבל מסקנות ולהחליט.

ולפותח השירשור ,

אתה שואל שאלה טובה ומשמעותית מאד. תשובה מדוייקת היא בעייתית , בדיוק בגלל מה שרשמתי בסעיף 1 למעלה. מה עוד שנתון מדוייק על צריכת סולר מודדים בצורה עיקבית במעקב מסודר ע"י תוכנה או קובץ אקסל מהרגע שהרכב עולה על הכביש ועד שמוכרים אותו : כמה ק"מ הוא ביצע וכמה סולר הוא צרך, זו הצריכה האמיתית.בשוטף...

לשאלה שלך יש משקל כבד בקבלת החלטה , ולכן , כדי לקבל תשובה טובה ביותר , אני ממליץ לנהוג באופן הבא :

לקבוע נסיעת מבחן עם כל אחד מהיצרנים , כשנסיעת המבחן תתבצע באופן הבא :
1) כמובן שאתה נוהג לכל אורך הנסיעה.
2) מתדלקים את הרכב בתחילת הנסיעה מלא מלא עד פיית המיכל ומבצעים לפחות 100 ק"מ בנסיעה משולבת שתייצג את תמהיל הנסיעות השוטף שאתה תבצע (למשל, אם אתה רק תיסע על כביש 6 על 130, או רק בעיר או לא יודע מה...- אז זו גם תהיה נסיעת המבחן! לדמות הכי קרוב לאמת שתהיה בפועל)
3) בסוף הנסיעה שוב לתדלק , באותה תחנת דלק , באותה משאבה , עד הפייה של המיכל ולחשב את הצריכה בפועל.

זה הכי טוב שאתה יכול לעשות , ותעשה את זה , כי זה חשוב...!!

הערה בצד, וזה לא מתוך ידע אלא מתוך אינטואיציה בלבד : הפורד קיבל ב-2011 הילוך שישי . דבר שאמור להקטין את הצריכה משמעותית. מה עוד שהפורד והסילברדו היום דורשים טיפול כל 15אלף ק"מ בעוד הדודג' זקוק לכל 12.5 אלף. זה 16% יותר בטיפולים!! קח את זה בחשבון...
כמובן שלשיקולי יופי, נוחות וחיבור ריגשי אני לא נכנס כי זה נתון לפרשנות אישית....ובתחום הזה אני באופן אישי לא ממליץ על הדודג'.

אייל.

טל חסיד
08-04-12, 15:10
אייל אצלי צריחת הדלק היא 1 ל4 אבל לא ברכב מהסוג הנ"ל משהו אחר, הבחור שאל מה הממוצע הכללי וזה 1 ל6 או קרוב לזה מאד, חשבתי לפי שאלתו שהמשקל שלו לקניית הרכב הנ"ל היא הצריחת דלק, אם 1 ל6 זה מתאים לו אז מה הבעיה פה בתשובה שהוא קיבל ממני ? כותב לו פה מאור 5.5 ל1 אז מה הטעות פה הכל תלוי בסגנון הנהיגה של הנהג באותו רכב .
יש גם אנשים שאומרים שהסילורדו אוכל 1 ל 10 מה שלא נכון .

טל

טלטולי
15-04-12, 23:43
לא יודע כמה זה נכון אבל .....
2011 Super Duty - Challenge 1 | Fuel Efficiency

יש בלינק השוואה לצריכת דלק ביו טיוב תעלו את הקישור מי שיודע

איתמר_DRZ
16-04-12, 08:44
לי יש פורד 2008 ועושה 1 ל5-6 בנסיעה רגועה מאוד, רכב מדהים אני מאוהב ;)
שמעתי שהדודג' עושה 1 ל-8 לא יודע עד כמה זה נכון.

MR BIG
16-04-12, 13:38
טלטולי - לדעתי זה לא נכון. יש הרבה סרטוני הדגמה והשוואה בין שלושת הרכבים האלה. הם מראים מה שהם רוצים להראות...- תלוי מי יוזם הסירטון ופירסומו.
קח את זה בעירבון ממש ממש מוגבל.משיקולים פרסומיים/עיסקיים/ מסחריים בלבד.

איתמר - לגביי הדודג' , לפחות מהנתונים של חמישה רכבים אצלנו בחברה - זה לא נכון!! הממוצע הוא 6.4 . אבל שוב , כמו שאמרתי ,לצריכת דלק אין נתון אחד קבוע וקולקטיבי: הצריכה שלי היא לא הצריכה של האחרים . הכל תלוי משמעותית מאד בתמהיל הנסיעות (שטח, בין עירוני, עירוני) וצורת הנהיגה (רגולה , אגרסיבית וכו').

אגב , קחו עוד טיפ :

נכון שב"פארטו" של הוצאות הרכב הדלק הוא מרכיב מאד משמעותי , אבל מה עם האחזקה?
עלות אחזקה נמדדת ב - ש"ח לקילומטר. לדוגמא , על 100,000 ק"מ שהרכב ביצע הוצאתי 20,000 ש"ח על טיפולים, תיקונים וצמיגים , אז הוצאות האחזקה שלי לק"מ הם :0.2.

בעולם המשאיות והמכונות יש תפיסה בשנים האחרונות להקיש על הוצאות האחזקה כתוצאה מעליה או ירידה בצריכת הסולר. למשל :

אם הצריכת סולר שלי , בנהיגה רגועה , היא X , ועלויות האחזקה לק"מ שלי הן Y.
ונגיד שאצל הקולגה שלי , בנהיגה אגרסיבית ומסיבות אחרות , צריכת הסולר היא 1.3X , אזיי הוצאות האחזקה שלו גם יהיו 1.3Y.

מהניסיון שלי עם משאיות וציוד , הכלל הזה תמיד נכון.

דוגמא מהחיים :

אני נוהג בעדינות , צריכת הסולר שלי נמוכה , וכבר עברו 180,000 ק"מ ועוד לא פתחתי ברקסים!
אצל הקולגה שלי , שנוהג בפראות , צריכת הסולר הרבה יותר בזבזנית, והוא , ב-180,000 ק"מ כבר החליף ברקסים פעם שניה.

ולמה אני חופר לכם על זה ?
כי בראיה שהרכב הולך לעשות עכשיו 300,000 ק"מ עד שנמכור אותו , מתגלגל פה הרבה כסף ולכל דבר קטן יש משמעות.

אייל.

-->