PDA

צפייה בגרסה מלאה : I hate Manure , מה הסיכוי לתבוע את העיריה על מחדל ?

BackDoorMan
22-04-12, 12:40
היתה לי הצפה בבית ובגינה מביוב חיצוני מאחר והעיריה לא טרחה להתקין שסתום אל-חזור (הבית נמוך יותר מהכביש)
בינתיים החלטתי לא לשלם ארנונה, עד שלא מטפלים בענין וגם בתור פיצוי על הנזק, מה החוק אומר בנדון ?

דרור ברלי
22-04-12, 13:32
אז מה?
מה קשר מחט לתחת?

שלא תבין לא נכון, אני לטובתך, אבל אם אתה לא משלם ארנונה - אתה עבריין. ישלחו לך התרעות ואם תתעלם, יפעילו הוצל""פ, ניתוקים וכו' בלי שום קשר למה שלדעתך הם חייבים לך - שזה עניין נפרד שאתה צריך לנהל מולם.

GodsFather
22-04-12, 13:50
דרור צודק. שלם את הארנונה ופעל לתביעה בעקבות הטביעה.

עוד יותר יפעל לטובתך כשיוצג שאתה אזרח שומר חוק שמקפיד לשלם את מיסיו כראוי ובמיוחד מיסי עיריה.

גש לעו"ד.

meir alony
22-04-12, 14:33
אם יש נזק מוכח עליך לפנות לחברת הביטוח של העירייה, במקביל אם יש לך ביטוח לבית תיידע אותם על הנזק, שתי חברות הביטוח ישלחו שמאי ותקבל הערכת נזק.
מנסיון אישי הביטוח של העירייה משלם חלקית וביטוח הבית משלם את הנזק פחות ההשתתפות העצמית, בסה"כ תקבל משתיהם פיצוי מלא.

ברור שאין טעם לסרב לשלם ארנונה.

sam1g
22-04-12, 15:12
רק תוודא קודם שכל הבית על תוספותיו, ככל שיש כאלה, מאושרים כדין !!

Adam_Shalem
22-04-12, 17:30
אם הדבר יגיע לבית משפט זה ישחק לרעתך הקטע שאתה לא משלם ארנונה. בתי משפט לא אוהבים כאלה דברים, אתה לא יכול לשבור את הכלים ולהחליט שאתה לא משלם. יש דבר לעשות כל דבר, שלם את הארנונה ואם הערייה לא תטפל בעניין כמו שצריך תפעיל עורך דין

YosSima
22-04-12, 20:41
ומכיוון שכולם כבר אמרו את אותו הדבר (ובכל זאת בחרו לכתוב תגובה)
וגם אני רוצה להשתתף בחגיגה ולהעלות את מספר התגובות שלי בעוד נק' ;)
אוסיף ואכתוב :

כנ"ל

ירון גל
22-04-12, 22:12
אינני מכיר את המקרה
אבל אני רק רוצה להגיד שלא תמיד העייריה מחוייבת להתקין על חוזר
כי במידה והחיבור היה לפני חיבור הבית
או שחרגתה מהתב"ע ובניתה נמוך זה לא אשמת העייריה
לפני שאתה הולך לבית משפט תבדוק שהאשמה לא אלייך
מניסיון לא מועט שלי בבית משפט בעניין (אני מצד העייריה)
חוץ ממקרה אחד שהקבלן היה אדיוט והמפקח לא שם לב שחיברו את הצינור בשיפוע שלילי
תמיד הדייר הפסיד

מויש
22-04-12, 22:44
מסכים עם ירון, בד"כ הדרישה היא מצד העריה שבעל הבית יתקין על חוזר, יש עוד דרך להוכיח רשלנות מצד העריה- אם יש על חוזר , ואם הוא עבד (מה שאף פעם לא קורה, הם תמיד נתפסים). אבל באופן עקרוני כשיש סתימת ביוב בקו הראשי המכסים אמורים להתרומם ולאפשר זרימה של הביוב לרחוב ומשם למע' הניקוז ולא אליך הביתה, אם העריה לא דואגת לנקיון ולאפשרות תנועה ומעבר נוזלים למכסי השוחות ברחוב זו רשלנות שלה

BackDoorMan
23-04-12, 13:34
טוב אז עד שתאגיד מי שקמה יגיע, איזה רעיונות יש לנטרול ריח רע שמגיע מהאדמה שספגה בגינה את הביוב ?

