PDA

צפייה בגרסה מלאה : למכור או לא למכור זו השאלה

shainok
17-04-12, 18:24
חברים בתקופה האחרונה אני מתחבט רבות בדבר השאלה האם למכור או לא למכור את הסמוראי טנדר שלי.
להלן תקציר: עד היום שימש אותי ביום יום פיאט פונטו וברשותי גם סמוראי טנדר שנת 88 (היחיד\אולי יש אחד נוסף שנת 88) מנוע 1300 חדש,יחסי העברה,נעילת אחורית של לוק רייט,צמיגים 235 שטח מלא, גגון, מנשא לג'ריקן,פחחות ברמה גבוה מאוג' ועוד רבים. קיצר לו הייתי משקיע כך בזוגתי הייתי הולך לישון עם בר רפאלי :-)
לאחרונה המשפחה התרחבה ונקנה פאג'רו ארוך שמשרת את המשפחה לטיולים והשאלה היא מה לעשות, עליות ביטוח,טסט והחזקה של פונטו,סמוראי,פאג'רו גדולות עלי.
עליות הפונטו זולות והוא אוכל מעט דלק (אני נוסע בבמוצע 1500 ק"מ בחודש), הסמוראי והפאג'רו עומדים ומשמשים רק לטיולים, עליות טסט וביטוח יקרות .
מהההה לעשות??
האם כדי להשליך את הפונטו לים ולהפוך את הפאג'רו לרכב עבודה +טיולים ולשמור את הסמוראי לטיולים שלי? או שמא לשחרר את הסמוראי לדרכו.
אני פונה אליכם קהילת הסמוראים להיות לי לעזר בהחלטה, רק אתם תבינו לליבי ותדעו לתת את הטיפים הנכונים.
באמת שממש קשה לי להחליט מה לעשות!

ishc
17-04-12, 18:36
דילמה קשה, האוטו של יפה ומושקע אבל להחזיק שני רכבי שטח רק לטיולים זה מותרות יקרות מאוד!!!
לדעתי עומדות בפניך 2 אופציות ראליות
1. למכור את אחד מרכבי השטח ( אם את הסמוראי זה אומר שתעבור לטייל בפורום מצומצם).
2. להקפיא רשיונות לסמוראי, לתחזק אותו ברמת רכב עומד, להמתין 6 שנים ולהחזיר אותו אז כרכב אספנות למרות כל המשתמע מכך.

tomer wrx
17-04-12, 18:52
אני אישית הייתי מוכר את הפונטו זה רכב שיש ממנו המון ותמיד אפשר שוב לרכוש

את הסמוראי שלך לא תמצא יותר לא משנה כרגע ארוך קצר טנדר הם פשוט נעלמים לאט לאט

לדעתי לא נורא אם תשלם קצת יותר על דלק לדעתי זה שווה את זה

את הטיולים שתעשה עם הסמוראי הם שונים לגמרי ממה שתעשה עם הפג'רו

אל תמכור זו דעתי

שגיא S
17-04-12, 20:23
א. לדעתי תמכור את הסמוראי רק כי הוא צהוב(ואני אוהד הפועל)

ב. עכשיו ברצינות - לדעתי אתה חייב למכור אחד מהרכבים. או את הפאג'רו או את הסמוראי, כי תמיד טוב לשמור פרייבט לימים שהאוטו צריך מנוחה אחרי טיול שטח.

פאג'רו יהיה יותר יקר לאחזקה מהסמוראי כנראה, אבל הוא גם יותר מפנק ויש יותר סיכוי שהמשפחה שלך תאהב אותך ואת הטיולים.

בתור בנאדם עם משפחה וילדים - אני כנראה הייתי מוכר את הסמוראי.

מצד שני יכול להיות שיש לו עך סנטימנטלי עצום בשבילך - ולכן תמור את הפאג'רו

קיצור לא עזרתי בכלום.

avnisamurai
17-04-12, 20:50
שמע-לי-מכור-לי-אותו-ותדע-שהוא-ימשיך-להיות-מתוחזק-בידיים-אהובות-וכשתרצה-לטייל-תמיד-אתה-מוזמן-יש-לך-מקום-לצידי.

אגב,אני-לא-אובייקטיבי.

גם-אני-כמו-כל-הגברים-רוצה-ארוך.

נ.ב.-אנו-שכנים.

אבנר.

יקיר גרין
17-04-12, 21:06
אני הייתי מעמיד את הסמו על בלוקים, מקפיא רשיונות וביטוח.
אין שום ערך למכור אותו, ואתה תרצה יום אחד לחזור אליו.
תחשוב על הערך של להעביר אותו לילדים ביום אחד ...

hogi
17-04-12, 21:28
עד כמה אתה אוהב/מחובר/מושקע בכלי?
אם שמת בו את הנשמה ואתה אוהב אותו [=מנהל איתו יחסי חיבה וכעס, אהבה ושנאה לסירוגין] - אז אתה תמכור ובשלב אחר בחיים תצטער. הפג'רו זה כלי יעיל ואיכותי אבל בסופו של דבר אין בו נשמה ואישיות. על העגלה השניה אין מה לדבר - ערימה של פלסטיקים וברזלים שמשרתת אותך כדי להגיע מנקודה א'- לנקודה ב' ביעילות ובזול , זהו.

לכן - אם הכיס מאפשר ויש לך מקום - תעמיד אותו, תכסה אותו, תקפיא רשיונות ותן לו לישון כמה שנים. יגיע רגע והילדים שנולדים עכשיו יגדלו, ויקחו לך את המפתחות של האוט. יגיע רגע ותהיו כלכלית במקום אחר ויהיה לך זמן וכסף לחזור ו-'לשחק' איתו. הוא יהיה עוד יותר ייחודי ועוד יותר נדיר.

אם יש משהו שאני מתגעגע אליו עד היום זה הCJ-5 שהיה לי לפני 33 שנה. ובמבט לאחור אפילו לא הייתי אז חייב כספית למכור אותו. אם היה לי אז את השכל של היום הוא היה עומד כמה שנים והייתי חוזר אליו. כל כך הרבה אופנועים ומכוניות עברו תחת ידי מאז ועדיין שמורה לו החיבה והגעגוע - כמו לאקסית מיתולוגית.
[אחחח, אם הייתי יכול אז להקפיא את הרשיונות גם לאקסית שלי - היום הייתי מוריד ממנה את הכיסויים, מוריד אותה מהבלוקים, מנקה קצת ונוסע..., הבעיה היא שהיא איפהשהוא בארה"ב וכבר בת 50;)]

כמובן שאם אתה זקוק מאוד לכסף של המכירה - אז השכל צריך לגבור ולך ישארו הזכרונות

asafk
17-04-12, 22:26
תרשה לי לצטט...

תטיל מטבע.

וכשהוא יהיה באוויר אתה תדע על איזה צד אתה מקווה שהוא ינחת.

אסף.

dadi
17-04-12, 22:53
לפי דעתי אל תמכור את הסמו כי אם תתחרט כשיעבור הזמן לא בטוח שתמצא אחד כמוהו
כמה אתה מטייל עם הסמו וכמה אתה מטייל עם הפאגרו ?
לפי דעתי אם כבר תשלח את הפונטו ואם לא מסתדר אז לא קרה כלום תמיד תמצא פונטו או דומה להבדיל מהסמו שלך
גם אני בסרטים עם עצמי כל כמה זמן להשאיר את הסמו הארוך או להמשיך הלאה
אני עשיתי את הדרך ההפוכה מפוראנר וטרופר בנזין לסמו ארוך והכייף של הסמו פשוט לא נותן לי לשחרר אותו למרות כל ״השאר״
אצלי זה לא מבחינה כלכלית טפו טפו טפו אני יכול לחזור לנוחות שהיתה לפני הסמו
אבל מבט אחד לסמו בבוקר והחיוך שעולה לי על הפנים כשאני נוסע במכונת כביסה הזאת פשוט לא נותן לי לשחרר אותו
יש לך עז יחודי ביד תחשוב טוב טוב לפני שאתה משחרר אותו
בברכה דדי

omri_t
18-04-12, 00:40
אהלן שני.

