PDA

צפייה בגרסה מלאה : איך יודעים מתי להחליף מצבר

yoav
15-02-05, 13:14
אני שואל את השאלה כי יש לי רעידות מעצבנות באוטו שקשורות- איך לא- להפעלת "מוצרי חשמל". אז בלי הדיון על טיב הרעידות- חשבתי אולי במצבר חלש עסקינן- ותהיתי איך יודעים שבא יומו (אם זה קשור אז הוא כבר מצא עצמו מס' פעמים מונע בכבלים בגלל אורות שנשכחו :oops: )

המהנדס
15-02-05, 13:26
אולי זה קשור דווקא ליונית העלאת טורים שהחליטה לא לעבוד ? :shock:

חנן א.
15-02-05, 13:26
עקרונית, יש מכשיר בדיקה אצל חשמלאים שאחרי שהמצבר טעון, מעמיס אותו בזרם גבוה ובודק האם הוא תקין או לא.

פריקה עצמית של המצבר במשך הלילה כשהוא לא מחובר לצרכני חשמל גם מעידה על סיום חייו.

אני משתדל להחליף את המצבר עוד לפני שהוא מתחיל לעשות צרות בהתנעה, כדי לא להיתקע עם הרכב. כלומר, כשהקטבים מגדלים עליהם שכבות קורוזיה בקצב גבוה או/ו כשהנוזל של המצבר דורש מילוי לעתים תכופות מדי-ז"א, מתחיל לדרוש התעסקות בין הטיפולים השוטפים.

תיאור הבעיה שלך לא נשמע קשור למצבר, אם כבר אז לאלטרנטור. בדוק אם יש עליו 13.5-14.5 וולט בזמן הפעלת הצרכנים הראשיים ברכב, כשהרכב מונע, ואם תראה את המתח הזה, אז זו לא הבעייה שלך.

יכול להיות שבכלל לא מדובר בבעיה: הפעלת צרכני חשמל גדולים מעמיסה את האלטרנטור, והוא בתורו מעמיס על המנוע. אם סל"ד הסרק נמוך, אז עוד הוספת עומס כזאת עלולה לגרום למנוע לרעוד-כי קשה לו. במקרה כזה כדאי להעלות מעט את סל"ד הסרק.

yoav
15-02-05, 15:36
עידן כתב:

אולי זה קשור דווקא ליונית העלאת טורים שהחליטה לא לעבוד ?

מה זה? כשהמנוע קר נגיד- אז הטורים כן יותר גבוהים- זה עונה על השאלה של תקינות היוניט הזה או לא קשור?

yossivarman
15-02-05, 15:58
לא יואב
זה צ'וק אוטומתי - שקצת מתלהב יותר מידי - ולוקח לו זמן הרבה זמן להתחממם
גם אצלי זה ככה
אגב מה זה "רעידות"???

yoav
15-02-05, 16:06
אני עומד ברמזור. ניוטרל. אורות מכובים. יופי.
אני מדליק אורות- האוטו רועד, ההגה מרעיש (הטורים יורדים קצת) והמראות רועדות ככה שקשה לראות בהן ברור.
מכבה אורות - שוב יופי- הטורים עולים והכל בסדר.
יותר מוזר- בלי אורות- לוחץ על דוושת הבלם- גם יורדים הטורים :roll:

ערן המסוקס
15-02-05, 16:20
דוושת הבלם מדליקה אורום הבלם האחוריות.. צרכן חשמל חביבי..

יש אולי סיכוי לבריחת ואקום ממגבר הבלם או מקור אחר.

יש סיכוי כלשהו לסתימת קרבורטור או פילטר אויר סתום, שמכבידים ומורידים את סל"ד הסרק.

יכולות להיות תושבות מנוע/גיר שמעבירות ויברציות?

אם יש לך זמן אתה מוזמן לקפוץ לביקור, ננסה למצוא את הבעייה.

yossivarman
15-02-05, 16:23
גם אצלי יש ירידה של 200 סל"ד פלוס מינוס
כאשר מדליקים אורות
בלי אורות זה עומד על 1000 סל"ד
לגבי ברקס אני אבדוק

אולי אתה צריך להרים טיפה את הטורים?
כמה סלד יש לך בלי אורות ???

yossivarman
15-02-05, 16:26
ערן צודק
גם תושבת מנוע יכולה להיות בעיה
- זה לא סיפור להחליף - תושבת תחליפית בערך 100 ש"ח

yoav
15-02-05, 16:31
נראה לי שהתושבות זה הפתרון- כי סה"כ הטורים זהום אצל יוסי ואצלי- רק שאצלי זה מייצר ויברציות לא נעימות :cry:
איך בודקים תושבות מנוע?

