PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעיות בחשמל/בהנעה לאחר סדר ונקיון פסח

ויטו
20-04-12, 21:46
טוב אז הסיפור הוא כזה : לאחרונה חזר הגיפ מפחחות וצבע והוחלט לנצל את העובדה שכל החזית, כנפיים ומכסה מנוע מפורקים לטובת קצת שידרוגים ... אז הסעפת יניקה הוחלפה בכזו של צירוקי וסעפת הפליטה הוחלפה בהדרס 6 ל 1 ועד כאן הכל בסדר (אומנם אני צריך עדיין להאריך חלק מצינורות הווקום לסעפת אבל הכל נראה טוב), ואז החלטתי שמסדרים ומנקים את מערכת החשמל, אז קראתי לחבר (ריקו) והתחלנו לחתוך כל מה שהיה קשור למערכת האזעקה שהיתה מורכבת ולא עבדה וכל מה שקשור לקודן שהיה מורכב בגיפ, לאחר מכן עשינו סדר בקו התאורה הקידמית, ז"א שדאגנו שפנסים ראשיים ואיתותים יעבדו ואז החלטנו שמחברים מצבר ומנסים להניע את הגיפ בפעם הראשונה בשבעה חודשים האחרונים ו.... כלום אין שום תגובה ז"א שבקו תאורה הקידמי יש אור ואיתותים ותאורת שעונים, אבל חוץ מכך כלום...אין שום צליל מכיוון משאבת דלק, אין סטרטר, אין כלום - זה נראה כאילו שאין מצבר בגיפ (ניסינו עם שני מצברים) יש לציין שלפני שהגיפ פורק ונשלח לפחחות הכל עבד באופן תקין עד אחרון הנוריות בדשבורד ועכשיו כלום.
יש לנו הרגשה שהתופעה קשורה בצורה כלשהי לניתוק האזעקה והקודן אבל לא יודעים איך להתחיל לבצע את הבדיקות כדי למצוא את התקלה ולגרום לרכב להניע בצורה תיקנית ומסודרת.
יש לציין ששנינו לא אלופים בתחום החשמל אבל פונים לאיש מקצוע רק כשאין ברירה ומרימים ידיים ואנחנו עוד לא במצב הזה, יש למישהו רעיון מאיפה מתחילים ?
הגיפ הוא סופה שנת 95 מקורית לגמרי ולדעתי חוץ מעיניין האזעקה והקודן, אף פעם לא נגעו בצמות או בחשמל בגיפ הזה.

תודה, ויטו.

shmil
21-04-12, 08:45
תתחיל בבדיקה שרגל 3 במחשב מקבלת מתח קבוע, שרגל 9 מקבלת מתח בסויץ פתוח, ורגל 11 ו-12 אדמה.
אם אין - תקן. אם יש, פשוט תתחיל לעבור על סכימת החשמל שנמצאת בספר הסופה במדור ההורדות שבאתר.

riko
21-04-12, 16:08
היי שמיל
איך לבדוק שהרגליים מקבלות מתח , האם ע"י מנורת ביקורת או ע"י מד זרם/מתח/התנגדות
תודה מראש
ריקו

shmil
21-04-12, 19:10
את הרגליים הספציפיות האלו בדוק איך שאתה רוצה.
רגליים אחרות בדוק עם מנורת לד ביקורת או מד מתח.

kobiarava
21-04-12, 20:06
שמיל, תרשה לי לתקן אותך הפעם. הבדיקה שהצעת נכונה, אבל במקרה הנוכחי, המקום הראשון לחפש את הבעיה הוא המקום האחרון שבו החבר'ה התעסקו. לכן, לפני בדיקת מתח ואדמה למחשב, אני הייתי מתחיל בלחזור לנתק בצמה שבו "הושחלה" הקודנית\אזעקה, ומוודא שהנתק טופל בצורה הנכונה. מתקיני קודניות בד"כ מוצאים את החוט במערכת שמנתק מתח מהמחשב למערכות השונות, כאן צויין שאין אפילו סטרטר ולכן סביר להניח שהנתק הוא לפני הסוויץ'.

בהצלחה-קובי

ויטו
21-04-12, 20:15
היי שמיל, תודה על התגובה המהירה.
אז ככה ברגל 3 יש מתח קבוע.
ברגל 9 אין מתח בכלל לא לפני סוויץ ולא אחריו - מה זה אומר ואיפה להתחיל לבדוק ?
קצת שאלות תם (בגלל שלא התעסקתי עם חשמל רכב בעבר).
1. איזה ציוד/כלים אני צריך להכין כדיי לבצע את הבדיקות ?
2. את הבדיקות אני מבצע על התקע של הצמה הראשית (זאת שמתחברת למחשב) ע"י דקירות עם המנורת ביקורת כשהיא מחוברת למחשב או על השקעים שבה כשהיא מנותקת מהמחשב ? (אני מתכוון לשאול עם המחשב צריך להיות מחובר לצמה או לא).
3. מנורת ביקורת זה מספיק טוב או שחייבים מנורת לד ?

