PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעיה חדשה בGMC סונומה מודל 96

lizard
10-04-12, 21:23
לפעמים, לצערי בתדירות הולכת וגדלה, הרכב מתנהג כאילו אין לו כוח, כמו שנאמר, לא סוחב.
אחרי כמה שניות זה מסתדר לו, בדר"כ צריך לתת מכת גז קטנה.

אני חושב שזה בגלל שיש לי לכלוך במערכת הדלק.
האם יש אפשרות לתוסף כלשהו שינקה את העכביש או שצריך לפרק ולנקות ידנית?

תודה
מיכה

CUCV M1009
10-04-12, 23:02
לפעמים, לצערי בתדירות הולכת וגדלה, הרכב מתנהג כאילו אין לו כוח, כמו שנאמר, לא סוחב.
אחרי כמה שניות זה מסתדר לו, בדר"כ צריך לתת מכת גז קטנה.

אני חושב שזה בגלל שיש לי לכלוך במערכת הדלק.
האם יש אפשרות לתוסף כלשהו שינקה את העכביש או שצריך לפרק ולנקות ידנית?

תודה
מיכה

היי מיכה ממליץ על תוספים מבית Poladyne אני אישית לא השתמשתי באף תוסף בחיים שלי אבל חבר שמשתמש בחברה הזאת התוספים שלהם עושים לו גם בבלייזרים וגם בג'ימי פלאים בנוסף אני מכיר נהג משאית שנוהג בוולוו אם אני לא טועה פשוט לא זוכר דגם ה - 420 כוח שמשתמש בתוספים של החברה הזאת כבר כמה שנים משהוא כמו 4-6 שנים וכמו שנאמר התוספים שלהם עושים פלאים, אני יודע שיש לחברה הזאת תוספים להכל למנוע בנזין/דיזל לגיר אוטומט שגוסס לסרנים ממלים עם השמן למערכת הדלק בנזין/דיזל בדיוק הבעיה שיש לך...

שווה לנסות את התוסף לפני כל העניין של הפירוקים

אם אתה רוצה אני יכול לברר לך את הטלפון של הסוכן מכירות של החברה.

דייב.

טלטולי
10-04-12, 23:46
מיכה כתבת מודל 96 זה מנוע וורטק למיטב ידיעתי ותקן אותיאים אני טועה?[עכביש יש עד 95??]

lizard
11-04-12, 00:23
עד כמה שאני יודע עכביש=וורטק
לפני זה היה V6 עם מערכת הזרקה TBI רגילה. העכביש זה הזרקה רב נקודתית וטובה כל עוד לא גומרים את כל הדלק במיכל (שזה כנראה מה שגרם לבעיה אם כי אני לא בטוח ב100 אחוז) ולא נכנס למנוע מים.

אני מחפש דרך להפטר מהעכביש לטובת הזרקה רב נקודתית נורמלית ורגילה אבל לא חושב שיש דבר שכזה.

אני אשמח לקבל את הטלפון של הסוכן.
תודה

e-sheta
11-04-12, 08:09
בחיפוש קצר ברשת הפרטים על המוצרים כולל טלפון נייד ליצירת קשר http://poladyne.stiker.co.il/ בהצלחה ותעדכן האם עזר
לדעתי סוג הבעייה שישנה אצלך היא חשמלית וייתכן וקשורה לליכלוך שאתה טוען שזה קרה בגלל נסיעה על סוף מיכל (האם יש לך בעייה בזויות חנייה שונות כאשר הרכב חונה לא בחנייה ישרה ), בנוסף במידה והרכב עבר כ 200000 ק"מ הייתי מחליף משאבת דלק חדשה במידה ולא הוחלפה עדיין (במידה ואתה יודע)ישנם חלקים בסיסיים שצריך להחליף כי אורך החיים שלהם בקילומטראז שכזה מגיע לסוף ( מניסיון אישי גם בסונומה92 ובספארי ממודל 96-98 ובסילוראדו 2002 בנזין כולם היו ועדיין בעליי מנועי וורטק V6-V8 )נאלצתי להחליף בין 150000 ל 200000 משאבה חשמלית .
לגבי ניקוי עכביש לדעתי אינפוזייה יכולה לעזור ... לפני פרוק חיצוני במידה ומפרקים אז כבר כדאי להכניס עכביש חדש לאחר כמובן ניקוי מיכל דלק ופילטר דלק חדש .

lizard
11-04-12, 08:14
מה הכוונה חשמלית? אודה ואתוודה שאין לי מושג איך העכביש הזה עובד. ראיתי סרטון איך לפרק אותו אבל לא תכל'ס איך הוא מתפקד.