חנן א.
15-02-05, 16:32
לגבי ירידת הסל"ד עקב הדלקת האורות-הרם מעט את סל"ד הסרק.

לגבי ירידת הסל"ד עקב הפעלת בלם, שתי אפשרויות:

או שהדלקת אורות הבלימה גורמים לאותה תופעה כמו בסעיף הראשון.
או שדליפת וואקום בבוסטר הבלם מאפשרת למנוע "לגנוב" אוויר דרכו-אתה יכול לסתום את הצינור שמגיע אל הבוסטר ולראות מה השפעת הבלימה.

המהנדס
15-02-05, 19:23
שהתושבות זה הפתרון

אז זהו שלא.

גם אצלך וגם אצל יוסי המגבר אורות לא פועל ויש ירידה בסל"ד. מפה ועד לתושבות מנוע ( שיחד עם כל החלקים באוטו שלי החלפתי גם אותן ) יש הרבה דרך...
אם התושבות הלכו תאמין לי שתרגיש את זה ולא רק בירידת טורים.אולי הן פשוט התייבשו ואולי צריך להחליף אותן מתישהו אבל למה לא לטפל בשורש הבעיה ?
תרים טלפון למי שכיוון לך את הטורים במוסך ותשאל "שאלת תם" לגבי המגבר אורות אולי יתנו לך תשובה יותר טובה.

עשית את הבדיקה עם האורות ? מה יצא ?
ממתי כל זה התחיל אגב ?

לגבי טעינה ומצבר:
למען הסר ספק - המצבר של יואב משנת 2001 כלומר זה מה שמוטבע עליו.
4 שנים זה כבר יותר מידי לדעתי.

yoav
20-02-05, 13:02
עידן - אחרי שהנבלה התחיל לגמגם בסרק כאילו הוא עומד למות, וראיתי שהאור דועך עם לא נותנים גז... החלפתי מצבר היום ו..:
1. ואאללה- ואני חשבתי שהשניה רווח שהיתה בין הסוייטץ לסטרטר זה טבעי.. כבר לא :oops:
2. האור לא מגמגם ברוך השם.
3. הטורים אפס יותר יציבים (אולי אני "אונס את השטח"...)- אבל בטורים נמוכים הכל פשוט רועד מדי. תושבות המנוע נראות לי בסדר (זה לא אומר כלום כמובן...) אבל כשזחלתי תחת האוטו אז את הטרנספר אני יכול קצת לנענע מצד לצד בעזרת הידיים, ואחת הגומיות שעליהן הוא יושב נראית יבשה ומחורצת ורוקדת יחד איתו כשאני מנענע- אולי משם הרעידות בסל"ד נמוך?
גם ההגה יימח שמו רועד בסלד הנמוך ונוקש נקישות מעצבנוץ שאם מחזיקים אותו חזק זה מפסיק! בינתיים העליתי את הסל"ד ל 900 בסרק ואז הכל סביל אבל אני מבין שהוא אמור להיות נמוך יותר ואני סתם שורף דלק. בטיול הקרוב נתן למומחים להכנס מתחת לולהגיד אם אלו אכן התושבות ואם מוט ההגה הרועד גם זקוק לשיפוץ קל.
בינתיים מצבר חדש :lol: 3 שנים של שקט בגזרה הזן לפחות (400 ש"ח של שנפ 12V 46 A, אחריות לשנה , תאריך ייצור של היום 8) )

שחף110
20-02-05, 13:31
אגב חנן - דרך נוספת לבדוק את מצב המצבר הוא לבדוק את רמת החומצה עם הידרומטר.
אני אבדוק בערב מה הם הערכים שצריכים להיות.
בנוסף, יכול להיות גם שהמצבר מגופר וגם בזה אפשר לטפל - לפעמים.

שחף.

eran4x4
20-02-05, 13:37
יואב

בדקו לך את האלטרנטור?
המצבר צריך להיות במצב ממש רע בכדי להרעיד את המנוע או שמגבר הטורים לא תקין.

תבדוק שמתח הטעינה של המצבר לא יורד בהדלקת אורות.

yoav
20-02-05, 17:38
ערן- אני עדיין בכיוון של תושבות כלשהן- כי בטורים שאצלי רועד- בסמו אחר לא...

-->