PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחפש המלצה למכון שיפוץ דריישפט קידמי לסופה

DooM3
28-04-12, 01:20
ערב טוב

מאז שקניתי את הסופה יש לי רעידות בטווח ה 85 קמ"ש וצפונה, המליצו לי לנסות ולפרק את הדריישפט הקידמי ולנסות לנסוע בלי
כך עשיתי והרעידות ירדו ממש לאפס וגם הרכב הפך לפנתר ,הלכתי מהקל לכבד והחלפתי צלבים בשתי הצדדים ועדיין לא עזר, כאילו לא עשיתי כלום :(
יש חופש בסליפ יוק בדריישפט לכן הדבר הבא זה לשפץ\להחליף את הדריישפרט

יש גם חופש קטן (ניעור למעלה למטה ) בפיניון בביצה וגם בציר שיוצא מהטרנספר
במידה והדריישפט לא יעזור נעבור למייסבים בפיניון ,גיר לא נראה לי שאני אחליף
החלפה של המייסבים יכולה לשנות את המידה של השימסים??

תודה מראש

ori abr
28-04-12, 04:39
לא כל כך הבנתי. פירקת את הדרישפט הקדמי והרעידות פסקו? החזרת אותו והן חזרו? אז למה להחליף צלבים? ממה שאני מבין ממה שכתבת עלית על הבעיה אבל משום מה החלטת להחליף דברים אחרים?
תנסה אצל גרינגראס ( אני חושב שזה השם.) יושב ליד המוסך של ארז 4X4 בחולון.

DooM3
28-04-12, 08:24
הצלבים לא היו תפוסים אבל גם לא הסתובבו חופשי ,היה צריך להפעיל כח בשביל לסובב אותם
לקחתי סיכון ואמרתי לעצמי אולי זה כן הצלבים
שחיפשתי מספר באתר של 144 רשום שהוא בא.ת רמת השרון אתה מתכוון אליו?? או שיש לו עוד סניף

סופת המדבר
28-04-12, 10:16
לגבי היוקים שהם חופשיים תראה אם האומים שלהם אולי פתוחים טיפה
אם לא תפרק את היוק ותשים איזה שימס בין היוק למיסב כי זה מיסב קוני
ובלחץ הנכון אמור ליהיות לו 0 חופש (אני לא מאמין שהוא גמור לגמרי)
לגבי הדרייבשאפט שיפוץ של ההחלפת הסילפ יוק זה יעלה לך בסביבות ה650-700
אבל ממה שאני ביררתי ושמעתי עדיף לשים את היוק היותר צר כי הוא מחומר יותר חזק מהעבים האלה ששמים
אני שמתי אחד עבה אחרי שיפוץ ואחרי חודש בערך הוא כבר קיבל פיתול של השיניים

omri_t
28-04-12, 10:41
גרינגרס יושבים כרגע בחולון.
הטלפון לא השתנה. לפני זה ישבו בבני ברק.
ברמת השרון זה המקררים... משפחה אבל לא קשור.

גש וקבל חוות דעת על מצבך.

גם אני לא ממש הבנתי את שכתבת...

סופת המדבר
28-04-12, 12:04
שכחתי להגיד לך שקח בחשבון שהיוק החדש לא יחזיק לך מעמד במצב חדש יותר מחצי שנה

six 4 life
28-04-12, 12:49
ערב טוב

מאז שקניתי את הסופה יש לי רעידות בטווח ה 85 קמ"ש וצפונה, המליצו לי לנסות ולפרק את הדריישפט הקידמי ולנסות לנסוע בלי
כך עשיתי והרעידות ירדו ממש לאפס וגם הרכב הפך לפנתר ,הלכתי מהקל לכבד והחלפתי צלבים בשתי הצדדים ועדיין לא עזר, כאילו לא עשיתי כלום :(
יש חופש בסליפ יוק בדריישפט לכן הדבר הבא זה לשפץ\להחליף את הדריישפרט

יש גם חופש קטן (ניעור למעלה למטה ) בפיניון בביצה וגם בציר שיוצא מהטרנספר
במידה והדריישפט לא יעזור נעבור למייסבים בפיניון ,גיר לא נראה לי שאני אחליף
החלפה של המייסבים יכולה לשנות את המידה של השימסים??

תודה מראש
קודם כל ולפני הכל שים לב - אם לא תתיחס לבעיה עם מיסב הפניון במיידי אתה תשלם ביוקר ולא עוד הרבה זמן על קורונה+פיניון+מיסבים לכל הדיפרנציאל.
במקרה שלך אחרי דרייבשאפט רועד תקופה ארוכה, כנראה שהיוק העליון אצלך בטרנספר פתוח, נסה להדק.
לגבי התחתון נסה אותו דבר, אם העסק לא משתפר תחליף מיסב ואל תשחק עם זה - הפניון לא אמור לזוז אלפית מ"מ לשום כיוון!
בהחלפת המיסב העליון תידרש לפרק את כל הסרן על מנת להגיע לכלוב שלו (מבפנים החוצה). כמות השימסים היחידה שתצטרך לשחק איתה הם השימסים שאחראיים על עומס המיסב העליון, ונמצאים בין המיסב לזרוע הפניון עצמו. הם אחראיים בכמה לחץ ישב המיסב בסגירה מלאה של האום, זה כיוון יחסית פשוט.

