PDA

צפייה בגרסה מלאה : דיפ מוגבל החלקה לניבה

גיא
12-06-03, 00:00
http://babelfish.altavista.com/babelfish/urltrurl?lp=pt_en&url=http%3A%2F%2Fwww.n atal4x4.hpg.ig.com.br%2Flimitador.htm

מישהו יכול להבין או לשער או להמציא מחדש מה בדיוק קורה שם ואיך זה פועל ?

תודה.

נמרוד
12-06-03, 00:18
זה גרסה ביתית של דיפרנציאל מוגבל החלקה פשוט. הקפיצים החזקים דוחפים את הבלוקים ויוצרים חיכוך על הסייד גירז. אני אנסה להסביר בפשטות:
כאשר תד אחד בלי אחיזה, אם לא היה כלום הוא היה מסתובב והסייד גיר של הגלגל שעל הקרקע היה ציר הסיבוב של בית הדיפרנציאל. ברגע שאתה דוחף את המתקן הזה בינהם, יש כח חיכוך (שנקבע על ידי קשיחות הקפיצים). אם המומנט שנדרש להניע את הרכב קטן מההצמדה שיוצר כוח החיכוך הזה, הרכב יתקדם. ככה עובדים מוגבלי ההחלקה מהסוג הזה. בפועל זה עובד כאשר יש הבדלי אחיזה קטנים בין הגלגלים, לא בהצלבה מלאה.

גיא
12-06-03, 00:22
ומה זה שווה ??

נמרוד
12-06-03, 00:31
שווה לת_ת.

גיא
12-06-03, 00:51
הבנתי,
תודה.

אלון_ק
12-06-03, 14:13
מתוך סקרנות:

"הקפיצים החזקים דוחפים את הבלוקים ויוצרים חיכוך על הסייד גירז" (מדברי נמרוד)

אז למה בעצם שזה לא ישחק את הסייד גירס?
שמא הבדלי חוזקים בין המתכות?
או ספייסר שלא ראיתי?

נמרוד
12-06-03, 14:17
מן הסתם יש שם שחיקה. אבל השחיקה מתרחשת לא בשיניים עצמם, איפה שזה חשוב. והקצב שלה איטי, כי יש שחיקה רק כשיש הפרשי מהירות, כלומר רק בסיבובים או הפרשי אחיזה. והשחיקה מוגבלת כי בסך הכל הפרשי המהירות בין שני הצדדים הם קטנים בדרך כלל.

אלון_ק
12-06-03, 22:05
אם הבנתי נכון, הנעילה פשוט מפעילה לחץ על הסייד גירס, ע"מ לאפשר העברת כוח גם לגלגל בעל ההתנגדות הגבוהה.

למה לא לשים שם מיסב עם ספייסר? הוא לא יעמוד בלחץ, או שהשחיקה עד כדי כך לא רלוונטית? גם אם היא לא שוחקת את השיניים עצמם, וודאי שחיקה בכל מקרה היא משהו שכדאי להמנע ממנו?

אלון.

גיא
13-06-03, 01:23
אלון,
עד כמה שהבנתי את דרף פעולתו של המתקן מדברי נימרוד.
אם לא יהיה חיכוך אז לא יהיה מוגבל החלקה .. בעצם זה יהיה דיפ' רגיל לחלוטין.

החיכוך של הדיסקית ( המתקן ) בסייד-גיר זה בעצם המוגבל .... זה מה שמאט את הסיבוב של המערכת ומנסה לסובב את הגלגל בעל האחיזה.

נישאלות שתי שאלות.

1. עלות ?
2. תועלת ?

- אני צריך להגדיר עד כמה אני מוכן לשלם על זה.
- אני צריך להבין עד כמה זה יעיל, האם כמו בטראנו למשל ?
שם זה פועל כמה חודשים ראשונים ? ( או קיה לצורך העניין ? )

גיא.

נמרוד
13-06-03, 10:14
אם הבנתי נכון, הנעילה פשוט מפעילה לחץ על הסייד גירס, ע"מ לאפשר העברת כוח גם לגלגל בעל ההתנגדות הגבוהה.

