PDA

צפייה בגרסה מלאה : בניית ארון מגירות ומקרר שליף - גרנד צ'ירוקי ZJ

boaz avrahami
10-04-12, 02:13
שלום לכולם,

רציתי לשתף אותכם בפרוייקט של בניית ארון תא מתען לגרנד צ'ירוקי ZJ.
לפני כמה חודשים רכשתי בהתלהבות מקרר ARB 50 ליטר.
המקום מהצומצם שתכננו מהנדסי קריזלר באחוריו של ה ZJ הבהירו לי שהמגירות שקניתי בל.כ. לפני חצי שנה הולכות לצאת מהרכב לטובת פתרון תפור לפי מידותיו של הרכב ומתאים יותר לדרישותי בטיולים..
במסגרת השיקולים התחבטתי יותר מפעם אחת מה לעשות עם הגלגל הרזרבי שממוקם בצידו השמאלי של תא המטען וגוזל מקום לא מבוטל.
מצד שני מבנה פתח תא המטען לא מאפשר לארון לנצל את כל רוחבו של תא המטען.

האפשרויות ששקלתי היו:
להעלות אותו לגג - יעלה בתצרוכת דלק .
לאור מחירי הדלק ו"צריחת" הדלק הגבוה ממילא מסתמן שזה לא יהיה הכיוון.

למקם אותו כמו בטנדר מירוץ באמצע ארון המגירות - גוזל הרבה מקום ויכולה להיות בעיה אם בהמשך תשתנה מידת הצמיג...
נפסל.

מתקן גלגל אחורי - הפתרון המועדף אבל מדובר בעוד הוצאה כספית וזמן עבודה...

בסופו של דבר החלטתי שזה יהיה הפתרון אבל הביצוע ידחה.
בשלב ראשון הגלגל ישב על ארון המגירות בתוך הרכב.

התלבטות נוספת היצה אם ללכת לכיוון פתרון של עץ או מתכת. החלטתי לשתף חבר ולהחליט ביחד.
למזלי, התברכתי בחבר יקר , בן כיתה מבית שערים... עידו לוריה.

נו, טוב, לא קשה לנחש שאם עידו מעורב אז הבחירה כנראה תהיה בין טיטניום לאלומיניום...
לאחר מכן נתכנסנו שבת אחת למדוד ולתכנן בסוליד את היצירה.

ניצול תא המטען נקבעה על ידי עידו התצורה הבאה:
מאחורי הספסל האחורי תוך ניצול השיפוע ימוקם מיכל מים מנירוסטה - אמור לתת כ 50 ליטר מים למקלחת ושטיפת כלים.
בהמשך ישב הארון.
מידות הארון הן 100 רוחב, 70 עומק ו 65 גובה.
כל המגירות בשליפה מלאה ע"ג מסילות מיסבים.
מצד שמאל ימותקן המקרר על מדף מתכת עם מקסימום פינוי חומר לטובת הפחתת משקל.
מצד ימין שתי מגירות - אחת בגובה 40 והעליונה בגובה 20.
שלדת הארון, המגירות והחיפוי מאלומניום.
במגירות התעקשתי על חומר די עבה וחזק (לאחדים מכם יש מיגון גחון מאותו החומר) 5052 4 מ"מ...

התכנון הסתיים ונשלחה הזמנת עבודה לחיתוך וכיפוף המגירות והחיפויים.
נרכשו מסילות ממחמ קשיחים - למקררולמגירה העמוקה - 20 ליברות, למגירה הקטנה 100 ליברות.
בנתיים התחלנו בייצור המסגרת לארון. (עידו מייצר ואני אחראי על החלק האומנותי:
ככה נראית ההתחלה:

57637 57638

ori abr
10-04-12, 02:37
בועז.
נשמע כמו פרויקט מתוין.
לא ידעתי שאתה בן העמק גם...
אני מתמרת במקור. אני בניתי מעין מדף לגרנד ZJ שלי.
מכיוון שיש לי מיכל גז נאלצתי להזיז את הגלגל. כמוך לא רציתי אותו על הגג ומתקון על הפגוש כרגע פתרון יקר מדי..
בניתי מצינורות מעין מדף שיושב על התושבות של המיכל גז. הגלגל יושב מעל כמובן לא מעל לגובה המשענות האחוריות. מגירות יכול להיות יגיעו בעתיד...
שיהיה המון בהצלחה בפרויקט. מכיוון שעידו מעורב אני בטוח שהוא יהיה מעל ומעבר מבחינת גימור.

sos4u
10-04-12, 11:42
גלגל בתוך האוטו ? מעל גובה המשענות? מתכון לרצח במשיכת רתכת.
מסוכן ביותר. תחשוב מה יקרה כשתבלום, או לחילופין כשהאף יפול לך לתוך תעלה עמוקה ?! ואל תגיד לי זה לא יקרה ...

