PDA

צפייה בגרסה מלאה : סיום הסבת היילקס לטורבו

sus
19-04-12, 08:37
בוקר טוב.
לאחר הסבה מוצלחת למנוע טורבו, נשארו לי עוד מס' דברים לסיים :

1. מזגן-
אם אני רוצה להשתמש במדחס הישן (בתמונה מימין), אז הונטיל הארוך (H) שמופנה אחורה נתקע בצינור הזנת האוויר לטורבו.

מצאתי מדחס ללא ונטילים (בתמונה משמאל) שנכנס שם טוב, אבל אז מאיפה אני ממלא גז?
58067
אם אני מסובב את הפלטה שעליה יושבים הונטילים ב-180 מעלות (אם זה אפשרי בכלל מבחינת פעולת המדחס) אז המדחס נכנס למקום אבל אז נראה לי שצריך לשנות את הכיוון של שני המחברים של הצינורות הגמישים...
בקיצור, בעלי ניסיון, אנא האירו את עיני בנושא.

2. צינור קירור לטורבו.
המנוע הגיע עם צינור קירור לטורבו (הקצר) קרוע. זה צינור עם זווית חדה שדי קשה לקמבן מצינור אחר, חיפשתי המון קניתי מקורי, המקורי לא ממש מתאים, ישבתי במחסן המרכזי ביבנה שעה ביחד עם המחסנאים שגם לא מצליחים להבין איך זה יכול להיות. בקיצור, אם יש למישהו צינור כזה במצב תקין, אשמח לקנות.

3. פלנג' מים.
פלנג' מים הגיע שבור, לא מוצא כזה (שמתלבש מהצד עם פתח מילוי למעלה). בינתיים אני משתמש בפלנג' הישן שלי אבל ככה תמיד נשארת לי בועת אוויר די גדולה בנוזל הקירור.

תודה לעונים.
דוד

tzagi
19-04-12, 09:13
כמה הערות
לפני שאתה מתכנן על סיבוב הפלטה תוודא שתחתית הפלטה שטוחה, יש ויש,
לשימחתך, הפלטה קיימת על מאות אלפי רכבים משנות ה90 ו00, אתה יכול למצוא אחת חברותית לך, בכול מקרה, לא בעייתי לצרף ניפלים למילוי על הצנרת, יש כאלה בכול עסק של מיזוג וקרור תעשייתי, או אפילו לקדוח ולהבריז את הפלטה ולהבריג אותם, ממש לא סוף העולם.

אגב, אם לא שמת לב, זה אותו מדחס, רק הפלטות שונות.

dvirya
20-04-12, 10:30
שלום,מה זה אומר הסבה שעשית,הרכבת מנוע קומפלט עם טורבו או על המנוע האטמוספרי שמת טורבו?

sus
20-04-12, 19:05
פירקתי היום את הפלטה הישנה. לא נראה לי שאפשר לסובב אותה בגלל שיש התאמה בין המדחס לפלטה (במיקום הנוכחי שלה) מבחינת חלוקת מעברי הגז. אם מסובבים אותה החלוקה מתבטלת והכל הופך לחלל אחד.

מי עשה דבר כזה בעצמו ויכול לתת כיוון?

המנוע מיבוא עם טורבו במקור.

דוד

sus
21-04-12, 16:20
הסתכלתי היום שוב ומצאתי שעל הצינור הגמיש יש עוד ונטיל שמגיע לאותו חלל שאליו מגיע הונטיל הארוך (H).
מישהו יודע למה יש שם שני ונטילים שמגיעים לאותו החלל (H) וונטיל אחד שמגיע לחלל השני (L)?
אם אין צורך בשניהם אני יכול לחתוך את הונטיל הארוך, לסתום את הפתח שנשאר בריתוך ואז אני נשאר עם מדחס שנכנס למקום ללא הפרעה וונטילים שמגיעים לכל אחד משני החללים...
מישהו?
דוד

איציק - 4X6ZH
21-04-12, 17:04
אתה יכול למלות גז בכל נקודה במערכת מיזוג האויר
או במילים אחרות תמצא לעצמך נקודה על צינור גמיש תחתוך ותתלבש עם ניפל לצינור .( יש אביזרים כאלה )
שינוי כזה עשוי לחייב אותך למלוי גז רק כאשר המערכת לא עובדת .
אתה גם חייב לדעת שאין להזרים גז במצב נוזלי למערכת .
שינויים כאלה מקשים על התחברות עם שעוני בדיקה לצורך איתור תקלות ( אבל זה כבר סיפור אחר ) .

איציק

-->