PDA

צפייה בגרסה מלאה : חג שמח לחברי הפורום

מויש
26-04-12, 11:07
רציתי "לשחרר" בהזדמנות זו כמה מחשבות שמתרוצצות אצלי בראש (במיוחד אחרי שאני קורא שרשורי "הוצאת קיטור" פה בפורום).

אני סך הכל בחור די צעיר (28) אבל בכל זאת יצא לי להגיע לדי הרבה נקודות ממשק שמוגדרות בעיתיות בין האזרח הפשוט למדינה .
כמה מהם לדוגמה : את השירות הצבאי סימתי מעט מוקדם מהמתוכנן בגלל פציעה בפעילות ברצועת עזה, נכון שיש הרבה מקום לשיפור במערכת השיקום של משהב"ט אבל בסך הכל נוככתי לדעת שרובם המכריע של העובדים במערכת נותנים שרות ראוי ומצויין .
לאחר תקופה פתחתי עסק קבלני בתחום הבניה , וגם כאן לאחר הרבה חשש מבירוקרטיה פקידונים וכו' , ראיתי שבסופו של דבר כשאתה בא בצורה מכובדת מול כל פקידי מס הכנסה, מע"מ , רישוי כלי צמ"ה וכו' , פגשתי באנשים שעשו מאמצים לעזור גם אם היו בקשות שחרגו מהמקובל בתחום טיפולם ( לפחות במשרדים בב"ש שמולם עבדתי) .
גם כיום כסטודנט אני די מרוצה מהשירות שהמדינה מעניקה לי במגוון תחומים.
נכון, בשתי הדוגמאות (משהב"ט וגופי המיסוי , נעזרתי בשירותם של אנשי מקצוע - רו"ח / עו"ד ) ואולי יבוא יום שכל הכללים והנהלים יהיו פשוטים ומובנים לכל אזרח פשוט, אבל בסך הכל ראיתי שלמערכת כיום קל יותר לעבוד מול אנשי מקצוע שמדברים בשפתה המקצועית (כמו בכל תחום לא?), ואני בשורה התחתונה יצאתי נשכר מאוד מעבודתם של אנשי המקצוע.

אני מרגיש שיש בזה קצת יריקה בפרצופם של אנשי דור התקומה בפרט ושאר האנשים שנתנו ושנותנים מעצמם ע"מ שיהיה לכולנו כאן בית לאומי אמיתי וטוב לחיות בו, בסופו של דבר אם כולנו נהיה עסוקים 90% מהזמן במה אנחנו יכולים לעשות טוב יותר ורק 10% מה אחרים יכולים לעשות טוב יותר, אני מאמין שלכולנו יהיה כאן טוב יותר. (גם אם זה יקח עוד דור או שניים) .

בכל אופן אני לא אומר שאין לנו עוד הרבה לאן להשתפר אבל בסך הכל אני חושב שבאופן כללי ובמיוחד ביום חג שכזה , תמיד יוצא יותר טוב כשרואים דברים בצורה אופטימית , ומודים על הטוב שיש לנו בלי לשכוח שיש עוד הרבה לאן להתקדם.
אז שיהיה חג שמח לכולם ובטיאבון עם המנגל.
מויש

-->