שום מסגרת לא תשרוד את תנועת הגלגל בריצה קדימה.
אם ומדובר בפתרון זמני, תעלה אותו לגג. כמה שלא יעלה הדלק - זה יותר זול מהנזק הפוטנציאלי.
ככה גם תוכל לתכנן את המגירות שלך מאחור במכה אחת עד למעלה ...

בהצלחה ! הכיוון כבר נראה טוב !

ori abr
10-04-12, 13:34
אצלי הגלגל יושב מתחת לגובה המשענות. נראה לי שעדיף לך ללכת בכיוון הזה. מעל גובה המשענות אני בדעה של יוסי, זה נראה לי מסוכן.

sos4u
10-04-12, 14:14
לא הייתי סומך גם על המשענת.
תתפלא איך חפצים לא מעוגנים היטב מוצאים את דרכם בשעות צרה ...

יורם-דרומי
10-04-12, 15:12
בועז
לגבי החלק הפנימי - זה הפתרון - אין יותר בטיחותי מרשת הפרדה בין תא המטען לבין תא הנוסעים - לדעתי בבטיחות לא מוותרים
57657

בנוגע לזיווד ופיתרון לגלגל - ראה רעיון ממה שאצלי

57656
הצלחה בפרוייקט
יורם

boaz avrahami
10-04-12, 16:29
הגלגל בשלב הזמני שהוא יהיה מאחור מתוכנן להיות מעוגן עם רצועות קשירה. ( TIE DOWN)
אני מסכים שלא משחקים עם בטיחות אבל תסכימו איתי שסתם קפצתם .
הוא נכנס בקושי במרווח שישאר בין הארון לתקרה.
מעוגן היטב עם רצועה ויושב מאחורי משענת הבטיחות.

האמת שהרמתם להנחתה שניכם (יוסי ויורם).
הפגוש האחורי שיש אצלכם מאוד מצא חן בעיני. הייתי גונב אותו אלמלא זה היה כרוך בהמון עבודה לפרק אותו.
אם מישהו מכם מגיע לכיוון צפון (חורשן ומעלה) אני אשמח לארח אותו לקפה ועוגה משובחת בזמן שעידו ואני נוציא מידות ע"מ להנדס לי גם משהו דומה...

אני לא יכול להתאפק מלהעיף את הגלגל האחורי החוצה...

בועז

sos4u
10-04-12, 16:43
כבר כתבתי לך. גם באופן זמני- עדיף על הגג.

גם סוברו שנת 1991 שצריך להניע ולנסוע רק 200 מ' צריך מנוע, גיר ברקסים והגה ...
לבנות מתקן לגלגל על הגג, יקח לעידו בדיוק שעה, ויהיה הכנה לגגון שתרצה להכין אח"כ ...

לגבי שרטוטים, תמורת סכום סימלי ... או שכפול של המגירות שלך, הכל אפשרי .. :)

עידו לוריה
10-04-12, 16:52
כבר כתבתי לך. גם באופן זמני- עדיף על הגג.

גם סוברו שנת 1991 שצריך להניע ולנסוע רק 200 מ' צריך מנוע, גיר ברקסים והגה ...
לבנות מתקן לגלגל על הגג, יקח לעידו בדיוק שעה, ויהיה הכנה לגגון שתרצה להכין אח"כ ...

לגבי שרטוטים, תמורת סכום סימלי ... או שכפול של המגירות שלך, הכל אפשרי .. :)

תמורת סכום סימלי אני היה מוכן להעתיק את משקולת הברזל שיש לך מאחור :cool:

עידו

boaz avrahami
10-04-12, 18:05
ממשיכים בפרוייקט-

מגירת המקרר עברה צביעה אלקטרוסטטית - בלי להתפנק בהתאם לצבע שהיה בליין.
למזלי היה הצבע הנכון...
אז יש לנו עכשיו מגירות ואפשר להתקדם

576615766257664
57668
סגר הלשונית של בריח מגירת המקרר בוצע בכרסום (בחסות לוריה הפסיכופט)
נראה טוב, מתפקד נהדר ולקח כ 40 דקות רק לייצר אותו.
מחובר לשלד באמצעות ריבנט שזה פטנט מצויין שהכרתי רק לאחרונה.

מגירת המקרר במקום עם בריח ולשונית וכבר מחליקה פנימה והחוצה בח

ori abr
10-04-12, 20:41
היי יוסי
לחלוטין נכון. בתמונות שלי בפייסבוק ( לא יודע אם יצא לך לראות את האלבום הזה בפייסבוק שלי) הגלגל אצלי מעוגן למדף צינורות אותו בניתי.

boaz avrahami
14-04-12, 15:08
תמונות משלבי הסיום.
מחר אשתדל להכניס תמונות לאחר ההתקנה.

