PDA

צפייה בגרסה מלאה : מר סבא

stdio1
14-04-12, 11:47
שלום, אני וחבר שלי מתכננים לנסוע למר-סבא.
הרכב בו ניסע איננו רכב שטח, למעשה מדובר בסקודה אוקטביה מליסינג, ולכן, באופן טבעי, שאלנו בפורום אחר.
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?forumid=683&messageid=160967212
שם ציינו שנסיעה של שני אנשים ברכב פרטי, ללא נשק, מן הסתם, לא מומלצת. מתברר גם שהמסלול שתכננו לא חוקי ככל הנראה.
בכל מקרה, הציעו לנו 3 אלטרנטיבות: הליכה ברגל - לא רלוונטי עבורנו, המרחק גדול מדי ואנחנו ממש לא בכושר; סיורים של נוצרים, או של לא-נוצרים - לא הצלחנו למצוא; ולסיום, הסיבה שבגללה אני כותב כאן, הצטרפות יול ג'יפים.

כאמור אנחנו יכולים רק בסופי-שבוע, מעוניינים לצאת מתל-אביב בבוקר (סביב 8 או 9) ולחזור בצהוריים (להגיע חזרה לתל-אביב עד 15 גג).
כאמור אנחנו סטודנט וחייל ברכב ליסינג פרטי, ולט מעוניינים בהליכה רגלית ארוכה (לא מתאים לנו פיזית).

האם ידוע לכם על קבוצה מתאימה שיוצאת בסופש כלשהו? תוכלו אולי לנדב עוד פרטים? (השאלה המקורית והמפורטת כולל המסלול שתכננתי נמתאת בקישור)

תודהרבה מאד על כל תשובה!

ishc
14-04-12, 12:05
לפי מה שאני יודע אי אפשר להגיע למרסבא ללא רכב שטח מבלי לעבור בשטחי הרשות.
טיול רגלי לשם נשמע לי לא לעניין מפאת המרחק (מה שגם אני לא הייתי רוצה להתקל בילדים שמסתובבים שם ומתעלקים עליך).
גם ניווט ברכב שטח, צריך לדעת לאן לנסוע כדי לא לעבור בשטחים עוינים.
לפני מס' שנים היה שם פיגוע, אני עדיין חושב שאין סכנה ממשית באיזור.
שתי אופציות:
1. להשכיר טנדר 4X4 ולנסוע איתו (עלות שכירות כ-1000 ש"ח ליום!!!)
2. לחפש טיולים של אחת מהחברות שבאיזור (תבדקו בחופים של צפון ים המלח, הם בטח יודעים).

נמרוד
14-04-12, 19:48
הכביש היחיד למרסבה עובר דרך עבידיה - שטח A. אתה לא יכול לעבור שם בתור ישראלי ללא אישור צבאי.

מהשטח אין בעייה להגיע אל הגדה המזרחית של הקדרון, הדרך הקלה והמהירה היא השביל הכחול מהקצה של הכביש שחוצה את בקעת הורקניה (נבי מוסה). אפשר להגיע גם בלי קושי רב מאזור התעשיה מישור אדומים או הישוב קידר. כל רכב שטח מתאים לעניין - אפילו ג'יפונים - נסו לשנורר מהמשפחה...

כדי להכנס למנזר צריך לחצות את הקדרון בהמשך הדרך הכחולה, אם זו הכוונה שלך אז צריך להגיע קבוצה יותר גדולה של אנשים וכלי רכב כי כדאי להשאיר שמירה על המכוניות במגרש החנייה של המנזר.

אני מבין שהרצון שלכם הוא לבקר במנזר ולהקדיש לזה את הזמן - ג'יפאים בדרך כלל פוקדים את המנזר כחלק מטיול ארוך יותר, נשמע לי כאילו הצטרפות לאוטובוס צליינים עם מדריך זו האופציה המועדפת, הבטוחה והנוחה ביותר עבורכם.

ishc
14-04-12, 20:30
דבר נוסף, לחצות את הקדרון מצריך רכב עם הילוך כוח. אמנם ראיתי שם פורסטר עולה ויורד אבל לא הייתי ממליץ, עליה ארוכה, עם קצת דרדרת והצלבות.

stdio1
14-04-12, 20:52
תודה-רבה על התשובות.
לגבי שכירת ג'יפ, זה לא רלוונטי - גם בגלל העלות הגובהה, וגם כי חברות ההשכרה מגבילות את זה לגיל 26+ או חלקן אף 28+.
ככל הנראה נמצא קבוצה ונצטרף אליה.

שאלה נוספת - בפורום האחר המליצו גם על מנזר סנט ג'ורג' - האם גם שם אמורות להיות בעיות, מנסיונכם?

YosSima
14-04-12, 20:57
הייתי לפני חודש, הגענו מהדרך שנמרוד כתב , אין יותר מידי בעיות
צריך לקבל אישור מחדר מצב (בכל זאת יש שם שטחים עויינים )
אחד הרכבים שהיה איתנו היה סוברו טנדר 4X4 ישן וגיבור שעבר את כל המסלול
כולל חציית הנחל בכמה נק' ללא שום קושי.
באמת כדאי להשאיר 2 חברה לשמור על הרכבים. הבדואים ש"מנהלים" את החניה
למעלה ולמטה לא באמת שייכים למקום הם עושים את זה בשביל שיזרקו להם כמה ג'ובות.
חוצמזה מקום יפה ומומלץ. תפקחו עיניים ותהנו

-->