PDA

צפייה בגרסה מלאה : החלפת קפיץ מחזיר של קלצ' בסמוראי

יונתןמצפה
23-04-12, 22:55
כשמחליפים קלצ' ורוצים להחליף את הקפיץ המחזיר שיושב על ציר הקלצ', איך מזיזים את הציר הצידה?
העסק טרם נפתח אבל ממה שכתוב בכתבה הזו- http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=1199-jeepolog-archive זה לא ממש מובן לי.
איך בדיוק פירוק הזרוע מאפשר הזזה של הציר הצידה? הרי הציר אמור לזוז לכיוון של הזרוע. מה אני מפספס?
בספר רכב אני לא מצליח למצוא לזה הסבר. לא בפרק של הקלצ' ולא בגיר...

gmike
23-04-12, 23:09
היי יונתן!
אתה מזיז את הציר שמאלה, לכיוון הזרוע, צד ימין של הציר יוצא מההאוזינג, ואתה יכול לשלוף את הקפיץ. תצתרך קצת אקרובטיקה כי הרווח שנוצר דיי קטן, אבל מספיק.
לגבי פירוק הזרוע-זה בשביל להרים את המזלג מעל הציר שיוצא מהגיר(ע"י סיבוב קדימה, לכיוון המנוע),כדי לאפשר הזזה שמאלה של כל העסק. כשהזרוע מחוברת היא כנראה נתקעת בהאוזינג כשמסובבים את הציר. אני לא בטוח, זה מהזיכרון...

מיכאל.

GodsFather
24-04-12, 08:33
מה שמיכאל אמר בדיוק. מרימים את המזלג ואז אפשר להזיז הזרוע ולפרקה על מנת לחבר את הקפיץ.

בשרטוט בכתבה יש פין (מספר 6), הוא מחבר את המיסב למזלג. שלפת אותו, הפרדת את המזלג מהמיסב והמזלג יכול להתרומם והזרוע יכולה לזוז.

חשוב כמובן להחזיר את הפין למקום בסופו של דבר :)

בהצלחה.

היה מתאים לי עכשיו לפרק ולהרכיב קלאצ' בסמוראי... געגועי לגריז וג'יפה מתחת לציפורניים.

Samurai Kfir
24-04-12, 10:47
מה שמיכאל אמר בדיוק. מרימים את המזלג ואז אפשר להזיז הזרוע ולפרקה על מנת לחבר את הקפיץ.

בשרטוט בכתבה יש פין (מספר 6), הוא מחבר את המיסב למזלג. שלפת אותו, הפרדת את המזלג מהמיסב והמזלג יכול להתרומם והזרוע יכולה לזוז.

חשוב כמובן להחזיר את הפין למקום בסופו של דבר :)

בהצלחה.

היה מתאים לי עכשיו לפרק ולהרכיב קלאצ' בסמוראי... געגועי לגריז וג'יפה מתחת לציפורניים.

לא צריך לשלוף את פין 6 בשביל להוציא את המיסב, חבל להתעסק איתו סתם הוא נהרס מזה - מושכים את המיסב כלפי חוץ על ציר הכניסה לגיר והוא יוצא החוצה בקלות..

ולגבי התגובה של GMIKE - כדי לשלוף את הקפיץ צריך גם לפרק את הזרוע - אחרת לא תוכל להרים את המזלג מספיק, הזרוע תתקע בהאוזינג, מומלץ לסמן את מיקום הזרוע על המוט לפני ששולפים אותה..

המלצה:
בדוק חופשים בין בוקסות הפליז לבין המוט, אם המשחק גדול מ 1 ממ' מומלץ להחליף בוקסות או לפחות לסובב אותן 180 מעלות.
כדי לחלוץ את הבוקסות צריך כלי מיוחד - אפשר גם לבנות אחד כזה בקלות בעזרת צינורית קטנה ודיסק

GodsFather
24-04-12, 10:55
כפיר, על איזה בוקסות אתה מדבר ?

הפין הזה הוא צ'קמוק אבל לא נתקלתי בנקודה שבה הוא נהרס בכמה וכמה רכבים שיצא לי לעבוד עליהם... אבל קטונתי.

Samurai Kfir
24-04-12, 12:03
אני מתכוון לבוקסות שמספרם 7 ו 10 בציור

הפין הזה הוא סוג של קפיצי, יש לו חתך בצד שגורם לו להתרחב מעט וזה כדי שהוא יתפס במקומו על המזלג - כדי לשלוף אותו צריך להשתמש בפלייר, ללחוץ עליו קצת ולסובב אותו הלוך חזור עד שיצא ולכן זה יכול לפגוע בו, הפין הזה עדין וזה כל מה שמחזיק את המיסב לחץ על המזלג לכן אני לא ממליץ לגעת בו - מומלץ מאוד להחליף אותו גם כחלק מהחלפת הקלאץ, אבל אם לא מחליפים אותו אז לא לגעת!
אני כן אמליץ לוודא שהוא לא מוכנס יותר מידיי פנימה על המזלג, הוא אמור להיות מקביל לדופן הפנימית של המזלג כשהוא בתוך החור ובצידו השני לבלוט ולהחזיק את המיסב

אבל שוב, אין שום סיבה לגעת בו בשביל להוציא את המיסב לחץ, הוא לא מפריע

יונתןמצפה
24-04-12, 14:09
חברים תודות על העזרה.
הקלצ' פורק ומסתבר שהקפיץ שלם, תקין ועובד...
לצערי המאוד רב אני לא מסוגל כרגע לעשות את הקלץ' לבד בין היתר כי זה הרכב היחיד שלי...
ולכן אני אמנם קצת מתלכלך בגריז אבל לא ממש עושה את הדברים בעצמי.
בינתיים התגלה שהזר שיניים החזיר נשמתו (מה שמסביר את החלקות הסטרטר שהלכו והתגברו בתקופה האחרונה...) והוזמן זר שיניים אחר(תודה למורי!).

שוב תודה.
יונתן

-->