ראשית אין שום הגיון להחזיק 3 מכוניות כששתיים מתוכן רק לטיולים- זה לא שפוי לאדם הממוצע.
את הפונטו לא הייתי מוכר. להתנהל יומיום עם ג'יפ זה מותרות ודורשות $$ לא מועט.

את הפג'רו שקנית אתה כרגע רוצה בכדי לענות על הצורך ברכב טיולים.
כאן אני חייב לומר שלא ברור לי מדוע פג'רו?? (יקר כמעט בכל הפרמטרים) מה היה רק לך ב CJ אספנות או סופה?
כך היית מרגיש שנותרת עם רכב בעל נשמה גדולה שתחזוקתו לא יקרה ושהוא יתן לך הכל בשטח.
לכן אולי כדאי לך לחשוב על מכירה של שני רכבי השטח וקנייה של משהו שיענה לך על הצרכים הפיזיים וגם אלו של הנשמה.

לגבי הקפאה, זו אופציה שנישמעת הגיונית,
בעיקר שמכירה של הסמוראי לא תהפוך אותך לאדם עשיר- כמה הוא כבר שווה?
יתכן ותגלה שלא ממש שווה לך למכור אותו ואז האופציה של הקפאתו לכמה שנים תהייה נסבלת.

אבל חשוב שתהייה כנה עם עצמך,
הסמוראי כניראה לא יכול לשמש אותך לטיולים לאור ההתרחבות.
הוא כניראה גם לא יוכל לשמש אותך בעתיד עד שהילדים יתבגרו.
זה אומר להחזיק רכב 10-20 שנה עד שתהייה לו "הצדקה" פרקטית לשימוש.
עד אז, כניראה שרכב צפוף קטן וישן כבר לא יעשה לך את זה.

הקשר הסנטימנטאלי ברור, יש דברים שבאים מהלב.
עם זאת, ממש כמה עם בחורות-הלכה אחת ובאה אחרת.
יש יתרונות לכאן ולכאן אבל אם תעשה צעד נכון תהייה מאושר הרבה יותר.

לסיכום, אני במקומך:
1. מפנים שהסמוראי זה מותרות ושזה כניראה לא יהיה פרקטי לעולם.
2. בודק כמה אפשר לקבל עליו ואם הכסף הזה מהותי עבורי או שאני מוכן "לזרוק אותו" .
3. חושב ברצינות למכור את הפג'רו ואת הסמוראי ולרכוש רכב שטח שיענה על כל הצרכים וגם תתחבר אליו כמו אל הסמוראי שלך.

בהצלחה ידידי!

GodsFather
18-04-12, 06:04
שיינוק, מה הולך ?

עצם זה שאתה בדילמה, כבר מטיל ספק בנאמנותך העיוורת לסמוראי ואני חושב שאתה כבר יודע שדרכיכם נפרדות. בנוסף, קח את מה שאמר מי שאמר לנו לגבי זמינות חלפים שהולכת ומצטמצמת בשנים הקרובות והנה לך הסיבה למה לא להחזיק בסמוראי אם אין לך בו כוונת שימוש או שיפור קיצונית. 6 שנים קדימה אתה יודע איפה תהיה ? כמה ילדים יהיו ? מה מצבך הכלכלי ? אף אחד לא יודע, גם לא טובי הכלכלנים ועשירי עולם.
אם יש לך מקום אחסנה שלא עולה לך גרוש ולא מפריע לך, עוד ניחא, אבל אם היה המצב הזה, אני לא חושב שהיית מפרסם פה את הדילמה. יתרה מזאת, לשים אותו על בלוקים לא אומר שלא תצטרך להוציא עליו כסף כי צריך להריץ את הכלי ולדאוג לו גם כשהוא עומד, אחרת יישור הקו בעוד 6 שנים יעלה לא מעט.
בנוסף מס' 2 - לך תדע אם לא ישנו פתאום את חוקי האספנות כי מישהו יבין שהרבה מאד מכוניות הולכות להשאר על הכביש... ודי לחכימא ברמיזה

שינית פאזה, אתה עם משפחה עכשיו, אתה צריך לפעול בהתאם כי לא כולנו הילדים של דנקנר/טדי שגיא/רוטשילד. כשתגדל ותרצה לחזור להיות ילד, תמצא לך סמוראי הולם או אולי רכב שטח קשוח אחר. בסופו של דבר מדובר בברזלים, גם כשיש אהבה גדולה אליהם. טנדר 88 או טנדר 84 זה לא משנה, מדובר בנבלה עייפה שעברה לא מעט התעללויות והיא רחוקה מאיך שיצאה מהמפעל ותצטרך יישור קו תמידי.

לגבי התעשרות מהמכירה, גם אם לא תתעשר (ולך יש סמוראי באמת מיוחד אז יש מצב שתקבל עליו יותר מהממוצע וזה מכובד מאד), זה עדיין כסף לדלק, ביטוח וטסט של הפג'רו, או טיפול אחד קטן :)

מצער לכתוב את הדברים, אבל זו המציאות.

lizard
18-04-12, 06:47
בכמה נמכרים הכלים האלה בכלל?

GodsFather
18-04-12, 06:57
הסמוראי המדובר שווה לא מעט, ולא רק בגלל השיפורים אלא גם בגלל מצבו המכני והפח.

shainok
18-04-12, 07:28
עליכם השלום חברים.
ראשית תודה על התגובות, בדבר הפג'רו אז הוא בטוח נשאר השאלה היא האם להפוך אותו גם לרכב יומיומי.
ואכן חשבתי גם על קניית סופה או רכב קשוח אחר שיהיה דגול די בכדי להכניס משפחה וציוד העיניין שהילדים כבר ישנם ובגילאים שכדי להתחיל ברכות את הטיולים איתם ולכן פג'רו מתאים סגור,גדול ועבירות טובה יחסית למשפחת הכביש שטח.
אז שתי שאלות:
האחת מה אתם אומרים על פג'רו גם כיום יומי (1500 ק"מ כל חודש) וכרכב טיולים משפחתי? מה שמשאיר את הסמוראי לטיולים רק לזוג.
ושאלה נוספת היא מה דעתכם על הרעיון של חבר קרוב להחזיק את הסמוראי לשלם ביטוח טסט ולהנות ממנו?
מצרף סרטון של הגיבור[
VIDEO]http://www.youtube.com/watch?v=c5ROMdQSHaY&feature=youtu.be[/VIDEO]

GodsFather
18-04-12, 07:34
עלויות אחזקה של פג'רו וצריכת דלק גבוהות מהפונטו, עם זה קשה להתווכח. לא יודע כמה עולה להחזיק אותו "עומד" כי גם לזה יש מחיר, בהתאם להפרש ביניהם תעשה את השיקול אם לרדת לשני ג'יפים או ג'יפ ופונטו ולהפרד מהסמוראי.

יונתןמצפה
18-04-12, 10:49
אוי שיינוק שיינוק..
מראש אני מתנצל שחוץ מלתפוס נפח בשרת כנראה שההודעה הזו לא תעזור הרבה...
מה שכן, עלויות האחזקה של הפג'רו הולכות להיות גבוהות. במיוחד אם מדובר ברכב יום-יומי.
הדלק הוא לא הפקטור המשמעותי פה. כרכב יום-יומי לא תוכל להרשות לעצמך להתמזמז עם תיקונים בבית והשבתת הרכב, ותיקון של רכב כזה במוסך הולך להיות לא זול.
עזוב רגע את הסמוראי.. האם יש לך יכולת כלכלית להחזיק כרגע את הפג'רו כרכב יום-יומי בנוסף לשאר עלויות המחיה שמשפחה מצריכה?
כמה זמן כבר יש לך את הפג'רו? עשית לו כבר יישור קו? גילית מה מצבו האמתי כולל צפי הוצאות לשנה הקרובה?
לפני שאתה מקבל החלטות משמעותיות תעשה את החשבון הזה.
אני חושב שאם אתה לא חייב את הכסף שתקבל על הסמוראי (וזה בטח לא יהיה קל לקבל עליו את מה שאתה רוצה למרות שהוא שווה את זה) תמתין עם המכירה שלו, אם אתה יכול תשבית אותו. אני לא מאמין שהעלויות של ההחזרה שלו לכביש יהיו כאלה גדולות.
לך תדע, אולי תוך מספר חודשים-שנה יהיו לך תשובות יותר ברורות. תן לזה זמן.
מכירה וקנייה של רכב תמיד מלוות בהוצאות, השבתה לדעתי פחות.
מה לגבי האישה? יש לה רכב? היא צריכה רכב? מי נוסע יותר? לפי זה תעשה את החשבון מי מכם צריך לנסוע על פרייבט.
יש באתר הזה מישהו שהיה לו סיקס מדהים ואז המשפחה התרחבה (בחזקת 2). הוא הבין שהסיקס לא מתאים, קנה וואגוניר והסיקס הושבת.
למעשה ההוצאות על הסיקס עברו לוואגוניר. לא שינוי משמעותי בהוצאות (מלבד ההוצאות על שיפוץ הוואגוניר). ושוב, כאן נכנסת השאלה כמה את צריך כרגע את הכסף שתקבל על הסמוראי?
לדעתי לפני שאתה מקבל החלטה קח קצת זמן ואוויר ותראה לאן נושבת הרוח. אל תעשה משהו שעשוי לעלות לך בהרבה הוצאות לא צפויות בתקופה הקרובה.