5774557746

Gilad
14-04-12, 17:19
מיליון דולר!

איך מתבצע הקיבוע לרכב?

לגבי הספייר - אני לא מת על הרעיון של על הגג, מאד לא נח להרים ולהוריד ויצור רעש רוח משמעותי בנסיעה. הייתי משאיר אותו מעל הארונית אבל יוצר לו מחסום פיזי שימנע ממנו לעוף קדימה, כך הרצועה רק תמנע ממנו לעלות למעלה. האידיאל היה גוז'ון או שניים שיחזיקו אותו כמו במנסע על הדלת אבל לא נראה לי פרקטי מבחינת גובה עד היקרה והכנסה/הוצאה של הגלגל

boaz avrahami
14-04-12, 18:30
תודה על המחמאות

הארון מקובע לרכב באמצעות ארבעת ברגי המתיחה מנירוסטה שנמצאים בכל ארבעת הפינות של הארון.
בתא המטען יש בריצפה ארבע טבעות עגינה ומחברים בין הטבעות למתיחות עם שרשרת.

GodsFather
14-04-12, 18:38
נראה שגעון.

מחכה לראות תמונות תקריב של החיבור לרכב.

boaz avrahami
15-04-12, 09:42
5775757760577615775857759

נמרוד
15-04-12, 09:45
לא הגזמת בכלל ;)

תתחדש!

boaz avrahami
15-04-12, 09:57
57762

תקריב של נקודת עיגון לרכב - בורג מתיחה מנירוסטה מתחבר לשרשרת ובקצה התחתון וו בצורת S שמתחבר לטבעת קשירה מקורית בריצפת הרכב.
אין קדיחות או שינויים במרכב.
בחרתי בשרשרת ולא כבל אע"פ שזה פתרון פחות יפה מהסיבה שהחוליות מאפשרות לי להתחבר אליהן עם ווי מתיחה לקשירת ציוד נוסף סביב הארון.

גימור כללי:
הארון צפוי לעבור ציפוי של שטיח מקיר לקיר מכל צדדיו לטובת בידוד חום וניטרול הסינוור.
קצת כואב הלב כי האלומיניום נראה ממש טוב ומשדר איכות אבל פחות פרקטי בסיכומו של דבר.
ייתכן שינוי במנגנוני הנעילה של המיגירות - אני עדיו מתלבט בין פרפר למנגנון טריקה.
כבל החשמל של המקרר מחובר כרגע עם קפיץ שמושך אותו החוצה בעת סגירת מדף המקרר.
לא מושלם ונשקל שפצור למסילה מתקפלת שעליה ישב הכבל.

boaz avrahami
15-04-12, 10:14
לא הגזמת בכלל ;)

תתחדש!

תודה נמרוד.
אתה יודע שאם זה היה תלוי בי זה היה נראה כנראה הרבה יותר פשוט.
בכל מקרה אני מת על התוצאה.

זו אולי גם הזדמנות להגיד מילה טובה מהלב.
את הארון בנה לי עידו לוריה מארמדילו- חבר פה באתר וחבר אישי שלי מגיל גנון (שנינו מבית שערים)
את איכות העבודה של עידו אני מכיר כבר שנים ובכל זאת התוצאה הצליחה לרגש אותי מאוד.
תודה לך עידו על החברות האמיצה וכמובן על העבודה המדהימה!

בועז

sos4u
15-04-12, 10:27
5775757760577615775857759

נראה מצויין!
תתחדש!

eysham
15-04-12, 10:35
OVERDESIGN במלוא מובן המילה.
אבל שאפו כרגיל לעידו. נראה 1000000$. (וכניראה גם היה עולה סכום דומה אם לא היית בגנון עם המאסטרו...)

הייתי גם עושה משהו דומה אבל אין לי כח ל-"ואיפה אני אשים את הקניות"....

איל

Bernard
15-04-12, 11:13
נראה נהדר.

OVERDESIGN במלוא מובן המילה.
אבל שאפו כרגיל לעידו. נראה 1000000$. (וכניראה גם היה עולה סכום דומה אם לא היית בגנון עם המאסטרו...)

הייתי גם עושה משהו דומה אבל אין לי כח ל-"ואיפה אני אשים את הקניות"....

איל

זהו, שגם אני חשבתי על זה - ואיפה שמים כיסאות,שולחן, אוהל, שקי שינה, תיקי בגדים, אוכל וכו'?
גם אני רוצה להתקין מקרר בגרוטאה שלי (מעל המגירה שבניתי - תמונה מהרכב הישן) אך אז אין מקום לכל שאר הציוד לטיול.

גגון???

57763

GodsFather
15-04-12, 12:03
בועז, נראה יופי טופי. מה לגבי השטחים העודפים ? איך אתה מתכוון לנצל אותם ?

ברנרד, יופי של סידור יש לך שם, נראה כאילו הגיע מהיצרן.

