PDA

צפייה בגרסה מלאה : נושא הדגלים השנה...

jase
26-04-12, 14:30
מה קורה?
חג עצמאות שמח לכל חברי הפורום.....
אולי זה רק אני.... אבל השנה הרבה פחות אנשים שמו דגלים על המכוניות.... אמנם יש את הכיסוי מראות הזה שאני אישית לא הכי מת עליו
אבל קצת מדאיג לראות פחות ופחות דגלים ביום העצמאות....
בנוסף לזה... יום הזיכרון שפעם היה סיפורי גבורה מהצבא מלא ביראת כבוד לצה"ל .. גם הרגיש לי קצת סובב פיגועים ואסונות אחרים..( ושלא תבינו לא נכון) אני חושב שזה מאוד חשוב להזכיר, את כל אלו שנפלו גם בפיגועים כאלו ואחרים ביום הזיכרון.. אני מקווה שמישהו מבין את כוונתי..
פעם זה היה יום הזיכרון לחללי מערכות ישארל ונפגעי פעולות האיבה והיום הסדר השתנה...
זו רק דעתי.. אבל הגיע הזמן להחזיר את הכבוד לצה"ל.. ואת הגאווה לישראלים.. כואב לראות איך מאבדים את המדינה לאט לאט...

חג שמח :) תמנגלו ותהנו

ishc
26-04-12, 15:35
בכל זאת שהמדינה שותה לנו עוד קצת ועוד קצת דם פחות ופחות בא לשים דגל.

boaz avrahami
26-04-12, 16:16
אל דאגה, לא נשארו עוד הרבה ימי העצמאות ;)

boaz avrahami
26-04-12, 16:25
טוב, ועכשיו ברצינות:

גם אני מהרהר בכך לא מעט ולא בפעם הראשונה.
המסקנה שאני הגעתי אליה היא שהמדינה ( והסיבות רבות ומגוונות) לא מצליחה לייצר פטריוטיזם וגאווה לאומית בקרב האזרחים.
לגיטימי בעיני רבים להתבייש בארץ וזה אפילו הפך כמעט לספורט לאומי. (מישהו אמר תשקורת??)

זה חבל כי אם אנחנו עוצרים וחושבים, ולמרות כל הרע, יש לנו השיגים בכלל לא מבוטלים, מדינה יפה וגם העם בסך הכול די בסדר.( בניכוי ערסים, חרדים וערבים...סתם באמאשלכם סתם )

אז נכון שיש כמה דברים שממש מעצבנים וממש הייתי מוכן לשנות אבל תכלס, לא הייתי מחליף את החרא מדינה הזו בשביל שום מקום אחר בעולם!

ואם להיות קיטש אז עד הסוף: ״אין לי ארץ אחרת גם אם אדמתי בוערת״...

חג שמח ותסתכלו על חצי הכוס המלאה

zviki
26-04-12, 17:45
אולי בגלל הסיבה שדגלי הלאום מיוצרים בצ'יינה,כמו התחתונים והגרביים שלנו-חמש זוגות בעשר שקל [במקור]
שלב- לפני יצור כותל מערבי תחליפי וחדש והעברתו לדיזינגוף לרווחת הקהל הקדוש.-

