PDA

צפייה בגרסה מלאה : למכור או לא למכור???

yossivarman
13-02-05, 10:14
זה נשמע יותר כמו מחשבות בקול
יש לי סמוראי סלילים כבר קרוב לשלוש שנים

לאחרונה עוברות לי מחשבות בראש
אין לי שום בעיה עם יכולות השטח שלו - הוא מספק אותי מעל ומעבר ואני לא מחפש יותר ממנו
אין לי שום בעית מקום ואפילו אשתי אוהבת אותו
אבל
לא יוצא לי הרבה זמן לנסוע בשטח(מאז טיול הגמדים בערד) - יש לי ילדה קטנה בת חצי שנה
וזה האוטו היחיד בבית - אני גם הנהג היחיד.

אני מפחד מצד שני שאם אעבור ליונדאי "פלוץ" - אני אקלל את הרגע וימות מגעגועים
האם יש ביניכם כמוני או כאלה שהיו בזה, מה עשיתם?? :o

yoav
13-02-05, 12:52
יוסי מהכירותי אם הרכב הספציפי שלך- נדיר מאוד לממצוא סמוראי שנשמר היטב כמו שלך, ולדעתי יכול לשמש בהחלט רכב משפחתי (נקי נעים שקט וכו'...).
לא תהיה לך בעיה למכור אותו, ובהחלט תקבל עליו מעל מחירון.
לכן: תגדירו לעצמכם- אם חסר לכם מקום בגלל הילדה- למכור ולקנות יותר מרווח
אם לא- אז במקרה שלך לא הייתי מוכר- לא תמצא ממילא רכב משומש במצב שמתקרב בכלל לכמה שהסמוראי שלך שמור.
(ואם אתה מחליט למכור- דבר איתי! אני מוכר את שלי וקונה את שלך :lol: )

יואב 8)

yossivarman
13-02-05, 13:06
תודה יואב
לא שאני מושפע ממה שאומרים לי או חושבים
אתה צריך לראות איך מרימים גבה/גבות שרואים ברמזור אותי עם תינוקת לידי
יכול להיות שאני סתם מתבאס מזה שבזמן האחרון
האוטו משמש כפרייבט - ולא רכב בשביל הפאן
השילוב של חורף קר,תינוקת קטנה פשוט מרחיק אותי מהשטח
אולי צריך לתת לזמן לעבור ולחכות לקיץ :roll:

yoav
13-02-05, 13:22
היה לי מקרה דומה עם האיביזה שלנו. רצינו למכור (כי צריך להחליף לא?) ואז עצה טובה שקיבלתי מחבר חסכה לי: תחשוב מה תקבל בסכום שאתה מתכוון להשקיע ברכב הבא, שאין לך ברכב הזה (כולל חישוב של בלאי, רכב ישן וכו'- שהם גם שיקולים כמובן).
אם ההפרש שווה לך- יופי. אם לא- אל תחליף. תשקיע רבע מזה בשיפור הרכב שיש לך או בסופ"ש בצימר בגליל :lol:
הסמוראי שלך שווה היום כ 35K (אני מעריך). מה תקנה בסכום הזה? כמה תצטרך להוסיף כדי לשדרג לרכב יותר גדול? אם תחליף לרכב שהוא לא 4X4- ברור לך שיחלפו הרבה שנים עד שתחזור לתחביב הזה. אם תחכה עם סמו עוד שנה- כמה כבר ירד המחיר?
בקיצור- כל אוטו אחר מילא- אבל שלך באמת נדיר. 8)

המהנדס
13-02-05, 19:05
לדעתי לסמוראי קשה להיות רכב משפחה.
עם כל האהבה לכלי הזה זה לא משפחתית - הוא בדיוק האופוזיט.
אם היתה לי משפחה (אפילו ילד אחד :lol: ) לא הייתי מסוגל לנהוג ברכב כזה לא בטיחותי קופצני קטן ומרעיש - הייתי עובר לרכב יותר מרווח עם 4 דלתות (בהנחה שזה הרכב היחיד בבית שמשמש כ"פרייבט").

סמוראי הוא ל"מתחילים" בעולם השטח כי הוא קטן זול ופשוט וגם זו הסיבה שמעטים בעלי המשפחות שיש בבעלותם אחד כזה, לעומת זאת הוא מצויין לצעירים חסרי מנוח שאין להם בעיה עם נוחות ובטיחות - העיקר לטייל.