Bernard
15-04-12, 13:11
בועז, נראה יופי טופי. מה לגבי השטחים העודפים ? איך אתה מתכוון לנצל אותם ?

ברנרד, יופי של סידור יש לך שם, נראה כאילו הגיע מהיצרן.

תודה, בנייה ישנה, שלפני כשנה, עברה התאמה לריינג' החדש (יותר).
אם רק היו לי את היכולות של עידו (והמקום והכלים...), הייתי בונה את כל הגישעפט הזה מאלומיניום. אז זה לא היה שוקל טון...
http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=1586-jeepolog-archive (http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=1586-jeepolog-archive)

ועדיין.
איך פותרים את בעיית נשיאת יתר הציוד (ובמקרה של WJ, אם כבר מדברים על זה, גישה לגלגל הרזרבי)?
בלאת ברירה, אני מתכנן גגון שיראה כמה שפחות..גגון - פשוט אין מקום.
אם שמים מקרר/צידנית, בקושי יש מקום לתיקי ביגוד (בנוסף לשולחן וכיסאות) ועל אוהל וציוד בישול/אוכל, אין בכלל מה לדבר - לא נכנס.

GodsFather
15-04-12, 13:25
כמו שאמרו - מוציאים את הגלגל החוצה לטמבון ויש אפילו שיוסיפו סלסלה על הגלגל, זה כבר חוסך את המקום של הגלגל מתוך תא הנוסעים. לפי הסידור שבועז העלה, יש לא מעט מקום בצדדים לדברים גמישים כמו ביגוד, שק"שים וכד'.

נמרוד
15-04-12, 13:36
אם נוסעים לטיול של יותר מיום אחד, יותר משלושה אנשים, צריך גגון, אין ממש דרך להתחמק.

ניב151
15-04-12, 13:58
עבודה יפה, תהנה.

Bernard
15-04-12, 14:07
כמו שאמרו - מוציאים את הגלגל החוצה לטמבון ויש אפילו שיוסיפו סלסלה על הגלגל, זה כבר חוסך את המקום של הגלגל מתוך תא הנוסעים. לפי הסידור שבועז העלה, יש לא מעט מקום בצדדים לדברים גמישים כמו ביגוד, שק"שים וכד'.

אצלי, כמו שניתן לראות, הגלגל כבר בחוץ ועדיין אין/חסר מקום.

סלסלה עשיתי לחבר (הוא מוכר, ד"א. בלוח) - לא נראה לי מתאים לריינג' רובר...
http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=57599&d=1333954193&thumb=1
(http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=57599&d=1333954193)http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=57600&d=1333954196&thumb=1 (http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=57600&d=1333954196)
(http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=57599&d=1333954193)http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=57601&d=1333954199&thumb=1 (http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=57601&d=1333954199)
(http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=57599&d=1333954193)
האמת, גם גגון לא נראה לי מתאים לריינג'...

gilad888
15-04-12, 14:15
רק תכתוב לי איך אני מתקשר למומחה הזה ? אני סובל ומת להעיף את הגלגל מהxj שגם ככה הוא קטן ומה שראיתי אצלך פשוט מדהים
כתוב לי בפרטי יש לי כמה שאלות תתחדש ותהנה

GodsFather
15-04-12, 14:59
כנראה פספסתי את הקטע של הגלגל אצלך. אם אתה מאכסן מיכלי מים בתא הנוסעים, אולי גם אותם אפשר להוציא החוצה ? יש שאפילו מתקינים באיזור השלדה.
אם אתה נגד סלסלה (אני התכוונתי לסלסלה על הגלגל ולא אחריו), יש גם תיקים שנתלים על הגלגל (אצל סמואל מטריפנט למשל) שיכולים לעזור בעניין.

מה קורה אצלך מתחת למושבים ? אולי גם שם יש מקום.

בתוך הדלת האחורית בריינג יש מקום ? בנוסף לאופצית מגש נשלף.

שי קרנצלר
15-04-12, 19:19
עבודה יפה ,כל הכבוד

boaz avrahami
15-04-12, 19:34
חבר'ה , בקסמים אני לא חזק...
יש נפח נתון בתוך הרכב ויש נפח של הציוד.
המקסימום זה לבצע סידור אופטימלי של הדברים....

אצלי הסידור הולך כך:
1. גלגל חלופי - יוצא לפגוש אחורי. (במקור הוא מעוגן לצד שמאל של תא המטען)
2. שולחן ושני כסאות - קשורים על הארון (על הארון יש פס קשירה מודולרי שמאפשר לי לקשור שם מגוון גדול של דברים. אפשר להוסיף ולהזיז טבעות לאורך ולרוחב.
ניתן לבנות גפ מדפים לכל הרוחב ולנצל את השטח באופן יעיל יותר - אני מעדיף ביומיום ראות דרך החלון המרכזי.
3. מצד ימין של הארון - קופסת מרכזיה של חיבורי החשמל + מקום גמיש לתיקים שק"ש וכו'.
4. מצד שמאל של הארון - מקום אחסון גמיש כנ"ל.
5. בין הארון למשענת המושב האחורי - מיכל מיים צורני מנירוסטה בנפח של כ 50 ליטר ובהפעלה של משאבה חשמלית עם פרסוסטט.