בלי קשר יש לי ווידוי: הרכב שלך מדהים וגרם לי הרבה קנאה בפעמים שטיילנו ביחד. אפילו האישה התלהבה ממנו ונפתחו לה העיניים (וכל זה כשהיא יושבת בתוך הסמוראי שלי. בושה..). אבל, אני מודה שמעולם לא הבנתי את הקונספט של סמוראי טנדר. עד כמה שהרכב הזה יפיוף ומדהים הוא מעולם לא יוכל לקחת יותר מ- 2 אנשים. ולכן אם להשקיע כ"כ הרבה בסמוראי אז לדעתי זה צריך להיות סמוראי ארוך עם ספסלים מאחורה.
אבל כל זה בטח לא עוזר לך עכשיו.... מצטער.

מוני אורבך
18-04-12, 10:51
ההבדל בתחזוקה בין הפגרו והפונטו הוא לא כזה גדול כמו שחושבים.
מעבר לזה 1500 קילומטר בחודש זה די הרבה בפונטו ישן.
ובפגרו הרבה יותר נוח לנסוע מרחקים.
ההבדל מנסיוני נע בסביבות 4000 שח בשנה.
ומה עם ההנאה שלך??

אם אתה יכול להרשות לעצמך, תעיף את הפונטו וסע בפגרו.

GodsFather
18-04-12, 10:57
מוני, אני מניח שאתה מדבר על טיפולים בבית. זה לא בהכרח המצב עם שיינוק. מה לגבי צריכת דלק ?

יונתן, הסיבה לרכב עם עד 2 מושבים היא השקט ושלא צריך לתרץ לכל החברים כשהרכב לא סוחב 3-4 אנשים. :)

שמוליקו
18-04-12, 11:08
ההבדל בתחזוקה בין הפגרו והפונטו הוא לא כזה גדול כמו שחושבים.
מעבר לזה 1500 קילומטר בחודש זה די הרבה בפונטו ישן.
ובפגרו הרבה יותר נוח לנסוע מרחקים.
ההבדל מנסיוני נע בסביבות 4000 שח בשנה.
ומה עם ההנאה שלך??

אם אתה יכול להרשות לעצמך, תעיף את הפונטו וסע בפגרו.
מוני, בתור אחד שהייתה לו פונטו בתור רכב ראשי והיום נוסע על פאגרו מהשנתונים המדוברים בתור רכב ראשי עם נסועה של 1500 - 2000 ק"מ בחודש, צר לי אבל 4000 שקל הבדל זה לא אופטימי זה נאיבי על סף הדבילי. (לא אתה כמובן :))
אני הייתי אומר (זה מגובה בקבצי אקסל שבהם כל הוצאה רשומה) שההבדל בין הרכבים הוא יותר לכוון ה 15000 שנתי, כן זה הרבה.
אאל"ט זה סכום שבו כל שנה אני יכול לקנות בו פונטו ולזרוק אותו לפח בסוף השנה.

בוא נזכור שהיום דיזל עולה כמו בנזין ואפילו יותר, הרכבים האלה לא צעירים וגם השמורים שבינהם "זוכים" לתקלות פה ושם.....
ולפותח השרשור ,אם הפרוטה מצוייה בכיסך ויש לך מקום איחסון נוח לסמוראי, מקום שבו תוכל גם לטפל בו מפעם לפעם, הקפאת רשיונות היא המלצתי.
אם הפרוטה לא בכיסך, אין לך מקום או זמן להתעסקות עם רכב עומד (כזה שתרצה שיום אחד יחזור לכביש) לצערי ההמלצה היא למכור את הסמוראי ולהשאר עם הבחירה הכלכלית.
בכל מקרה מי שמחליט בסוף זה אתה.

אלה השני סנטים שלי :)

יונתןמצפה
18-04-12, 11:12
אמיר, זו סיבה דבילית (סלח לי כן).
כשקניתי את הסמוראי שלי התבלטתי עם לקנות טנדר היילקס או סמוראי. בסוף החלטתי על הסמוראי מכיוון שהבנתי שב- 99% מהזמן אני הולך לנסוע עם עד 2 אנשים ברכב. מכיוון שזאת המציאות שלי עד כה עדיין לא מכרתי את הסמוראי.
אני יכול לספור על יד אחת את הפעמים שהיה צורך לנסוע עם יותר מזה ברכב. חברים לא באמת רוצים להיטלטל במושב האחורי בטיולים, הם מעדיפים לטייל ברגל או סתם לשבת ולעשות קפה. יש לי טרופר בהישג יד שאני יכול לקחת כמעט מתי שאני רוצה. ניסיתי כמה פעמים ליזום טיול עם קצת חברים ושאביא את הטרופר, הם לא ממש היו בקטע...

כל זה נכון כל עוד אין ילדים. אבל ברגע שיש אז כבר הצורך במושבים מאחורה הוא קריטי! ולכן השקעה גדולה ברכב עם שני כיסאות בלבד בתקופה בה החיים עשויים במהרה לשנות סטטוס לדעתי מיותרת. אגב, זו אחת הסיבות שאני לא משקיע בסמוראי שלי בשיפורים קיצוניים. כמו ששיינוק אמר, הוא השקיע בו כ"כ הרבה אבל בסוף הוא לא הולך לישון איתו בלילה... ועכשיו הוא מתלבט אם למכור. אם היה משקיע בארוך רגיל הוא לא היה קונה את הפג'רו ולא היה נמצא בהתלבטות הזו. ואם לא היה משקיע בו כ"כ הרבה הוא כבר היה מעיף אותו.
אבל אני באמת לא עוזר בכל הדיון הזה ולכן אין טעם להמשיך... הרכב שלו מדהים וקורץ ואם מישהו יקנה אותו הוא ייהנה ממנו מאד מאד!
בשורה התחתונה- לרכב עם שני מושבים בלבד אין עתיד בסטטוס משפחתי!
(ובכל זאת אני אומר לשיינוק לא להיות פזיז ולחכות קצת לפני שהוא מחליט...)

מוני אורבך
18-04-12, 12:01
היה לי פאגרו והיה לי פונטו, ואני עושה כ 2000 קילומטר בחודש.
אז כנראה שאני יודע טוב מאוד על מה אני מדבר !
נכון, הכול בתחזוקה עצמית ובדיקות שוטפות והחלפות יזומות.
אבל מה מונע מכל אחד מאיתנו לעשות זאת ???
היה לי פאגרו ידני קצר 97 במהלך שנתים.
התקלה היחידה שהיתה לי בו במהלך זמן זה, אלטרנטור שמת (1000 שח)
הכל מעבר לזה היו החלפות יזומות שצריך להחשיב אותם כתחזוקה שוטפת.
החלפת רצועת תיזמון ורצועות - 500 שח
מצבר - 600 שח.
צמיגים 1000 שח (קידמים בלבד)
סך הכול הוצאות 4100 שח
הפונטו היתה שנה - חגורת תזמון 1000 שח מערכת מיים 300 שח מצבר 400 שח
סך הכול 1700 שח.