yes1952
26-04-12, 18:14
אינני מבן על מה אתה מלין?
שלושה חברים פה בפורום פתחו שרשור ליום הזכרון וליום העצמאות ואף אחד לא טרח להגיב אפילו במילה
אהה גם אתה לא
ולצערי אתה צודק -יש זילות לא קטנה בנושא יום הזכרון ויום העצמאות או בשמו השני חג העצמאות,
בימים האחרונים נסעתי מספר פעמים לרעננה ומעט צפונה
דגלים רבים זרוקים היו בשול הדרך
דגל ישראל שדם כה רב נשפך כדי שנוכל להניפו אלעל בגאווה מהולה בצביטת כאב
דגל שכאשרמורידים אותו לחצי התורן אנו מרכינים מבט וכשמניפים אותו מעלה אנו נושאים מבט למרומים בגו זקוף
אני עצרתי כשזו לא היתה סכנה ואספתי כמה דגלים-וכן ראיתי עוד שניים שלושה נהגים שעשו את אותו הדבר
מתוך אלפי נהגים-בודדים עצרו להרים את פיסת הבד הזו המסמלת בתוכה כה הרבה למיליונים במדינה הזו-המדינה שלנו
ואיך כתב בועז?
אין לנו ארץ אחרת-ואני אוסיף לכך שאין לנו מקום אחד בעולם העגול הזה שבו אנו יכולים בגאווה לומר אנו ישראלים בני דת משה ולא נספוג קיטונות של רותחין
מספיק לי לדעת שביום פקודה נאסף כולנו לדגל-כן גם הקשישים שביננו כי מצדה שנית לא תיפול
המשך יום עצמאות שמח
תחי מדינת ישראל
יוסי

יריב קלר ברוך
26-04-12, 18:14
אני פטריוט והמדינה תהיה קיימת עוד מיליון שנה מי שחושב אחרת זה עצוב לי אבל איש איש באמונתו .
וזה לא משנה כמה דגלים יש ועם זה מיצר בצצניה או בסין
בקיצור מדינת ישראל ועם ישראל אני יריב קלר ברוך אוהב מכבד ומעריך נקודה
חג שמח לכולם

דרור ברלי
26-04-12, 18:15
הדגלונים האלה נתלשים ברוח ומתפזרים כמו סמרטוטים על הכבישים. זה מבזה את הדגל הרבה יותר מאשר לא לשים אותו על האוטו בכלל.
חוץ מזה, בג'יפ פתוח/ברזנט אני פטור מזה, נכון?

shmil
26-04-12, 19:00
המנהג של הדגל על כל רכב בזוי בעיני, ומהווה זילות לדגל.
דגל על רכב צריך להיות גדול, צריך לסמל ולסמןמשהו מיוחד.
התרבות שהשתרשה, לצערי, של דגלוני פלסטיק קטנים ומגעילים תוצרת סין, כציון יום תקומת המדינה הוכנסה על ידי אלו שחיפשו לעשות עוד כמה שקלים לעצמם.
מה מכובד בזה?
מה מציין בזה את יום העצמאות?
העובדה שזה מתפזר בכבישים? העובדה שמאות אלפי דגלים מושלכים לפח ביום למחרת?

יוסי, לא הגבתי לשרשורים הללו, כי לכל אחד (או לי, לפחות) יש את הנופלים ה"פרטיים" שלו, לכל אחד יש את דרכו שלו לציין, ולא תמיד צריך להביא לזה ביטוי פומבי (כן, אני אומר, אף שלא תמיד אני נוהג כך). האמן לי שאני בטוח ומשוכנע שלא מעטים מאנשי הפורום "בילו" את יום הזכרון בבתי קברות ובבתי משפחות שכולות.

אבל אם כבר, הרשו לי לשתף אתכם בעובדה שבשבוע שעבר קרה, ואת הצפירה של יום הזכרון לחללי השואה "העברתי" בעמידת דום בנתיב השמאלי של צומת גלילות. לשמחתי, אנחנו עדיין בשלב בו אף רכב לא נסע בכל זמן הצפירה. לצערי, לא בכל הארץ זה כבר כך, אבל שמחתי מאד, שלפחות לא באיזורים בהם אני חי.
תחי מדינת ישראל נשמע שמאלצי ומאולץ, אבל אכתוב למרות זאת.

ishc
26-04-12, 19:08
״אין לי ארץ אחרת גם אם אדמתי בוערת״...