מפה העסק מתחלק לאלו שצריכים לקחת נוסעים נוספים ולאלו שלא.
ציוד שנשאר הוא ציוד אישי, ציוד לינה ונוחות. מי שלוקח נוסעים גם יש לו עוד הרבה ציוד (ובכלל אני ממליץ לא לקחת ילדים לשטח- זה מאוד מרעיש)

מי שלוקח יותר משני נוסעים יבנה גגון ויעביר אליו את יתרת הציוד שהוא בכללי קל משקל.
מי שכמוני נוסע מקסימום עם 2 אנשים יכול להרשות לעצמו להתפרע על איזור המושב האחורי.
אני בכלל מפרק את המושבים האחוריים ולוקח הרבה דברים ומעליהם רשת מטען.

Bernard
15-04-12, 21:43
כנראה פספסתי את הקטע של הגלגל אצלך - הגלגל בחוץ. אם אתה מאכסן מיכלי מים בתא הנוסעים, אולי גם אותם אפשר להוציא החוצה ? יש שאפילו מתקינים באיזור השלדה. איזה מיכלי מים. לוקח 2-3 שישיות של שני ליטר, מתחת לרגליים של שלושת הגמדים, שמאכלסים את המושב האחורי.
בסופה היה לי מיכל של 40 ליטר, מקובע לזרוע הכלוב הפנימי האחורי. בריינג', בתצורתו ואיכלוסו הנוכחיים, אין מקום.
אם אתה נגד סלסלה (אני התכוונתי לסלסלה על הגלגל ולא אחריו), יש גם תיקים שנתלים על הגלגל (אצל סמואל מטריפנט למשל) שיכולים לעזור בעניין. היה לאחי ויש לחבר - לא יודע. נראה לי מרופט כזה.

מה קורה אצלך מתחת למושבים ? אולי גם שם יש מקום. אין.

בתוך הדלת האחורית בריינג יש מקום ? לא. בנוסף לאופצית מגש נשלף.

בזמן העמסה, כל מ"מ של מקום מנוצל. כולל דחיסת שק"שים וכו' למקומות בלתי אפשריים - ולי יש שק"שים שמתקפלים קטן-קטן. משהו כמו 1/3 בקבור ליטר וחצי..
הבעייה שהדחיסה הזו, לא ממש יעילה ועולה בזמן ועצבים (ותיסכול, במקרה של פריקה תוך כדי הטיול..) ובהעמסה חוזרת אתה פתאום נשאר עם סק"ש שאתה בטוח שנכנס איפשהו, כשהעמסת בבית...
עכשיו, לאחר שהבאתי מחו"ל אוהל איכותי, אין מקום לכלום..

נראה לי, לצערי, שאין מנוס מגגון, כמו שנמרוד אמר - אבל זה מזה מכוער על הריינג'. נצטרך לחשוב על משהו עדין כזה. מעוצב.
יש למישהו רעיון?

Bernard
15-04-12, 21:52
חבר'ה , בקסמים אני לא חזק...
יש נפח נתון בתוך הרכב ויש נפח של הציוד.
המקסימום זה לבצע סידור אופטימלי של הדברים....

אצלי הסידור הולך כך:
1. גלגל חלופי - יוצא לפגוש אחורי. (במקור הוא מעוגן לצד שמאל של תא המטען)
2. שולחן ושני כסאות - קשורים על הארון (על הארון יש פס קשירה מודולרי שמאפשר לי לקשור שם מגוון גדול של דברים. אפשר להוסיף ולהזיז טבעות לאורך ולרוחב.
ניתן לבנות גפ מדפים לכל הרוחב ולנצל את השטח באופן יעיל יותר - אני מעדיף ביומיום ראות דרך החלון המרכזי.
3. מצד ימין של הארון - קופסת מרכזיה של חיבורי החשמל + מקום גמיש לתיקים שק"ש וכו'.
4. מצד שמאל של הארון - מקום אחסון גמיש כנ"ל.
5. בין הארון למשענת המושב האחורי - מיכל מיים צורני מנירוסטה בנפח של כ 50 ליטר ובהפעלה של משאבה חשמלית עם פרסוסטט.