אם נשווה בין השנים (ממוצע לשנה) הפאגרו היה יקר יותר ב 350 שח לשנה.

מבחינת ביטוח וטסט (צד ג בלבד) הפאגרו יקר יותר בכ 600 שח

מבחינת דלק הפאגרו צרך 1 ל 10 והפונטו 1 ל 14.

אם נניח 18000 לשנה (לפי שינוק) 1800 ליטר והפונטו 1280 הבדל של 520 ליטר
במחיר של היום מדובר על כ 4000 שח הבדל

סיכום ההבדל בין פאגרו לפונטו 4950

מבחינת ירידת ערך, הפונטו טס למטה. בזמן שהיה אצלי (שנה) הוא ירד בכ 4000 שח
הפאגרו יורד בשנה כ 2000 ל 3000 (נניח 3000)
ההבדל הוא של 1000 שח ירידת ערך לטובת הפאגרו.

סיכום ההבדלים - 3950.

כלומר בסופו של דבר הבדל של 4000 שח הוא לא "אופטימי" או כול כך "דבילי" כמה שאתה חושב...

אלא אם כן אתה הולך ל "מוסך מורשה" על כול שטות ומרשה להם לעשוק אותך באלפי שקלים !
במקרה זה, עלה והצלח...

אגב לא נכנסתי בכלל לנושא הבטיחות של רכבים קטנים (פונטו)
יצא לך לראות פונטו אחרי תאונה ??
אני אישית לא היתי רוצה להיות בכזו קופסת סרדנים בזמן תאונה.

שמוליקו
18-04-12, 12:21
מוני, תגובתי לא הייתה אישית.
אני מוכן להפגש איתך ולהראות לך את כל ההוצאות שהיו לי על הרכב במהלך שלושת השנים האחרונות. (והרכב שלי ממש לא נבלה שחוטה, הוא מתוחזק ברמה מאוד גבוהה)
אגב, רוב הדברים אצלי מבוצעים בעבודה עצמית, מה שדורש כלים מיוחדים - הרכב מגיע למוסכים.
כמו שאמרתי הכל מגובה גם ברמה של - זרקתי תוסף לדלק אז הוספתי עוד 85 שקלים לחישוב החודש.
מי שמכיר אותי יודע שאני מאוד פדנט בכל מה שקשור לטיפולים, אגב לפי ספר הרכב פאגרו דורש החלפת שמנים כל 7500 ק"מ, זה נלקח בחשבון? - 6.5 ליטר שמן מול 4, מסנן שמן מקורי מעל 200 ש"ח מול מסנן שמן מקורי ב 50.... לא ראיתי התייחסות שלך לטיפולים שעשית והפגרו היה אצלך שנתיים , לפי הקלומטרז המוצהר שלך ודרישות היצרן, אחת לשלושה חודשים עשית טיפול, לא עלו לך השמנים והפילטרים? עלו אבל זה נראה לך טריויאלי. החישוב שלך לוקה בחסר וחסר גדול מאוד.
צמיגים ב 1000 שקל , גם אם רק קידמיים, אני פוחד לשאול מאיזו פירמה ומאיכן "נגנבו", גם במקרים האלה אני מחליף את כל הארבע ( אגב בשלוש וחצי השנים שהרכב אצלי הוחלפו שתי מערכות צמיגים, כן הרכב נוסע ולא רק בכביש, עלות כל החלפת סט לא יורדת מ3500 ש"ח ואני לא מדבר על גוד ריטש, כמה סטים של צמיגים ניתן לרכוש לפונטו בסכומים האלה?)
רכבים בשנתונים האלה ,משאבת סולר בד"כ זקוקה לשיפוץ, הכי זול שתמצא אצל מישהו שמשפץ בבית ובשחור, לא תגיע לפחות מאלפיים ואם תעשה את זה במוסך אפילו ארבעת אלפים ואני לא מדבר על המרכזי ששם דיברו על סכום עם חמש אפסים מהצד הימני....
לא ראיתי שיש אצלך בחשבונות ברקסים שהוחלפו, נניח שאתה נוסע בשני הרכבים אותו מספר קילומטרים ,מתי שהוא הולכים ברקסים, בדקת הבדלי עלויות?
קיצר, אולי במקרה הספציפי שלך ההבדל בן העליות היה X (לא בטוח שזה שקנה ממך את הרכב לא היה צריך להשקיע הרבה יותר ולו רק ליישר קו), אבל כשאתה מייעץ למשהו ובמיוחד מנסיון, כדאי לקחת את כל הפרמטרים בחשבון.
לתקוע את הראש בחול ולומר שאחזקה של פאג'רו תהיה יקרה רק ב 4000 ש"ח משל פונטו באותה שנה לדעתי זה לא מקצועי והרבה פרמטרים כאן לא נלקחים בחשבון.
אם היה מדובר על ויטארה או רכב כזה הייתי מסכים.

GodsFather
18-04-12, 12:33
יונתן דווקא בכיף על הויכוח. אתה פשוט לא הבנת את הראש שלי וגם של כל מי שמחזיק רכב בסגנון כמו של שיינוק ושאר החבורה שיצא למשל לסמוראידה האחרונה בשיירה. 2 מושבים זה המקסימום שצריך ברכב הזה כי כל פעם שנכנסים לאתגר צריך גם ככה שכולם יצאו החוצה חוץ מהנהג :)

מוני, אתה עונה בדיוק על מה שאני עניתי - כל עוד עושים לבד עוד יש מקום להשאיר את הסמוראי. אבל זה לא המקרה הנוכחי.

שמוליקו
18-04-12, 12:39
אמיר גם כשעושים הכל לבד, רק בחלפים הפרשי המחירים גדולים בהרבה...
ומי שעושה לבד יעשה לבד גם בפונטו, לא?

יונתןמצפה
18-04-12, 12:40
אמיר, ברור שאני מבין את הראש שלך!
אמנם אין לי סמופלצת, אבל האמן לי שאני מכיר את הסיטואציה מקרוב. אם לא היה לי אירוע באותו סופ"ש סיכוי גבוה שהייתי מצטרף לשיירה הזו...
ובכל זאת, מה רע בזה שאתה משקיע את אותה ההשקעה רק ברכב שיש לו גם ספסלים מאחורה? בטיולים כאלו אתה בא לבד, מקסימום עם עוד מישהו (ויצא לי גם לטייל לא מעט לבד ברכב שלי), ובעתיד אתה תמיד תוכל להעמיס זעטוטים על הספסל האחורי. שתי ציפורים במכה.

GodsFather
18-04-12, 12:50
שמוליקו, עזוב, הבנו אחד את השני :)

יונתן - סמוראי טנדר וסמוראי ארוך אינם זהים ביכולות השיפור שלהם, למרות שיש כאלה שעדיין מנסים להשוות :) ומושב אחורי תופס מקום מיותר, אפשר לשים מקרר או סט מגירות מודולרי :) (לא תצא ממני בקטע הזה חבוב, אני נהנה מהויכוח :) )

hogi
18-04-12, 13:09
אחרי שראיתי את הסרטון התאהבתי. זה בדיוק הצבע האהוב עלי.
הוא מתאים לצבע של ההרלי. ההרלי נכנס מאחורה?
אולי אתה רוצה להחליף אותו בסופה חבוטה וחלודה אבל בריאת מנוע ושלדה?

