PDA

צפייה בגרסה מלאה : צריך עזרה בבחירת מנגל גז

אביעד פ.
22-04-12, 23:22
שלום לכולם,
בתזמון לא רע בכלל לקראת יום העצמאות,
אבי מבקש להחליף את מנגל הגז בביתו למשהו קצת יותר רציני.
היה לנו כמה שנים טובות מנגל מאיכות גבוהה שהגיע אלינו מארצות הברית,
הוא נתן עבודה יפה מאוד בלי תקלות, איכות בנייה גבוהה וחומרים איכותיים.
אבל הזמן נתן את אותותיו, עוצמת האש נחלשה, ומפזר החום התפורר לו לאטו.
הגריל היה שני מבערים.

אנחנו מחפשים לשדרג למשהו יותר רציני, המנגל עובד באזור הפעם בשבוע שבועיים,
גם בחורף אנחנו לא נותנים לו מנוחה ארוכה מידי.

רצינו לדעת מה הקריטריונים שלפיהם מומלץ לבחור גריל,
וכמו כן לקבל המלצות על דגמים מסוימים או מותגים איכותיים שנתקלתם בהם.

דגש על איכות הרכבה ושנות אחריות.

אם מישהו נתקל גם במבצע איכותי נשמח לשמוע.

תודה מראש,
וחג עצמאות שמח!

itayt
23-04-12, 06:31
ממליץ מאוד על גרילים של weber , יש יבואן מאוד נחמד בארץ,, שירות מצויין, גרילים האי איכותיים שנתקלתי בהם. יש חנות בפ״ת ובהרצליה, תיגש להתרשם. יש גם אתר ליבואן, תעשה חיפוש בגוגל.

אביעד פ.
23-04-12, 12:05
אוקי תודה, שמעתי הרבה המלצות על וובר, כנראה ששמם עומד מאחוריהם.
הבעיה היא שאלו הגרילים בטווח הגבוה של המחירים,
אני מחפש משהו שיתן לי עלות-תועלת יותר טובה, אם קיים, ואם לא יהיה בנמצא, בהחלט וובר זו אפשרות לא רעה.

אורי ק.
23-04-12, 12:42
לא מכיר את וובר.
אני מוכר גרילים של אמגזית (בריקושט), ואני יכול לומר לך שהם מציעים טווח מחירים ואיכויות די רחב. כמעט כולם עם מבערים יצוקים, כולם עם רשת יצוקה. יש כאלה עם עגלת עץ, יש כאלה עם אלומיניום. הם נותנים אחריות לשנה וגם מעברך לכך שירות התיקונים שלהם הוא לא רע בכלל. תעיף מבט בקטלוג. לדעתי גריל מגה שף 3 (3 מבערים) נותן אחלה תמורה לכסף. אם אתה רוצה איכות גבוהה יותר, אתה יכול ללכת על גרילים של החברה האוסטרלית BEAF EATER (סדרת דיסקברי), שמציעים איכות גבוהה יותר מבחינת מבנה הגריל (עגלה מכסה וכו').
תראה האם המחירים שלהם קרובים יותר לכיס שלך.
http://www.amgazit.co.il/%D7%9E%D7%95%D7%A6%D7%A8%D7%99%D7%9D-6-%D7%92%D7%A8%D7%99%D7%9C%D7%99-%D7%92%D7%96.aspx?pc=2

zerez
23-04-12, 13:27
יש לי מנגל של וובר כבר שלוש שנים, עובד קשה ונמצא כל הזמן בחוץ ועדיין עובד כמו חדש.
יקר אבל נותן תמורה לכסף

Sent from my XT910 using Tapatalk 2

Pageup
23-04-12, 13:30
בלי שום קשר, הפרמטר שאני מכיר הוא לפחות 15BTU לסמ"ר.
זה נותן לך עוצמת חום גבוהה מספיק וזה חשוב במיוחד לסטייקים.
המגה שף 3 עומד בפרמטר הזה. מנסיון עם אחד כזה במשך כמה
שנים (שעמד עם כיסוי בגשם, ברוח ובחום) הוא היה מאוד אמין.
הועבר אחר כבוד לאבא שלי לפני שנתיים ועדיין עומד בגאון.

הוובר מאוד אמין ואיכותי ונחשב בקטגוריה יותר גבוהה.

יכול להיות שאתה לא צריך את המגה שף 3 ו ה 2 מספיק לך
ויכול להיות שתצטרך את ה 4. הכל תלוי בכמות האנשים שאוכלים.
על ה 3 הייתי שם כ 30 שיפודים, 8 סטייקים בריאים עם רווחים נוחים
או כמה עשרות קבבים.