למה לא לשים שם מיסב עם ספייסר? הוא לא יעמוד בלחץ, או שהשחיקה עד כדי כך לא רלוונטית? גם אם היא לא שוחקת את השיניים עצמם, וודאי שחיקה בכל מקרה היא משהו שכדאי להמנע ממנו?

אלון.

השאלות שלך במקום. העקרון שמוצג פה הוא העקרון של נעילות מוגבלות החלקה דוגמת דנה טראק-לוק. בנעילות האלו מקובל להשתמש במספר דסקיות עם משטחי חיכוך גדולים יותר, שלא עובדים ישירות על גלגלי השיניים, בשמן מיוחד, והשחיקה של המשטחי החיכוך היא בדיוק הגורם לזה שאחרי X עשרות אלפי קילומטרים הדיפרנציאלים מפסיקים לתפקד כמוגבלי החלקה. אבל מה שמוצג בקישור הזה הוא אלתור, או יותר נכון פיתוח ביתי. אני לא חושב שפייר לבוא בטענות כאלו למישהו שבסך הכל מנסה - כמו גיא.

גיא - אתה שואל לגבי עלות ותועלת.

לגבי תועלת אני חושב שהבעתי את דעתי - זו לא נעילה, זה דיפרנציאל מוגבל החלקה, שבמידה ויתוכנן ויבנה כמו שצריך (ראה שעיף העלות בהמשך...) יתפקד במידה זאת או אחרת. אין שום דרך לקבוע מראש את רמת הביצועים שלו.

לגבי עלות - כתבתי כבר, לייצר את שני הבלוקים על פי שרטוטים מדויקים זה כמה מאות שקלים, קפיצים אפשר לקנות ב30 שקל לקילו ולהתחיל לעשות ניסויים. מי האיש שיתכנן את המיתקן, יכין שרטוטים, ויעשה את הניסויים? לא יודע. נסה ליצור קשר עם הספרדי מהקישור, אם הוא ישתף אותך במה שהוא למד תוכל לחסוך אולי חלק מהפיתוח.

גיא
13-06-03, 11:18
נימרוד,

אני יצרתי איתו קשר כבר לפני כמה ימים וכל הפרטים האלו בידי.
אני עכשיו רק חושב לעצמי אם אני מעיז להכניס את הדבר הזה לתוך החבר השלישי של הרוסיה ...

:?: :roll:

אדי
13-06-03, 11:51
גיא , אני רואה שאתה מחפש פתרון לנעילה כבר הרבה זמן , אני לא מכיר את הניבה ... חשבת אולי לנסות להחליף את הסרן האחורי? אולי יש סרן שיהיה קל יחסית להכניס לניבה ... לנעול אותו עם לוקרייט וזהו ... אני לא הייתי מנסה להכניס דיפרנציאל מוגבל החלקה מתוצרת ביתית לסרן שלי .

אדי

גיא
13-06-03, 12:52
המון בעיות .. כולל משקל / יחס העברה וכו' ...

נמרוד
15-06-03, 15:36
גיא, נסה כיוון אחר -

אולי פשוט תרתך את הדיפרנציל האחורי.... למה לא בעצם?
כמו כן, האם יש דרך להפוך את הניבה לpart-time 4WD כמו סיקס או סמוראי? אין לי שמץ של מושג איזה מן טרנספר יש לך שם, אבל אולי תחקור ותמצא שזה אפשרי ולא עולה כסף. אז דיפרנציאל אחורי מרותך הופך לאופציה מאד ראלית עבורך.

גיא
16-06-03, 01:22
נימרוד.