כבר פיניתי קרוב ל40 ק"ג עפר מטונף בביוב, פיזרתי פחמים (מעצי הדר) וסודה לאפיה באיזור, ועדיין נודף ריח,גם שמתי חומץ, ונוזל ריצפה אקולוגי.
מה עושים ?

BackDoorMan
23-04-12, 14:23
ואוו, אפילו יש אתר עם המשפט האלמותי.
http://ihatemanure.com/

BackDoorMan
25-04-12, 08:44
שלשום הגיע מפקח מהתאגיד, בדק מה שבדק ואמר כי מה לעשות מצידם.
מאחר והבית נמוך מהכביש אין פתרון טכני הניתן להעשות מחוץ לשטח הבית שיפתור את הבעיה,
הפתרון היעיל ביותר לטענות הוא להשתמש במשאבה טבולה בתוך הריכה שבגינה, אבל זה כרוך גם בהחלפת הבריכה לבריכה בעומק 2 מטר.
סיפור בעלות של 10,000 ש"ח לא כולל עבודה.
הוא הציע לי לחפול תעלה מהבריכה ולהכניס לשם צינור שרשורי שיתחבר לבריכה וימשיך עד לתעלת מי הגשמים שבקצה הגינה, סיפור מתיש
אבל זול יותר לדבריו, לפחות אם תהיה הצפה נוספת הביוב יזרום לתעלה ולא לבית ולגינה.

הוא אמר שיש מקרה דומה של חבר מועצה שנלחם איתם גם בבתי משפט ולא הצליח.

השאלה שלי האם אין פתרון פשוט יותר ממה שהוא הציע ? וכרגע אני לא באופציה למעבר בית
, אלא אם כן מדובר בהגירה.

boaz avrahami
25-04-12, 09:25
כשיהיה גשם, שום משאבה טבולה כנראה לא תיתן לך ספיקה מספקת בשביל למנוע נזק.

תבדוק היטב לפני שאתה שופך כסף

BackDoorMan
25-04-12, 10:46
מה הקשר לגשם בועז? יש מערכת ניקוז נפרדת למי גשמים ברחוב שבמקרה מתנקזת לתעלה פתוחה שעוברת אצלי בגינה.
מדובר בביוב.

במצב נורמלי הביוב שלי אמור לצאת מהבריכה שבגינה למערכת הביוב שברחוב כשהמערכת אמורה להיות חד-סיטרית.
אם יש סתימה אצלי או בביוב שברחוב, גובה הביוב יעלה ויעלה ובגלל הפרש הגבהים לרעתי הוא ישפך מהמערכת שברחוב לבריכה אצלי ומשם לתוך הבית.

Adam_Shalem
29-04-12, 01:37
הוא אמר שיש מקרה דומה של חבר מועצה שנלחם איתם גם בבתי משפט ולא הצליח.

השאלה שלי האם אין פתרון פשוט יותר ממה שהוא הציע ? וכרגע אני לא באופציה למעבר בית
, אלא אם כן מדובר בהגירה.

כנראה שבמדינה שלנו זה הפתרון היחיד :( כמה עצוב

מויש
29-04-12, 22:46
הפתרון שהוא הציע נשמע סביר ביותר, בד"כ נהוג במקרים כאלה לשים מראש שתי בריכות במגרש, ולדאוג לכך שמכסה הבריכה הנוספת יהיה נמוך מגובה יציאת הביוב מהמבנה, כך שבמקרה של הצפה יציאת השפכים תהיה מהברכה השניה ולא מהאסלה אצלך בבית.