אם רק הייתי יכול להכניס לקבינה את שני הנסיכים...:)

יונתןמצפה
18-04-12, 13:11
אמיר, מסכן שיינוק. אנחנו מתווכחים לו על היבלות!
אבל הוא ייסלח לנו...
גם אם טנדר וארוך לא זהים מבחינת יכולת השיפורים הרי שלא מדובר כאן על טנדר עבירות מפלצתי, אלא על רכב טיולים מעולה.
כל סמוראי ארוך משופר לא נופל מהרכב הזה מבחינת עבירות. ולראייה גם בחבורה המדוברת (שמעלה מדי פעם סרטונים) יש סמוראים ארוכים שבנויים לעילא ולעילא.
אני מבין את הרצון להחזיק בכלי שעשועים, שניתן לשפר ולשחק אתו כיד הדמיון. אבל אלו אינם רכבי טיולים קלאסיים, אלא רכבים לשעשועי שבת קרוב לבית. ולראייה זהו גם השימוש העיקרי שלהם.
מבחינה פרקטית, סמוראי ארוך, שבנוי נכון ייתן הרבה יותר תמורה מסמוראי טנדר, וב- 99% מהמקרים גם לא ייפול ממנו בעבירות. בטח לא במסלולי הטיולים הרגילים וגם הרבה הרבה יותר מהם.
הספסלים מפריעים לך ולא מתאימים לשימוש העיקרי שלך? פרק אותם ושים אותם במחסן. יום אחד כשתצטרך תוציא אותם ותשנה מעט את הארגון של הרכב.
כרכב לטיולים, ארוך יהיה הרבה יותר אפקטיבי. לדעתי זה גם השימוש ששיינוק ייעד לרכב הזה מלכתחילה.

אגב, אני מניח שאני אעמוד בפני דילמה דומה בעתיד הלא רחוק. כרגע הסמוראי משמש כרכב פרטי שעושה כ- 1000-1500 ק"מ בחודש, וטיולים ארוכים במדבר מדי פעם.
ברגע שתהיה לי את האופציה להחזיק רכב פרטי (אם לבד או מהעבודה) הג'יפ יהפוך לרכב טיולים נטו. אז אני כבר לא בטוח שהסמוראי הקצר והסגור שלי יענה על הדרישות...
אחת האופציות שאני חושב עליה זה להחליף לארוך, שיבנה כרכב טיולים. אז גם אוכל לשפר אותו הרבה יותר ממה שכרגע שלי (שנוסע המון על הכביש), וגם אוכל ליהנות מרכב פתוח עם אופציה להסעת נוסעים מאחורה. וכל זה בעלויות אחזקה ודלק מגוחכות באופן יחסי.
האופציה השנייה היא לקנות סיקס שישמש לרכב טיולים ופאן. אבל אני באמת חושב שבסמוראי ארוך יש לא פחות מקום מבסיקס קצר ולא צריך להיות בעלים של תחנת דלק בכל ירידה דרומה.
אני לא רואה את עצמי מתנייד בטיולים על SUV כזה או אחר. זה יחרפן אותי! (שיינוק- לתשומת לבך!)

מוני אורבך
18-04-12, 14:23
התגובה שלך לא אישית אבל מה שאתה כותב מאוד אישי (-:

אתה מרמז שאני לא פדנט לא אחראי (קונה צמיגי זבל) לא מבצע טיפול עם חלפים איכותיים..
ובכלל לא כדאי לקנות ממני רכב, כי אני שוחט אותו היות ואני מתקמצן על חלקים איכותיים.
ולזה אתה קורא לא אישי ?!
נו שוין, כמו שסבא שלי זכרנו לברכה היה אומר...

אז בנימה לא אישית בכלל:
פילטר שמן לא צריך להיות "מקורי" כדי להיות טוב.
המקורי הוא רק מדבקה של היצרן, ודרך של היבואן לסחוט עוד כסף.
נכון, לא כל פילטר שמן הוא איכותי, אבל יש כאלו לא "מקוריים" טובים.
ועם קצת ידע אפשר לזהות את אלו הטובים. והעלות שלהם כ 80 שח.
שמן איכותי עולה בסביבות 80 שח ל 5 ליטר.
ובבקשה לא לספר לי שמנוע הטרקטור של פאגרו ישן בן 12 צריך שמן "סינטטי מלא" ישר מהיבואן בעלות של 200 שח לגלון.
כלומר ההבדל בטיפול בין פאגרו לפונטו היא סביב ה 80 שח לטיפול.
ל 18K בשנה שהם 3 טיפולים מדובר על הבדל של 240 שח.

הצמיגים שאתה מדבר עליהם (3500 לסט) אני לא יודע היכן קנית אותם אבל נראה לי שזו היתה קניה "לא ממש מוצלחת"
850 שח לצמיג ??? בקיץ שעבר קניתי 4 צמגי מקסיס שטח מלא 31 אינץ ב 710 בחיפה.
וזו לא היה המחיר הכי זול (הצמיג הישיר מכר אותם ב 680)
הצמיגים שאני קניתי היו בגודל של 235.75.15 או 29 אינץ (המקורי של פאגרו) ולא 31 כי 31 לא חוקים לפאגרו.
הם היו 50 50 של koyo מצוינים.

איך הגעת לזה ששיפוץ משאבת סולר מתחיבת בפאגרו בשנתונים הללו אין לי שמץ של מושג.
אני מכיר לא מעט פאגרו שהגעו גם ל 350000 קילומטר ללא שיפוץ, ונוסעים להם לא רע בכלל.
וגם אם משפצים, זוהי הוצאה חד פעמית של 4K וזהו.

ברקסים במהלך השנתים הללו לא "הלכו" לי.
אבל גם אם היו הולכים רפידות לקדמיים (מה שהולך בדרך כלל) עולים כ 150 שח.
וכן ידידי הם לא "מקוריות" אבל מנסיון איכותיות מאוד ועוצרות יופי.
ככלל מנסיוני ברכב ידני צריך להחליף ברקסים כל כ 3 שנים, והאחורים הרבה הרבה יותר זמן מזה.
באוטומט או למשהו שנוסע הרבה בעיר זה בערך כל שנתיים.
אבל אני מודה שכאן זה תלוי נהג.
זוגתי מחליפה ברכב שלה (יונדאי גץ) כל שנה או שנה וחצי, אבל היא נוסעת רק בעיר ובאוטומט.

נראה לי ידידי שאתה שכחת כמה דברים בפונטו המאוד חסכוני שלך.
בפונטו ראש מנוע יכול ללכת בקלות (מערכת מים בעיתית משהו)
הרדיטור הפלסטיק נסדק ודורש החלפה.
תושבות המנוע יכולות לקרוע בקלות את ההברגות במנוע.
מנגנוני חלון נתקעים.
ועוד ועוד.

בקיצור ידידי בנימה לא אישית בכלל, אם משהו רוצה לבזבז את כספו שינעם לו.
אבל לפחות שלא יטעה את כל האנשים האחרים ויטען שאין דרך אחרת.

מוני, תגובתי לא הייתה אישית.
אני מוכן להפגש איתך ולהראות לך את כל ההוצאות שהיו לי על הרכב במהלך שלושת השנים האחרונות. (והרכב שלי ממש לא נבלה שחוטה, הוא מתוחזק ברמה מאוד גבוהה)
אגב, רוב הדברים אצלי מבוצעים בעבודה עצמית, מה שדורש כלים מיוחדים - הרכב מגיע למוסכים.
כמו שאמרתי הכל מגובה גם ברמה של - זרקתי תוסף לדלק אז הוספתי עוד 85 שקלים לחישוב החודש.
מי שמכיר אותי יודע שאני מאוד פדנט בכל מה שקשור לטיפולים, אגב לפי ספר הרכב פאגרו דורש החלפת שמנים כל 7500 ק"מ, זה נלקח בחשבון? - 6.5 ליטר שמן מול 4, מסנן שמן מקורי מעל 200 ש"ח מול מסנן שמן מקורי ב 50.... לא ראיתי התייחסות שלך לטיפולים שעשית והפגרו היה אצלך שנתיים , לפי הקלומטרז המוצהר שלך ודרישות היצרן, אחת לשלושה חודשים עשית טיפול, לא עלו לך השמנים והפילטרים? עלו אבל זה נראה לך טריויאלי. החישוב שלך לוקה בחסר וחסר גדול מאוד.
צמיגים ב 1000 שקל , גם אם רק קידמיים, אני פוחד לשאול מאיזו פירמה ומאיכן "נגנבו", גם במקרים האלה אני מחליף את כל הארבע ( אגב בשלוש וחצי השנים שהרכב אצלי הוחלפו שתי מערכות צמיגים, כן הרכב נוסע ולא רק בכביש, עלות כל החלפת סט לא יורדת מ3500 ש"ח ואני לא מדבר על גוד ריטש, כמה סטים של צמיגים ניתן לרכוש לפונטו בסכומים האלה?)
רכבים בשנתונים האלה ,משאבת סולר בד"כ זקוקה לשיפוץ, הכי זול שתמצא אצל מישהו שמשפץ בבית ובשחור, לא תגיע לפחות מאלפיים ואם תעשה את זה במוסך אפילו ארבעת אלפים ואני לא מדבר על המרכזי ששם דיברו על סכום עם חמש אפסים מהצד הימני....
לא ראיתי שיש אצלך בחשבונות ברקסים שהוחלפו, נניח שאתה נוסע בשני הרכבים אותו מספר קילומטרים ,מתי שהוא הולכים ברקסים, בדקת הבדלי עלויות?
קיצר, אולי במקרה הספציפי שלך ההבדל בן העליות היה X (לא בטוח שזה שקנה ממך את הרכב לא היה צריך להשקיע הרבה יותר ולו רק ליישר קו), אבל כשאתה מייעץ למשהו ובמיוחד מנסיון, כדאי לקחת את כל הפרמטרים בחשבון.
לתקוע את הראש בחול ולומר שאחזקה של פאג'רו תהיה יקרה רק ב 4000 ש"ח משל פונטו באותה שנה לדעתי זה לא מקצועי והרבה פרמטרים כאן לא נלקחים בחשבון.
אם היה מדובר על ויטארה או רכב כזה הייתי מסכים.

