PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעד ונגד צמיגים גדולים יותר...

זרקו
24-04-12, 20:41
שאלה תיאורטית בלבד ולצורך הדיון האקדמי.
נניח סמוראי עם סרנים רחבים וציריות לא מחוזקות, יחסי העברה ומוגבה מספיק.
הרכב לא משמש לנסיעה יומית אלא לטיולים.
המטרה: שיפור יכולות.
למה לצפות כשמחליפים את צמיגי ה-235 ב... נגיד 30' או 31'?

מה תהיה השחיקה?
מה הנזק?
וכל דבר שאתם חושבים עליו.

תודה

אלדר
24-04-12, 21:31
צריכת דלק תעלה זניח לרכב טיולים.
שחיקה מוגברת של מיסבים.
תבדוק איך תסתדר מערכת ההיגוי(לא ממש מכיר בסמוראי) תפוחי הגה, זרוע עזר ומוט הגה.
מנסיון בטראנו עם צמיגם גדולים "31 עם לא מחליפים חלקים אלו למשופרים הבלאי גבוה, משהו כמו חודשים שלושה מחליפים תפוחי הגה.

זרקו
24-04-12, 21:32
היגוי זו אכן שאלה טובה. למיטב ידיעתי אין בעיה.

אלדר
24-04-12, 21:39
לדעתי עם אתה עולה מידה אז ל"31.
השאלה היא עם יש/כמה עולה לחזק/לשפר את מערכת ההיגוי.
האם בסרנים רכבים הצריות יותר עבות מאשר בצרים?

הירשפלד יובל
24-04-12, 22:21
מחזיק 3 של סטים 7.00-15 , 700-15 אחד מהם גדול מ-'30 .
+ : גובה , בטחון גדול יותר מאבנים , זויות גישה,נטישה , ובטן טובות יותר.
- : שחיקת מיסבים כנראה גבוהה יותר, במיוחד אם הגלגלים לא מאוזנים ,צריכת דלק גבוהה יותר (למרות שאני יודע שאצלי המאייד לא מכוון והרכב גם עם calmini 5.14.
דבר נוסף שאני לפחות נזהר/מפחד ממנו הוא שפ' צים .אני מוגבה '2 וסרנים צרים. נכון לעכשיו אין לי בלאי מוגבר במערכת ההיגוי או ציריות למרות שמחזיק בבית סרנים , ציריות ומערכת היגוי חלופים כגיבוי .

זרקו
24-04-12, 22:32
יחסי העברה גם אצלי 5.14
כרגע צריחת דלק בנסיעה ארוכה ורגועה מגיעה גם ל 1:9 (קרבורטור של גלאנט)
מה השינוי אצלך בצריחת דלק?

אתה משתמש ברכב כרכב יומיומי- מה תדירות החלפת מיסבים?
האם יש בלאי מואץ במערכת בלמים?

ishc
24-04-12, 23:23
עם 235 נסיעה יום יומית ולא מעט שטח המייסבים הקדמיים החזיקו שנתיים, האחוריים יותר. הבעיה זה לא רק מייסבים, המומנט שיופעל על הציריות גדל ומסכן אותן.
צריכת דלק זה לא זניח כי הטנק בסמוראי קטן וזה מגביל אותך מבחינת מרחק.

שגיא S
24-04-12, 23:51
לדעתי על 30 אין מה לדבר ואם כבר אז 31".

לדעתי זה הקצה גבול יכולת של הסרנים שלנו.
חופשים יתפתחו הרבה יותר, וכל מה שאחרים ציינו.
מצד שני האוטו שלך נוסע כמה אלפי קילומטרים בשנה - ככה שזה נראה לי יהיה סביל בתור הוצאה שנתית. לדעתי זה 20-40 אחוז יותר מאשר עם 235.

כמה שאלות אלייך:
1. אתה עם הגה כוח? איך ההיגוי יהיה ב31 בלי הגה כוח(יש לך כבר את מי לשאול)
2. האם אתה מרגיש שמידת הצמיגים זה מה שמגביל אותך בעבירות?
3. האם אתה חושב שהתרומה של הצמיגים לעבירות שווה את הכסף?

ולבסוף - כמה אתה חרמן על זה? כי זה בסוף מה שיקבע ולא ההיגיון או הכלכלי...

GodsFather
25-04-12, 08:02
זרקו זרקו, דיונים מימי הביניים פה :)

קודם כל - 31 ולא 30, כי אם כבר אז כבר. גם יותר נפוץ מבחינת מגוון צמיגים חדשים ויד2 וגם לעלות ב2 אינצ' ולא באינצ' אחד מצ'וקמק. המעכר לוקח את אותו הסכום בשביל שזה יהיה ברשיון.

