PDA

צפייה בגרסה מלאה : האחם חוקי לשאת רוגטקה במדינת ישראל?

polar bear
14-04-12, 21:35
או שזה נחשב כלי יריה או משהו כמו סכין 4 ס"מ ?

תודה.

yes1952
14-04-12, 22:38
רוגטקה איננה נחשבת ככלי נשק ואינה מצריכה רישיון למעט באם אתה גר באיזור יהודה ושומרון ואינך נושא תעודת זהות ישראלית
גם חץ וקשת הינו כלי ירי שאינו דרוש לו רישיון
אפרופו גם לסכין לא נדרש רישיון-צריך רק סיבה טובה לשאת סכין
יוסי

polar bear
15-04-12, 16:11
השאלה היא לא האם צריך רשיון, אלא האם חוקי לשאת. ז"א - אם הלכתי לתומי ברחובת כרך כלשהו ושוטר החליט משום מה לחפש אצלי ומצא רוגטקה - אני צריך להכין תרוצים או שתרוצים לא יעזרו? ובכלל אולי יפטור אותי בבדיחה מצ'וקמקת וישחרר אותי לדרכי?

לגבי ההבדלה המגדרית ביו"ש - איננה קיימת ואם כבר - עדיף לך להיות ערבי, אז אתה יכול לטעון שהסכין הארוך והחד שלך ושל החבר שלך זה בשביל לקטוף מרמירות { מרווה } [ כן, גם אם תפסו אותם בלילה בתוך צינור ביוב ] .לעומת זאת ליהודי עם לדרמן יפתח תיק במשטרה.

yes1952
15-04-12, 18:05
אם החזקת רוגטקה לא היה חוקי זה היה מתפרסם ברשומות
בחוק כלי היריה אין איזכור לרוגטקה
לי יש רוגטקה ברכב בתוך נרתיק ואף בודק בבתי המשפט לא התייחס אליה
למיטב הבנתי ואינני עורך דין אין חוק נגד נשיאת רוגטקה
וחרשתי בשבילך את הרשת כולל פסקי דין
יוסי

פוקר
15-04-12, 18:41
יש לי מעט ניסיון בעינין אז בוא ונסביר את העינין
בעקרון אין בעיה לשים ברכב אלה [כמו של מגב לצורך העינין]או סכין צידים או כול סוג של נשק קר
הבעיתיות של הנשק הקר מתחילה מי מחזיק בו [אם יש עבר פלילי ]
כול עוד אין עבר פלילי אין סיבה וכמעט אף שוטר לא ידבר איתך בעינין

itayt
15-04-12, 19:10
יש לי מעט ניסיון בעינין אז בוא ונסביר את העינין
בעקרון אין בעיה לשים ברכב אלה [כמו של מגב לצורך העינין]או סכין צידים או כול סוג של נשק קר
הבעיתיות של הנשק הקר מתחילה מי מחזיק בו [אם יש עבר פלילי ]
כול עוד אין עבר פלילי אין סיבה וכמעט אף שוטר לא ידבר איתך בעינין

ממש לא נכון, אני אישית מכיר בחורה שאין לה תיק פלילי, נשואה פלוס 2 עובדת בהייטק שהלכה באחד מימי השבת לבקר בבית חולים במרכז את אמא של בעלה, עם ילד קטן על הידיים, ביקש ממנה שוטר באדיבות לעשות חיפוש ברכבה, בתמימותה הסכימה ולאחר שמצא סכין יפנית ברכב, עיכב אותה (עם התינוק) לתחנה ונפתח עם כנגדה תיק פלילי על אחזקת פגיון, נכון שלאחר דין ודברים התיק נסגר אך הוא תמיד יופיע במסוף של על שוטר שיעצור אותה לביקורת...