זה נכון ועושה את עניין עצוב שבעתיים.

yes1952
26-04-12, 19:11
שמיל ידידי היקר
אינני יוצא בהאשמה לחברי הפורום על כך שלא הגיבו
לא כל אחד רוצה יכול או מוכן לכתוב-כתבתי זאת לפותח השרשור על מנת שלא ילין
מנהג הדגלים הקטנים עוד החל מאז שאני הייתי רך בשנים ועוד בגן חילקו לנו נייר צבע וחתיכת מקל ויצרנו דגל קטן וניפנו בו בכניסת חג העצמאות וזה שמיל היה מזמן.
תחי מדינת ישראל אינו שמאל וגם לא נשמע כך זה מבחינתי ורבים מחברי הרבה יותר מברוך השם או בעזרת השם
איך שלא תסתכל על כך אתה שייך לאלו שבזכותם אנו יכולים לומר בגאווה את שלושת המילים הללו,
דרור איש מיוחד אתה-ומבלי לראות אני בטוח שהצמדת לג'יפ דגל ולא קטן מפלסטיק מפני שאני יודע כמה אתה אוהב וחרד למדינתנו הטנטונת
יריב קלר ברוך אמרת או יותר נכון כתבת מילים כדורבנות יישר כח חברי לפורום
יוסי

יואב פולס
26-04-12, 19:41
המנהג של הדגל על כל רכב בזוי בעיני, ומהווה זילות לדגל.
דגל על רכב צריך להיות גדול, צריך לסמל ולסמןמשהו מיוחד.
התרבות שהשתרשה, לצערי, של דגלוני פלסטיק קטנים ומגעילים תוצרת סין, כציון יום תקומת המדינה הוכנסה על ידי אלו שחיפשו לעשות עוד כמה שקלים לעצמם.
מה מכובד בזה?
מה מציין בזה את יום העצמאות?
העובדה שזה מתפזר בכבישים? העובדה שמאות אלפי דגלים מושלכים לפח ביום למחרת?

+ מיליון!

boaz avrahami
26-04-12, 20:03
אני חושב שהדיון מפספס את הנקודה העיקרית.
פחות פחות סמלים ממלכתיים מופיעים במדינה (ולא משנה עם זה על רכבים או מקומות אחרים).

מאוד אהבתי למשל את דגלי הענק המתנפנפים ברוח בכל פינה בטורקיה.
יש עוד דוגמאות לאיך מפמפמים בעם גאווה לאומית - כל מדינה והשיטות שלה.
אצלנו יש לי הרגשה שהפסיקו להשקיע בזה מספיק וזה עשוי להיות מסוכן לדעתי באספקט החינוכי ובמוכנות להקריב בשביל המדינה.

Gilad
26-04-12, 20:10
אני דווקא שמתי לב לתופעה הרבה יותר משמחת - לא ראיתי אפילו דביל אחד ששם דגל ארה"ב השנה...

אני לא מבין את הרעיון המטופש הזה של לשים על האוטו דגל ארה"ב יחד עם דגל ישראל ביום העצמאות

אמיר ב.א
26-04-12, 21:14
אינני מבן על מה אתה מלין?
שלושה חברים פה בפורום פתחו שרשור ליום הזכרון וליום העצמאות ואף אחד לא טרח להגיב אפילו במילה
אהה גם אתה לא
ולצערי אתה צודק -יש זילות לא קטנה בנושא יום הזכרון ויום העצמאות או בשמו השני חג העצמאות,
בימים האחרונים נסעתי מספר פעמים לרעננה ומעט צפונה
דגלים רבים זרוקים היו בשול הדרך
דגל ישראל שדם כה רב נשפך כדי שנוכל להניפו אלעל בגאווה מהולה בצביטת כאב
דגל שכאשרמורידים אותו לחצי התורן אנו מרכינים מבט וכשמניפים אותו מעלה אנו נושאים מבט למרומים בגו זקוף
אני עצרתי כשזו לא היתה סכנה ואספתי כמה דגלים-וכן ראיתי עוד שניים שלושה נהגים שעשו את אותו הדבר
מתוך אלפי נהגים-בודדים עצרו להרים את פיסת הבד הזו המסמלת בתוכה כה הרבה למיליונים במדינה הזו-המדינה שלנו
ואיך כתב בועז?
אין לנו ארץ אחרת-ואני אוסיף לכך שאין לנו מקום אחד בעולם העגול הזה שבו אנו יכולים בגאווה לומר אנו ישראלים בני דת משה ולא נספוג קיטונות של רותחין
מספיק לי לדעת שביום פקודה נאסף כולנו לדגל-כן גם הקשישים שביננו כי מצדה שנית לא תיפול
המשך יום עצמאות שמח
תחי מדינת ישראל
יוסי