מפה העסק מתחלק לאלו שצריכים לקחת נוסעים נוספים ולאלו שלא.
ציוד שנשאר הוא ציוד אישי, ציוד לינה ונוחות. מי שלוקח נוסעים גם יש לו עוד הרבה ציוד (ובכלל אני ממליץ לא לקחת ילדים לשטח- זה מאוד מרעיש)

מי שלוקח יותר משני נוסעים יבנה גגון ויעביר אליו את יתרת הציוד שהוא בכללי קל משקל.
מי שכמוני נוסע מקסימום עם 2 אנשים יכול להרשות לעצמו להתפרע על איזור המושב האחורי.
אני בכלל מפרק את המושבים האחוריים ולוקח הרבה דברים ומעליהם רשת מטען.

וואללה!!!
לא לקחת ילדים. להשתמש במושב האחורי. מקומות איחסון בצידי הארון. אילו רעיונות גדולים!!!
תהנה לך, כמה שאתה יכול.
לפני שתבין מה קורה, תהיה משועבד לגמדים הקטנים, שיתפסו לך כל מקום אפשרי. אפילו שק"ש קטנטן לא תוכל לדחוף לרווחים בצד - הכל יהיה מלא בחתיכות של צ'יטוס, בייגלה, במבה, ציפס, בקבוקי שוקו קטנים (פתוחים ורקים/מלאים למחצה...:() וכו' (והפסיקים במקום. לא סלשים. זה מצטבר, לא חלופי..).
טיולים של שני אנשים ברכב... יפה לך...

המשוטט
16-04-12, 00:00
וואללה!!!
לא לקחת ילדים. להשתמש במושב האחורי. מקומות איחסון בצידי הארון. אילו רעיונות גדולים!!!
תהנה לך, כמה שאתה יכול.
לפני שתבין מה קורה, תהיה משועבד לגמדים הקטנים, שיתפסו לך כל מקום אפשרי. אפילו שק"ש קטנטן לא תוכל לדחוף לרווחים בצד - הכל יהיה מלא בחתיכות של צ'יטוס, בייגלה, במבה, ציפס, בקבוקי שוקו קטנים (פתוחים ורקים/מלאים למחצה...:() וכו' (והפסיקים במקום. לא סלשים. זה מצטבר, לא חלופי..).
טיולים של שני אנשים ברכב... יפה לך...
+++1

לנושא המים ניתן להשתמש במיכל כזה http://www.kcamping.co.il/pl_product~1272~4~5.htm?x=1 גמיש ונדחס לכל מיני מקומות

וכל הכבוד על העבודה של מר לוריה - ריספקט

עידו לוריה
16-04-12, 15:56
תודה רבה לכולם על הערכה והמחמאות , וגם לך בועז .
ברנרד לבועז איך לומר ..... כמוך בפנסיה אבל בעינן של הילדים לא של העבודה , כך שהכסא האחורי תמיד ישאר פנוי ;)

עידו

Bernard
16-04-12, 16:10
תודה רבה לכולם על הערכה והמחמאות , וגם לך בועז .
ברנרד לבועז איך לומר ..... כמוך בפנסיה אבל בעינן של הילדים לא של העבודה , כך שהכסא האחורי תמיד ישאר פנוי ;)

עידו

נו, טוף.
כל אחד וה"צרות" שלו...:)

snirjeepdreamer
18-04-12, 11:51
בועז, נראה מדהים. כולי קנאה :) !!
ת'אמת, מהרגע שציינת שמר לוריה מופקד על העניין זה די הרס את הצפיה :) ידענו מה נקבל
שניר

sos4u
18-04-12, 15:22
57762
כבל החשמל של המקרר מחובר כרגע עם קפיץ שמושך אותו החוצה בעת סגירת מדף המקרר.
לא מושלם ונשקל שפצור למסילה מתקפלת שעליה ישב הכבל.

קח מסילה מארונות שרתים . . . .
פטנט מדהים ומתאים לך כככפפפהההה ליד ...

boaz avrahami
18-04-12, 18:18
ארון שרתים זה מסיבי מידי - 19 אינץ'... ולהרבה כבלים...
אני אבנה משהו דומה אבל בקטן

Bernard
18-04-12, 18:43
ארון שרתים זה מסיבי מידי - 19 אינץ'... ולהרבה כבלים...
אני אבנה משהו דומה אבל בקטן
מה זה מסילה לחוטי חשמל, של ארון שרתים?
אפשר תמונה/קישור?

sos4u
18-04-12, 19:07
זו זרוע שאוספת את הכבלים בארונות תקשורת מאחורי שרתי הפיצה, ברור שהיא גדולה ומגושמת לחוט בודד, אבל הרעיון גאוני, מתקפל מאחורי השרת ומאפשר משיכה החוצה של המגירה, כאשר כל הכבלים מחווטים בתוך הזרוע.
בדיוק כמו במקרר ...