ככה ניראה הטרנספר.
אישית עוד לא שמעתי על דבר כזה ואני בודק הרבה בפורומים בחו"ל וכמו כן ידידים רוסים בודקים בפורומים רוסיים.

http://www.natal4x4.hpg.ig.com.br/manuais/niva15.jpg

חנן-ג'יפולוג
16-06-03, 01:35
אתה לא יכול להסב טרנספר כזה לטרנספר PART TIME. אם החיבור בין הגיר לטרנספר הוא ע"י קופלונג אז אולי אתה יכול להכניס שם טרנספר של סמוראי.
אם יש נועלי טבורים לניבה, אז הם יכולים אולי לאפשר לך עבודה עם נעילות זיקה.

נמרוד
16-06-03, 09:58
אני באמת חשבתי יותר בכיוון של נועלי טבורים. אולי זה קיים בדגמים ישנים יותר ואפשר להשיג?

מוני דיסקו
16-06-03, 10:19
גיא לדעתי הענין פשוט מגוחך :lol:
אתה מנסה להפוך את הניבה למשהו לא.
אז אם אתה ברמה של חלומת - תיסלם, גם לי יש הרבה כאלו :twisted:
אם אתה ברמה של המצאיות - אנא הנמך צפיות.
ואני כותב את זה אך ורק מתוך הזדהות.
פעם היה לי ניבה, ואחר כך היה לי פרוזה.
לשני הרכבים יש פוטנציל שיפורים, אבל מה במפורש לא בארץ !!!
לניבה יש אפילו נעילות, אבל בארצות לא ידועות עם מחירם גבוהים ואמינות מפוקפקת.
לפרוזה אפילו את זה אין. אתה צריך לעשות הכול לבד.
אז אפשר לקמבן ולתכמן אבל אז תקבל משהו קרוב לסאמוראי אבל עם טונה של אלתורים.
שתמיד בזמן הלא נכון יהרסו.
רוצה לחלום, בבקשה.
רוצה מצאות, קנה CJ או אפילו סאמוראי ושפר כפי יכולתך בזול ובאמינות.

lior_b.s
28-02-05, 00:44
אז ככה : אני ייצרתי את החלק הזה ואני עומד להכניס אותו בקרוב לדיפ' (מאחר ויש לי עוד 2 חלופיים) לדעתי זה יותר טוב מכלום.
לגבי נסיעה במצב 2X4 יש חברה שמייצרת קיט הפרדה לטרנספר ניבה
www.promolada.com
:lol:

garoldk
19-06-05, 10:54
יש ברוסיה חברה שמאצרת נעילה 60% זה עולה יקר 500$
יש בצרפת מעודון ניבה שפיתחו נעילה נשלתת 100% גם קדמי גם אחורי אבל בדקתי את הנוסע
עם משלוחה זה מגיע בסבבת 1000$ ממש אין טעם.

mush
01-02-07, 16:19
ליאור הכנסת כבר את החלק המדובר לטרנספר?

האם מישהו הזמין קיט הפרדה מ 4*4 ל 4*2 מהאתר הנ"ל?

lior_b.s
09-02-07, 19:40
ליאור הכנסת כבר את החלק המדובר לטרנספר?

האם מישהו הזמין קיט הפרדה מ 4*4 ל 4*2 מהאתר הנ"ל?

לא הכנסתי את ה"מגביל החלקה" לדיפ' כי פשוט לא היה לי חשק להיתעסק עם זה...והיום כבר ניתן להשיג נעילות לניבה אז כנראה שההתעסקות תהיה כבר בנעילה וה"מגביל החלקה" יהיה בסרן הקדמי בלבד..

לגבי הקיט 2*4 , לא נראה לי שווה כ"כ וזה אחרי שנסעתי ללא דרייב-שפט אחד, מה שאומר "4*2" ולא היה שום שינוי בסחיבה ושום שינוי שניתן למדידה בצריכת הדלק..אולי אם תרכיב גם לוקרים לגלגלים יהיה שינוי ואם כן אני משער שיהיה מזערי ביותר...המנוע צריך להזיז את אותה המסה בגדול..
ולמה לוותר על הבטיחות של נהיגה ב-4*4 עם דיפ' מרכזי?...
אני מעדיף לבזבז את הכסף על משהו אחר..

ליאור

-->