אוקטבה
23-04-12, 15:46
אני ממליץ לפתוח את הראש ולחשוב מחוץ לקופסה.
אני עובד כבר כמה שנים עם גריל של מסעדה.
זה גריל מנירוסטה עם 9 מבערים ותפוקת חום אימתנית.
ניתן לרכוש מיצור מקומי. חדש או משומש או מיובא.
העלות זולות יותר מגרילים ביתים ותפוקת החום גבוהה משמעותית.
מיי 2 סנט
צחי

snirjeepdreamer
24-04-12, 00:43
אני שרכשתי לפני מספר שנים את הגריל שלי עשיתי קצת בדיקה ולהלן מסקנותי:
1. למעט פירמות ידועות מארה"ב (כמו וובר) או מאוסטרליה הכל מיוצר באותו מקום בסין עבור יצרנים שונים
2. גריל סביר מבחינת גודל ותפוקת חום לא פחות מ 42,000-54,000BTU
3. בשום פנים ואופן לא לרכוש גריל שנראה מבריק מ"נירוסטה" אתה תקלל את היום שקנית אותו ובזאת השתעבדת לניקיונו
4. חשוב לשאול על עלות חלקים בנפרד וזאת ובמידה והולך לך רשת, מבער או מתג. לעיתים תמצא שעלות מבער חלופי בחלק מהגרילים שווה בערך חצי מעלות הגריל
5. שלא יבלבלו לך את המוח ב- 5 שנים האחרונות לא הציגו בארץ גרילים חדשים ! הכל אותם דגמים ואפילו באותם רמות מחירים. לכל היותר שונה השם של ה so called מותג.

בהצלחה
שניר

אביעד פ.
24-04-12, 11:07
טוב, אז נבחרה הכלה. מדובר על מנגל מייצור קנדי,
Broil King® - Signet™ 20 (http://www.broilkingbbq.com/grills/signet-series/signet-20.html)

הגריל עשוי יציקת אלומיניום מצופה פלב"מ, עם נתונים לא רעים בכלל.
קראתי הרבה ביקורות עליו ורובן ככולן היו טובות, החברה בעלת שם של עשרות שנים והרבה אמריקאים קונים מוצרים של החברה. זה תעודה איכותית, אמריקאי שקונה מוצר קנדי.

עלה 3300 ש"ח עם כיסוי, ערכת כלים, ווסת גז איכותי כמתנות.

אחריות- לכל החיים על כל יציקות המתכת, לרבות גוף ורשת צליה ומפזרי החום.
5 שנים על כל השאר, באחריות היבואן.

בלי שום קשר, הפרמטר שאני מכיר הוא לפחות 15BTU לסמ"ר.

הגריל נותן 45,000 BTU\H בעוד שטח הצליה הראשי (התחתון) הוא 2600 סמ"ר, מה שנותן לנו 17.3 לסמ"ר, נתון לא רע בכלל בהשוואה לגרילים אחרים שבדקתי.

אני ממליץ לפתוח את הראש ולחשוב מחוץ לקופסה.
אני עובד כבר כמה שנים עם גריל של מסעדה.
זה גריל מנירוסטה עם 9 מבערים ותפוקת חום אימתנית.
ניתן לרכוש מיצור מקומי. חדש או משומש או מיובא.
העלות זולות יותר מגרילים ביתים ותפוקת החום גבוהה משמעותית.
מיי 2 סנט
צחי

זאת הייתה אחת האפשרויות, הגריל באמת יותר זול, ושקלנו לעשות את זה בשילוב של מנגל בנוי עם ארובה מאבן שמוט, אבל העלות הגבוהה של כל הפרויקט (מנגל בנוי, הובלה, מנוף, והמנגל עצמו) הורידו אותנו מהרעיון. אבל ללא ספק שגרילים אלו הם טובים מאוד, ועומדים בעבודה רצופה של שעות על גבי שעות במשך ימים רבים רצוף. אז אולי הגריל הבא- יהיה כזה.

אני שרכשתי לפני מספר שנים את הגריל שלי עשיתי קצת בדיקה ולהלן מסקנותי:
1. למעט פירמות ידועות מארה"ב (כמו וובר) או מאוסטרליה הכל מיוצר באותו מקום בסין עבור יצרנים שונים

בהצלחה
שניר

זה מה שכל מי שהתייעצתי איתו אמר. את הגרילים האוסטרלים אני לא מכיר, אבל שמחתי להכיר קנדי עם ביקורות טובות שיעמוד באיכות ייצור יחד עם האמריקאים והאוסטרלים.