---
I am here: http://tapatalk.com/map.php?ma3fsh

asafk
15-04-12, 19:25
ממש לא נכון X2

יש מקרה מלפני זמן קצר (תחילת חודש מרץ) - של בחור שנסע חזרה מהים, מדייג. בתא המטען ארגז כלים ובו הציוד לדייג, ובין השאר אולר. שוטרי סיור משועממים, התחילו בבדיקת רשיונות, והמשיכו לחיפוש ברכב. הבחור ללא עבר פלילי, מסודר ורגוע.
הוא נעצר. החוקרת התורנית סירבה להחזיק אותו כי התיק לא יחזיק, אין כוונה פלילית. אבל שוטרי הסיור סירבו לשחרר. הוא נשאר שם 3 שעות לפחות כאשר ברקע שוטרי הסיור רבים עם אנשי החקירות.
אם אתה מחזיק ברכב סכין עם להב מתקבע (ולא משנה הגודל, כן, גם לדרמן תופס) - אתה צריך להוכיח שהמדובר בהחזקה למטרה כשרה. את המטרה לא השוטר צריך להוכיח אלא אתה.
והעובדה שנעצרת תישאר לעד במחשב. אם יש לך סיווג בטחוני - שכח ממנו, כמו כן מכל סוג של עבודה ממשלתית או ניהול מוסך, שלא לדבר על דברים יותר רציניים.

עדיין לא מאמינים? חפשו את ת"פ (ירושלים) 3300/06 מדינת ישראל נגד טימור גרנט. הוא הורשע בהחזקת סכין מטבח שלא למטרה כשרה וזוכה מחמת הספק מהחזקת לדרמן, כי השופטת לא היתה בטוחה לגבי המטרה הכשרה. ספציפית, הבחור נהג בפראות והיה שתוי. אבל מה שמדאיג הוא שלא בגלל הסיבות האלו הוא הובא לבית משפט, אלא בגלל הלדרמן.

אסף.

פוקר
15-04-12, 19:35
במיקרה אני גם הולך לדיג וגם בצלילה ויש לי כמו כול צוללן [וגם כול דיג בכלל סכין]
ולא פעם עצרו אותי לבדיקת רישיונות [תל ברוך ליפנות בוקר] ונברו לי בגיפ ומצאו את הסכין וגם את הלדרמן
ןשאלו ועניתי שהסכין למטרות דיג ונימכר בכול חנות ספורט
לסיכום העינין הכול מתחיל איך השוטר רואה אותך ואיך אתה מצטיר לפניו
אם תדבר לא לעינין ותימשוך אש אז סביר להניח שתקבל בראש ואם תראה שאתה אזרח שומר חוק
כמו רובנו בפורום אז לא תיסבול משטויות
ואגב קשה לי להאמין ששוטר יעכב אישה עם ילדים קטנים ביגלל סכין יפני

אומי5
15-04-12, 20:19
אסף, אז זה אומר שאם בשנת 2000 עצרו אותי בגלל שהיה לי אולר וסכין יפנית (מדריך טיולים), ושחררו ישר, זה מונע ממני לקבל סיווג ביטחוני? מאז הוצאתי ר"פ חלק ללא כל רישום.
איזו מדינה מגוחכת.

דרור ברלי
15-04-12, 20:42
ואגב קשה לי להאמין ששוטר יעכב אישה עם ילדים קטנים ביגלל סכין יפני

שוטר משועמם יעכב גם אישה עם תינוקת צורחת עם חום גבוה, בדרך למוקד קופ"ח, גם בלי סכין יפני.
למה? בגלל שהיא נוהגת בג'יפ, אלא מה. זה מקרה אמיתי שהיה בסוף 1999, מכיר אותו אישית, כי האישה ההיא היתה פעם אשתי.

פוקר
15-04-12, 20:49
מענין מה היה קורה לשוטר אם היה רואה את הקאיה הזו
http://youtu.be/yMo8N_IfEzk

asafk
15-04-12, 21:17
לשון החוק:

<tbody>

<tbody>
החזקת אגרופן או סכין שלא כדין
(תיקון מס' 33)
תשנ"א-1991
(תיקון מס' 53)
תש"ס-2000
(תיקון מס' 58) תשס"א-2001

</tbody>

</tbody>

186 (א) המחזיק אגרופן או סכין מחוץ לתחום ביתו או חצריו ולא הוכיח כי החזיקם למטרה כשרה, דינו - מאסר חמש שנים.
(ב) לענין סעיף זה, חזקה היא כי החזקת אולר הנה למטרה כשרה. החזקה לפי סעיף קטן זה לא תחול על החזקת אולר במוסדות חינוך או במקומות אחרים, הכל כמפורט בתוספת השניה, או בסמוך אליהם.