אני שמח לשמוע שיש עוד כאלה שעוצרים להרים את הדגלים שנפלו ושזה משנה להם משהו, אני חשבתי שאני לבד בקטע הזה...

polar bear
26-04-12, 21:54
שני ציבורים גדולים מאד במדינה לא שמים דגלים - חרדים וערבים, נגזרת של זה - אנשים שעובדים איתם ואם יראו אותם עם דגל זה לא יועיל להם. ציבור שלישי -חלק מתושבי הדרום שלא ממש נשאר להם כח להיות פטריוטים. ציבור רביעי - קיצוני המפה הפוליטית. אז מי נשאר?? ומיתוך אלה יש אנשים שחושבים שהדגל על האוטו הוא בזיון. וכאלה שנשבר להם מהמדינה . לכן - אל לך להתרגש ממיעוט הדגלים.

אגב, יוסי - זה חג העצמאות. לכל דבר וענין. כמו שחנוכה זה חג, ופורים זה חג.

moriseven
26-04-12, 22:02
גם אני חושב שזה מבזה את הדגל, ועוצר לאסוף כל דגל שאני רואה זרוק.
אנחנו פשוט ממסחרים כל דבר ומתרגמים לכסף, אני שמעתי סיפור מישראלי (בעקבות שיחה על הנושא) שחשב לקחת את הרעיון של הדגל על מכוניות ולשווק אותו בתורכיה, מתברר שאתה צריך אישור ממשרד ממשלתי שם להשתמש בסמל הלאומי שלהם. הוא נפגש עם נציג והדבר הראשון שהנציג אמר לו "אבל זה יכול ליפול/לעוף להזרק על הרצפה בכבישים ולבזות את הדגל, לא בארצנו" ולא אישרו לו את המהלך.

דרור ברלי
26-04-12, 22:37
הטורקים חרדים מאוד לכבוד הלאומי שלהם. אצלם דגל זה סמל רב משמעות והם מכבדים אותו מאוד.
לא ניכנס כאן לויכוח אם זה ראוי לחיקוי ולהערכה בעיני אחד או אקט לאומני ואידיוטי בעיני מישהו אחר, אבל עצם העובדה שזה נתלש ברוח ומתגולל כאשפה בצד הכביש עושה תחושה לא נוחה והם צודקים כשהם לא מסכימים שדבר כזה יקרה אצלם. פעם הייתי עוצר ומרים את הדגלים הללו. שמתגוללים בצד הכביש אחרי הדגל השלישי שהרמתי בנסיעה של 200 מטרים, הבנתי שזה מטופש. ומה בדיוק אעשה עם הסמרטוטים האלה שמכוניות דרסו אותם והפכו לשחורים ומזוהמים? אכבס ואתלה? אערוך להם טקס קבורה? מה פתאום, הם מצאו את דרכם לפח.

דגל גדול אני תולה על המרפסת. פעם גם נסעתי עם דגל גדול כזה על הג'יפ. זה היה פעם, וגם הדגל הגדול הזה נקרע בקצותיו מהרוח והפך למדובלל וזה בעיני לא ראוי ולא מכבד את הדגל.

