PDA

צפייה בגרסה מלאה : ברזלים, מחרטות ומקומות לכופף צנרת.

lizard
14-02-05, 14:39
אני מקווה שזה הפורום המתאים ושלא פספסתי איזה פורום אחר...

אוקי, בשעה טובה החלטתי באיזו סוג רתכת אני הולך להשתמש בעתיד הקרוב (אלקטרודות פשוטה).
אחרי שנושא מטריד זה (אין לכם מושג כמה) נפתר לטוב(או לרע, כי בכל זאת אני לא רתך משהו) אני מחפש המלצות על הדברים הבאים:
1. מחסני ברזל.
2. מחרטות וחרטים.
3. מקומות שניתן לכופף בהם צנרות.
4. - אופציה - מקומות שעושים חיתוכי לייזר. (הבנתי שיש אחד ליד עפולה אבל זה ממש רחוק לי)

העדפה היא למקומות באיזור המרכז.

תודה רבה
מיכה

elitkh
14-02-05, 18:04
מיכה

1) מכופף צינורות-יש לבחור בשם מאיר ששון ויש לו בית מלאכה בנחלים-הוא גם יוכל ללמד אותך דבר או שנים על באגים- הטלפון שלו 0505531643 רק צריך להשתדל לא לשגע אותו-סה"כ הוא בחור חביב-תגיד לו שאני נתתי לך את הטלפון
2)מחרטות תמצא בדפי זהב מספיק חרטים-לא יודע להמליץ לך על מישהו מסוים
3)חיתוך בלייזר - יש מקום החולון בשם חיבה-אם וכאשר תרצה לייצר משהו -פנה אליי-אני מכיר שם כמה אנשים

היום לא סיימתי עדיין את העברת הבעלות-מקווה שזה יהיה מחר.
אלי

lizard
14-02-05, 18:17
אחלה תודה.

גם אם לא סיימת את העברת הבעלות אני חושב שכדאי שנסע לשם כדי לראות אם אני יכול בכלל לגרור. (אפשר לעשות נסיון "יבש")
חוץ מזה תתקשר אלי בבקשה, יש לי כמה דברים שהייתי רוצה לדון עליהם איתך.

תודה
מיכה

lizard
16-02-05, 17:23
תכננתי סרן אחורי לקרטינג שלי.

הנה הוא בתור סקיצה בSW.
לא יודע איך לעשות שג"מ (מקווה שככה קוראים לזה) ואיך לעשות הברגות (בקצוות של הציר)

http://www.lizard.co.il/buggy/rear_axle.jpg

מיכה

lizard
16-02-05, 18:42
הגרסה הקודמת נראתה לי מסיבית מידי, הגיעה ל17 וחצי קילו.
הגרסה הזו רק 15 קילו.
אגב, החומר שהגדרתי לו זה פלדה פשוטה, עד כמה שאני מבין אני צריך פלדת 1040.

http://www.lizard.co.il/buggy/rear_axle_2.jpg

אסף, אני יודע שזה עלול שלא לעבוד. אני אתייעץ עם מהנדס לפני שאשלח את זה לייצור.

מיכה

asafk
16-02-05, 18:47
אל תשלח לאף אחד. אין כאן יותר מחישובים ברמה של בית ספר תיכון בשביל שהגל יהיה מספיק חזק, שהמיסבים יתאימו, ההברגות יהיו בחוזק הנכון, ושתוכל לבחור שגמים מתאימים.

אסף.

lizard
16-02-05, 18:48
אגב, התוכניות המקוריות היו למוט באורך 1000 מ"מ ובעובי 30מ"מ.
אני הארכתי אותו ב430 מ"מ ועיבתי אותו ל39 מ"מ.

lizard
16-02-05, 18:54
המהנדס הוא חבר :-)
הוא בונה את זה איתי.

אגב, הבסיס הוא של הקרטינג של רון צ'מפיון מחבר הספר BUILD YOUR OWN OFF-ROAD BUGGY.

ה"שיפורים" שאני עושה לקרטינג נובעים מכך שהתכנון המקורי הוא למישהו הרבה יותר רזה ממני.
השינויים העיקריים שעשיתי הם במבנה הקשת התהפכות הראשית, הוספת 2 מוטות צד להגנה, גלגלים הרבה יותר מסיביים, כיסא של סוזוקית (יענו סוברית) ומערכת הגה של פורד פיאסטה (בתקווה) וכמובן הגדלה של המידות אורך רוחב וגובה.
השאיפה היא בסופו של דבר זה להרכיב עליו מנוע של GPZ500.
בשביל זה קניתי נאבות קדמיות של טרקטורון שיש להן אפשרות לבלמים קדמיים (שכרגע לא יותקנו).

מיכה

נמרוד
17-02-05, 08:58
מה זה בכלל הסרן הזה? הוא אמור להיות חתיכה אחת (בלתי אפשרי, איך אתה מכניס מיסבים... :D )? או שהוא אוסף של כמה חלקים (מהם, איך הם מתחברים אחד לשני)? מה תפקיד האזורים המעובים, מה תפקיד הצלחות (החיצוניות הן כנראה משטחים לחיבור גלגלים, אבל מה הפנימיות?)...........?????

זה לא תכנון, וזה אפילו לא סקיצה, זה מקסימום קשקוש על מפית נייר ( שזה לא דבר רע, דברים גדולים התחילו על מפיות נייר אחרי ארוחה טובה).

שני טיפים - אחד טכני לSW - אני מנחש שהחלק בנוי מאוסף של פיצ'רים מסוג אקסטרוד. זו לא הדרך הנכונה. החלק הזה צריך להיות פיצ'ר אחד בודד, מסוג revolve - גוף סיבוב.

שני - נראה לי שאתה מעתיק כל מיני דברים מתמונות. זה לא ילך, לא מדובר פה על ציור, אתה חייב ללמוד ולהבין את הפונקציה של כל פרט ושל המכלול כולו, אחרת חבל לך על הזמן.

lizard
17-02-05, 12:07
נמרוד, מה שהעלתי זה הASSEMBLY, לא גוף אחד.
זה שלא נתתי לכל חלק צבע משלו זו אשמתי ואתה צודק שזה לא ברור.

יש 2 סוגי עיבוי. אחד בשביל השגם. השני בשביל שהרכיב שיותקן על הנאבה ישב כמו שצריך.

אין שום התייחסות למיסבים בציור.

הנה תרשים עדכני יותר.
http://www.lizard.co.il/buggy/rear_axle_assmbly.jpg

הפלדה היא 1040. אני מקווה שלא טעיתי.

מיכה

-->