תודה, ויטו.

shmil
21-04-12, 21:06
קובי, לא קראת הכל - הוא כתב שהרכב לא היה אצלו אלא אצל הפחח 7 חודשים, כך שהכל יכול להיות, ומסתבר שכך
ויטו,
מנורת לד, או מד מתח. כי חלק מהרגליים עשויות להיות רגישות מדי לצריכה של מנורה.
את הבדיקה - כשמחובר למחשב, למעט הבדיקהשל רגל 9, שניתן גם כשמנותק.
כלים - מד מתח, מנורת לד, בידוד מתכווץ ומלחם.

עכשיו בדוק למה לא מגיע מתח אחרי סויץ לרגל 9.
ייתכן שניתקתם אותה כשניתקתם את הקודנית.

ויטו
21-04-12, 21:38
מה, להתחיל לרוץ על החוט שיוצא מרגל 9 ולבדוק שהוא לא פתוח איפה שהוא ?
לאן אני אמור להגיע איתו במצב תקין ?

ויטו
22-04-12, 02:17
טוב, אז אני שמח להודיע שהתקלה נימצאה והגיפ מניע.
לאחר ריצה על הגיד הלבן/צהוב שיוצא מרגל 9 התגלה ניתוק באזור שמאחורי הדשבורד ומשם משכו חוט שחור לקודן, יש לציין "שהעלימו" 30-40 ס"מ של חוט לבן/צהוב כדי להקשות על זיהוי החוט המקורי לפני החיבור לקודן.
כמוכן התגלה ניתוק דומה בחוט ירוק/לבן (נידמה לי שהוא היה מחובר לרגל 27) באותו אזור, לאחר חיבור שני הנתקים האלו, חזרה מנורת הבדיקת מנוע לעבוד, המשאבת דלק ניכנסה לעבודה, הריליים בקופסה הראשית השמיעו קול דריכה והסטרטר ניכנס לעבודה.
מה שכן בגלל שכרגע לא מורכבת רצועת מנוע וחלק מהווקומים בסעפת יניקה עדיין פתוחים, לא הנענו את הגיפ לגמרי אבל שמענו את הסטרטר והכל ניראה בסדר.
בימים הקרובים אני אסגור את כל החוטים עם הלחמות ושרינקים כמו שצריך.
תודה רבה לשמיל ולכל מי שעזר על גבי הפורום ולריקו שעזר על הגיפ עצמו.

ויטו.

shmil
22-04-12, 09:22
לא 27, כי 27 זה מזגן, אבל העיקר שמצאתם ותיקנתם.
בהצלחה בהנעה בתחילה ובהנאה בהמשך.

riko
22-04-12, 13:22
כמו שויטו אמר , מצאנו 3 חוטים מנותקים , ותודה לכולם על העזרה .
הבעיה האחרונה לדעתי היא שאנחנו לא מצליחים למצוא איך הצופר צריך להיות מחובר ? , לצמה הקדמית (תאורה ראשית , ומאותתים ) לא מגיע שום חוט ששייך לצופר, למרות שהוא עבד קודם (לפני השיפוץ ) , בנוסף אני לא מצליח למצוא או לזהות איזה חוט שייך לצופר בקונקטור שנמצא על הבזוקה .
לפי מה שהבנתי גלגל ההגה והציר שלו הם מינוס , והצופר מקבל פלוס קבוע לא ?
תודה

shmil
22-04-12, 21:38
הפוך, גוטה, הפוך.
הצופר מקבל + קבוע, החוט בעמוד ההגה שעולה לכפתור הצופר הוא מינוס, שסוגר לאדמה כשאתה לוחץ.
ואללה, לא זוכר בע"פ איזה חוט בע"פ, ועכשיו כבר חושך...., אבל נדמה לי שאחד מאלו שצמודים לפס המרכזי בקונקטור שלמרגלות ההגה.

ויטו
23-04-12, 23:25
שמיל תראה, יש לי צופר שמחוברים אליו שני חוטים ארוכים והקצה שלהם אצלי ביד, ז"א לא מחוברים לכלום.
הבנתי שחוט אחד אמור להיות מחובר ל + קבוע (נניח שנחבר אותו למצבר - השני לאן הולך ? לקונקטור הארוך על הבזוקה ?
לפי תוכניות החשמל הצופר עובר דרך קופסת הפיוזים הראשית אבל שם ראיתי שהוא בוטל והריליי שהיה אמור להיות שלו הוסר ולכן אני מניח שבנו מעגל פשוט ישירות להגה, אבל גם הוא נותק ועכשיו אני מעוניין לחבר כדיי שיהיה לי צופר.

ויטו.

shmil
24-04-12, 09:05
בנה כמו תכנית החשמל, דרך ריליי. יחסוך לך בעיות בהמשך.
גם בתכנית החשמל ה+ הוא קבוע דרך ה-PDC וריליי, וה- בהגה סוגר לו מעגל.

ויטו
24-04-12, 14:51
הבנתי, אתה אומר לחזור למקור, להתחבר דרך הרילי של הצופר בקופסת פיוזים הראשית.
טוב אני הולך לחפש שירטוט חשמל של זה בספר של הסופה ונתחיל לעקוב אחרי החוטים.

ויטו.

-->