580555805658057

Bernard
18-04-12, 19:11
נראה לי מסובך/מגושם, בשביל חוט חשמל למקרר.
אני הייתי שם חוט/כבל קפיצי כזה - כמו הצינור למילוי אויר או של המטענים שמתחברים לשקע המצית (כמובן, בעובי המתאים).

sos4u
18-04-12, 19:27
יש מצב.
את שלי העברתי מלמעלה, עם יתרה שמספיקה, לפתוח ולסגור.
אבל פה, עם תכנון החלליות, נראה מתאים להשלים את התמונה עם זרוע מתקפלת. מישהו אמר הידראולית ? מתקפלת באמצעות בקר אלקטרוני שמזהה את פתיחת המנעול ? :)

boaz avrahami
18-04-12, 20:41
יוסי,
אני מבקש שבפעם הבאה תקפיד על שימוש בתמונות של שרתים של dell....
חשוב לי מאוד שיהיה איכותי ;)

boaz avrahami
18-04-12, 20:56
במחשבה נוספת עלה לי רעיון
לנסות להצמיד לכבל חשמל מנגנון קפיצי כמו ששמים על החגורה עם כרטיס העובד בהי-טק.
קטן, החוט ארוך מספיק והאביזר זמין מאוד

liron_al
18-04-12, 21:06
יש פיתרון אחר שאני מיישם אצלי:
צינוק אויר קפיצי כמו של אקדח אויר, בפנים מושחלים הכבלים (קצת קשה להשחיל אבל שווה)
הצינור מאפשר את החופש קדימה אחורה.
אני בונה מגירות לטראנו, המגירות של עמרי בסופה עשו לי חשק...

sos4u
18-04-12, 21:24
במחשבה נוספת עלה לי רעיון
לנסות להצמיד לכבל חשמל מנגנון קפיצי כמו ששמים על החגורה עם כרטיס העובד בהי-טק.
קטן, החוט ארוך מספיק והאביזר זמין מאוד

די עם החפירות, תאזוק את החוט מלמעלה. תראה שמספיק בשביל להפתח ולהסגר. וחלאס. לא כל דבר צריך הנדסת טילים.
מכיר את סיפור הכתיבה בחלל ועל הפתרונות שנתנו האמריקאים והרוסים ?!

eysham
18-04-12, 21:28
יש פתרונות יפים ייעודיים לזה:

<iframe width="420" height="315" src="http://www.youtube.com/embed/Otuk99P_6OI" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

קיים גם במידות קטנות לחוט בודד.

אם כבר חללית אז עד הסוף...

איל

Bernard
18-04-12, 21:35
די עם החפירות, תאזוק את החוט מלמעלה. תראה שמספיק בשביל להפתח ולהסגר. וחלאס. לא כל דבר צריך הנדסת טילים.
מכיר את סיפור הכתיבה בחלל ועל הפתרונות שנתנו האמריקאים והרוסים ?! - סיקרנת. ספר.

יוסי.
אולי תפסיק להתתמם - כל דבר שאפשר לסבך, אנחנו מסבכים והכל מדע טילים!
אחרת, איך תסביר את מה שעידו ובועז בנו?
ואת המגירות והתאים וההמצאות והשיפצורים והשיפורים של כולנו פה?
כולה צריך תיק עם כלי עבודה וצידנית (נו,טוב. שיהיה מקרר) זרוקים בבגאג' - מקסימום קשורים ברצועות - ותראה מה יוצא. מבנה מהונדס עם צירים ומסילות ומייסבים ונעילות וקיבועים וריפודים וציפויים - מדע טילים, אני אומר לך.
למה לעשות פשוט, אם אפשר להתחכם?
כי ככה אנחנו.
בלי לנסות להשמע שוביניסט, אני מבטיח לך שאם אישה היתה צריכה להחליט, לא היה ארון ולא מגירה ולא מסילות ולא בטיח (ואולי גם לא גראנד ובטח לא ריינג'...)

די עם החפירות עאלק..
בלי החפירות, היה פורום פה??

ועכשיו, במחשבה שנייה, דווקא הזרוע הזו נראית לי רעיון לא רע.
הייתי מוסיף לה קפיצים כאלה, כמו במנורות שולחן מפרקיות, שיעזרו בגלילת המקרר החוצה ופנימה.. וואללה.

המשוטט
18-04-12, 23:56
מכיר את סיפור הכתיבה בחלל ועל הפתרונות שנתנו האמריקאים והרוסים ?!

אתה מתכוון לזה שהאמריקאים פיתחו עט שיכול לכתוב ללא כוח כבידה ?