ניר ל
18-04-12, 15:13
אני משתמש בפאג'רו ארוך אוטו' ביומיום ולטיולים , עושה לפחות 1500 בחודש . משאבת סולר , טורבו , דורשים שיפוץ אחת ל 150 - 250 אלף וזה לא זול , כל השאר - גומיות פעמונים, תושבות, וטיפולים אלו דברים שניתן לעשות בזול או ביוקר וזה תלוי בהעדפת חלפים מקוריים או לא . אבל בסה"כ למרות גילו , זה רכב שבהחלט ניתן להשתמש בו ביום יום .
לגבי הסמוראי - אני מתעלם מסכום המכירה , כי הערך שלו לא ירד בעקרון , אבל ההעדפות שלך עשויות להשתנות עם השנים ( חוסר הנוחות ) והפנאי שיש לך פוחת משמעותית כאשר ילדים נכנסים לתמונה. לכן - כל עוד אתה יכול להנות מהרכב - תשאיר אותו גם בתור רכב שלישי , כשתמצא אותו עומד בחנייה ומחליד ללא שימוש במשך כשנה שנתיים , אתה תדע לבד את התשובה.

GodsFather
19-04-12, 06:46
ניר, שנה שנתיים עומד ומחליד כבר לא שווה למכור או כמעט בלתי אפשרי. 20-30 אלף שקל בכיס היום שווים הרבה יותר, גם אם הם "מחלידים" בבנק.

יונתן - אתה עדיין לא בראש שלי אבל זה בסדר, אני מכיר את הראש שלך :)

shainok
19-04-12, 11:30
עליכם השלום. איזה דיון מעניין נפתח כאן!
בעיניין מטרת הסמוראי אז הוא בהחלט נועד לשמש כרכב טיולים ולא עבירות והשיפורים נועדו בכדי להנות מהיכולת לעבור ברוב המקמות ללא קושי ולהמשיך ולטייל ברוגע , כמובן שבכל פעם שהוא מטפס בגבורה מקומות קשיים אני מוצא עצמי מתרגש כילד בן 4 ומחפש את האתגר הבא בגבול היכולת של הרכב, אבל הוא אינו רכב סלעים.
בדבר הדיון על מספר המקומות אז דעתי היא כדעת אמיר , שני מקומות הינם מקור לשקט בטיול. בלי קשר לדעתי בדבר השקט, במקרה שלי הרכב גם מורשה יושבים מאחור!
יונתן תודה על הווידוי בהחלט מחמם את הלב :-).
דע כי דעתי הייתה כשלך בדבר הטיולים עם ילדים אך המציאות שונה!!! בסמוראי ארוך התנאים אינם נוחים ובנוסף בחורף קררר ובקיץ חם וילדים זה לא ג'יפ שאתה פשוט מגביר את הרדיו כאשר נשמעים רעשים וממשיך לנסוע (תאמין לי ניסיתי וזה לא עובד זה רק מתגבר :-)
ובכדי שתיהיה לך האפשרות לצאת איתם לטיול בכל מזג אוויר עליך גם להיות גם מאובזר ברכב המאפשר זאת.
בנושא התיקונים איני מכונאי בחסד אלא איש חינוך שיקום וחבלים ישנם דברים שאוכל לעשות לבד וישנם הרבה שלא אוכל גם בשל העובדה שאם הפג'רו ישמש אותי ביום יום לא אוכל להתעכב עם התיקונים.
ועם בפג'רו עסקינן אז לשאלתך יונתן הוא אצלי כשלושה שבועות ונקנה מחבר של חבר ולא אמורות להיות הפתעות ואף אין צורך ביישור קו.
בת זוגתי שתחייה נוסעת לא מעט וחייבת רכב משלה כך שהיא מחוץ לתמונה בפזל הרכבים.
קיצר לסיכומו של עיניין ואחרי שתבונתכם (של כל מי שהגיב) שעזרה לי הרבה!!
איני לחוץ על הכסף של הסמוראי, נכון שהביטוח כואב אבל הקפיא אותו.
אפרסם את הסמוראי למכירה ואדרוש עליו את המחיר שאני השקעתי בו כך שהגורל יעשה את שלו . מידי פעם שארצה לטייל אעשה ביטוח לשבוע ואצא לטיול עד שהוא ימכר או לא, וכך יצאתי ידי חובה הרי באמת ניסיתי למכור :-)

GodsFather
19-04-12, 11:41
אם הוא מורשה ישיבה מאחור והוא גם עם קבינה פתוחה, יכול להיות שמישהו עשה קומבינה ולקח סמוראי ארוך וחתך אותו ? קומבינה בישראל ? :)

ניר ל
19-04-12, 12:21
החזקתי במשך שנתיים שלוש את הסיקס לצד דיסקברי סטנדרטי ואח"כ לצד גראנד מוגבה ונעול. ארז אמר אז וגם צדק - שברגע שאבין שהגראנד עובר לפחות איפה שהסיקס , אפסיק לטייל עם הסיקס לחלוטין. החזקתי אותו ללא ביטוח וביצעתי טסט פעם בשנה בלבד (בחצי השנה שיותר נוח לטייל) , הייתי מוציא ביטוח זמני אחרי הטסט , מסתובב קצת בבור ויוצא פעם אחת לטפס במעלה זיק או משהו כזה כדי להרגיש שעשיתי משהו עם הרכב.
עשיתי בסוף חשבון שככל שעובר הזמן, אצטרך להחליף - צמיגים, מצבר, רצועות וצינורות , החלודה תזחל , מחזירי שמן יתייבשו , זה יהיה מטריד ויקר .
בשום אופן לא לחכות לאספנות ולהקפיא רשיון, למרות שיש לך רק עוד 6 שנים - כי אז אתה תקוע עם גוש ברזל עד אז. אני למשל התגרשתי ופיניתי את החנייה המקורה שבה עמד הג'יפ...

shainok
19-04-12, 14:45
אמיר מחשבה יצירתית אך לא כך הדבר.
הרכב יבוא שנת 88, מתי פתחו אותו?!אין לי מושג!!אבל הרכב אחד לאחד טנדר!!!
בעולם מסתובבים טנדרים משנתונים מתקדמים גם. הרי לך תמונות מאוסטרליה שם פגשתי טנדר שנת 96 כחדש.5807358074

ishc
19-04-12, 15:26
אל תדאג, אתה לא היחיד בפורום עם טנדר משנתון מדקתם (עאלק) ואני לא מלשין מי ;)

shainok
19-04-12, 15:59
אני מבין שקשה לכם לפרגן וזה באמת בסדר הרי כולנו יהודים ;)

ishc
19-04-12, 19:58

קודם כל האוטו שלך מעפן רצח. הוא מכוער ונוסע חרא והוא צהוב ששגיא אמר שזה לא בסדר ;)
סתם... ועכשיו ברצינות, אני ממש אוהב את הגגון עם הסולם ובוידאו הקפיצים שלך עובדים נורא יפה, מה יש לך שם?