תודה רבה על העזרה חברים, לאחר ההרכבה וניסוי הכלים הראשון אני יעלה תמונות לגירוי החך.

חג שמח לכל בית ישראל!

קונסטון
01-11-15, 13:26
[QUOTE=אביעד פ.;446680]טוב, אז נבחרה הכלה. מדובר על מנגל מייצור קנדי,
Broil King® - Signet™ 20 (http://www.broilkingbbq.com/grills/signet-series/signet-20.html)

תודה רבה על העזרה חברים, לאחר ההרכבה וניסוי הכלים הראשון אני יעלה תמונות לגירוי החך.

שלום, יש תובנות?

Bernard
01-11-15, 17:08
כמה עלה?

קונסטון
01-11-15, 17:40
כמה עלה?

טעות בציטוט....המלל בהודעה שלי הוא בעצם של הבחור שפרסם שקנה מוצר קנדי
ציטטתי ושאלתי אותו אם התרשם לטובה (סמל הציטוט נמחק)
אצלך בטח בגרושים

jacob72
02-11-15, 22:44
וובר זו יציקה אחת ולכן הם חזקים ואמינים לאורך שנים.

זה לא פח שיחליד או יירקב,זו וואחד יציקה.

יש לי מנגל שלהם 6 שנים, סוס עבודה, קל לניקוי.

ממליץ בחום

בהצלחה בהמשך

אביעד פ.
03-11-15, 06:15
כן, התרשמתי לטובה. מאוד אפילו.
עוצמת אש גבוהה מאוד, כמעט בלתי אפשרי להכין אפילו בשר נחות כמו נקניקיות בלי להקטין את העוצמה.
קל לניקוי, גוף המנגל עצמו עשוי יציקה ואין שום דאגה לגביו.
הדלתות התחתונות של הארון שבו ניתן לאכסן מיכל גז, בעלות מנגנון ציר מאוד גרוע.
הוא נשבר די מהר, אבל אחרי תיקון פשוט שלנו זה עובד כמו שצריך. אבל זה ישבר בכל מנגל שלהם אחרי כמה פתיחות סגירות.
פיזור החום על משטח הצלייה באופן יחסי למנגל מהסוג הזה, טוב מאוד. ככה שניתן לקבל תוצאה אחידה שממלאים את המשטח.

לסיכום:
איכות מערכת הצליה- רשתות, גוף המנגל, מבערים, כפתורי וויסות ומצת ברמה מאוד גבוהה.
איכות ההרכבה וכל ה"מסביב" של המנגל עצמו טיפה פחות טובים.

בערך כמו לקנות פולקסווגן....

סה"כ עבור המחיר ששולם אני מרוצה מאוד. אין תלונות.

עלה 3300, אני חושב שניתן להשיג אותו ביותר זול כבר היום.

קונסטון
03-11-15, 08:09
תודה

Bernard
03-11-15, 14:26
הוובר, גם כאן, יקרים בטירוף - לפחות פי שניים מהאחרים (אני מדבר על "הרגילים" - יש גם כאלה יותר יקרים מוובר).

לפני טיפל'ה יותר משלוש שנים, ממש ביום שנכנסנו לבית השכור (היינו 3 שבועות במלון דירות וכשעברנו לבית, באו חברים לעזור... קודם כל נסענו לקנות גריל..) קניתי את זה:
http://www.brinkmann.net/products/details.aspx?item=810-1750-S
קסם לי הרעיון שיש גם מעשנת - עשה רושם טוב מאוד - המעשנת לא עבדה אפילו שנייה... לא הפעלתי בכלל. סתם התלהבתי.
הגריל עצמו היה בסדר אבל לעיתים (בחורף) לא הגיע לטמפ' "שלי" - אני "עובד, על טמפ' מאוד גבוהות - אבל בקיץ היה בסדר גמור.
למרות שקניתי כיסויי, לעיתים קרובות התעצלתי לכסות..
אחרי 3 שנים כבר כל הפח (כל הקונסטרוקציות מסביב למבערים) היה רקוב, כולל ציר אחת הדלתות.
לציין שהגריל עבד הרבה ולא זכה לטיפול מסור..