תגדיר לעצמך מה אתה בדיוק ואל תסתכל על הנושא הכספי כפונקציה כי יש מספיק רכבים משפחתיים בתקציב הזה / ג'יפים גדולים ומרווחים בשנתונים קצת יותר נמוכים (עם תוספת כספית מסויימת).
עוד משהו קטן:
צריך לחשוב לדעתי על כל המשפחה ורצונותיה ולא רק על רצונך האישי כדי שכולם יהיו מרוצים :lol: .

זו דעתי (חשובה אבל לא נחשבת :D ).

נמרוד
13-02-05, 20:26
השילוב של חורף קר,תינוקת קטנה פשוט מרחיק אותי מהשטח
אולי צריך לתת לזמן לעבור ולחכות לקיץ :roll:

זה יעבור, מחכים לקיץ... :D
אני בדיוק במצב שלך, עדי עוד מעט בת חצי שנה, ולי יש שתי גרוטאות שטח בבית, לא אחת.

בוזי
13-02-05, 21:36
God bless the SUV...

gil4
13-02-05, 23:17
מתלבשים חם וקונים רכב קטן ליום יום.
http://www.geocities.com/aquagil/nielgil.jpg

yossivarman
14-02-05, 08:50
תודה גיל
כנראה שהכוון שלך הוא הנכון לי כרגע :o

בובו24
14-02-05, 12:47
מעוניין בהחלפה עם דייהו סופר סאלון שנת 95 במצב מעולה? :lol:

ניב151
14-02-05, 18:09
יוסי
הייתי במצב שלך
אנחנו משפחה בת 4 נפשות, אומנם הסמו הוא רכב שני אבל בטיולים המשפחתיים הוא צפוף.
הסמו שנת 98 ושמור ומתופח, אין הרבה כאלה.
לאחר בדיקה של מה אני אקבל בתמורה לתוספת : אמינות, עבירות. החלתתי להשאר עם
הסמו עד שהשלישי / השלישית יגעו ואת הפרש הכסף הכנסנו למשכנתא :wink:

ניב

סוזי המשתוללת
15-02-05, 00:29
נמרוד
לך יש בעייה אחרת
אתה פשוט לא יכול להחליט איזה ברכב שטח לנסוע ועד שאתה כבר מחליט נגמר היום :P
יוסי
נכון סמוראי לא הרכב האידיאלי למשפחה אבל בטיול האחרון שעשינו לדרום מכל הרכבים הנוחים והמפוארים שהיו כל הילדים רצו לנסוע בסוזי וכך יצא שנסענו 6 בסמוראי 3 מבוגרים ו3 ילדים :P
כמובן שנסענו כך רק בשטח וגם כן בקצב נורא איטי
שים גגון על הגג ואין שום בעייה לצאת לטיולים ארוכים
מה שכן אם אתה רוצה שאשתך לא תסבול תתקין את המושב/ עריסה של הילדה מאחור

asafk
15-02-05, 00:41
וכך יצא שנסענו 6 בסמוראי 3 מבוגרים ו3 ילדים :P
תנחומי....

שים גגון על הגג ואין שום בעייה לצאת לטיולים ארוכים
מה שכן אם אתה רוצה שאשתך לא תסבול תתקין את המושב/ עריסה של הילדה מאחור

חשבתי לרגע שבשביל זה הגגון...

יוסי,
קח נשימה עמוקה, חכה שהקטנטנה תגדל קצת, ואז תחליט. אם תראה שאתם באמת נוסעים כל המשפחה לטיולים ארוכים וזה יהיה צפוף מדי- אז תחשוב מה עושים- אם לעבור לרכב שטח גדול יותר. נראה לי שזה לא יקרה- טיולים על ילדים קטנים נוטים להיות קצרים- לא בגלל הילדים, אלא בגלל ההורים, וליום אחד לא תהיה לכם שום בעיה לצאת בסמוראי, אפילו בלי גגון.