ירון גל
30-04-12, 00:19
נתחיל בזה שהפיתרון השני שהוא הציע לא חוקי (חיבור ביוב לניקוז)
א. הוא עברה פלילית - אסור על פי חוק לחבר ביוב לניקוז
ב. שוחות הניקוז הם דבר עירוני לחלוטין ואסור לדיירים להתחבר אליו גם לא ניקוזים
ג. צדק מי שכתב פה שהצפות קורות בעיקר בחורף כי מי גשם נכנסים לביוב ואז זה בכל מיקרה לא יעזור לך

הפתירון השני הוא טוב ואפשר גם להוזיל עליות
עלות החומרים היא בהגזמה 5000 ש"ח
משאבה טבולה 1500 ש"ח
שוחה עמוקה 1000 ש"ח
שוחה רדודה 500 ש"ח
צנרת ומחברים עוד 1000 ש"ח
אבל לפני שמבצעים כדאי להתייעץ (לא בפורמים) עם איש מקצוע
יש מספר דברים שצריך לבדוק ולהבין ורק לאחר מכן להחליט על הפיתרון הטוב ביותר
כמו שאתה לא תבצע ניתוח בהתכתוות ככה לא נותנים פיתרונות אמיתיים

ירון גל
30-04-12, 00:36
ובעניין הריח
במידה ויש לך אפשרות לחשוף את האזורים "הנגועים" לשמש ישירה (גיזום עצים, הורדת פרוגלה)
הריח אמור לחלוף תוך כמה שעות
השמש מפרקת את האינזימים שגורמים לריח

מויש
30-04-12, 13:12
אני לא חושב שיש משהו לא חוקי בזה שכשהשוחה מוצפת אתה מנטב את המים מחוץ לשטח שלך,
גם שוחות ציבוריות מתוכננות כך שכשייש סתימה בצנרת, המים יצאו מהמכסה (ומשם לכביש ולמערכת הניקוז) ולא יעלו חזרה לתוך הבתים.

אני הייתי הולך על הפיתרון עם הצינור, מכיוון שאותו אפשר לעשות ידנית עם מקוש וטוריה. לעומת השני שמצריך בנוסף לחומר גם עבודה של כלים מכניים (מיני מחפר/מחפרון)

אמיר מ
30-04-12, 17:02
אנחנו עם אותה בעיה. אחרי מספר הצפות שתועלו לצינור שיורד מהגג ישירות לואדי, התקנתי לאחרונה צינור עודפים מהשוחה של המועצה לכיוון הואדי. בנוסף אתקין אל חוזר ביציאה מצינור זה ועל היציאה של הביוב מהבית לשוחה.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Adam_Shalem
01-05-12, 03:19
עדיין מדובר על 10000 ש"ח שהבן אדם צריך להוציא מהכיס הפרטי שלו

BackDoorMan
01-05-12, 08:07
למצטרפים החדשים, זה בית בשכירות, זה באחריות בעלת הדירה שכמובן לא מוכנה להוציא סכום כזה, והתשובה הקבועה שלה היא שאני יכול לעזוב את הבית, אם אני לא מרוצה, ואני אכן אעזוב באמת, אם אמצא מיקום באותה רמה ואותו מחיר ללא הבעיות המובנות של הבית, מה שמאוד מוטל בספק לאור השתוללות המחירים.

מצד שני, הצרות המובנות הללו גם מגינות עלי.
אף שוכר/קונה אחר לא מוכן להתמודד איתן, ומחיר השכירות לא יועלה ללא מקצה שיפורי תשתית יקר.

הבית מיועד להמכר במחיר כל כך גבוה, שרק לקבלן שיבנה בנין במקומו ישתלם לקנות אותו, אלא שחוקי הבניה מגדירים שטח מינימלי לבנין שעדיין גדול משטח המגרש,
כך בעלי הבית מילכדו את עצמם, וכמו שאני תלוי בהם הם תלויים בי.

ולענייננו, השאלה שלי היתה מופנה למי למקצועני הביוב פה, או מהנדסי זרימה בשפה נקייה, האם אין באמת פתרון אחר ?
והאם נכון שמה שהמפקח טוען כי אל-חזור לא יעבוד בביוב, מאחר וליכלוך ימנע מהדלת להטרק אחרי הפתיחה ?

מויש
01-05-12, 08:32
אני את שלי אמרתי - אל חוזר נדיר שעובד, בגלל כל הסיבות שלך (בית שכור במצב גרוע) ממליץ על אילתור של צינור מהשוחה.
אני לא מהאיזור אבל אשמח לנסות לתת יעוץ טלפוני . דבר איתי בה.פ
מויש

-->