ושהרוסים פשוט שלחו אותם עם עפרונות ?????

sos4u
19-04-12, 00:29

Big Like
רק שלפתח את העט עלה באיזה 6 שנות מחקר וכמה מליונים...
שלא תבינו לא נכון. הסיבה היחידה שאין לי את החללית הזאת שמופיעה פה בתמונות אצלי בתא המטען [ אצלי בתכנון גם יישב מיכל מים מתחת לכל הבלאגן הזה... ויכיל 120-130 ליטר, כולל משאבה, ומקלחת ] . היא קוצר בזמן ... תכנון וחומרים כבר אצלי בגינה מעל לשנה .
אבל את החוט של המקרר , אין לי בעיה לקשור עם אזיקון ... בלי זרוע הידרו טלסקופית מנוהלת מחשב...

ואגב, מי שדחפה לתכנון ובעיקר למיכל המים, הייתה זוגתי שתחיה לשנים רבות ... אז אל תערבבו לי על זה שאם נשים היו מחליטות היינו זורקים שקית לתא המטען ...

GodsFather
19-04-12, 06:11
זרועות של ארונות שרתים זה לא מסובך, זה קל מאד וגמיש מאד ויש במידות שונות כך שגם ה19" הסטנדרטי אינו מחייב. עוד יתרון הוא שאפשר להשיג די בחינם, כל שצריך הוא לקפוץ לחברת הייטק שזרקה לפח את הציוד משנה שעברה ולנבור. גם אם לא רוצים את זה, תתפלאו מה תמצאו באותו פח זבל עתיר מתכות יקרות ומעוצבות.

רעננה, איזור התעשיה שליד צומת "צפון", יש שם כמה בניינים שהזבל שלהם מלא בכל טוב ועוד מופרד מזבל אמיתי, כך שאפשר לבוא עם הבגדים מהמשרד.

ולמרימי הגבה - אני עבדתי שם אז אני יודע, לא הייתי צריך לנבור :)

Bernard
19-04-12, 06:17

נ ה ד ר .
לזה התכוונתי..

Bernard
19-04-12, 06:23
Big Like
רק שלפתח את העט עלה באיזה 6 שנות מחקר וכמה מליונים...
שלא תבינו לא נכון. הסיבה היחידה שאין לי את החללית הזאת שמופיעה פה בתמונות אצלי בתא המטען [ אצלי בתכנון גם יישב מיכל מים מתחת לכל הבלאגן הזה... ויכיל 120-130 ליטר, כולל משאבה, ומקלחת ] . היא קוצר בזמן ... תכנון וחומרים כבר אצלי בגינה מעל לשנה . אותו הדבר אצלי, לגבי כמה פרוייקטים הכרחיים...:)
אבל את החוט של המקרר , אין לי בעיה לקשור עם אזיקון ... בלי זרוע הידרו טלסקופית מנוהלת מחשב...

ואגב, מי שדחפה לתכנון ובעיקר למיכל המים, הייתה זוגתי שתחיה לשנים רבות ... אז אל תערבבו לי על זה שאם נשים היו מחליטות היינו זורקים שקית לתא המטען ... לא הבנת אותי. אני לא אומר שהיו אומרות לזרוק שקית (זה בכלל לא אסטטי). זה היה מרוכז במטרה ולא בדרך להשיגה, היה הרבה יותר פשוט, לוקח פחות זמן, עולה פחות ועושה את אותה עבודה.
אה, כן. שכחתי - היה פחות כייף..
...

יורם-דרומי
11-09-12, 10:20
57668

[/QUOTE]
בועז
אני מחפש סוגר כמו שפרסמת כאן בתמונה
חפשתי ללא תוצאות - מהיכן רכשת את הסוגר הזה?
תודה
יורם

hitoy
11-09-12, 14:51
57668

בועז
אני מחפש סוגר כמו שפרסמת כאן בתמונה
חפשתי ללא תוצאות - מהיכן רכשת את הסוגר הזה?
תודה
יורם[/QUOTE]

יורם, תמשיך לחפש או שתקרא את מה שבועז כתב ליד התמונה:

"סגר הלשונית של בריח מגירת המקרר בוצע בכרסום (בחסות לוריה הפסיכופט)"

boaz avrahami
11-09-12, 18:43
יורם

אם אתה מתכוון לבריח עצמו (הצבוע באפור עם הידית המוזהבת) אז הוא נרכש בנועה פרזול מראש העין.
אם הכוונה לחלק האלומיניום המכורסם מאלומיניום בצורת אומגה (בצד הימני של התמונה) - הרי שהוא יוצר על ידי עידו לוריה בכרסומת ובמיוחד לארון הספציפי הזה....

יורם-דרומי
12-09-12, 22:02
הכוונה לבריח - תודה
אגש לשם

אבו שפם
13-02-13, 22:39
בועז.... יש לך מזל שיש לך חבר כמו עידו...

ביצוע מושלם ...

אין מילים...

קפה על השפם...

תמסור דש

עידו לוריה
13-02-13, 23:25
אבו שפם מה שלומך ? מזמן לא ראינו אותך , צריך לקפוץ לביקור בל.כ צפון .
תודה על המחמאות .

עידו

-->