אתה צריך לראות איך מרימים גבה/גבות שרואים ברמזור אותי עם תינוקת לידי

בינתיים, ב"עונת היובש" עד שהילדה תהיה מספיק גדולה לטעמך בשביל להיטלטל בשטח, או עד שיגיע הקיץ או עד שגם וגם, סע בסמוראי, תרגיש טוב עם זה, ואל תרגיש שאתה חייב למישהו התנצלות- מותר לך לנסוע בג'יפון בתור רכב משפחתי. זה חוקי לגמרי, ואתה לא חייב לאף אחד דין וחשבון על הבחירות שלך. הם מקנאים. (כי בסופו של דבר, יש לי הרגשה שמה שמטריד אותך באמת זה שיש מישהו שחושב שזה חוסר אחריות לנסוע עם ילדה קטנה בסמוראי, או שככה נדמה לך- וזה בולשיט)
בחרת ברכב שטח- כי ככה בא לך. זכותך. אין שום סיבה שבגלל שיש לך ילדה אתה תשנה את אורחות חייך ותוותר על דבר שחשוב לך, בלי סיבה טובה באמת. ילדים אוהבים לטייל בשטח, אז גם בשבילה זה חיובי שתמשיכו להחזיק בסמוראי.

אסף.

סוזי המשתוללת
15-02-05, 11:54
דווקא לא
היה מאאאאאד משפחתי מה שאי אפשר להגיד כשנוסעים במשאית / אוטובוס :P אפילו כשהיא צבועה בצע חדש :P

yossivarman
15-02-05, 12:07
כי בסופו של דבר, יש לי הרגשה שמה שמטריד אותך באמת זה שיש מישהו שחושב שזה חוסר אחריות לנסוע עם ילדה קטנה בסמוראי, או שככה נדמה לך- וזה בולשיט
אסף נגעת בנקודה הרגישה

גיא
15-02-05, 12:51
כשגרתי בקריות ועוד לא הייתי נשוי ובטח בלי ילדים, היתה לי שכנה, בחורה צעירה, אמא לילד ראשון. תינוק ממש קטן לא יודע בדיוק אבל אני מעריך 8 חודשים.

לבחורה יש סמוראי 92 לבן פתוח. ( ברזנט ) והיא , היתה נוסעת על זה כרכב יום יומי.

מושב הבטיחות היה מותקן דרך קבע על מושב הנוסע.
לא ראיתי שיש לה בעיה כל שהיא עם העניין.

לעומת זאת לי אמרו למכור כי זה רכב פתוח ולא יתכן לגדל ככה ילדים :evil:

חנן א.
15-02-05, 13:00
גיא, מי שאמר לך את זה טעה.

http://img226.exs.cx/img226/4302/olyandofirinjeep3mt.jpg

yoav
15-02-05, 13:09
יוסי יוסי יוסי....ברור שזו הנק' הרגשיה. אבל- סמוראי סגור, כיסא בטיחות לילדה- למה אתה חושב שזה פחות בטוח מפיאט פונטו?... לא חשוב במה נוסעים- חשוב איך נוהגים. חכמולוג שנוסע פרוע עם וולוו ותינוקת זה יותר טוב?
תנהג כמו אבא שיש לו ילדה קטנה- גם כשהיא לא באוטו! ובמקרה שלך כולנו יודעים שכך אתה נוהג 8) . יש לי חבר טוב בעומר עם ניבה ו 3 ילדים- ועכשיו שהוא רוצה למכור ולעבור ליותר גדול- יש מרד ילדים בבית! לך תבין למה הם נקשרים :lol:

המהנדס
15-02-05, 13:15
פחות בטוח מפיאט פונטו

אז זהו שכן
שמעתי על 3 סמוראים שהתהפכו בחודשיים האחרונים.(סוזי לא כולל אותך)

yossivarman
15-02-05, 13:32
אני מתכוון לחכות עד עוד כמה חודשים - בוא הקיץ
אם נראה שזה הולך - אני נשאר עם הסמוראי

אני גם יודע שאם אני מוכר אני יעבור לאיזה יונדאי
והסבירות שאני יחזור לרכב שטח כזה, או יותר גדול - קלושה ביותר.

התרחיש הפחות רע זה יונדאי חברה לאישה (האישה עובדת על רישיון ברגעים אלה)
וסמוראי 88 חבוט - רק בשבילי
בקיצור אני מתכוון להתחבט בשאלה עוד כמה זמן

שעיה כליף
15-02-05, 21:07
ראיתי את זה כבר אצל אחרים
ברגע שיש הרהור זה תחילת הסוף ידידי .... אז תהיה שקול ותעשה חישובים עיסקיים של מתי לקנות ומתי למכור 8)

-->