שגיא S
19-04-12, 20:29

לא יודע מה אתה רוצה..כולם מפרגנים.

לדעתי תנסה למכור..גם ככה השוק מת ואין קונים...אז המצפון יהיה שקט

אביעד פ.
19-04-12, 20:57
השוק לא מת, הוא פשוט מוצף, בדברים אחרים, רוב האנשים לא מבינים את האיכיות של הטנדר, או הארוך,
ניתן לקנות היום במחירים שהם שווים סברבן, סופה, הילקס, דיסקו, טרופר, ג'ימני, קשה למצוא את הבחור הספרטני שיעדיף לרכב על סמוראי טנדר קליל וקפיצי. רוב אלו שמוכנים, כבר מחזיקים כזה. :cool:

שגיא S
19-04-12, 21:30
השוק לא מת, הוא פשוט מוצף, בדברים אחרים, רוב האנשים לא מבינים את האיכיות של הטנדר, או הארוך,
ניתן לקנות היום במחירים שהם שווים סברבן, סופה, הילקס, דיסקו, טרופר, ג'ימני, קשה למצוא את הבחור הספרטני שיעדיף לרכב על סמוראי טנדר קליל וקפיצי. רוב אלו שמוכנים, כבר מחזיקים כזה. :cool:

שוק מוצף זה שוק מת - בשביל המוכרים.
היום השוק הוא לגמרי של הקונים..בדיוק בגלל הסיבה שציינת. המוכר לא רוצה להוריד במחיר?

טוב יש עוד אלף רכבים דומים..
עם מחירי הדלק ויוקר המחייה, הרבה אנשים מוכרים את רכבי הפנאי - ומעט מאוד קונים...

איל מ
19-04-12, 22:01
שוק מוצף זה שוק מת - בשביל המוכרים.
היום השוק הוא לגמרי של הקונים..בדיוק בגלל הסיבה שציינת. המוכר לא רוצה להוריד במחיר?

טוב יש עוד אלף רכבים דומים..
עם מחירי הדלק ויוקר המחייה, הרבה אנשים מוכרים את רכבי הפנאי - ומעט מאוד קונים...
שזה מצוין בשבילי, עוד חצי שנה של מחירי דלק כאלו ואני חוזר לדיפנדר במחיר ריאלי.:cool:
ועכשיו לעניין. השוק מת, המחיר שתקבל על הרכב (ולא משנה כמה הוא מושקע) יהיה מצחיק (מי שכתב למעלה 20-30 חי בלה לה). אם אתה לא חייב כסף תשאיר אותו למשחקים. אני עד היום בוכה על הדיפנדר שמכרתי.

ishc
20-04-12, 00:20
(מי שכתב למעלה 20-30 חי בלה לה)

לא חביבי אתה חי בלה לה לנד. סמוראי ארוך/טנדר זה אוטו לשרוטים על סמוראי. יש כאלו, הם לא הרבה אבל יש. בין 20 ל-30 הוא יקבל בלי בעיה ברגע שיגיע מישהו שאוהב ומעריך את האוטו. אני יכול להגיד לך שכבר קיבלתי בעבר הצעה רצינית מעל 30K ולא מכרתי. למה? כי מה אני אביא במקום שאני אוהב ככה?

הירשפלד יובל
20-04-12, 00:35
אבל, אני מודה שמעולם לא הבנתי את הקונספט של סמוראי טנדר. עד כמה שהרכב הזה יפיוף ומדהים הוא מעולם לא יוכל לקחת יותר מ- 2 אנשים. ולכן אם להשקיע כ"כ הרבה בסמוראי אז לדעתי זה צריך להיות סמ" וראי ארוך עם ספסלים מאחורה. "

לא יצא לי לנהוג על פג'ארו אבל יש להניח שנוחות הנסיעה בו ביום יום ובשטח גבוהה משל הסמוראי.לא יודע בכמה ילדים התברכת ונכון הוא שבטנדר עם כל היופי והיחודיות שבו יש משהו מגביל ואגואיסטי במידת מה מכיון שהוא מגביל את מספר הנוסעים ל-2. אם אתה מתקשה להיפרד מהסמוראים , סמוראי ארוך סגור כמו שלי עם ספסל אחורי רוחבי וכיסא מתקפל של דיסקברי מאחור נתן לי את האופציה לממש את 6 מקומות הישיבה המצוינים ברישיון הרכב (נכון שהכיסא המתקפל מיועד לילדים קטנים ) .כל שנותר לך אם האופציה הזאת מעניינת אותך ואתה יודע שהיצע השיפורים לסמוראים בארץ ובעולם הוא בין הגדולים שיש , הוא לחפש סמוראי ארוך סגור במצב סביר.

יונתןמצפה
20-04-12, 00:35
אמיר ושיינוק-
אחרי שמטרת הדיון הושגה ושיינוק קיבל את האישור המצפוני להחזיק את הרכב (הרי אף אחד לא יקנה אותו במחיר הריאלי שאתה דורש) אפשר להמשיך בדיון חסר התכלית של מושבים מאחורה...
אולי אני תמים ונאיבי, אבל פעם, מן-זמן, כשלא היו SUVים מפונפנים היו משפחות שטיילו עם ילדים ברכבים ספרטניים.
אני זוכר את טיול הג'יפים הראשון שלי בגיל 5, אי שם בשנות ה-80. ההורים שלי שכרו סמוראי באילת (סביר להניח שהוא היה שנת 84 מנוע 1000) וטיילנו יום שלם בהרי אילת. טיפסו את מעלה סיירים, ביקרנו בחולות כסוי ובטח בעוד כמה מסלולים שאני לא ממש זוכר. כבר אז ידעתי שיהיה לי ג'יפ כשאהיה גדול וזה ממש לא זכור לי כסיוט!
כמה שנים אחרי זה כבר שכרנו סופה. נסענו בסופה ארוכה שתי משפחות (10 אשנים... כן, אז לא חשבו על בטיחות) והיה מ-ד-ה-י-ם! מעלה שחרות (שאז היה משובש...), נחל מלחן ועוד כמה מסלולים שאני לא זוכר.
אחרי עוד כמה שנים שוב שכרנו סופות ועשינו את דרך הבשמים.
בקיצור, היה חם, דביק, קופצני, לא היה רדיו, לא היו טלפונים סלולאריים ובכל זאת היה כיף! אז או שהילדים של היום נהיו מפונקים, או שההורים נהיו כאלה. או שאני מדבר מתמימות וצעירות ואאלץ לאכול ביום מן הימים איזה כובע!
ולכן, כיסאות מאחורה הם לא חסרון אלא יתרון. בא לך טיול שקט? סע לבד, או עם האישה. יש חבר שרוצה להצטרף (ולהתחלק בדלק) אחלה! הסטטוס משתנה ויש עכשיו זעטוט או שניים להעמיס מאחורה? יש לך את האפשרות.
בחיי שאני לא מצליח להבין איך האופציה של ספסלים מאחורה היא חסרון!?
אתה תמיד יכול לפרק אותם ולשים במקומם מקרר/מיטה/אמבטיה או סאב-וופר. אבל ביום שתרצה אתה יכול להחזיר אותם ולהסיע נוסעים.
שיינוק- אם יש לך אישור להסעת נוסעים מאחורה תעשה עם זה משהו. עד שתצליח למכור את הרכב תבנה תושבות למושבים בטיחותיים בארגז, קשת התהפכות בריאה וברזנט.
אתה תמיד יכול להתקין מזגן, והחימום של הרכב עושה עבודה נהדרת. מה שכיף באוטו שלך הוא שהוא כמו לגו- הכל אפשרי. אני לא יודע בני כמה הילדים אבל כשהם יהיו איפשהו ביסודי יש לי תחושה שהם יעדיפו לטייל בטנדר המגניב והמשוגע על פני האוטו המשעמם שמדי פעם לוקח אותם מבי"ס...

