PDA

צפייה בגרסה מלאה : בקשה לעזרה - תקלה בקיה ספורטג'

alisirh
27-04-12, 16:46
אהלן
אני נוסע כבר שנה וחצי על קיה ספורטג' שנת 2000 .
לאחרונה יש לי בעיה עם הרכב שאיני מצליח לפתור !
הרכב נוסע נהדר במישור ובירידות אבל כשמגיעים לעלייה הראשונה , המהירות יורדת משמעותית ואני מרגיש שהרכב נחנק .
החלפתי את כל המסננים , פלגים , שמנים , עברתי על האגזוז , ניתקתי אותו ובדקתי את כל חלקיו ואפילו החלפתי ממיר כתליתי . וכל מה שציינתי תקין .
אני מבין שבגדול הבעיה היא או ביניקה או בפליטה של האוויר .
בפליטה אין בעיה , לאור מה שציינתי ( או שיש עדיין מה לבדוק ולא נבדק ? )
ביניקה , החלפתי מסנן אוויר , המצב טיפה השתפר אבל עדיין יכול להיות הרבה יותר טוב !
לפני שנה וחצי החלפתי נשם באוטו , ושמתי נשם של מזדה 626 , האם זה יכול להיות קשור ? למרות שאחרי שהחלפתי נסעתי על זה יותר משנה ללא כל בעיה .
חיברתי את הרכב למחשב , והמחשב הראה שהכל תקין !
בדקתי מנוע וגם גיר במוסכים מורשים ואין שום בעיה עם שניהם !

האם מישהו נתקל בבעיה דומה ?
האם מישהו יכול לייעץ לי מה לעשות ומה לבדוק ? !

מודה לכולם מראש .

החובב
27-04-12, 16:58
האם בדקת משאבת דלק, וסת לחץ דלק, אולי יש רשת סינון בתוך מיכל הדלק.

alisirh
27-04-12, 17:58
האמת חוץ מלהחליף מסנן דלק לא עשיתי הרבה .. לא נגעתי במשאבה , וגם לא בווסת .
מה זה רשת סינון בתוך המיכל ?
אגב שמתי לפני איזה חודש וחצי תוסף דלק וזה שיפר קצת את המצב .

alisirh
27-04-12, 18:01
ועוד דבר , קראתי בתגובות קודמות שבספורטג' ישנה בעיה ידועה של צמת חוטים ומד כמות אוויר , איך מזהים בעיה כזו?

hadtomer
28-04-12, 08:00
דבר אחד חשוב: נשמים של 626 נסתמים מהר מאוד.

alisirh
28-04-12, 13:28
השאלה אם נשם כזה יכול לגרום לבעיה כזו ?
ובכלל אם יש סתימה בנשם זו תקלה שאמורה להופיע במחשב , ואין שום דבר שמופיע כתקלה , לא בלוח שעונים ולא מקריאה של המחשב של הרכב !
האם יש לכם עוד רעיונות !
ותודה לכל המתייחסים !

shmulikbg
28-04-12, 14:14
בדקת שאין לרכב בעייה של גלגול?
שמשהו לא מאט אותו פיזית?

alisirh
28-04-12, 14:21
אכן כן .. אין שום בעיה כזו , גם מהעובדה שבמישור הרכב מאיץ ללא כל בעיה .
ושנית מבדיקה פיזית של בלמים , צמיגים וכל דבר שאמור ויכול להאט פיזית !

hadtomer
28-04-12, 15:41
סתימה של נשם לא תופיע לך במחשב. זו קיה, לא לקסוס. בשעתו היה איזה קטע שחשבתי שאני חכם גדול והתקנתי נשם של 626. אחרי זה קרו שני דברים- האוטו לא האיץ, וגם התחילו נזילות שמן. מתברר שהנשם הזה נסתם ויוצר לחץ- שמתבטא בפריצה של מחזירי שמן. לגבי ההאצה- אני מודה, אני לא יודע, אבל כשהנשם הוחלף, זה נעלם. מעבר לכך- 2 חיישנים שתהיה חייב לבדוק- למדה ויניקה. תשיג לך חיישנים כאלה מרכב תקין וסע איתם יום יומיים. הבעיה אמורה להיפתר. מעבר לכך- חבל סתם לרדוף אחרי הזנב של עצמך- חבר את הרכב לסקאנר. הכי פשוט.

suzuu
28-04-12, 18:09
לפני הכל תבדוק אם מגן החום הפנימי במכסה המנוע אינו רפוי וגורם לסתימה של מעבר יניקת האויר בקדמת המנוע.אם כן תגזור את האזור הבעייתי וסע לשלום.אצלי היתה בעיה דומה וניתקתי לחלוטין את הריפוד הנ" ל.

alisirh
28-04-12, 19:44
אני חייב לציין שאת הפורום הזה גיליתי רק אתמול !
קיבלתי מכם המון עזרה .. תודה לכל מי שחשב והגיב .
הבעיה נפתרה , תמיד הולכים על הדברים הגדולים ועוזבים את הפרטים הקטנים מסביב , אכן מדובר במשהו פיסי ופשוט , המגן חום של מכסה המנוע סתם את כניסת האוויר , לקח 3 שניות לגזור אותו והאוטו כמו חדש .
על כך התודה וההערכה !

hadtomer
29-04-12, 07:15
לפני הכל תבדוק אם מגן החום הפנימי במכסה המנוע אינו רפוי וגורם לסתימה של מעבר יניקת האויר בקדמת המנוע.אם כן תגזור את האזור הבעייתי וסע לשלום.אצלי היתה בעיה דומה וניתקתי לחלוטין את הריפוד הנ" ל.
גדול!!! סחתיין על הדיאגנוזה. מודה....גם אני רצתי לגזור אתמול את הבידוד

suzuu
29-04-12, 07:28
תומר,פעם הבאה שאתה עוקף אותי באיילון תהבהב עם האורות לשלום -אני עם הספורטאז האדומה הקצרה מיום שישי בצהריים.

hadtomer
29-04-12, 08:39
לא הגיוני. האוטו עגלה. הפעם האחרונה שעקפתי משהו היתה כשהוא היה סטנדרטי....

(איזה בולמים יש לך מאחור? ראיתי משהו לבן)

yakir1010
29-04-12, 10:11
יאללה וואלה כל פעם שאני נכנס לפורם הזה אני עוד יותר מבסוט שקניתי את הספורטאז' שלי לפני שאני פותח תארנק במוסך שווה להעיף רפרוף פה. כל הכבוד!
לי יש את אותה הבעייה רק שלדעתי אצלי זה באמת הממיר כי אני משאיר אחריי גם שובל של ריח של פליטת גזים וזה לא בגלל החמין של שבת בכל מיקרה אני חושב שלפני הממיר אנסה גם את עניין מגן החום ורק בכדי לבדוק שהבנתי נכון.....אני אומר לגזור את החלק שמעל כונס האוויר שנמצא מעל לגריל, השופר השחור ההוא?

suzuu
29-04-12, 12:17
לא הגיוני. האוטו עגלה. הפעם האחרונה שעקפתי משהו היתה כשהוא היה סטנדרטי....

(איזה בולמים יש לך מאחור? ראיתי משהו לבן)
בולמים מקיט הגבהה אמריקאי לסופה נפתחים ל80 ס"מ.
קשים כמו אבן עד כדי כך שקשה לעבור את ה100 קמ"ש עם הרכב (ופה בעצם הסיבה שבגללה עקפת אותי:rolleyes:) אבל בדיונות מספקים את הסחורה

-->