אסף.

polar bear
15-04-12, 21:19
או קיי... אז אם לשפוט ע"פ ענין הוכחת מטרה כשרה. אז אי אפשר להסתובב עם רוגטקה. כי קשה להוכיח מטרה כשרה לזה...

לגבי ענין החוק - ההגדרה של אולר שם היא די מוזרה...

184 הגדרות (תיקון: תש"ן, תשנ"א)
לענין סימן זה -
"סכין" - כלי בעל להב או כלי אחר שסוגל לדקור או לחתוך;
"אולר" - סכין מתקפלת שאורך להבה אינו עולה על עשרה סנטימטרים ושלא ניתן להפכה, בעזרת קפיץ או באמצעי אחר, לסכין שלהבה קבוע;

ז"א שלדרמן הוא סכין?

asafk
15-04-12, 21:37
כן... רק שרוגטקה היא לא סכין ולא אגרופן.

אסף.

polar bear
15-04-12, 21:41
רוגטקה זה ב 144 ג 1 ו 2 .... אפילו בלי קשר למטרה כשרה או לא...לפי זה כן צריך איזשהו אישור משטרתי לנשיאת רוגטקה/חץ וקשת

bizon
15-04-12, 21:46
לי יצא להיות עם חבר שעוקב בגלל מברג פיליפס בבגז' !!!! פיגיון :) השוטר טען שאם זה לא בתוך ארגז כלים זהו פיגיון :) לעומת זאת אותי פעם עצרו ביקשו לפתוח בגז' עוד בג'ימי האגדי ונבהלו גרזן, גרזן ביקוע, בערך 12 סכינים עט חפירה מסור שרשרת ובערך 4 ארגזי כלים ועוד ציוד דייג :) התחילו ישר שאלות הזויות . במה אתה עובד ? מאיפה אתה חוזר ?מה כל זה עושה אצלך ברכב ? רוצח שכיר? מפה לשם זה ניגמר בקפה ושיחררו אותי הבייתה .... מסקנה כל מקרה לגופו לפעמים זה ה"שוטר" לפעמים זה אתה .....

מור

talw
15-04-12, 21:54
נכון ,גם אני מסתובב קבוע עם חץ וקשת על הכתף,בכל הפעמים שעצרו אותי הסברתי בנימוס שאני צד אנטילופות למיחייתי.
תמיד שחררו אותי,חוץ מפעם אחת שאישפזו אותי.

asafk
15-04-12, 22:08
לי יצא להיות עם חבר שעוקב בגלל מברג פיליפס בבגז' !!!! פיגיון :) השוטר טען שאם זה לא בתוך ארגז כלים זהו פיגיון :) ל

מור

בשביל החבר שלך...

"סכין" - כלי בעל להב או כלי אחר שסוגל לדקור או לחתוך;
"אולר" - סכין מתקפלת שאורך להבה אינו עולה על עשרה סנטימטרים ושלא ניתן להפכה, בעזרת קפיץ או באמצעי אחר, לסכין שלהבה קבוע;

אסף.

bizon
15-04-12, 22:36
אסף לפי ההגדרה הזאת אם דודה שלי סורגת ברכב יש בידה "סכין" ? אם לקחתי אוכל ממסעדה סינית וקיבלתי מקלות אכילה אז יש בידי סכין ? ההגדרה הזאת היא כללית באופן מוגזם מה שגורם להמון מקרים של עוגמת נפש לאנשים תמימים

מור

zivo
15-04-12, 22:41
ממש לא נכון X2

אבל מה שמדאיג הוא שלא בגלל הסיבות האלו הוא הובא לבית משפט, אלא בגלל הלדרמן.

אסף.
תרשה לי לתקן אותך - מה שמדאיג שהוא הובא לבית משפט בגלל סיבות אחרות (נהיגה בפראות בזמן שהיה שתוי), הלדרמן היה רק כיסוי \ תירוץ , וזה מה שמדאיג,
באיזה קלות המשטרה מלבישה לאזרח תיק.
אם הוא היה באמת שתוי - איפה הינשוף שלהם?
פשוט הלבשת תיק, וזה מה שמדאיג.
מחר שוטר לא יאהב את הפרצוף שלך, והמפתח של הגלגל ספר שלך יחשב ככלי נשק...

-->