PDA

צפייה בגרסה מלאה : אינגקטורים,חדש או משופץ?

מאיר רוטברג
14-02-05, 16:13
לאחר זמן רב ובחינה מדוקדקת של המערכות לאחר צריכת דלק מוגזמת הועלתה ההשערה כי זמנם של האינגקטורים אולי הגיע,
השאלות:
אני מניח כי כמו כל חלק מכני גם להם יש אורך חיים מוגבל ואני מעדיף אותם במייטבם,
לכן:
האם לשפץ? ואצל מי ? ומה העלות
או לחילופין לרכוש חדשים? האם גם כאן שוק האפטר מרקט הינו נרחב ויש מה שנאמר בלשון העם "אינגקטורים משופרים"? מה העלויות?

זאביק
14-02-05, 16:54
מאיר, הנה בסיס (רגעי) למחיר לחדש
http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=6584

למה שאינג'קטורים מקולקלים יעלו את צריכת הדלק ?

יובל48
14-02-05, 18:13
למיטב ידיעתי,לא משפצים מזרקים למנועי בנזין.
יובל

מאיר רוטברג
14-02-05, 21:06
ראשית תודה ,שנית ראיתי כבר אבל זה לא רלוונטי עבורי(המחיר הכוונה) שנית זה לא עונה על שאלות הבסיס שלי האם יש לנ"ל בלאי ואם כן ניתן לקנות היי פרופורמנס על הדרך?

asafk
15-02-05, 01:15
מזרקים כמו שיש בסופה לא משפצים- מקסימום מנקים. תתחיל בניקוי על ידי תוסף איכותי לניקוי מזרקים (יש הרבה בשוק). מוסיפים את התוסף לבערך חצי טנק דלק (במקרה של הסופה- טנק של 80 ליטר) ונוסעים נסיעה מאומצת (במוסך מסויים שאני עובד איתו נוסעים לירושלים וחזרה, וכל הדרך מושכים הילוכים). זה אמור להספיק.
אם אתה עדיין חושד במזרקים ומחליט להחליף, יש לMOPAR כמה סוגים של מזרקים מקוריים שמתאימים למנוע 4 ליטר (יש הבדל גם במנוע סופה עם השנים). אני ממליץ לך על מזרקים מקוריים שמתאימים לגירסת HIGH OUTPUT של המנוע (זה המנוע שיש לך בצ'רוקי). אני לא בטוח (צריך לבדוק בספרות) אבל אולי צריך לשנות משהו גם במחשב.
מזרקים HI PERFORMANCE עולים הרבה ולא יעזרו הרבה מאוד- לא בלי צ'יפ חדש או תכנות מחדש למחשב.

אסף.

מאיר רוטברג
15-02-05, 09:25
החכמנו,ז"א שצריך בכלל לבדוק מה מתאים למה?

yanivcj
17-02-05, 14:13
אהלן מאיר.
יש 2 דרכים לנקות מזרקים לבנזין.
1. ע"י פירוק ושליה לניקוי במכשיר מיוחד עם חומר מיוחד שמפעיל את המזרקים בפולסים בתדר משתנה.
2. או על הרכב, אבל לא להוסיף למיכל כי זה רק חצי עבודה. יש ערכה שכוללת מיכל חיצוני + שעון לחץ. מכניסים את החומר המיועד למיכל, מחברים לחץ אויר למיכל ומכניסים לחץ יותר מאשר משאבת הדלק מספקת (כמה ? - בערך 10 עד 15%), מחברים את המיכל לחנוכיה של המזרקים, מנתקים ממסר משאבת דלק, סותמים יציאת עודפים מהווסת (על מנת שהלחץ המוגבר יהיה אפקתיבי) ואז מניעים ונותנים לרכב לעבוד על החומר במקום על הדלק, מרימים טורים למאמץ ומורידים וחוזר חלילה. (זה נקיון הרבה יותר יסודי מאשר להכניס למיכל תוסף ולנסוע תוך כדי מאמץ). אם זה לא יעזור תחליף מזרקים.
יניב.

קיד
17-02-05, 22:16
שלום מאיר,
שלל עצות:
מרסס למנוע בנזין, לא נשחק, אלה רק ניסתם. במידה והסונולואיד תקין, המרסס תקין.
1) אינפוזיה של חומר ניקוי אל סעפת הזרקה, כאשר משאבת דלק כבוייה.
2) מיכל של חומר ניקוי לתוך הבנזין, לדוגמא K44.
3) מכשיר להרצת מרססים + חומר ניקוי, (יש לפרק מרססים מהסעפת וזה לא טריוויאלי כי האטמים לעיתים נקרעים).

הערכת מחיר במוסך 180 ש"ח עבור אופציה 1
70 ש"ח עבור אופציה 2
מחיר מדוייק בה"פ.
אצלי בבית 0 ש"ח עבור אופציה 3, במידה ואתה מביא את החומר.

הציוד עבור אופציה 1, יודע גם לנקות את בית המצערת, ע"י הרכבת דיזה מתאימה.

חשוב :!: חומרי ניקוי זולים, לא עושים את העבודה.
לכל מרסס ספיקה הנקבעה ע"י היצרן. בהתאם לזמן ההזרקה (2-14 מילי שניות ממצב סרק עד מצערת פתוחה) כפול ספיקת המרסס, ניתן לקבל את כמות הדלק הרצוייה. במידה ואתה מחליף מרססים, למרססים בעלי ספיקה שונה, יש לטפל בזימון ההזרקה בהתאם :!:
לדוגמא: ראה דיון בנושא הזרקות.....

http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=4417&highlight=%EE%F8%F1 %F1

איך יודעים מהי ספיקת המרסס אשר מורכב אצלך?
משאילים ממני (כמובן שפשוט יותר למכור כליה :wink: )מכשיר להרצה מרססים, ובודקים את כמות הדלק ע"י ריסוס לתוך משורה כפונקציה של זמן הריסוס.
בברכה,
קיד.

-->