מפריעים לי הרבה יותר "מנהגי החג" שהשתרשו בשנים האחרונות דוגמת מיכלי ספריי הקצף וזריקת ביצים על מכוניות חונות. מה לזה ולחגיגות עצמאות? סתם ונדליזם בהמי. הפרצוף האמיתי של המדינה שלנו.

zviki
26-04-12, 23:09
טוב נו ,אז בשנה הבאה נתלה פיתה עם שישליק [מה שהפך כבר לסמל מדינת ישראל ביום החג] ואם היא תיפול לכביש-לפחות הולכי ה- 4 יהנו מהעניין. נא לא להכביר בסחוג. "זהירות -חתולים וכלבים מתפרצים לכביש משמאל ומימין"

yes1952
26-04-12, 23:14
דרור פעם היו פטישי פלסטיק כתבתי על כך בשנות השמונים והתופעה הזו פסקה או לפחות כך נדמה לי
ובנושא הדגלים הזרוקים בצידי הדרכים?
אני את ההרוסים עטוף וקובר באדמה-מה לעשות אני חילוני חרד
ואכן יש מה לשפר ומה לתקן ונכון זה עיניין של חינוך
אך לא כאן והמקום
לפחות לנו או לרובנו כאן איכפת
יוסי

jase
26-04-12, 23:18
אני חושב שהדיון מפספס את הנקודה העיקרית.
פחות פחות סמלים ממלכתיים מופיעים במדינה (ולא משנה עם זה על רכבים או מקומות אחרים).

מאוד אהבתי למשל את דגלי הענק המתנפנפים ברוח בכל פינה בטורקיה.
יש עוד דוגמאות לאיך מפמפמים בעם גאווה לאומית - כל מדינה והשיטות שלה.
אצלנו יש לי הרגשה שהפסיקו להשקיע בזה מספיק וזה עשוי להיות מסוכן לדעתי באספקט החינוכי ובמוכנות להקריב בשביל המדינה.

זו בדיוק הייתה הכוונה שלי.... אני אוהב את הארץ ופשוט חושב שלאט לאט בהרבה מקומות מאבדים קצת את תחושת הלאומיות והגאווה הישראלית..
זה הכל..

hogi
26-04-12, 23:57
אם חלילה לקראת יום העצמאות הבא יהיה איזה פיגוע גדול או צרה אחרת תתרגש על ראשנו,
אתם תראו פתאום שוב את כולם עם דגלים.

כמו בכל שנה הנפתי את הדגלים מעל הבית אבל יותר מתוך אינרציה ו-'בשביל הילדים'. בג'יפים לא שמתי.
למה?
לא יודע, לא משהו שהקדשתי לו מחשבה עמוקה אבל אני משער שנובע מתחושת מיאוס הולכת וגדלה מהחיים בארץ כל-כך יפה ומיוחדת עם שלטון שעושה הכל כדי להמאיס עליך את החיים - מהפוליטיקאי המאוס למעלה ועד אחרון פקידי העירייה הבלתי מתפקדת. מהתחושה המתמדת שאתה כל הזמן צריך להיזהר וכולם מנסים לרמות אותך, כל הזמן ובכל מקום.

פלג_
27-04-12, 00:14
שלום

סלחו לי אבל התרוצים פה פשוט עלובים.
את ביבי, שטייניץ וכו' לא באמת מעניין אם יש לך דגל על אוטו או לא.
אנחנו שמים את זה אך ורק בשבילנו, אין לנו מקום אחר, ורוב ה"חרא" במדינה אנחנו מייצרים יום יום.
ולא אף אחד אחר.

אותי לימדו מאז שאני קטן שיש יום הולדת למדינת ישראל, לכן אבא שלי היה לוקח אותי ליתלות גירנלדות צבעוניות ודגלים מסביב לבית., זה לא היה כייף בתור ילד.
אבל היום אני מבין את המשמעות.
וגם אז לא היה משנה מי היה בשילטון, ואם נשאל את הדור הוא, גם לו לא היה קל.

השנה קניתי בתל אביב חבילה של 30 דגלים לרכב, כל דגל שקל וחצי.
ופשוט חילקתי לכל חבר או מכר שפגשתי, מקווה ששנה הבאה כבר יבינו לבד.

פלג_

tzagi
27-04-12, 08:37
אני דווקא שמתי לב לתופעה הרבה יותר משמחת - לא ראיתי אפילו דביל אחד ששם דגל ארה"ב השנה...