GodsFather
20-04-12, 06:05
יונתן, שיהיה בתאבון עם הכובע, אם אתה רוצה אני יכול לתבל לך :)

איל מ. כשתגיע למצב שאתה רואה אנשים שמים 40-70 אלף שקל לסמוראי ולא כי הוא מודל 96 אז אולי תבין שלה-לה לנד זו המציאות.

שגיא S
20-04-12, 09:43
כמה תוספות משלי:

1. בקשר למכירה - תראו,בעיקרון "לכל סיר יש מכסה", הכוונה היא שלכל אוטו בסופו של דבר יהיה קונה.
אם עכשיו תחליט שאתה מוכר, תשים 50 אלף ביד 2,, תראה שהרבה יתקשרו לשאול מאיזה בית משוגעים יצאת, אבל אף אחד לא יבוא לבדוק את האוטו.
תשים 20 אלף, וסביר להניח שכן יקנו את האוטו בחצי שנה הקרובה. אם תחליט לשים 30-40 לדעתי לא תצליח למכור, כי מי שקונה סמוראי ארוך/טנדר רוצה משהו ספציפי ואולי הרכב שלך לא יענה לו על צרכים אלה. שוב פעם לדעתי הרכב שלך יפייפה אבל כמו בכל רכב גם בו יש מה לעשות.
ומה לעשות - היום ב40 אלף שקל אפשר לקנות פרייבטים שחדשים מהרכב ב20 שנה! 2008 ! או אפילו ג'ימני שנת 2001-2...
זה עצוב אבל נכון - גם מניסיוני, ניסיתי למכור את הארוך, יש לי רכב אחר על הכוונת כבר הרבה זמן, אבל אני לא אמכור את הסמוראי שלי בפחות מ40 כי זה מה שהוא שווה לי, וזה מה שיעלה לי להביא את הרכב השני שאני רוצה למצב סביר.

2. בקשר למושבים מאחויר - יונתן אני מסכים איתך שזו חויה.
אני כמה פעמים בחיי נסעתי בסמוראי קצר פתוח מאחורה בטיולים וזו הייתה חתיכת חויה. אבל לטווח הארוך לא נראה לי שהייתי רוצה להיות שם יותר מפעמיים שלוש,
אולי ילדים קטנים זה אחרת כי יהיה להם יותר מקום והם יותר מתלהבים מלדפוק את הראש בקשת התהפכות...אבל בכל זאת.
סמוראי זה לא האוטו לטייל איתו 4 אנשים.

וזה לא שאנשים נהיו מפונקים, כמו שהמכוניות נהיו יותר נוחות ומתקדמות ואפשר לטייל בשטח גם בלי להישרף משמש, ולשבת על כסא נוח ולא דרגש וכו' כו'.

יונתןמצפה
21-04-12, 00:38
שגיא לא הבנת.
הכוונה במושבים מאחורה היא לסמוראי ארוך. תקרא את ההודעה של יובל...
ברור שהמושבים האחוריים בסמוראי קצר הם רק למקרים נדירים. אין מה לבנות עליהם שום דבר. אולי ארגז...

שגיא S
21-04-12, 00:50
שגיא לא הבנת.
הכוונה במושבים מאחורה היא לסמוראי ארוך. תקרא את ההודעה של יובל...
ברור שהמושבים האחוריים בסמוראי קצר הם רק למקרים נדירים. אין מה לבנות עליהם שום דבר. אולי ארגז...

מה שכתבתי תקף גם לסמוראי ארוך. זה נחמד בפעמים הראשונות..
אחרי זה זה כבר מעצבן

הירשפלד יובל
21-04-12, 08:48
" וזה לא שאנשים נהיו מפונקים, כמו שהמכוניות נהיו יותר נוחות ומתקדמות ואפשר לטייל בשטח גם בלי להישרף משמש, ולשבת על כסא נוח ולא דרגש וכו' כו'. "

שגיא , המושב האחורי אצלי הוא של לאדה ניבה ולצערי או שמחתי הוא כנראה יותר רך ונוח ממושבי הפונטו מקדימה .כבר נסעתי לצפון עם החברה ו-4 ילדים (נכון שהיה קצת כבד לרכב ) , אבל הרכב סגור ועם חלונות צד .אז הרכב הוא לא ברמת נוחות של suv ממוצע אבל רוב באי הפורום יודעים שהסמוראי הוא סוג של שריטה. לצערי לא מצליח כרגע להעלות תמונות של התצורה 3+1 מאחור , אם אצליח אעלה.

שגיא S
21-04-12, 13:28
ועדיין אני דבק בטענתי - זה נחמד פעם פעמיים. כמה פעמים נסעת ככה יובל?
אם זה היה כזה כיף היו מצטרפים אלייך יותר.

אין ספק שזה סביל. אבל שוב פעם אני אומר - בפאג'רו זה יותר נוח.

הירשפלד יובל
21-04-12, 15:22
ועדיין אני דבק בטענתי - זה נחמד פעם פעמיים. כמה פעמים נסעת ככה יובל?
אם זה היה כזה כיף היו מצטרפים אלייך יותר.

אין ספק שזה סביל. אבל שוב פעם אני אומר - בפאג'רו זה יותר נוח.

לא מתווכח על כך שפאג'רו הוא רכב יותר נוח. אצלי ברכב נוסעים קבוע 1-3 נוסעים . שתי בנותי (14 , 16 ) יושבות מאחור , המושב נוח להן ,אולם מה שמעצבן אותן היא הכניסה/יציאה (2 דלתות) ומערכת המתלים. את המושב האחורי שקיבלתי עם הרכב פירקתי , בניתי לו תושבת בעבודה בצורת מלבן שהוא יושב עליו כאשר חלל המלבן משמש כמקום איחסון , עם צירים והוא עדיין ניתן לקיפול .את מרחק הכיסא האחורי מהקידמי אני קבעתי לפי בחירתי ובפעמים הבודדות שישבתי בו הוא היה יותר רך ומרווח מהמושב הקידמי. כמו הרבה דברים אחרים בחיים נוחות היא ענין יחסי ולא חולק על כך שסמוראי ,גם ארוך , עם " מרחביו העצומים " ומערכת המתלים המהוללת שלו לא ישתווה בנוחות ל-SUV ממוצע ומעלה . התמונות המצ'ב הן של המושב המתקפל של הדיסקברי כאשר היה ממוקם במקום מושב אחורי רוחבי בתקופה שרציתי יותר שטח איחסון (ללינה למשל ) , עד שהסבירו לי בעדינות באחד הטסטים שברכב עם 6 מקומות ישיבה ברשיון אי אפשר לבוא לטסט עם 3 מושבים , ואז נאלצתי להחזיר את האחורי רוחבי והדיסקברי עבר לאחור .

שגיא S
21-04-12, 18:14
טוב סטינו לגמרי מנושא השרשור.

לפותח השרשור - אני מפרסם למכירה.
גם ככה אף אחד לא יתקשר אז אין מה לדאוג. וככה המצפון נקי

הירשפלד יובל
21-04-12, 21:51
[QUOTE=שגיא S;446194]טוב סטינו לגמרי מנושא השרשור.

שגיא , לא סטינו מנושא השירשור אלא הרחבנו מקרה ספציפי לשאלה מה עושה סמוראי ותיק יותר או פחות כאשר המשפחה/צרכים אחרים מתרחבת וסמוראי קצר כבר לא עונה על צרכיו . לדעתי , תוך ידיעה ברורה שישנה התפשרות על נוחות ביחס לכלים חדשים , סמוראי ארוך סגור בתצורת ספסלים כמו שלי יכול לענות על צרכיו של מי שמתקשה להיפרד ממשפחת הסמוראים ומוכן עדיין להיות סגפן במידת מה .את מבנה/תצורת המושבים מאחור ניתן לבנות בצורה שנוחה לך תוך הקפדה על מספר המושבים כברשיון ובטיחות. אצלי עוד פונקתי ע"י אחד הבעלים הקודמים בחלונות צד וב-SUNROOF .נכון הוא שביום יום זה לא תענוג עבור האישה להושיב זאטוט/ה או יותר בסמוראי עם שתי דלתות.

-->