מאז עשיתי הרבה עבודת מחקר על כל מיני סוגי גריל (גז, בפחמים אין מה לבדוק..) וחומרים מהם הם בנויים (פלדת אל חלד וחיקויים ויציקות וסוגי משטחים..).
לפני שלושה שבועות קניתי את זה:
http://brinkmann.net/products/details.aspx?item=810-3660-S
בעיקר בגלל יכולות החימום..
יש לו מבער "צריבה" בעל הספק גדול ומעיין מחיצה שמאפשרת לטמפ' גבוהה במיוחד, מסביב לאותו מבער.
לא התקנתי את מחיצה, על מנת שכל הגריל יתחמם..
עד עכשיו, גם בטמפ' חיצונית של 0 מעולת צלסיוז, מגיע לטמפ' גבוהות.

המסקנה שלי.
ה"קופסה" של הגריל מחזיקה מצויין, בלי שום קשר לחומר ממנה היא עשוייה - כל הסיפור הזה של יציקת אלומיניום... מיותר וחסר משמעות. החלקים הפנימיים (כולל המבערים) "יילכו" הרבה לפני ה"קופסה".
מסקנה נוספת... לא לקנות גריל יקר - ניירוסטה/אל חלד אמיתי או יציקת אלומיניום או כל היתר.. אין הבדל שמצדיק את הבדלי המחיר.
מסקנה נוספת - מי שרוצה טמפ' גבוהה, אין תחליף לגריל פחמים. אמנם יותר "התעסקות" אבל אתה יכול להוסיף פחם/עץ ולהגביר את הטמפ' כמה שאתה רוצה/צריך, בלי להתעסק במספר המבערים ובווסת ובגודל החורים בצינורות.

קניתי גז אבל אני בתהליך בנייה של פחמים (+מעשנת) ממיכל של דוד מים חמים..

קונסטון
04-11-15, 15:06
הוובר, גם כאן, יקרים בטירוף - לפחות פי שניים מהאחרים (אני מדבר על "הרגילים" - יש גם כאלה יותר יקרים מוובר).

לפני טיפל'ה יותר משלוש שנים, ממש ביום שנכנסנו לבית השכור (היינו 3 שבועות במלון דירות וכשעברנו לבית, באו חברים לעזור... קודם כל נסענו לקנות גריל..) קניתי את זה:
קסם לי הרעיון שיש גם מעשנת - עשה רושם טוב מאוד - המעשנת לא עבדה אפילו שנייה... לא הפעלתי בכלל. סתם התלהבתי.
הגריל עצמו היה בסדר אבל לעיתים (בחורף) לא הגיע לטמפ' "שלי" - אני "עובד, על טמפ' מאוד גבוהות - אבל בקיץ היה בסדר גמור.
אחרי 3 שנים כבר כל הפח (כל הקונסטרוקציות מסביב למבערים) היה רקוב, כולל ציר אחת הדלתות.

מאז עשיתי הרבה עבודת מחקר על כל מיני סוגי גריל (גז, בפחמים אין מה לבדוק..) וחומרים מהם הם בנויים (פלדת אל חלד וחיקויים ויציקות וסוגי משטחים..).
יש לו מבער "צריבה" בעל הספק גדול ומעיין מחיצה שמאפשרת לטמפ' גבוהה במיוחד, מסביב לאותו מבער.

המסקנה שלי.
ה"קופסה" של הגריל מחזיקה מצויין, בלי שום קשר לחומר ממנה היא עשוייה - כל הסיפור הזה של יציקת אלומיניום... מיותר וחסר משמעות. החלקים הפנימיים (כולל המבערים) "יילכו" הרבה לפני ה"קופסה".
מסקנה נוספת... לא לקנות גריל יקר - ניירוסטה/אל חלד אמיתי או יציקת אלומיניום או כל היתר.. אין הבדל שמצדיק את הבדלי המחיר.
מסקנה נוספת - מי שרוצה טמפ' גבוהה, אין תחליף לגריל פחמים. אמנם יותר "התעסקות" אבל אתה יכול להוסיף פחם/עץ ולהגביר את הטמפ' כמה שאתה רוצה/צריך, בלי להתעסק במספר המבערים ובווסת ובגודל החורים בצינורות.

תודה רבה על הרישא- השכלנו
ותודה מיוחדת לסיפא- שחסך לי שמיניה :) מחכים לתמונות עם וויתור על זכויות יוצרים...אם זה יהיה ברמה של 50% מהמגירות...אאמץ בתודה

- - - Updated - - -

המסקנה שלי.

תודה רבה על הרישא- השכלנו
ותודה מיוחדת לסיפא- שחסך לי שמיניה :) מחכים לתמונות עם וויתור על זכויות יוצרים...אם זה יהיה ברמה של 50% מהמגירות...אאמץ בתודה

-->