סוזי המשתוללת
11-04-12, 11:11
מיכה
עזוב אותך מהתוספים למיניהם
קצר את שקע הדיאגנוסטיקה ותוציא קודי תקלות
יש ? יופי גש לגוגל ותראה מה כתוב
לא עוד יותר טוב כי כנראה הבעייה פשוטה בהרבה
לפני שאתה רץ לתוספים ושטויות תעשה את הדבר הבסיסי
1)בדוק מים בדלק
איך ?
פרק את מסנן הדלק והחלף אותו - זה הרבה יותר זול מתוסף
אם במיכל יש בורג ריקון ... מה טוב פתח ורוקן את שאריות הדלק (תשתדל להגיע עם מיכל ריק)
למים יש נטייה לשקוע בתחתית המיכל כך שאם תרוקן לכלי שקוף אחרי כמה דקות תוכל לראות את הבדל הצבעים במידה ויש מים בדלק
אתה לא תאמין אילו צרות וכמה מפספסים בדיאגנוזה מים בדלק !!
יכול להיות גם לפי התיאור שלך שחיישן מצב דוושה (tps ) אך אותו אתה יכול לבדוק עם אוומטר ואם אינני טועה במרבית המנועים הנ"ל הוא דומה כך שיש לי להשאיל לך לבדיקה אחד ממנוע הטרופר (ה tb מנוע הצעדים /מאפ /ושאר הסנסורים זה gm)
עוד סיבה שיכולה להיות וששיגעה אותי במשך שבועות .... חוטי פלאגים
חוט פלאג אחד שנכנס לתוך מכסה השסתומים והראש, פשוט לא הגיע לפלאג עצמו כי חתיכת גומי שנשרה ממנו מנעה את האפשרות לחבר כמו שצריך ולכן כשהרכב התחמם היו צרות
אופציה נוספת קויל סדוק / בעיית מינוסים לקוילים
במידה ואצלך מדובר על 3 קוילים אזי כויל אחד משבית שתי בוכנות ומכיוון שמדובר על מנוע v אז מדובר על בוכנה בכל צד ולכן המנוע לא רועד ... הוא רק עובד על 4 בוכנות ויש ריח חריף של דלק לא שרוף מהאגזוז..וגם צריחת (:rolleyes:) הדלק עולה משמעותית
בהצלחה

bizon
11-04-12, 20:24
מיכה אם אני לא טועה וממה שאני זוכר עד שנת 95 מערכת המזרקים הייתה יחידה אחת ב96 אתה יכול לפרק אותם אחד אחד ולבדוק האם סתום שם

מור

lizard
11-04-12, 22:38
אני קודם אבדוק את מסנן הדלק ואת מה שסוזי הציע.
בכל מקרה אני מקווה לקחת את הרכב בשבוע הבא לבדיקה מקיפה על מחשב רכב. יש לי מחשב לא רע אבל אני קצת חושש להשתמש בו כי אני עדיין לא מכיר ולא רוצה לעשות נזק.
אני אאפס את כל התקלות ואראה מה חוזר.

טלטולי
17-04-12, 14:29
מיכה עידכונים??
ראיתי ביו טיוב סירטונים מאוד מפורטים איך להחליף את העכביש תריץ חיפוש

lizard
17-04-12, 15:13
בשבוע הבא אני אעבוד על הרכב וזה יהיה אחד הדברים שאבדוק.
בנתיים עושה רושם שהבעיה נרגעה.

-->