מבחינת בלאי - באופן וודאי הבלאי יגדל. אבל, אם השימוש שלך והרגל שלך יהיו מתונים, כך יגדל טווח השרידות, הבלאי גדל במיסבים כי העומס גדל, כך גם על הציריות והדרייבשאפט. אם יש לך ציריות עייפות, יומן יתקרב מהר יותר, צלבים ימותו מוקדם יותר אלא אם תחליף לגדולים וחסונים יותר, הקורונה פיניון בסה"כ ישרדו אם הן היום במצב תקין.
דבר שני - עומס על הסרן, אתה שם הרבה משקל בקצוות, הסרן מתחיל לחייך/להיסדק ולכן מומלץ ורצוי לחזק אותו עם תוספות.

שיפור מהנה אבל צריך לעשות אותו נכון.

מערכת היגוי - פחות מורגש, רק להיות עם עין פקוחה, במיוחד על סדקים באיזור תיבת ההגה בשלדה ותפוחים. אפשר לייצר מוטות עם תפוחים מתגרזים ובכך להאריך את חייהם.

הירשפלד יובל
25-04-12, 14:03
מה השינוי אצלך בצריחת דלק?
אתה משתמש ברכב כרכב יומיומי- מה תדירות החלפת מיסבים?
האם יש בלאי מואץ במערכת בלמים?

כמו שצוין אני צדיך לכון או להחליף מאייד . של סוויפט . כח לא חסר, אין בעית שיפועים/עליות אבל לפי מד ק"מ (שהוא כבר לא מכויל כי הצמיגים לא בגודל מקורי ויש 5.14 ) הצריכה היא בערך 1 ל-7 .אבל אצלי כנראה זה לא דוגמא .צמיגים כבדים -אליאנס 7.00-15 , 7ply בסוליה (5 ניילון -לא פוליאסטר+2 פלדה ו-3ply ניילון בדופן ) בנוסף לעובדה שהרכב ארוך, סגור ומועמס מאחור.

הרכב בשימוש יום יומי , לא הוחלפו מיסבים עד היום למרות שאני כנראה צריך להחליף מיסבים ולאזן צמיגים.

אין לי בלאי מואץ במערכת הבלימה אבל זה כנראה גם פונקציה של סגנון נהיגה . יש לי שלטים מאחור -" זהירות-רכב איטי ".

(הצמיג המופיע בצילום שייך לסט בינוני בגודלו - יש לי סט אחר גדול מ-'30 אבל אני נמנע ממנו כרגע בגלל סרנים צרים ,שפ'צים ואחיזה פחות טובה )

אני רחוק מלהיות בריון ואין לי זרועות של שווצנגר , אבל גם עם הגה ספורט קטן של momo אין לי בעית כח / נוחות עם ההגה בכביש או ב-4high . ב-4low עם לוקרים נעולים כנראה לפחות אצלי אולי רצוי הגה כח - ההגה אבן, אם יש הגה ,אבל זה בין היתר בגלל 1510 מקדימה.
http://www.jeepolog.com/forums/asset.php?fid=40510&uid=6271&d=1329471680 http://www.jeepolog.com/forums/asset.php?fid=40507&uid=6271&d=1329471680 http://www.jeepolog.com/forums/asset.php?fid=48693&uid=6271&d=1329473916

זרקו
25-04-12, 14:57
אמיר חיכיתי שתופיע :-))))))))
תודה לכולם על העצות.
יום עצמאות שמח

GodsFather
26-04-12, 05:57
יובל, חכה שתרגיש מה זה נעילה קדמית , אתה תחשוב שההגה הנוכחי שלך זה חמאה שנמסה.

יובל הוא גם ההוכחה שאם הרגלי נהיגה מסויימים, אין השפעה שלילית, אבל צריך בשביל זה גם מקטרת ואופטימיות כמו שרק לו יש :)

reuvenk
26-04-12, 08:01
ההגה אבן, אם יש הגה ,אבל זה בין היתר בגלל 1510 מקדימה.

נראה שהוא כן מרגיש איך זה עם נעילה קדמית

GodsFather
26-04-12, 10:26
פדיחה שלי, פספסתי את השורה הזו.

רון נחמן
26-04-12, 17:22
זרקו, השאלה היא לא האם יותר חכם או טוב לשים 31" - השאלה היא רק אילו צמיגים אודי ימכור :)

GodsFather
27-04-12, 03:21
+1 על רון.

-->