דרייבשאפטים - גרינגרס.
בהצלחה.

ytzur
28-04-12, 16:49
,תנסה סולגל בלוד .

ד ו ר ו ן
28-04-12, 18:17
אם אתה הולך בכיוון של איזון גלי הינע, מומלץ ״עאסף גלי הינע״ באזור תעשיה צפוני באשדוד.

DooM3
28-04-12, 20:06
תודה כולם

# לאורי היו לי רעידות בדרישפט האחורי ושהחלפתי צלבים הרעידות נעלמו אז ניסיתי גם מקדימה ,אני יודע שאן סליפ יוק מאחורה
# עמרי, חייבים ללכת אליו עם הרכב או שאפשר רק על הדרישפט
# ארז , אפשר להוסיף שימס בין היוק למיסב (בצד של הסרן) כמו ש"סופה במדבר" הציעה?? ככה מבטלים את החופש כי המיסב קוני ,והמידה בפיניון כמעט ולא נפגעת

תודה מראש

six 4 life
28-04-12, 21:22
# ארז , אפשר להוסיף שימס בין היוק למיסב (בצד של הסרן) כמו ש"סופה במדבר" הציעה?? ככה מבטלים את החופש כי המיסב קוני ,והמידה בפיניון כמעט ולא נפגעת
תודה מראש
כדי לסגור חופש במיסב ולהדק אותו יותר, אתה צריך להוריד שימסים בין המיסב לזרוע הפניון (יש עליה מדרגה ושם המיסב והשימסים יעצרו לא משנה כמה חזק תסגור), ראה תמונה מצורפת.
כן, אפשר להוריד שימס ולסחוט את המיסב. אישית לא הייתי עושה את זה אלא מחליף בחדש, אבל זה אני.

DooM3
28-04-12, 21:29
הבנתי, לא משנה כמה שימסים תוסיף בצד של הסרן זה רק ילחץ על הסימסים בצד של הפיניון ולא על המיסב
במידה ומחליפים רק מיסבים המידה של השימסים משתנה משמעותי או שאפשר להסתמך על המידה הקיימת??

six 4 life
28-04-12, 21:47
אם המיסב התחתון במצב טוב אין צורך להחליף אותו, אין מניעה להחליף רק את המיסב העליון.
לשאלת הכיוונים - המגע בין שיני הפניון לדיפ' לא ישתנו לך בכל מקרה אם אתה מחליף רק את המיסב העליון.
הפניון צף על 2 המיסבים, שנמשכים אחד כלפי השני על הכלובים שלהם. מה שקובע כמה הם ימשכו אחד כלפי השני - הם השימסים הקטנים בתמונה המצורפת בהודעה הקודמת שלי.
בפשטות: יותר מדי שימסים - המיסבים לא ילחצו מספיק כלפי הכלובים שלהם , והתוצאה היא חופש בפיניון. לא טוב.
פחות מדי שימסים - מיסבים לחוצים מאוד ופניון בקושי מסתובב. לא טוב.
אם תחליט להחליף מיסב ולכוון עומס פתח נושא חדש או הקפץ את השרשור הנוכחי, ותקבל הסבר לאיזה עומס אתה אמור להגיע ואיך.

כאמור, הכיוון הזה הוא כיוון עומס המיסבים בלבד (preload) שקובע באיזה לחץ המיסבים ישבו אחד מול השני, ולא משנה את הכיוונים בתוך הדיפרנציאל עצמו (מגע שיניים).

DooM3
28-04-12, 22:13
המיסב העליון (הצד של הסרן) צריך להיות במצב ממש רע בשביל לדעת שהוא גמור או מצריך החלפה
ואם מחליפים רק אותו איך מוציאים את הטבעת החיצונית או שמשאירים אותה למיסב החדש

six 4 life
28-04-12, 22:22
לא הבנתי ככ לאיזה מיסב התכוונת אבל בכל מקרה-
לגבי המיסב התחתון (הגדול יותר, צד הדיפרנציאל)- אם יש נזק אתה תראה, זה מיסב מאסיבי יחסית שקשה לפגוע בו בפרק זמן קצר אלא אם כן הסרן שתה מים או סבל מהזנחה פושעת.
לגבי שני המיסבים - כשאתה קונה מיסב פניון חדש (עליון או תחתון) אתה מקבל איתו את הקאפה, וכן אתה מחליף גם אותה.
הקאפה של המיסב העליון (צד הדרייבשאפט) יוצאת רק מפנים הסרן כלפי חוץ, לכן צריך לפרק את כל הסרן ולהוציא את הדיפרנציאל והפניון כדי לחלוץ אותה.
הקאפה של המיסב התחתון יוצאת הפוך - מבחוץ פנימה אל תוך הסרן.
החלפה של המיסב התחתון דורשת כיוון קורונה-פניון מחדש, החלפה של העליון דורשת רק כיוון עומס על המיסבי פיניון.
להשאיר קאפה ישנה לא משאירים אם הוחלף מיסב לחדש.

DooM3
28-04-12, 22:54
טוב תודה ארז
אני ישתדל לעדכן מה עזר בסוף

-->