אני לא מבין את הרעיון המטופש הזה של לשים על האוטו דגל ארה"ב יחד עם דגל ישראל ביום העצמאות

מסכים בהחלט.
דגל זה לא סתם יריעת פלסטיק מיוצרת בסין
להציג דגל יש חוקים.
במחשבה שניה......עדיף לא להרחיב.

אומי5
27-04-12, 10:31

זה באמת משמח מאוד, אחד הדברים שיותר עיצבנו אותי.
בעבר הרחוק הייתי מוכר דגלים בצמתים, הסוחר שמכר לי את הדגלים והמקלות (קונים את זה בנפרד), ניסע לשכנע אותי לקנות דגלי ארה"ב כי " זה הולך חזק". בסוף החלפתי סוחר.

שני ציבורים גדולים מאד במדינה לא שמים דגלים - חרדים וערבים, נגזרת של זה - אנשים שעובדים איתם ואם יראו אותם עם דגל זה לא יועיל להם. ציבור שלישי -חלק מתושבי הדרום שלא ממש נשאר להם כח להיות פטריוטים. ציבור רביעי - קיצוני המפה הפוליטית. אז מי נשאר?? ומיתוך אלה יש אנשים שחושבים שהדגל על האוטו הוא בזיון. וכאלה שנשבר להם מהמדינה . לכן - אל לך להתרגש ממיעוט הדגלים.

אגב, יוסי - זה חג העצמאות. לכל דבר וענין. כמו שחנוכה זה חג, ופורים זה חג.
זו בדיוק הסיבה להתרגש, שבגלל מחאת גבינות כזו או אחרת, אנשים שוכחים מה הדגל מייצג, את מי הוא מייצג, ומה לא היה לנו לפני 70 שנה.

אגב רוב הדגלים שנמכרים כיום, לא יעופו אם תקפידו לנעוץ אותם בשפיצים שעל המקל.
עניין הדגלים בשוליים זה בטח לא מה שגורם לרוב האכלוסיה לוותר על המנהג הזה, אלה יותר הקמצנות לקנות, החזירות של המוכרים (קניתי שניים ב15 אחרי מיקוח), ועצם זה שלהיות פטריוט זה כבר לא במודה.
כילד אני זוכר שפתאום ראיתי על כל הרכבים דגלים, זה עושה משהו, אתה רואה שבסוף כולנו יחד, כולנו גאים בעצמאות שלנו.

האפקט החיובי של זה שווה לדעתי את הדגלים בשוליים, ואת ההרגשה הלא נעימה של לזרוק דגל לפח. (המלצה תעטפו אותו בשקית או שתיים, מפחית את הסיכוי שיבצבץ מערמת הזבל)

yes1952
27-04-12, 10:53
אומי הצלחת לרגש אותי
ובמה הצלחת?
לפני קצת יותר משבוע היה יום השואה והגבורה
אתמול הסתיים פרק יום הזכרון וחג העצמאות
ואתה מעלה תמונה של פולסווגן חיפושית עם דגל ישראל על מכסה המנוע
פשוט נ פ ל א
ארץ יצרני החיפושית לא הצליחו למגר אותנו והסמליות שדווקא רכב מבית הצוררים מופיע בתמונה עם דגל ישראל!!!
אהבתי
תודה
יוסי

gp1
27-04-12, 12:36
יש אפשרויות טובות יותר מהדגל המתנופף ועף

דגל ואקום
דגל מראה ואפילו כסוי לאייפון5835058351

אומי5
27-04-12, 15:06
יוסי אני שמח שהצלחתי, כמו שסבא שלי אומר במבטא ייקי " הם הפסידו ואתה נהנה הטכנולוגיה".

GP1 דגלי המראה מסוכנים, הם מסתירים חלקים מהמראה וכבר ראיתי כאלו שבקושי השאירו חרך, כרוכב קטנוע אני מבקש ממכם הימנעו מהשטות הזו והפיצו את הידיעה שזה פשוט מסכן חיים.

-->